Skocz do zawartości

Koszty motocykla po zakupie


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku kupiłem Aprilie 650 z 2004. Pojeździłem nim kilka razy, było ok. Jako że przy wymianie oleju ukręciłem gwint to oddałem do serwisu, żeby zrobili co trzeba skoro już u nich jest, żeby śmigało bezpiecznie i bezproblemowo.

 

image.png.eb166bde8a6f89cba2a797aa4f6f7c42.png

 

To tak informacyjnie jakie mogą wystąpić koszta jak ktoś nie jest dłubkiem i oddaje maszynkę do serwisu żeby było dobrze ;] 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak taniej niż kupić nową :)

Jakbym zrobił zestawienie wydatków na reanimacje i przygotowanie R6 do zabawy na torze, to bym pewnie zawału dostał. Pewnie kupiłbym 2 letnią R3 i miał święty spokój 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Olas1 napisał:

I tak taniej niż kupić nową :)

Jakbym zrobił zestawienie wydatków na reanimacje i przygotowanie R6 do zabawy na torze, to bym pewnie zawału dostał. Pewnie kupiłbym 2 letnią R3 i miał święty spokój 😄

zastanawiałem się wtedy nad nowym benelli imperiale 400 w cenie 15k ;)  oraz ktm 390 adventure za 25k

ktm dosyc fajny był ale ciut mały wyglądowo, poza tym ja to jeszcze słaby w moto jestem więc szkoda nówkę rozwalać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

zastanawiałem się wtedy nad nowym benelli imperiale 400 w cenie 15k ;)  oraz ktm 390 adventure za 25k

ktm dosyc fajny był ale ciut mały wyglądowo, poza tym ja to jeszcze słaby w moto jestem więc szkoda nówkę rozwalać...

 

Nie ma lepszego moto niż nowy :)

I czemu miałbyś rozwalić? Nawet jak coś się trafi to nowy ma AC, a stary rzadko kiedy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olas1 napisał:

 

Nie ma lepszego moto niż nowy :)

I czemu miałbyś rozwalić? Nawet jak coś się trafi to nowy ma AC, a stary rzadko kiedy. 

 

już jeden skasowałem 😕 długa historia hehe, na tym chcę trochę podszlifować technikę - jestem gdzieś obecnie na 2 ;] chciałbym dojść do 10

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał:

(...) To tak informacyjnie jakie mogą wystąpić koszta jak ktoś nie jest dłubkiem i oddaje maszynkę do serwisu żeby było dobrze ;] 

ISM niestety najtańszy nie jest (powiedziałbym nawet, że dość drogi), ale przynajmniej nie ma obaw by zostawić tam motocykl. A u innych różnie to bywało.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się wtedy nad nowym benelli imperiale 400 w cenie 15k   oraz ktm 390 adventure za 25k
ktm dosyc fajny był ale ciut mały wyglądowo, poza tym ja to jeszcze słaby w moto jestem więc szkoda nówkę rozwalać...
Tyle, że spora część wydatków z tej listy to normalna eksploatacja. Opony, dętki, klocki, płyn, łożyska kół etc to rzeczy które wymieniasz regularnie. Na komplecie opon robię circa 8 tys km. Innymi słowy rocznie 2 lub 3 komplety opon schodzą. 3 wymiany oleju. 2 wymiany filtra powietrza. Co najmniej regulacja zaworów. Napęd 2x e sezonie... Pewnych kosztów nie obejdziesz nowym motocyklem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, coenmz napisał:

Tyle, że spora część wydatków z tej listy to normalna eksploatacja. Opony, dętki, klocki, płyn, łożyska kół etc to rzeczy które wymieniasz regularnie. Na komplecie opon robię circa 8 tys km. Innymi słowy rocznie 2 lub 3 komplety opon schodzą. 3 wymiany oleju. 2 wymiany filtra powietrza. Co najmniej regulacja zaworów. Napęd 2x e sezonie... Pewnych kosztów nie obejdziesz nowym motocyklem.

 

8] ładne przebiegi, opony też Ci szybko schodzą, jakimś sportem jeździsz?

 

edit: a nie już znalazłem DR BIG ;] 

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Olleo napisał:

Skroili Cię na cenie accu. Powinien kosztować ~130-135 zł.
 

ja wiem... ceny są różne, oni mają taką średnią więc wygląda ok ;] 

 

155 zł

 

250 zł

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Aprilia ode mnie to powiem też kilka słów

 

Przeglądy były robione tylko w ISM i oni ten gwint urwali przy pierwszej wymianie oleju i potem nie kasowali za wstawianie Vcoil.

Pewnie nie chciało im się tego sprawdzać w historii.

Akumulator był chyba kupiony w 2019 roku więc nie wiem dlaczego wcisnęli nowy, może ten regulator go zabił. Nie stwierdzali wcześniej jego złej pracy.

Reszta to już eksploatacja. w końcu ma już te swoje 17 lat ;).

 

Miłej zabawy teraz tylko przy 30 stopniach na zewnątrz jest ciężko bo jajca też moto grzeje :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bekon napisał:

Aprilia ode mnie to powiem też kilka słów

Akumulator był chyba kupiony w 2019 roku więc nie wiem dlaczego wcisnęli nowy, może ten regulator go zabił. Nie stwierdzali wcześniej jego złej pracy.

Reszta to już eksploatacja. w końcu ma już te swoje 17 lat ;).

 

Miłej zabawy teraz tylko przy 30 stopniach na zewnątrz jest ciężko bo jajca też moto grzeje :)

spoko, normalnie jakbym tego gwintu nie ukręcił to pewnie ten sezon przelatał bym na tych częściach co były :) a że już oddałem do serwisu to powiedziałem żeby tiptop zrobili ;] 

co do jajek to dobra antykoncepcja ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
8] ładne przebiegi, opony też Ci szybko schodzą, jakimś sportem jeździsz?
 
edit: a nie już znalazłem DR BIG ;] 
Pirelli MT21 na przodzie, Mitas E-09 na tyle. Jak na gatunek opony i użytkowanie 50/50 to i tak robią ładne przebiegi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te prace można było wykonać we własnym garażu (no może poza wymianą opon). Wystarczyłby podstawowy zestaw narzędzi. I jeszcze ten smaczek - dopłata za elektrolit do akku który jest w zestawie... 🙄

 

Inna sprawa, to jak można kupić moto z oponami i tarczami do wymiany, bez ładowania... a jeszcze inna jak można takie moto sprzedawać.... ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zet napisał:

Wszystkie te prace można było wykonać we własnym garażu (no może poza wymianą opon). Wystarczyłby podstawowy zestaw narzędzi. I jeszcze ten smaczek - dopłata za elektrolit do akku który jest w zestawie... 🙄

można można, jak się nie ma dwóch lewych rąk i pecha do mechaniki ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, zet said:

Inna sprawa, to jak można kupić moto z oponami i tarczami do wymiany, bez ładowania... a jeszcze inna jak można takie moto sprzedawać.... ech

 

A skad wiesz jaka byla cena transakcyjna za ten motocykl? 

Czasem lepiej kupic taniej i ogarnac na wlasna reke :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Inna sprawa, to jak można kupić moto z oponami i tarczami do wymiany, bez ładowania... a jeszcze inna jak można takie moto sprzedawać.... ech


Normalnie. Miałem budżet i dostałem propozycję. Dla mnie jest wszystko git. Mam teraz prawie wszystko cacy i sobie prykam po okolicy zadowolony. Zresztą widziałem co biorę :).

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw naprawczy CIe skasowali jak za zboże :) powinni miec go na miejscu a nie kupować "cały" :) 

 

ale z drugiej strony masz tanie tarcze... 
I kto uzywa jeszcze kwasowych aku do napełniania :)

Cena normalna. ja oddalem 4 letniego KTMa na serwis "roczny" i wyszło mi 2700 :) ale byly 2 opony i napęd w tym :)

4 tys za moto ktory jak widac wymagał sporo pracy to nie jest zla cena :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jimbo22 napisał:

Cena normalna. ja oddalem 4 letniego KTMa na serwis "roczny" i wyszło mi 2700 :) ale byly 2 opony i napęd w tym :)

myślałem że sam grzebiesz ;) 

 

2 minuty temu, jimbo22 napisał:

4 tys za moto ktory jak widac wymagał sporo pracy to nie jest zla cena :)

no pierdów prostych się sporo nazbierało, ale że jeepa już nie mam i na niego nie leci kasa to mogła tu ;] 

wrzuciłem to po prostu jako ciekawostkę ile może kosztować... równie dobrze można było tylko wymienić olej/załatać wyciek i latać na tym co było ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bielaPL napisał:

myślałem że sam grzebiesz ;) 

nie. juz mi sie nie chce:) teraz topie Wranglera w wolnym czasie 😄

poza tym KTM jest tak napakowany "diwajsami" wszelakimi , komputerami, akcelerometrami, regulatorami, że mi się nie chce :) próbowałem raz w tym zdjąć bak - co musiałem porozpinać wtyczek i odkręcić "owiewek"... ech :)

tyle co sobie olej wymienie co 5-6kkm (tj. 2 razy na sezon). 

 

9 minut temu, bielaPL napisał:

no pierdów prostych się sporo nazbierało, ale że jeepa już nie mam i na niego nie leci kasa to mogła tu ;] 

wrzuciłem to po prostu jako ciekawostkę ile może kosztować... równie dobrze można było tylko wymienić olej/załatać wyciek i latać na tym co było ;) 

 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.06.2021 o 10:17, zet napisał:

I jeszcze ten smaczek - dopłata za elektrolit do akku który jest w zestawie... 🙄

 

W dniu 29.06.2021 o 19:07, MARS napisał:

 

Też mnie to zastanowiło. 

 

Tyle że w obsługowej Yuasie nie ma elektrolitu w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.