Skocz do zawartości

Jak się teraz sprzedaje auto...


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

... za cenę większą niż przysłowiowe 10k?

Konkretnie chodzi mi o sprawę uiszczenia należności. 

Jeśli chce sprzedać auto za powiedzmy 90k to kupujący wręcza mi małą reklamówkę banknotów? I dymam z tym do wpłatomatu? 

Czy przelew? A wydanie pojazdu po zaksięgowaniu? 

Jakie są aktualnie dobre praktyki? 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, FrugOs said:

... za cenę większą niż przysłowiowe 10k?

Konkretnie chodzi mi o sprawę uiszczenia należności. 

Jeśli chce sprzedać auto za powiedzmy 90k to kupujący wręcza mi małą reklamówkę banknotów? I dymam z tym do wpłatomatu? 

Czy przelew? A wydanie pojazdu po zaksięgowaniu? 

Jakie są aktualnie dobre praktyki? 😎

 

Przelew ekspresowy, albo mozecie podjechac do banku i kupujacy wplaca na Twoje konto :ok:

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, FrugOs napisał:

... za cenę większą niż przysłowiowe 10k?

Konkretnie chodzi mi o sprawę uiszczenia należności. 

Jeśli chce sprzedać auto za powiedzmy 90k to kupujący wręcza mi małą reklamówkę banknotów? I dymam z tym do wpłatomatu? 

Czy przelew? A wydanie pojazdu po zaksięgowaniu? 

Jakie są aktualnie dobre praktyki? 😎

 

Jako ciekawostka dodam, że bankomaty teraz mają zwyczaj wypłacac jednorazowo po 1000PLN ;]

 

Płaciłem ostatnio za coś z budowlanki. Gotówką.

A wiadomo ile płaci się w budowlance ;]

Stałem przy bankomacie pewnie ze 40 minut, a wnioskuje po tym, że odwiozłem syna na godzinne zajęcia dodatkowe, zaraz zebrałem się z tego miejsca do bankomatu (niezbyt daleko) i się spóźniłem lekko aby syna odebrać ;]

 

To tak informacyjnie, jakby komuś do głowy przyszło kupowanie samochodu za gotówkę.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Seth napisał:

Panowie, gdzie przelew ekspresowy na 90k. Limity tych przelewów w większości banków są niestety bardzo niskie.

 

Cenna uwaga

 

https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/post,9285,zmiany-w-przelewach-ekspresowych-oraz-blik.html

 

10k PLN w mBank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem kilka miesięcy temu auto w okolicach 50tyś i kupujący przyjechał z gotówką.

Niestety ani w niedzielę nie znalazłem czynnego wpłatomatu a tym bardziej banku.

Wziąłem losowe banknoty, sprawdziłem na Orlenie czy się zgadzają i cóż - policzyłem a następnego dnia odstałem swoje i wrzuciłem na kilka razy do wpłatomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Seth said:

Panowie, gdzie przelew ekspresowy na 90k. Limity tych przelewów w większości banków są niestety bardzo niskie.

 

W ING mam 100kPLN jesli dobrze pamietam :ok:

A nawet jak bedzie mniej, to mozna zrobic 3-4 przelewy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kravitz napisał:

 

Jako ciekawostka dodam, że bankomaty teraz mają zwyczaj wypłacac jednorazowo po 1000PLN ;]

 

Płaciłem ostatnio za coś z budowlanki. Gotówką.

A wiadomo ile płaci się w budowlance ;]

Stałem przy bankomacie pewnie ze 40 minut, a wnioskuje po tym, że odwiozłem syna na godzinne zajęcia dodatkowe, zaraz zebrałem się z tego miejsca do bankomatu (niezbyt daleko) i się spóźniłem lekko aby syna odebrać ;]

 

To tak informacyjnie, jakby komuś do głowy przyszło kupowanie samochodu za gotówkę.

 

taaa, miałem ten sam problem, bo skończyłem właśnie "mały" remont domu. Jako że branża budowlana nadal skutecznie broni się przed utrzymywaniem tych wszystkich Narodowych Programów Budowy Socjalizmu, rozliczenia występują głównie w gotówce. Ale udało mi się znaleźć bankomat 10km ode mnie, który daje po 3 tys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, FrugOs napisał:

... za cenę większą niż przysłowiowe 10k?

Konkretnie chodzi mi o sprawę uiszczenia należności. 

Jeśli chce sprzedać auto za powiedzmy 90k to kupujący wręcza mi małą reklamówkę banknotów? I dymam z tym do wpłatomatu? 

Czy przelew? A wydanie pojazdu po zaksięgowaniu? 

Jakie są aktualnie dobre praktyki? 😎

 

jak nie chcesz brać reklamówki to musisz się umówić żeby gość przyjechał w godzinach pracy twojego banku (tylko musisz mieć normlany bank z okienkiem i przyjęciem gotówki), idziecie do placówki, gość daje ci kasę, ty idziesz do okienka i od razu wpłacasz na konto (sprawdzają ci też od razu czy nie ma fałszywek), wracasz z okienka, podpisujesz umowę i gotowe

 

druga opcja to konto w tym samym banku, na czas sprzedaży można założyć konto w banku w którym ma kupujący, ale to też nie trwa 15 minut w niedzielę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

W ING mam 100kPLN jesli dobrze pamietam :ok:

A nawet jak bedzie mniej, to mozna zrobic 3-4 przelewy.

Może mieć jeszcze limit dzienny. W Santanderze mam 30k na Elixir Epress i AFAIR 10k na blue cash. Druga strona też musi obsługiwać dany rodzaj przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się 2 razy w ostatnich latach, że sprzedawałem auto kilkadziesiąt k zł.

1. Z nabywcą pojechaliśmy do oddziału banku (nabywca miał rachunek w tym samym banku co ja),  gość zlecił tam przelew na mój rachunek, dał mi potwierdzenie przelewu, a chwilę potem miałem kasę na koncie.

2.  W dniu kiedy nabywca oglądał auto i się zdecydował, pojechaliśmy do oddziału banku w którym on miał rachunek, tam zlecił przelew na mój rachunek. Wcześniej podpisaliśmy umowę, gdzie on był zobowiązany do zapłaty kwoty, a ja do wydania auta w dniu otrzymania całej kwoty. Własność auta przechodziła na nabywcę z chwilą uznania rachunku sprzedającego kwotą ceny. Następnego dnia kasa była na rachunku i gość przyjechał odebrać auto i dokumenty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:

Jako ciekawostka dodam, że bankomaty teraz mają zwyczaj wypłacac jednorazowo po 1000PLN ;]

Jak budowałem dom to miałem 3-4 bankomaty, które dawały po 4000 zł na 1 raz, obecnie został tylko 1 z PKO BP chyba. Reszta po 1000 zł.

 

Godzinę temu, Seth napisał:

Panowie, gdzie przelew ekspresowy na 90k. Limity tych przelewów w większości banków są niestety bardzo niskie.

Póki co jeszcze się da w wielu bankach, aczkolwiek pewnie zaraz zostanie wszystko zniesione i mało kiedy wykonasz przelew expres elixir w wyższej kwocie. Do tego prawie każdy bank nalicza za to prowizje, gdzie kiedyś było to praktycznie za darmo.

 

59 minut temu, Camel napisał:

Do mnie przyjechali co prawda nie 90 ale ponad 50 z reklamówka. Tak na marginesie na jazdę testowa zostawili kasę w swoim samochodzie zaparkowanym pod blokiem 😱 można , można 🤣

 

Sam raz jechałem pociągiem z plecakiem z podobną kwotą. Zdążyłem kupić w grudniu, od stycznia >15 k PLN już było wszystko na przelew w firmach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

W ING mam 100kPLN jesli dobrze pamietam :ok:

A nawet jak bedzie mniej, to mozna zrobic 3-4 przelewy.

 

oprocz limitow kwotowych sa tez limity przelewow w ciagu dnia. 

 

np ębank

Cytat

Maksymalna kwota przelewu ekspresowego (pojedynczej operacji) to 5000 Klient może zlecić przelew ekspresowy samodzielnie w internecie lub w aplikacji mobilnej.

Na rachunku można wykonać do dwóch przelewów ekspresowych dziennie*.

*Dzienny limit ilościowy dotyczy danego rachunku, niezależnie od tego kto wykonuje przelew. np.:

Jeżeli na danym rachunku jeden z posiadaczy wykorzysta limit to drugi współposiadacz z tego rachunku nie może zlecić przelewu ekspresowego.

 

w innym banku sa dwa rodzaje - albo elixir express albo blue cash - limity odpowiednio 5 i 20, ale juz nie pamietam jaki jest limit dzienny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Filipfm said:

oprocz limitow kwotowych sa tez limity przelewow w ciagu dnia. 

 

Poniewaz korzystam glownie z ING to nawet nie wiedzialem, ze sa tak niskie limity na te przelewy...

Troche to dla mnie niezrozumiale, szczegolnie ze zazwyczaj sa extra platne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FrugOs napisał:

Jakie są aktualnie dobre praktyki? 😎

 

Tydzień temu pogoniłem auto za 80 kzł. Klient przyjechał z gotówką. Faktura, później jazda z kupującym do wpłatomatu bo nie chciało mi się liczyć. Na dwa wplatomaty ogarnęliśmy temat w 20 minut ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seth napisał:

Panowie, gdzie przelew ekspresowy na 90k. Limity tych przelewów w większości banków są niestety bardzo niskie.

Jest jeszcze sorbnet, co prawda na www mBanku podają, że w 1h nie 15min, ale tyle idzie wytrzymać.

Płaciłem w 2017 dużą kwotę i był w 10 minut, opłata 40zł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

Wcześniej podpisaliśmy umowę, gdzie on był zobowiązany do zapłaty kwoty, a ja do wydania auta w dniu otrzymania całej kwoty. Własność auta przechodziła na nabywcę z chwilą uznania rachunku sprzedającego kwotą ceny.

 

Takie coś chodziło mi po głowie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Camel napisał:

Do mnie przyjechali co prawda nie 90 ale ponad 50 z reklamówka. Tak na marginesie na jazdę testowa zostawili kasę w swoim samochodzie zaparkowanym pod blokiem 😱 można , można 🤣

Pewnie, że można, ludzie nie takie kwoty w samochodach wożą. Dobrze byłoby tylko by się tym nie chwalić.

Ostatnio gość 300 tysi w gotówie do notariusza przyniósł i to nie my na gotówkę naciskaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujek napisał:

Jak ostatnie auto sprzedawalem to dalem chlopu DR on mi 1k i za dwa dni jak przelew doszedl spotkalismy sie, podpisalismy umowe i po klopocie. Chyba ludzie juz sa madrzejsi i nie jezdza po auto na drugi koniec Polski.

Co to zmienia (1 czy 1000km) w sprawie wierzenia/nie wierzenia kupującemu i formy płatności?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał:

Co to zmienia (1 czy 1000km) w sprawie wierzenia/nie wierzenia kupującemu i formy płatności?

Dla mnie nic ale srednio by mi sie chcialo tysiac km dwa razy jechac. Jak masz blisko to mozna normalny przelew zrobic i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio kupowalem auto, to zadowolony pojechałem do innego miasta z kasą na końcie. No i zonk pod bankomatem po wypłacie 3x1000 PLN skończyła się kasa w skrzynce. Poza tym była sobota, a kasa na koncie w mBanku 😄 Na szczęście sprzedająca miała koleżankę z kontem w mBanku i do niej poszedł przelew wewnątrz bankowy, inaczej wróciłbym z niczym 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wujek napisał:

Dla mnie nic ale srednio by mi sie chcialo tysiac km dwa razy jechac. Jak masz blisko to mozna normalny przelew zrobic i po klopocie.

Zależy czego szukasz... niektórych samochodów nie ma w okolicy, a i ja jakoś wolę gotówką obracać.

Kontowe mam firmowe, prywatnie - gotówka, chyba, że nowe salon, to przelew. :piwko:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

taaa, miałem ten sam problem, bo skończyłem właśnie "mały" remont domu. Jako że branża budowlana nadal skutecznie broni się przed utrzymywaniem tych wszystkich Narodowych Programów Budowy Socjalizmu, rozliczenia występują głównie w gotówce. Ale udało mi się znaleźć bankomat 10km ode mnie, który daje po 3 tys ;)

Ja obecnie remontuje i cykam po tysiącu. Na szczęście wypłacając blokiem mniej reklam wyświetlają 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Camel napisał:

na jazdę testowa zostawili kasę w swoim samochodzie zaparkowanym pod blokiem

Miałem lepszych. Jako sprzedający czekałem w samochodzie koło bankomatu, a kupujący wypłacał po 1-2 tysiące i przynosił do samochodu. W którym siedziałem sam. Nic jeszcze nie podpisywaliśmy.

 

Jakoś mam szczęście do ufnych ludzi. Albo wzbudzam zaufanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem w tamtym tygodniu auto za ponad 100000 zł i gość po sprawdzeniu puścił dwa przelewy ekspresowe bo miał limit 100000 na jeden przelew.Kasa na koncie za 5 minut była ,podpisana umowa i pojechał zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcinas napisał:

ja dostałem auto i fakturę vat z terminem 7 dni. kasę miałem w reklamówce, ale gość powiedział że nie chce. 

 

Zależy co, jak i gdzie kupujesz ;]

Ja też wolę przelew niż gotówkę.

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, bielaPL said:

 

jak nie chcesz brać reklamówki to musisz się umówić żeby gość przyjechał w godzinach pracy twojego banku (tylko musisz mieć normlany bank z okienkiem i przyjęciem gotówki), idziecie do placówki, gość daje ci kasę, ty idziesz do okienka i od razu wpłacasz na konto (sprawdzają ci też od razu czy nie ma fałszywek), wracasz z okienka, podpisujesz umowę i gotowe

 

druga opcja to konto w tym samym banku, na czas sprzedaży można założyć konto w banku w którym ma kupujący, ale to też nie trwa 15 minut w niedzielę...

 

Wpłacać ma kupujący. Ja się gotówki nie dotykam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kravitz napisał:

 

Jako ciekawostka dodam, że bankomaty teraz mają zwyczaj wypłacac jednorazowo po 1000PLN ;]

 

Płaciłem ostatnio za coś z budowlanki. Gotówką.

A wiadomo ile płaci się w budowlance ;]

Stałem przy bankomacie pewnie ze 40 minut, a wnioskuje po tym, że odwiozłem syna na godzinne zajęcia dodatkowe, zaraz zebrałem się z tego miejsca do bankomatu (niezbyt daleko) i się spóźniłem lekko aby syna odebrać ;]

 

To tak informacyjnie, jakby komuś do głowy przyszło kupowanie samochodu za gotówkę.

Mogłeś dać info dwa miesiące temu :wpysk:

U sprzedającego po dostaniu fv stworzyłem przelew. Niestety wymagał potwierdzenia mimo zniesionych limitów, a połączenie z bankiem dwa razy się rozłączyło zanim dobiłem się do konsultanta :facepalm:

To do bankomatu który okazał się być w ścianie na zewnątrz na rynku miasteczka :facepalm: :facepalm:

Na szczęście limit jednorazowej wypłaty to 4000, niestety przy zniesionych limitach, dzienny jednak istnieje i wynosi 30000 :sciana:, a zakup kosztował 35000, to rzy tej ścianie jeszcze blik od :piekna: i gotówka od kumpla i dałem radę. 

Kasa rozliczona pakujemy się w samochody a tu po ponad godzinie dzwoni Inteligo by zatwierdzić zlecony przelew :ogien:

Do dziś mnie trzęsie na myśl o przebiegu procedury.

Następnym razem założę te dwie godzinki zapasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Camel napisał:

na jazdę testowa zostawili kasę w swoim samochodzie zaparkowanym pod blokiem 😱 można , można 🤣

 

Przecież nikt nie wiedział, że w aucie jest kasa?

Niedawno pisałem o swoim szefie, który zostawił w aucie kupe kasy i złota, a wszedł do domu tylko na kawe. No i zwinęli mu merca po chwili, jak sie okazało, jakieś łebki dla zabawy. Odzyskał i auto i kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, blue_ said:

 

W ing i pko mam 4000 jednorazowo, a limit dzienny max 10000

 

Ale to nie jest kwestia banku, tylko maszyny ;]

Wiekszosc obecnie nie wyplaci za jednym razem wiecej niz 1000PLN...

Zeby wyplacic 10kPLN bedziesz musial klikac 10 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale to nie jest kwestia banku, tylko maszyny ;]

Wiekszosc obecnie nie wyplaci za jednym razem wiecej niz 1000PLN...

Zeby wyplacic 10kPLN bedziesz musial klikac 10 razy.

 

Byc może te maszynki z marką banku (PKO czy ING) maja wiekszy limit.

 

Te takie uniwersalne, zarabiają na opłacie od transakcji. Kwota jest chyba mniej istotna jesli chodzi o prowizje dla operatora maszynki, a liczy sie tylko prowizja od transakcji.

Tak mi się przynajmniej wydaje, bo jaki inny byłby powód dla operatora maszynki zmniejszać tak drastycznie kwotę jednorazowej wypłaty?

OK, może jeszcze oglądanie reklam Tymbarka i Media Markt, bo tych się naoglądałem sporo przy wypłacaniu kasy ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kravitz napisał:

ak mi się przynajmniej wydaje, bo jaki inny byłby powód dla operatora maszynki zmniejszać tak drastycznie kwotę jednorazowej wypłaty?

 

żeby nie wybierać dużo gotówki i nie musieli ciągle uzupełniać, bo to też ich kosztuje?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Następnym razem założę te dwie godzinki zapasu

 

Tak, normalny człowiek, który ma konto w banku, na które przychodzi pensja, przez miesiąc ją wydaje po trochu, to jak raz za czas przychodzi większa transakcja (kupić/sprzedać mieszkanie czy samochód na przykład) to nagle się okazuje, że są problemy, o których nie miał pojęcia. I banki robią te problemy niby dla Twojego dobra ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maro_t napisał:

 

żeby nie wybierać dużo gotówki i nie musieli ciągle uzupełniać, bo to też ich kosztuje?

 

No raczej żyją właśnie z tego że ktoś tam gotówkę wybiera ;)

Lepiej może bankomat zlikwidować? ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Zeby wyplacic 10kPLN bedziesz musial klikac 10 razy.

Bo często jedna wypłata z obcego bankomatu jest darmowa. Na pozostałych zarabiają. Myślę że tu wszystkim chodzi o tych złodziei z Euronetów. Osobiście wolę iść do spółdzielczego niż tam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcindzieg napisał:

Bo często jedna wypłata z obcego bankomatu jest darmowa. Na pozostałych zarabiają. Myślę że tu wszystkim chodzi o tych złodziei z Euronetów. Osobiście wolę iść do spółdzielczego niż tam.

 

Tylko że Euronety dbają o to, żeby te bankomaty działały ;]

A spółdzielcze banki zatrudniają chyba jakis amatorów ;)

U mnie na wsi taki bankomat jest notorycznie nieczynny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale to nie jest kwestia banku, tylko maszyny ;]

Wiekszosc obecnie nie wyplaci za jednym razem wiecej niz 1000PLN...

Zeby wyplacic 10kPLN bedziesz musial klikac 10 razy.

 

No to nie wiem, U mnie wypłaca, tak jak piszę 4tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FrugOs napisał:

... za cenę większą niż przysłowiowe 10k?

Konkretnie chodzi mi o sprawę uiszczenia należności. 

Jeśli chce sprzedać auto za powiedzmy 90k to kupujący wręcza mi małą reklamówkę banknotów? I dymam z tym do wpłatomatu? 

Czy przelew? A wydanie pojazdu po zaksięgowaniu? 

Jakie są aktualnie dobre praktyki? 😎

 

Tak, dostajesz w siatce, idziesz z tym na strych, do piwnicy albo do banku i mówisz że kasę masz bo sprzedałeś samochód. 

 

Może przy Tobie zrobić szybki przelew, najlepiej na konto w tym samym baku. Czasem jest  w minutę, czasem trzeba chwilę poczekać. 

 

 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.