Skocz do zawartości

megane iii 1.6 PB / LPG - nie odpala


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
pacjent megane iii z silnikiem 1.6 110 koni beznyna + LPG. Przebieg 210kkm z czego na LPG od 60kkm.

Od tygodnia rano słychać było że ciężej zapalała, tzn tak jakby nie mogła uzyskać odpowiedniej ilości paliwa... ale póxniej "chodziła ok". Po tygodniu gdy ją zgasiłem kolejnego dnia już nie zapaliła.
Wymusiłem odpalenie w trybie awaryjnym LPG - odpala za kazdym razem bezpośrednio z gazu i pracuje ok.

Wykręciłem  świece - suchutkie. Wstrzyknąłem benzyny do cylindrów - zapaliła i chwilę popracowała. Więc problem ewidentnie  w zasilaniu benzynką.

 

Szukam dalej - podejrzenie padło na pompę paliwa. Napięcie na stykach jest, pompa pracuje, zdjąłem z niej przewód paliwowy i spróbowałm odpalić - paliwo było pompowane ale bez jakiegoś ciśnienia, po prostu wylatywało... Czy nie powinno być tak, że jak się zdejmie wężyk z pompy to w układzie panuje zauważalne ciśnienie?
Dobrze kombinuję, ze to za słabe ciśnienie na pompie paliwa?

Ewnetualnie co jeszcze proponujecie sprawdzić?
Myślałem o wtryskach, ale to chyba nie możliwe żeby wszystkie na raz padły.

Orientuje się ktoś może jeszcze gdzie w Megane iii 1.6 znajduje się filtr paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba z zakręceniem LPG ok.

Nastepnie sprawdzenie ciśnienia paliwa,jeżeli niskie to pompa lub regulator ciśnienia

Jeżeli masz jedno przewodowy układ zasilania to regulator jest w koszu pompy paliwa,przeważnie winny jest o ring za 20 gr.

Paliwo wtedy ucieka bokiem,kilkukrotnie przerabiane w praktyce u mnie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rbgarb1 napisał:

Próba z zakręceniem LPG ok.

Nastepnie sprawdzenie ciśnienia paliwa,jeżeli niskie to pompa lub regulator ciśnienia

Jeżeli masz jedno przewodowy układ zasilania to regulator jest w koszu pompy paliwa,przeważnie winny jest o ring za 20 gr.

Paliwo wtedy ucieka bokiem,kilkukrotnie przerabiane w praktyce u mnie :oki:

 

Chyba strzał w dziesiątkę. Wykręciłem pompę (tego kto wymyślił plastikową nakretke mocującą to bym ***), rozkręciłem i oring pękł w palcach... także pewnie to jest przyczyną. Zobaczymy czy jutro uda sie dokupić sam oring - dam znać.

A tymczasem dziękuję Wszystkim za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rbgarb1 napisał:

Wymień obydwa oringi na regulatorze, tylko musisz je idealnie dobrać :oki:


Wymieniłem oringi, ciśnienie wróciło, ale autko nie chce odpalić.
Podejrzewam, że ukłąd się zapowietrzył - wielokrotnie próbowałem odpalić i nic.

Czy jest jakiś sposób na odpowietrzenie układu? Czy to nie możliwe żeby się zapowietrzył i przyczyny mam szukać gdzieś indziej dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 00Tom00 napisał:


Wymieniłem oringi, ciśnienie wróciło, ale autko nie chce odpalić.
Podejrzewam, że ukłąd się zapowietrzył - wielokrotnie próbowałem odpalić i nic.

Czy jest jakiś sposób na odpowietrzenie układu? Czy to nie możliwe żeby się zapowietrzył i przyczyny mam szukać gdzieś indziej dalej?

 

W benzynie z reguły nie ma większych kombinacji, z reguły wystarczyło przekrecić parę razy zapłon i po pierwszym odpaleniu problem się rozwiązywał. Instalację lpg wykluczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, steyr napisał:

 

W benzynie z reguły nie ma większych kombinacji, z reguły wystarczyło przekrecić parę razy zapłon i po pierwszym odpaleniu problem się rozwiązywał. Instalację lpg wykluczyłeś?


tak, na LPG odpala awaryjnie bez problemu i działa bez zarzutu. Na benzynie z zakręconym zaworem przy butli również nie odpala.
Po wymianie oring w pompie, na kilkanaście prób raz odpaliła, na wolnych obrotach silnik chodził jak "traktor"... nie dało się dodać gazu bo silnik się dławił i gasł.

Zamówiłem całą drugą  pompę - jutro ma być, podmienię zobaczymy... mam nadzieję że ruszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 00Tom00 napisał:


tak, na LPG odpala awaryjnie bez problemu i działa bez zarzutu. Na benzynie z zakręconym zaworem przy butli również nie odpala.
Po wymianie oring w pompie, na kilkanaście prób raz odpaliła, na wolnych obrotach silnik chodził jak "traktor"... nie dało się dodać gazu bo silnik się dławił i gasł.

Zamówiłem całą drugą  pompę - jutro ma być, podmienię zobaczymy... mam nadzieję że ruszy.

 

 

A lpg było wypalone z przewodów? Najlepiej dla pewności zdejmij przewód z filtra fazy lotnej i spuść lpg z przewodów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcindzieg napisał:

Bo puszczał reduktor. Natomiast jak wyłączy gaz to tego typu problem nie powinien występować.

Zakreca sie zawór na butli na pracującym silniku zasilanym lpg,zadziwiająco dlugo silnik jeszcze pracuje na gazie który jest w ukladzie,niektorzy myslą że jak już zakrecili zawór  to już niema gazu w ukladzie i błednie wtedy diagnozują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waldek40 napisał:

Zakreca sie zawór na butli na pracującym silniku zasilanym lpg,zadziwiająco dlugo silnik jeszcze pracuje na gazie który jest w ukladzie,niektorzy myslą że jak już zakrecili zawór  to już niema gazu w ukladzie i błednie wtedy diagnozują

Mi wystarczyło przed końcem jazdy przełączyć na benzynę i zgasić na niej. Też miałem problem z reduktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z dobrymi wiadomościami, ale jeszcze nie w 100% 😄

Nowa pompa podłączona - odpala bez problemu, silnik równo pracuje - jest ok.

Problem polega na migającym wskaźniku poziomu paliwa hmmm - spotkał się ktoś Was z tym?
Wskaźnik pokazuje połowę baku, ale cały czas miga... jakieś pomysły?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pech to pech :) nowa pompa też padła po 2 tygodniach pracy pomimo pełnego baku paliwa. Oddałem, kasę zwrócili, ale na wymianę nie mieli nowej...

Tak się zastanawiam - oryginalnie siedziała pompa  o numerach
0580200026  oraz 2gi numer 172020029r
Taką samą pompę znalazłem lokalnie i zakupiłem. Teraz już mam problem ze znalezieniem takiej samej - jak myślicie czy pompa o numerach 0580200025 ; 172020029r będzie kompatybilna - różni się tylko jedną cyferką, ale niestety nie mogę znaleźć informacji na co to wpływa. W sklepie gdzie kupiłem tamtą poprzednią twierdzili że będzie ok bo "wygląda tak samo", ale jak się spytałem czy jeślinie będzie ok to czy przyjmą zwrot oznajmili że nie, bo zwroty przyjmują tylko w przypadku uszkodzeń...
Pompa dokładnie jak pod linkiem:
https://superparts.pl/pompa-paliwa-bosch-0580200025-172020029r-renault/561333

Edytowane przez 00Tom00
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał:

Próbowałeś w necie krosować te numery?

Próbowałem, ale się nie udało  pozytywnie potwierdzić:)

Chyba że robiłem to nieumiejętnie - tylko poprzez wyszukiwarke googlea

EDIT:

https://salko.pl/zespol-zasilajacy/69651-zespol-zasilania-paliwa-renault-megane-iii-scenic-iii-16v-oryginal-bosch.html

Wyglada na to ze chyba bedzie pasować :)

Edytowane przez 00Tom00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 00Tom00 napisał:

Próbowałem, ale się nie udało  pozytywnie potwierdzić:)

Chyba że robiłem to nieumiejętnie - tylko poprzez wyszukiwarke googlea

EDIT:

https://salko.pl/zespol-zasilajacy/69651-zespol-zasilania-paliwa-renault-megane-iii-scenic-iii-16v-oryginal-bosch.html

Wyglada na to ze chyba bedzie pasować :)

zobacz na 7zap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.