Skocz do zawartości

Zmieniajcie Oleje Silnikowe


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś zmieniłem w swoim (nauka jazdy) po 9 000km i zleciał "mazut" jak z diesla.

Olej A5/B5 Mannol. Generalnie jest doby, bo silnik "cichy" na nim a nie jak na Lotosie. Popychacze nie grają po uruchomieniu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Camel said:

Ja dziś zmieniłem w swoim (nauka jazdy) po 9 000km i zleciał "mazut" jak z diesla.

Olej A5/B5 Mannol. Generalnie jest doby, bo silnik "cichy" na nim a nie jak na Lotosie. Popychacze nie grają po uruchomieniu itd.

 

9kkm na nauce jazdy to pewnie tyle motogodzin jak z 30kkm przy normalnej jezdzie ;]

 

  • Lubię to 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Camel napisał:

Ja dziś zmieniłem w swoim (nauka jazdy) po 9 000km i zleciał "mazut" jak z diesla.

Olej A5/B5 Mannol. Generalnie jest doby, bo silnik "cichy" na nim a nie jak na Lotosie. Popychacze nie grają po uruchomieniu itd.

Nauka jazdy = specyficzne (ciężkie) warunki jazdy.

U siebie w jednym zmieniam co 30kkm i jak widziałem olej był ok. W drugim zmieniłem po kilku godz pracy też ok a w trzecim nie zmieniam wcale ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, steyr napisał:

Olej jak olej, zmieniam co 15kkm jazdy na lpg. Widocznie masz zapuszczony silnik, skoro Ci mazut zleciał. Ale to też świadczy o tym że olej ma dobre właściwości myjące.

32kkm i zapuszczony silnik jak zmiany robię co 8-9 kim 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, el_guapo napisał:

Weź nie dramatyzuj - zmieniam co 12-15 i jest OK.

Przez COVIDa od ostatniej zmiany przejechałem tylko 8kkm, a mija 12 mcy i waham się czy wymieniać przed wakacyjnym podróżami, czy dopiero po jak dobije do tych 15kkm.

Ja od ostatniej zmiany mam przejechane 11 tys.

Za dwa miesiące minie rok, więc zmienię :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, el_guapo said:

Weź nie dramatyzuj - zmieniam co 12-15 i jest OK.

Przez COVIDa od ostatniej zmiany przejechałem tylko 8kkm, a mija 12 mcy i waham się czy wymieniać przed wakacyjnym podróżami, czy dopiero po jak dobije do tych 15kkm.

 

Ja bym spokojnie poczekal do tych 15kkm...

Olej to tylko olej, wiec 3-4 miesiace zadnej roznicy mu nie zrobia, pic go przeciez nie bedziesz ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

pic go przeciez nie bedziesz ;)

 

Też wychodzę z tego zalozenia. Z tych 8kkm z 5kkm to poprzednie wakacje, więc trasy. 

Jakbym zdecydował się na robicie do 15kkm to kolejne 5kkm też strzeli po autostradach.

 

Z tym że oprócz oleju chciałbym żeby mi @szymanogólnie przeiskał samochód. :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Ja od ostatniej zmiany mam przejechane 11 tys.

Za dwa miesiące minie rok, więc zmienię :)

 

Ja mialem 4kkm na rok w chevrolecie w większości przebiegu 'przedcovidowego' jeszcze 😷. Teraz pewnie będzie 2x mniej.

Olej zmieniłem, bo minęły 2 lata od wymiany, ale nawet już tych karteczek z przebiegiem nie wieszam :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, iwik said:

Ja mialem 4kkm na rok w chevrolecie w większości przebiegu 'przedcovidowego' jeszcze 😷. Teraz pewnie będzie 2x mniej.

Olej zmieniłem, bo minęły 2 lata od wymiany, ale nawet już tych karteczek z przebiegiem nie wieszam :hehe:

 

To mnie akurat przebiegi sporo wzrosly przez Covid ;]

Odpadly praktycznie wszystkie opcje z samolotami, wiec wiekszosc weekendow i urlopow jak tylko bylo mozna, to gdzies wyjezdzalismy :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Camel napisał:

oj tam oj tam 🤣

przez godzinę przejeżdża się normalnie powiedzmy 20-50km, kursant na placu zrobi może ze 2-3km, czyli 10 razy mniej a silnik pracuje tyle samo, przy samych kursantach na placu powinieneś wymieniać olej co 3 tys km, zakładamy że dochodzi jeszcze jazda po mieście, to ja bym następną wymianę spróbował co 6 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, iwik napisał:

Ja mialem 4kkm na rok w chevrolecie w większości przebiegu 'przedcovidowego' jeszcze 😷. Teraz pewnie będzie 2x mniej.

Olej zmieniłem, bo minęły 2 lata od wymiany, ale nawet już tych karteczek z przebiegiem nie wieszam :hehe:

U mnie odwrotnie 24kkm zrobilem przez rok. Normalnie to 10-12k robilem. Glownie przez samoloty a wlasciwie ich brak.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem co 15kkm, ale przy wymianie uszczelki pokrywy zaworów zauważyłem czarny nalot i syf. Zmieniłem interwały co 8-10kkm, po jakis kolejnych 3 wymianach oleju uszczelka zaczęła się pocić i znowu ją wymieniłem. Ale tym razem po zdjeciu dekla było dużo czysciej. Od tamtej pory max co 10kkm zmieniam.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

przez godzinę przejeżdża się normalnie powiedzmy 20-50km, kursant na placu zrobi może ze 2-3km, czyli 10 razy mniej a silnik pracuje tyle samo, przy samych kursantach na placu powinieneś wymieniać olej co 3 tys km, zakładamy że dochodzi jeszcze jazda po mieście, to ja bym następną wymianę spróbował co 6 tys km

A Ty myślisz że nauka jazdy to tylko plac? Jak kursant kumaty to 3-4 łuki i spadamy. Szkoda czasu na łuk. Średnio 20km robisz w godzinę na nauce jazdy. Ja zmieniam co 15 kkm w Yarisie 1.33 i wszystko ok. Też LPG. Olej nie odbiega kolorystycznie od innych. 100kkm już zrobione na L

Edytowane przez angrius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, angrius napisał:

A Ty myślisz że nauka jazdy to tylko plac? Jak kursant kumaty to 3-4 łuki i spadamy. Szkoda czasu na łuk. Średnio 20km robisz w godzinę na nauce jazdy.

sporo jak na średnią, czyli np 50km też się zdarza przejechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bielaPL napisał:

sporo jak na średnią, czyli np 50km też się zdarza przejechać?

Oczywiście. Nie wszyscy mają WORD w swoim mieście. Ja np jeżdżę z Gliwic do Rybnika (25-30 km w jedną stronę). A niektórzy i po 50 km dojeżdżają. Poza tym poza miasto kumaty instruktor też wyjeżdża. Często robię po 200-250km dziennie. 4 - 4,5 kkm miesięcznie 

Edytowane przez angrius
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, blue_ said:

Moja służbówka ma przejechane ok 800 tys. Olej od nowości nigdy nie był wymieniany, ale z racji wycieków co jakiś czas jest dolewany świeży :phi:

I silnik w tym aucie jest najmniej problemowym elementem

To juz od nowosci mial wycieki? Nie mozna bylo tego zglosic na gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, angrius napisał:

Średnio 20km robisz w godzinę na nauce jazdy.

 

Czyli jedna motogodzina L-ki to 20 km. Auto, które robi trasy, w ciągu godziny zrobi 100 km. Czyli zrobienie na trasie 15 kkm, to 150 motogodzin, a na L-ce wychodzi ponad 700 motogodzin. Różnica potężna, jeżeli chodzi o degradację oleju i zużycie silnika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wladmar napisał:

 

Czyli jedna motogodzina L-ki to 20 km. Auto, które robi trasy, w ciągu godziny zrobi 100 km. Czyli zrobienie na trasie 15 kkm, to 150 motogodzin, a na L-ce wychodzi ponad 700 motogodzin. Różnica potężna, jeżeli chodzi o degradację oleju i zużycie silnika.  

OK, a teraz powiedz mi jaka jest średnia przeciętnego samochodu użytkowanego przez przeciętnego Kowalskiego. Bo moim zdaniem to między 20-30 km/h. Czyli nie wiele odbiega od L-ki. Nie neguję tego, że auto jeżdżące non stop w trasie ma inne zużycie oleju. Tylko to, że zapewne chciałeś pokazać, że na L olej zużywa się ponad przeciętnie. A tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, angrius napisał:

OK, a teraz powiedz mi jaka jest średnia przeciętnego samochodu użytkowanego przez przeciętnego Kowalskiego. Bo moim zdaniem to między 20-30 km/h. Czyli nie wiele odbiega od L-ki. Nie neguję tego, że auto jeżdżące non stop w trasie ma inne zużycie oleju. Tylko to, że zapewne chciałeś pokazać, że na L olej zużywa się ponad przeciętnie. A tak nie jest

 

Warto by wziąć pod uwagę obroty, w trasie moim zdaniem są znacznie wyższe, a przynajmniej średnia obrotów jest wyższa.

 

Często auto robiące trasy zużywa tego oleju więcej, choćby z uwagi na wspomniane obroty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.