Skocz do zawartości

2022 Lexus NX - auto bez klamek- ewolucja niz rewolucja.


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, rwIcIk napisał:

U mnie różnie. Latem daje trochę więcej, bo nie lubię, gry mi zbyt zimnym po uszach dmucha. Żona przeważnie ustawia sobie ciut inaczej.

 

Mi się czasem (bardzo rzadko) zdarzy zmienić tryb pracy pomiędzy łagodnym, szybkim a zbalansowanym ale to i tak jest coś, co można zrobić tylko na ekranie bo nie mam na to guzika.

Problem jest wymyślony. Ludzie i tak się tymi ekranami ciągle bawią a nagle akurat do klimy nie mogą żyć bez guzika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Mi się czasem (bardzo rzadko) zdarzy zmienić tryb pracy pomiędzy łagodnym, szybkim a zbalansowanym ale to i tak jest coś, co można zrobić tylko na ekranie bo nie mam na to guzika.

Problem jest wymyślony. Ludzie i tak się tymi ekranami ciągle bawią a nagle akurat do klimy nie mogą żyć bez guzika.

 

 

Dokaldnie, jak poczytasz AK to bez Android Auto/Car Play zyc nie mozna, a potem nagle klimy na tym samym ekranie nie da sie uzywac ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dark_Knight napisał:

Problem jest wymyślony. Ludzie i tak się tymi ekranami ciągle bawią a nagle akurat do klimy nie mogą żyć bez guzika.

No chyba Ty.

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Dokaldnie, jak poczytasz AK to bez Android Auto/Car Play zyc nie mozna, a potem nagle klimy na tym samym ekranie nie da sie uzywac ;)

 

A co Ty tam naciskasz na ekranie po ustawieniu celu w AA/CP?

Edytowane przez Seth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Jeśli ten Lexus ma taki system jak obiecują to prawdopodobnie wystarczy mu to tylko powiedzieć. Znikanie guzików jest wprost proporcjonalne do rozwoju systemów obsługi głosowej.

:ok:

 

 

to jest akurat z dupy koncepcja na moje. IMO najlepsze są proste rozwiązania. Proste gałki do klimy z kilkoma przyciskami nie zaburzą żadnego układu wnętrza, a są najbardziej funkcjonalne. To jest właśnie komplikacja rozwiązań, które tego nie wymagają. Co innego dyktowanie wiadomości czy ustawianie nawigacji - są to rzeczy, które wymagają dużo większej uwagi od użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, bergerac said:

to jest akurat z dupy koncepcja na moje. IMO najlepsze są proste rozwiązania. Proste gałki do klimy z kilkoma przyciskami nie zaburzą żadnego układu wnętrza, a są najbardziej funkcjonalne. To jest właśnie komplikacja rozwiązań, które tego nie wymagają. Co innego dyktowanie wiadomości czy ustawianie nawigacji - są to rzeczy, które wymagają dużo większej uwagi od użytkownika.

 

Ja kiedys odrzucilem Puga 308 przez sterowanie klimy z tabletu, co w sumie po czasie okazalo sie bledem ;]

Wtedy wydawalo mi sie, ze tego nie da sie uzywac, ale oczywiscie byly to tylko przypuszczenia ;)

To prawda, ze fizyczne pokretla sa lepsze, ale wg mnie tablet nie jest az tak zlym rozwiazaniem jak mi sie wydawalo :ok:

Szczegolnie, ze ja klimy praktycznie nie ruszam, ustawione na 21 i sobie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś pogawędkę ze sprzedawcą ze Skody. Zeszło na ubywające przyciski do obsługi klimy. Zeznał, że dla nich to jest bardzo duży problem, bo masa ludzi nie akceptuje przenoszenia obsługi klimy do tabletu. Twierdził, że trend się odwraca i następuje powrót po nieudanym eksperymencie, ale jakoś niespecjalnie wiem na podstawie czego tak sądził.

W VAGach automat działa raczej słabo, więc to jest klientela, która temperaturę zmienia. Sam w Aronie musiałem to robić ponadprzeciętnie często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Seth napisał:

W VAGach automat działa raczej słabo, więc to jest klientela, która temperaturę zmienia. Sam w Aronie musiałem to robić ponadprzeciętnie często.

W VAGach słyszałem że działa dobrze. W każdym razie lepiej niż u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

W VAGach słyszałem że działa dobrze. W każdym razie lepiej niż u mnie.

Czytając najróżniejsze opinie nierzadko zdarzało mi się czytać o źle działającym auto w VAGach. Nawet coś mi po głowie chodzi, że @twinsen coś tam narzekał.

A w Aronie to było dla mnie nieporozumienie. Myślałem, że w Mondeo mi to bardzo słabo działa, ale Arona go przebiła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Seth napisał:

Czytając najróżniejsze opinie nierzadko zdarzało mi się czytać o źle działającym auto w VAGach. Nawet coś mi po głowie chodzi, że @twinsen coś tam narzekał.

A w Aronie to było dla mnie nieporozumienie. Myślałem, że w Mondeo mi to bardzo słabo działa, ale Arona go przebiła.

U mnie np. kompletnie nie radzi sobie z sytuacją jak jest zimno i mocno świeci słońce. I w środku auta jest ciepło a on chyba bierze temperaturę z zewnątrz i dmucha gorącym z nawiewów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Seth napisał:

Czytając najróżniejsze opinie nierzadko zdarzało mi się czytać o źle działającym auto w VAGach. Nawet coś mi po głowie chodzi, że @twinsen coś tam narzekał.

A w Aronie to było dla mnie nieporozumienie. Myślałem, że w Mondeo mi to bardzo słabo działa, ale Arona go przebiła.

 

Ogólnie w moim pasku jest tak, że to co jest ustawione na panelu klimy, np. 18 stopni, ma się nijak do temperatury jaka jest w aucie. Ot po prostu - jak mi jest za zimno to daję w górę (tak mniej więcej do 20-21), bo wyżej to już nie chłodzi dobrze. Trzecia strefa klimy działa zaś tak, że jeśli mamy zimę i przód grzeje, to tył żeby chłodził trzeba dać na LOW (wtedy leci letnie powietrze tylko), a w lecie gdy przód chłodzi, tył żeby nie mroził trzeba dać na HI. Albo zamknąć klapkę. Ale generalnie sterownik przestawia klapkę tylko nie ma tam dobrej izolacji pomiędzy obiegami zimny/ciepły. Sam automat działa w miarę, chociaż np. na nogi jeszcze mi się nie zdarzyło by samodzielnie wiał - chcę ochłodzić nogi w lecie to muszę klawiszem i wyłącza się AUTO wtedy. On raczej stara się trzymać nawiewy z kratek, czego nie lubię - wolę na przednią szybę, no ale to też ręczny tryb tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.