Jump to content

Jakie sprężyny przód do c4 GP i co wymienić razem z nimi?

czakpepe
 Share

Recommended Posts

padła jedna fabryczna sprężyna co wymienić oprócz samych sprężyn, jakieś podkładki, gumki, duperele itp.? nalatane 340 kkm. Myślałem o SACHS, takie chyba fabryczne były, w zawieszeniu jeszcze nie było nic grzebane.

1 godzinę temu, costam000 napisał:

bo te oryginalne po bardzo niedługim czasie stukają; te od DS5 jak założysz to zupełnie inne auto - w końcu cisza z przedniego zawieszenia ;)

Tak właśnie podejrzewałem. Czyli znalazło się rozwiązanie tego problemu. Dzięki za info :ok:

W dniu 24.06.2021 o 08:36, costam000 napisał:

bo te oryginalne po bardzo niedługim czasie stukają; te od DS5 jak założysz to zupełnie inne auto - w końcu cisza z przedniego zawieszenia ;)

Nie mogłeś wcześniej powiedzieć.:chaja:W zeszłą sobotę wymieniałem.  Ale nie ma strachu, jak zaczną stukać to widzę ,że różnica jest tylko w sprężynie talerzowej do której dostęp jest po demontażu podszybia.

W dniu 22.06.2021 o 21:06, costam000 napisał:

sprężyny Kayaba
amortyzatory Monroe
do tego nowe osłony/odboje/łożyska amortyzatora i koniecznie górne poduszki amortyzatorów od DS5 zamiast tych dodawanych do zestawu

Takie pytanie czemu akurat amortyzatory Monroe? kiedyś miałem w maluchu na tyle i lipa straszna była, tak się poprawili???

Sprężyny Kayaba są lepsze od SACHS??? takie były fabryczne zestaw z amortyzatorami.

No i kolejne pytanie trzeba wymieniać te amortyzatory czy zostawić i wymienić tylko pozostałe duperele i sprężyny a amortyzatory narazie zostawić???

10 hours ago, czakpepe said:

Takie pytanie czemu akurat amortyzatory Monroe? kiedyś miałem w maluchu na tyle i lipa straszna była, tak się poprawili???

Sprężyny Kayaba są lepsze od SACHS??? takie były fabryczne zestaw z amortyzatorami.

No i kolejne pytanie trzeba wymieniać te amortyzatory czy zostawić i wymienić tylko pozostałe duperele i sprężyny a amortyzatory narazie zostawić???

Po 340kkm to z tych amortyzatorow pewnie zostalo juz tylko wspomnienie...

Ja bym wymienial skoro i tak juz rozgrzebane do sprezyn.

• Like 1

12 godzin temu, czakpepe napisał:

tak jak kolega pisał - po 340kkm to amorki nie istnieją - byłoby wysoce nierozsądne ich nie wymieniać

A dlaczego Monroe ? Bo sprawdzone i polecane, jako te 'niestukające' - amorki Sachsy dedykowane niby do C4 są ok.  5mm za długie i np stukają. Już niejeden po tygodniu zmieniał na Monroe 😆 

Zachęcam do poczytania grupy Citroena na FB albo innego forum ;)

• Like 1

• 6 months later...

Hejka

Odgrzewam temat bo nadchodzi czas wymiany... Ma ktoś może schemat budowy mcphersona  do C4 GP I generacji, jak tam idą te podkładki/łożysko itd. potrzebuje wymienić całość amortyzator sprężyny i całe mocowanie kompletne ale coś mi nie pasuje tak jak by mi czegoś brakowało... tzn jest tam metalowy kapturek na osłonie amortyzatora z nr 6 obrazek zawieszenia jest z DS5 i widzę że się różni i inaczej to wygląda no ale potrzebuje właśnie taki schemat do mojej cytryny... oraz czy nie jest potrzebny ten element nr 6 i u mnie... 🤔

Skleciłem sobie taki komplet do zakupienia:

Amortyzatory MONROE +odboje +osłona amortyzatora  (G7328;G7327;PK124)- jak koledzy zalecali...

Sprężyny SACHS (993 298)?

Poduszka amortyzatora SACHS (802 395)?

Chyba że radzicie coś innego zamontować

395673065_Screenshot2022-01-10at20-44-46PODKADKAPODUSZKAAMORTYZATORAPRZDDS53008II.png.212d2b960a70fce4f24bac6d182156c6.png

W dniu 10.01.2022 o 21:47, czakpepe napisał:

Hejka

Odgrzewam temat bo nadchodzi czas wymiany... Ma ktoś może schemat budowy mcphersona  do C4 GP I generacji, jak tam idą te podkładki/łożysko itd. potrzebuje wymienić całość amortyzator sprężyny i całe mocowanie kompletne ale coś mi nie pasuje tak jak by mi czegoś brakowało... tzn jest tam metalowy kapturek na osłonie amortyzatora z nr 6 obrazek zawieszenia jest z DS5 i widzę że się różni i inaczej to wygląda no ale potrzebuje właśnie taki schemat do mojej cytryny... oraz czy nie jest potrzebny ten element nr 6 i u mnie... 🤔

Skleciłem sobie taki komplet do zakupienia:

Amortyzatory MONROE +odboje +osłona amortyzatora  (G7328;G7327;PK124)- jak koledzy zalecali...

Sprężyny SACHS (993 298)?

Poduszka amortyzatora SACHS (802 395)?

Chyba że radzicie coś innego zamontować

395673065_Screenshot2022-01-10at20-44-46PODKADKAPODUSZKAAMORTYZATORAPRZDDS53008II.png.212d2b960a70fce4f24bac6d182156c6.png

Kolego nie chcesz podkladek od DS5.

Kupilem nie potrzebnie. Nówki sztuki za 120zł