Skocz do zawartości

Instalacja Sat i net


4thelement

Rekomendowane odpowiedzi

U szwagra z racji rychłej wprowadzki chcę skończyć swoje dzieło w postaci instakacji sat i net

 

Dom 125m2,piętrowy 

Na piętrze 3 pomieszczenia z pojedynczym przewodem sat i lan 5 kat, na parterze 2 pomieszczenia, kotłownia lan 5 kat oraz salon 2 przewody sat i lan 5 kat. 

Net będzie ciągnięty od dostawcy światłowodem, sat będzie z CP. 

 

Cala infrastruktura będzie spinana na poddaszu bdb zaizolowanym termicznie. 

Potrzebuje multiswicha do sat. 

Czy ciągnąć 4 kable od anteny sat czy wystarczy dwa do multi?

Jaki multi teraz jest dobry. 

 

Jesli chodzi o net to jak mądrze rozwiązać przy standardowych żelbetowych stropach 18cm gęsto zbrojonych? 

Myslalem o switchu na poddaszu i po routerze na kazdy poziom spietych w 1 sieć. 

Jaki sprzęt wybrać dla amatora co by był malo awaryjny (stąd TP link chyba odpada z racji wlasnych doświadczeń). 

 

U siebie kilka lat temu robiłem sat na multi Terra i działa do dnia dzisiejszego, net rozgalezilem na switchu gigiwym z Zyxela. 

Iść u szwagra w to co u mnie czy ktoś coś więcej. 

 

Potrzebne będzie 

Antena sat plus konwerter 

Multiswitch

 

Switch do neta 

Router x2

 

Ktoś coś pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz zwykłe AC a nie routera do wifi. Oczywiście na routererze też zadziała tylko po co. 

Od siebie proponuje ubiquiti najtańszy  AC-LITE na pewno się sprawdzi i ma Poe:oki:

U siebie też zrobiłem instalacje sat i nawet kupiłem multiswitcha (niepodłączony) a od roku ciągniemy wszystko z internetu i nikomu nic nie brakuje, także temat instalki sat do przemyślenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Sat, to możesz to ogarnąć poprzez unicable. 1 konwerter, 1 rozgałęźnik pod unicable i tyle. Uważać trzeba tylko w cyfrze, bo nie wszystkie dekodery działają pod unicable w Multiroom.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ccLot napisał:

Potrzebujesz zwykłe AC a nie routera do wifi. Oczywiście na routererze też zadziała tylko po co. 

Od siebie proponuje ubiquiti najtańszy  AC-LITE na pewno się sprawdzi i ma Poe:oki:

U siebie też zrobiłem instalacje sat i nawet kupiłem multiswitcha (niepodłączony) a od roku ciągniemy wszystko z internetu i nikomu nic nie brakuje, także temat instalki sat do przemyślenia.

 

nie chce się szwagier uzależniać od jednego dostawcy sat i net - w sumie go popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moze warto wspomnieć, że ubiquiti konfiguruje się dość nieszablonowo?

I masz do wyboru albo dokupić klucz sprzętowy albo apka pod windows albo na telefon.

Z tym, że jak już zepniesz APka do windowsa i nie daj boziu stracisz aplikacje (np reset windows) to musisz resetować APki...

 

Poza tym u mnie w mieszkaniu jakoś ten AP dupki nie urywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.