Skocz do zawartości

Scenic II 1.5 DCI dusi się przy dodawaniu gazu


czajnik12

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za długi opis, ale może ktoś coś podpowie.


Pierwszy raz mój Grand Scenic II (1.5 DCI 106 KM) mnie zawiódł. Ostatnio zauważyłem, że po dłuższym postoju (tak 1 do 2 godzin) ma problem z odpaleniem - trzeba dłużej było kręcić. Jak był zimny, albo miał krótki postój to palił od razu. Niestety wczoraj po takim godzinnym postoju nie odpalił wcale (kręcił, kręcił, na chwilę łapał, ale zaraz gasł). Przyjechał na szybko mechanik z jakimś komputerem, ale niestety nie z clipem - podłączył się i powiedział, że są jakieś błędy związane z : czujnikiem położenia (chyba rozrządu, a nie wału), z egr (podobno mocno zasyfiony) i też chyba jakimś przepływem czy ciśnieniem. Skasował te błędy i scenic bez problemu odpalił. Coś tam posprawdzał trochę na tym komputerze, gasił i odpalał scenica, ..., wydawało się ok. Umówiliśmy się, że trochę pojeżdżę (z dzień lub dwa) i zobaczymy jakie błędy wyskoczą teraz. Niestety kiedy pojechał sobie, scenic owszem odpalił i na biegu jałowym chodzi, ale gdy tylko naciskam gaz to momentalnie silnik przygasa do zgaszenia.

Czy potraficie coś podpowiedzieć? Mechanik sugeruje żeby wymienić czujnik wałka rozrządu i ewentualnie czujnik wału korbowego, ale w serwisówce wyczytałem, że czujnik wałka rozrządu odpowiada tylko za rozruch, a później nie ma wpływu już na pracujący silnik, co więc może powodować duszenie się silnika przy dodawaniu gazu? - a nie chcę się pchać w niepotrzebne koszty wymieniając dobre części, a podjechanie gdzieś na clip nie wchodzi w grę bo auto nie jeździ.
Acha - dzień wcześniej nabijałem klimę i przy okazji była wymieniana jakaś uszczelka w układzie - czy mógł coś mechanik niechcący zepsuć gdzieś np. jakiś kabelek odłączyć czy co innego - ale do domu po tym dojechałem i do pracy na drugi dzień też bez problemu.

A jeśli te czujniki (rozrządu i wału )to możecie mi podpowiedzieć które to będą do mojego scenica i z jakiej firmy najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.