Skocz do zawartości

Stacja lutownicza z Lidla


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100315321

Nadaje się to do amatorskich prac?

 

Pobawiłbym się trochę i podszkolił, a później może skleciłbym sobie któryś ze wzmacniaczy lampowych (np. od Reduktora Szumu).

 

Jakieś rady od Wytrawnych Lutowniczych Autokącika? ;] ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100315321

Nadaje się to do amatorskich prac?

 

Pobawiłbym się trochę i podszkolił, a później może skleciłbym sobie któryś ze wzmacniaczy lampowych (np. od Reduktora Szumu).

 

Jakieś rady od Wytrawnych Lutowniczych Autokącika? ;] ;)

Syn ma stację lutowniczą WEP od chińczyka, była tania i dobrze się sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100315321
Nadaje się to do amatorskich prac?
 
Pobawiłbym się trochę i podszkolił, a później może skleciłbym sobie któryś ze wzmacniaczy lampowych (np. od Reduktora Szumu).
 
Jakieś rady od Wytrawnych Lutowniczych Autokącika? ;]
Mam taką samą z biedronki. Polutowałem nią licznik do łady ale to żadna rekomendacja bo nawet rozgrzanym gwoździem bym to polutował.
Wg mnie nadaje się i nie kosztuje majątku żeby się zastanawiać.

taptap..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, fender said:

Mam taką samą z biedronki. Polutowałem nią licznik do łady ale to żadna rekomendacja bo nawet rozgrzanym gwoździem bym to polutował.
Wg mnie nadaje się i nie kosztuje majątku żeby się zastanawiać.
 

Tak też właśnie myślę, ale chcę uniknąć zakupu złomu, który "by design" nie nadaje się do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100315321

Nadaje się to do amatorskich prac?

 

Pobawiłbym się trochę i podszkolił, a później może skleciłbym sobie któryś ze wzmacniaczy lampowych (np. od Reduktora Szumu).

 

Jakieś rady od Wytrawnych Lutowniczych Autokącika? ;] ;)

Coś ty narobił!? 

Kliknąłem w tego twojego linka i teraz z każdej strony jestem atakowany elektronarzędziami z Lidla! 

 

Screenshot_20210613_104413_com.android.chrome.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty narobił!? 
Kliknąłem w tego twojego linka i teraz z każdej strony jestem atakowany elektronarzędziami z Lidla! 
 
Screenshot_20210613_104413_com.android.chrome.jpg.8f6bf3ea606e6d85353a7ae1296f3eeb.jpg
Chcesz, to co podeślę innego linka ?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Raku napisał:

Chcesz, to co podeślę innego linka ?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

A potem zobaczy to moja małżónka?;]

Nie dziękuję.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100315321

Nadaje się to do amatorskich prac?

 

Pobawiłbym się trochę i podszkolił, a później może skleciłbym sobie któryś ze wzmacniaczy lampowych (np. od Reduktora Szumu).

 

Jakieś rady od Wytrawnych Lutowniczych Autokącika? ;] ;)

dla 99% prac (a 100% amatorskich) regulacja temperatury jest bez znaczenia. Jedzie się na max

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

A czemu odpuściłeś? Opinie są bardzo pochlebne, zwłaszcza po ostatniej modyfikacji.

Bo to 700 zł ;)

 

4 minuty temu, PawelWaw napisał:

Polecam dokupic trzecie rece do tego. Mi zawsze przy lutowaniu rak  brakuje :)

 

Racja :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100315321

Nadaje się to do amatorskich prac?

 

Pobawiłbym się trochę i podszkolił, a później może skleciłbym sobie któryś ze wzmacniaczy lampowych (np. od Reduktora Szumu).

 

Jakieś rady od Wytrawnych Lutowniczych Autokącika? ;] ;)

Jeśli mógłbym coś zasugerować to coś takiego Stacja lutownicza fixPOINT AP2 48W 150-450°C - Multisort.pl . Tylko ciut droższe a na oko znacznie lepszy grot

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Cinek said:

Bo to 700 zł ;)

Znam gościa, który podszedł w luksusowy sprzęt z austriackiej szopy (Ayon, czy jakoś tak). Wydał jakiś nieprawdopodobne pieniądze na te gnioty, które praktycznie nie opuszczały serwisu. Teraz tylko wzmacniacz u niego widzę, reszta zniknęła. Ale temat tabu więc nie wiem czy poczytał w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

Znam gościa, który podszedł w luksusowy sprzęt z austriackiej szopy (Ayon, czy jakoś tak). Wydał jakiś nieprawdopodobne pieniądze na te gnioty, które praktycznie nie opuszczały serwisu. Teraz tylko wzmacniacz u niego widzę, reszta zniknęła. Ale temat tabu więc nie wiem czy poczytał w necie...

Można i tak ale ja jestem zbyt biedny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinek napisał:

Syn ma stację lutowniczą WEP od chińczyka, była tania i dobrze się sprawdza. 

 

Kurcze, nie wypowiem się w tym temacie, bo klasycznie lutuję od ponad 50 lat (powietrzem się nie bawiłem) i bez żadnych problemów robiłem to ponad 10 różnymi lutownicami. Ale żadna nie miała regulacji temperatury ani wyświetlacza. Po prostu dobierałem właściwe moce do właściwych zadań, nie ma lutownic w pełni uniwersalnych - od scalaków do drutów 2,5 kwadrat. I jak każdej innej pracy, trzeba się tego nauczyć - bielenia elementów, czasów grzania i ilości cyny, nie ruszania połączeń zanim nie stężeją. Bez tego żadne cud narzędzia nic nie dadzą.  

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100315321

Nadaje się to do amatorskich prac?

 

Pobawiłbym się trochę i podszkolił, a później może skleciłbym sobie któryś ze wzmacniaczy lampowych (np. od Reduktora Szumu).

 

Jakieś rady od Wytrawnych Lutowniczych Autokącika? ;] ;)

 

Tandeta. Kupiłem na ranczo do amatorskich prac. Wyrzuciłem do kosza po kilku miesiącach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, volf6 napisał:

Kupić transformatorówkę, najlepiej używaną  Lutolę z dawnych lat, przynajmniej jakieś kable w aucie czy domu sobie polutujesz:)

Do chamskiego lutowania kabli najlepsza jest mała kolba, tak wynika z mojego doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cinek napisał:

Do chamskiego lutowania kabli najlepsza jest mała kolba, tak wynika z mojego doświadczenia. 

Nieporęczne, trzeba uważać jak odkładasz we wnętrzu auta np. i chyba moc trochę mała takiej kolby jak jakiś solidniejszy kabel...

Transformatorową lutuję praktycznie wszystko od kabli po scalaki smd.

Dodatkowo taka Lutola jest wieczna, zmieniasz tylko groty z kawałka drutu miedzianego:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volf6 napisał:

Nieporęczne, trzeba uważać jak odkładasz we wnętrzu auta np. i chyba moc trochę mała takiej kolby jak jakiś solidniejszy kabel...

Transformatorową lutuję praktycznie wszystko od kabli po scalaki smd.

Dodatkowo taka Lutola jest wieczna, zmieniasz tylko groty z kawałka drutu miedzianego:)

Właśnie nie, kolba ma większą moc niż transformatorowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Chyba taka do rynien, bo ta o której dyskusja ma 48W.

Te stare Lutole miały w granicach 65 ale przy grotach, które stosuję biorą sporo ponad 100W:)

Musiałbym się przejść do garażu i sprawdzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cinek napisał:

@Lucyfer mi się najlepiej lutuje zwykłą transformatorówką

 

 

Obecnie tak z 99% "bieżących średniokalibrowych" lutowań w elektryce samochodowej czy domowej wykonuję 100 watową transformatorówką, bo po prostu jest wygodna - szybko się nagrzewa i szybko stygnie, więc trudniej nią coś przez nieuwagę popalić, zapomniawszy na podstawkę odłożyć ;] I po robocie nie trzeba czekać aż stygną, tylko od razu można wrzucić do szuflady. Z wad to oczywiście drut się przepala w najgorszym momencie, ale mam pod ręką zwój do dorabiania "grotów".

 

15 minut temu, Cinek napisał:

kolbą też potrafię.

 

Gdy robiłem dużo elektroniki, to na płytkach lutowałem wyłącznie grzałkowymi Antexami. Mam je w wykonaniach od 10W do pewnie ze 40. Z kupą wymiennych grotów. 

 

Grubsze kalibry, jak domowe instalacje elektryczne, lutuję lutownicą gazową na kartridże Sudogaza. 

 

15 minut temu, Cinek napisał:

A lutownic mam wszystkie możliwe rodzaje, tak wyszło. 

 

Ssące do wylutowywania elementów z płytek także? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cinek napisał:

Używam klasycznej odsysarki.

 

Ja przez lata dorobiłem się tychże, ale i ustrojstwa z gumową gruszką zakładanego na grzałkę zamiast grota i Philipsa będącego skrzyżowaniem odsysarki z lutownicą grzałkową. Jego najmniej używałem, bo był mało poręczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy lutuje czym mu się robi najlepiej i tyle. 25 lat temu lutowałem wszystko kolbą i też się dało. Tylko do gorącego powietrza nie mogę się przekonać, tego urządzenia używałem tylko do napraw popękanych tworzyw sztucznych. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cinek napisał:

Niech każdy lutuje czym mu się robi najlepiej i tyle. 25 lat temu lutowałem wszystko kolbą i też się dało. Tylko do gorącego powietrza nie mogę się przekonać, tego urządzenia używałem tylko do napraw popękanych tworzyw sztucznych. 

 

Bo niemniej ważne od tego, żeby kolba nie była kompletnym szajsem nieosiągającym temperatury minimalnej, jest jakość cyny, a dokładniej, żeby zawierała topniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

Powiem Wam, że tak czytam wątek i już mi się odechciewa jakiejkolwiek lutownicy. ;]

 

No i masz rację ;] Jeżeli nie jest Ci potrzebne jakieś narzędzie do prac na tyle częstych, że sens będzie miało kupienie "niebadziewia", to potem się tylko będziesz wkurzał kupiwszy badziewie. A kupowanie niebadziewia tylko po to, żeby mieć, jest mało rozsądne ekonomicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, volf6 napisał:

Chyba taka do rynien, bo ta o której dyskusja ma 48W.

Te stare Lutole miały w granicach 65 ale przy grotach, które stosuję biorą sporo ponad 100W:)

 

Też robisz z drutu 2,5 kwadrat? ;]

 

A propos lutowania, to gdy kupiłem córce toyę kilka lat temu (czas zasuwa), ponieważ miałem zasuw zawodowy i jednocześnie problemy ze zdrowiem, dałem toyę na założenie CZ i alarmu do warsztatu. Błąd. Praktycznie każde lutowanie musiałem po nich poprawiać (czyli wycinać i lutować od nowa). Gość zatrudnił tanich pracowników z importu i mu się ich nawet nie chciało przeszkolić. Nie wiedziałem, że aż tyle rzeczy można zrypać przy połączeniu lutowanym dwóch linek 1 mm2. 

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

Powiem Wam, że tak czytam wątek i już mi się odechciewa jakiejkolwiek lutownicy. ;]

Szczerze? Kup transformatorową i zwykłą cynę z ołowiem. Będziesz zadowolony. I trzecią rękę, 15 zł na OLX. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100315321

Nadaje się to do amatorskich prac?

 

Pobawiłbym się trochę i podszkolił, a później może skleciłbym sobie któryś ze wzmacniaczy lampowych (np. od Reduktora Szumu).

 

Jakieś rady od Wytrawnych Lutowniczych Autokącika? ;] ;)

stacja lutownicza to brzmi niemal jak stacja arktyczna:

 

Niebieski kolor stacji arktycznej Halley VI – wyjaśniamy sekret! -  rynekfarb.pl | Rynek Farb

 

albo jak stacja kosmiczna:

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna widoczna nad Polską - Dziennik.pl

 

 

a ty jakąś taką popierdułkę na kablu wstawiłeś...:}

 

nie wiem co mam o tym myśleć :chipsy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Cinek said:

Szczerze? Kup transformatorową i zwykłą cynę z ołowiem. Będziesz zadowolony. I trzecią rękę, 15 zł na OLX. 

Taką mam u ojca w piwnicy. O ile zlepienie 2 linek mi tym szło nieźle, o tyle jakieś precyzyjne prace już nie. ;] Ale nie umiem lutować - tu się przyznaję bez bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

Taką mam u ojca w piwnicy. O ile zlepienie 2 linek mi tym szło nieźle, o tyle jakieś precyzyjne prace już nie. ;] Ale nie umiem lutować - tu się przyznaję bez bicia.

Może wystarczy zmienić grot i cynę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

Popatrzę, na razie jestem zbyt zielony, żeby udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Co do ołowiu w cynie etc. to zagadnienia akurat rozumiem. :ok:

Wypruwasz z kabla żyłę, zaginasz i masz grot ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich stacji lutowniczych mogę polecić KSGER od chińczyków na groty T12.

https://pl.aliexpress.com/item/4000228925000.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.48535c0faPsqHf

Rwelacyjna stacja, grzałka i czujnik temperatury jest w grocie, od włączenia do osiągnięcia temperatury 300 Stopni mija około 6 sekund.

Utrzymuje ustawioną temperaturę w okolicach 2-3 stopni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.