Skocz do zawartości

Zagadnienie z cyklu smart home / home automation.


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawiec

Kminie kminie i nie mogę wykminić na czym zmajstrować system który:

 

1. Będzie dostępny w jakimś cloud (ostatecznie lokalnie po VPN ale to upierdliwe ze względu na operatora neta)

2. Będzie bezprzewodowy - sterowanie Wifi, zigbee, co tam jest... 

3. Będzie umożliwiał:

      a.) odczytanie stanu wejścia na zasadzie zwarte (on) lub rozwarte (off) 

      b.) odczytanie stanu wejścia na zasadzie - jest 230V albo nie ma (to nie konieczne, jak będzie spełnione a to sprawa jest prosta)

      c.) ma układy sterujące (najlepiej wielokanałowe) umożliwiające włączanie/wyłączanie urządzeń na różne napięcia (wyjścia  przekaźnikowe)  

       d.) umożliwi automatyczne wysterowanie wyjść na podstawie stanu wejść z punktu a i b.

       e.) ma funkcje - włącz urządzenie na np. 10minut. (to jakoś przeżyje jak nie będzie) 

 

Pomysły? Dobrze by było aby nie kosztowało milionów monet... 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem:-)

Lub postaw serwer Home Assistant i możesz zintegrować co chcesz (prawie).

Tylko dopisz jeszcze czy chcesz gotowe moduły, które dają to czego oczekujeszy czy dopuszczasz flashowanie.

Bo w sumie to jakieś proste PLC i też ogarniesz. Tylko z wifi gorzej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
17 minut temu, tomkowski napisał:

Już Ci pisałem:-)

Lub postaw serwer Home Assistant i możesz zintegrować co chcesz (prawie).

Tylko dopisz jeszcze czy chcesz gotowe moduły, które dają to czego oczekujeszy czy dopuszczasz flashowanie.

Bo w sumie to jakieś proste PLC i też ogarniesz. Tylko z wifi gorzej:)

Poflashować to ja sobie mogę... Tylko nie mogę znaleźć interesujących mnie modułów wejściowych...

Z przekaźnikami nie ma problemu... jest tego od cholery...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, krawiec napisał:

Poflashować to ja sobie mogę... Tylko nie mogę znaleźć interesujących mnie modułów wejściowych...

Z przekaźnikami nie ma problemu... jest tego od cholery...

 

Krawiec

Np. Wemos D1 mini + peryferia. I wszystko inne na ESP8266/8285.

Są płytki z przekaźnikami i wystawionymi wolnymi GPIO (część możesz wykorzystać jako wyjścia).

Pewnie potrzebujesz max dwa wejścia w module. Do tego dwa przekaźniki. Masz zajęte 4 GPIO. I jeszcze kilka wolnych ( nie każde można wykorzystać do wszystkiego).

Przykład:

https://a.aliexpress.com/_vUda5V

Edytowane przez tomkowski
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
5 minut temu, tomkowski napisał:

Np. Wemos D1 mini + peryferia. I wszystko inne na ESP8266/8285.

Są płytki z przekaźnikami i wystawionymi wolnymi GPIO (część możesz wykorzystać jako wyjścia).

Pewnie potrzebujesz max dwa wejścia w module. Do tego dwa przekaźniki. Masz zajęte 4 GPIO. I jeszcze kilka wolnych ( nie każde można wykorzystać do wszystkiego).

Tylko to gruba rzeźba która mi zajmie miesiące... Wolałbym jakiś gotowy moduł do ewentualnego przeflashowania.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.