Skocz do zawartości

Reklamacja opon


DamianB

Rekomendowane odpowiedzi

1,5 roczne Goodyear VECTOR 4SEASONS G2 205/55 R16 94 V XL z przebiegiem 18kkm

Na obu kołach przedniej osi. Tył jest ok.

Zbieżność wporzo, nie piszczy na zakrętach, opony zużywają się równomiernie.

 

Odpałują reklamację czy nastawiać się pozytywnie? Jaki macie bilans reklamacji opon?

Jak to wygląda w praktyce? Dają kasę na nową parę + montaż? Trzeba postawić auto na klockach i im odesłać uszkodzone?

 

 

 

IMG_20210618_081357.jpg.ca1cfe168a1b0ea09766108db3cf3d4f.jpgIMG_20210618_081431.jpg.99a97b9224b0e306a571dafea051a910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamianB napisał:

W wielu :)

Reklamuj i walcz. Mi prawie nowa opona zaczęła bić, ponad centymetr na obwodzie. Nie dało się wyważyć. Aso przyjęło reklamację, mówiąc że raczej bez szans bo musiałem gdzieś przywalić :hehe:. Za trzy tygodnie telefon ze czeka nowa opona.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać, jak taka reklamacja przebiega, bo dla mnie większym problemem byłoby zdjęcie opon i odesłanie (jeśli kupiona wysyłkowo), chyba że wystarczą foty
Do sklepu internetowego już napisałem, czekam na odpowiedź. Dla mnie też problemem by to było, bo jak widać są to całoroczne, drugiego kompletu felg/kół się pozbyłem, bo nie był już potrzebny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianB napisał:
13 godzin temu, zet napisał:
daj znać, jak taka reklamacja przebiega, bo dla mnie większym problemem byłoby zdjęcie opon i odesłanie (jeśli kupiona wysyłkowo), chyba że wystarczą foty

Do sklepu internetowego już napisałem, czekam na odpowiedź. Dla mnie też problemem by to było, bo jak widać są to całoroczne, drugiego kompletu felg/kół się pozbyłem, bo nie był już potrzebny...

Duzy warsztat będzie miał używki zdjąć te założyć jakieś liche i czekać na wynik reklamacji. IMO będzie trzeba je odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej mój wątek z reklamacją Dębic Presto UHP2 obsługiwaną przez Goodyear Polska
finał był taki, że dostałem zwrot 80% ceny w gotówce, całość zajęła niecałe 3 tygodnie
 
zużycie opon na krawędziach klocków - Motokącik - Autokącik (autokacik.pl)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej mój wątek z reklamacją Dębic Presto UHP2 obsługiwaną przez Goodyear Polska
finał był taki, że dostałem zwrot 80% ceny w gotówce, całość zajęła 
 
zużycie opon na krawędziach klocków - Motokącik - Autokącik (autokacik.pl)
Chyba ucięło trochę twojej wiadomości, dzięki za link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

Duzy warsztat będzie miał używki zdjąć te założyć jakieś liche i czekać na wynik reklamacji. IMO będzie trzeba je odesłać. 

 

Może w dużych miastach tak, i to jakieś popularne rozmiary, ale co w przypadku jak się nie ma zapasowych kół zimowych, a oponki trzeba odesłać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Może w dużych miastach tak, i to jakieś popularne rozmiary, ale co w przypadku jak się nie ma zapasowych kół zimowych, a oponki trzeba odesłać ?
Od biedy mam zapas w tym aucie i drugi taki sam w drugim, więc w razie czego będę jeździł z 2 różnymi rozmiarami opon i 3 różnymi modelami opon na czas reklamacji.
Cudownie, że przegląd w przyszłym tygodniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Może w dużych miastach tak, i to jakieś popularne rozmiary, ale co w przypadku jak się nie ma zapasowych kół zimowych, a oponki trzeba odesłać ?
Pewnie trzeba kupić drugie.
Jak uznają reklamacje i zwróca kasę to po sprawie, jak dadzą nowe opony to sprzedajesz na OLX.
Pewnie coś tam stratny będziesz ale do ogarnięcia i auto na chodzie non stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba kupić drugie.
Jak uznają reklamacje i zwróca kasę to po sprawie, jak dadzą nowe opony to sprzedajesz na OLX.
Pewnie coś tam stratny będziesz ale do ogarnięcia i auto na chodzie non stop.
No ale w reklamacjach nie powinno się być na minusie, co najmniej na zero. Wiem - niedoczekanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DamianB napisał:
1 godzinę temu, Maciej__ napisał:
Pewnie trzeba kupić drugie.
Jak uznają reklamacje i zwróca kasę to po sprawie, jak dadzą nowe opony to sprzedajesz na OLX.
Pewnie coś tam stratny będziesz ale do ogarnięcia i auto na chodzie non stop.

No ale w reklamacjach nie powinno się być na minusie, co najmniej na zero. Wiem - niedoczekanie

Przy sprzedazy przezinternet jest sie najczesciej do przodu pare stowek. W stacjonarnym jakby byly kupione pewnie by sie dalo ogarnac. W sumie wyjdzie na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zet napisał:

 

Może w dużych miastach tak, i to jakieś popularne rozmiary, ale co w przypadku jak się nie ma zapasowych kół zimowych, a oponki trzeba odesłać ?

Albo kupujesz nowe albo stawiasz na kobylkach na te dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianB napisał:

Od biedy mam zapas w tym aucie i drugi taki sam w drugim, więc w razie czego będę jeździł z 2 różnymi rozmiarami opon i 3 różnymi modelami opon na czas reklamacji. emoji1787.png
Cudownie, że przegląd w przyszłym tygodniu emoji849.png

reklam,acje  nokiana, jesli  opona ma bicie  to trzeba wysłac opone  wraz z felga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 09:02, DamianB napisał:

1,5 roczne Goodyear VECTOR 4SEASONS G2 205/55 R16 94 V XL z przebiegiem 18kkm

Na obu kołach przedniej osi. Tył jest ok.

 

Słowo "klucz" - pogrubiłem, podkreśliłem i kursywą zaznaczyłem :oki:

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Goodyear 4Season Gen2 - 215/55/16, rocznik 2018 po 2 latach i ok 40kkm wyglądały tak. 

GYprzod.jpg.4a062a69cbf0fb54870e934e38386bf7.jpg
Obie opony założone na przód były zniszczone w podobnym stopniu, tylne były ok. Zakładałem, że ostatnie dwa lata upałów chyba im nie służyły. Po pierwszym roku tego nie zauważyłem, ale przebieg i stan opon mógł być wtedy podobny jak u Ciebie.

Szukając większych felg na lato, widziałem u handlarza podobnie zużyte (2 powyrywane, 2 ok), rocznik zbliżony +/-1rok.

Wcześniej na innym samochodzie miałem GY 4Season pierwszej generacji i wszystko było OK, więc może to kwestia mieszanki w Gen2. 
Sam jestem ciekaw rezultatu Twojej reklamacji, jakbyś potrzebował zdjęć na poparcie reklamacji to moje opony jeszcze mam.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Goodyear 4Season Gen2 - 215/55/16, rocznik 2018 po 2 latach i ok 40kkm wyglądały tak. 
GYprzod.jpg.4a062a69cbf0fb54870e934e38386bf7.jpg
Obie opony założone na przód były zniszczone w podobnym stopniu, tylne były ok. Zakładałem, że ostatnie dwa lata upałów chyba im nie służyły. Po pierwszym roku tego nie zauważyłem, ale przebieg i stan opon mógł być wtedy podobny jak u Ciebie.
Szukając większych felg na lato, widziałem u handlarza podobnie zużyte (2 powyrywane, 2 ok), rocznik zbliżony +/-1rok.
Wcześniej na innym samochodzie miałem GY 4Season pierwszej generacji i wszystko było OK, więc może to kwestia mieszanki w Gen2. 
Sam jestem ciekaw rezultatu Twojej reklamacji, jakbyś potrzebował zdjęć na poparcie reklamacji to moje opony jeszcze mam.
Moje przednie wyglądają nieco lepiej, rocznik 2015 i przebieg podobnie. Myślałem, że to bardziej od jazdy po kamyszkach drogi gruntowej ale widzę, że raczej ten typ tak ma.


Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka


a387e0571d74002b6ad02ef444e2d35b.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 21:41, zet napisał:

daj znać, jak taka reklamacja przebiega, bo dla mnie większym problemem byłoby zdjęcie opon i odesłanie (jeśli kupiona wysyłkowo), chyba że wystarczą foty

 

W firmie michelin reklamacja gwarancyjna opon Kleber zakupionych w lokalnym sklepie trwała 3 miesiące. Dostałem wprawdzie komplet nowych opon, ale czas reklamacji to jakiś dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reklamowałem 2x, że opona jest niby krzywa (2 wulkanizatorów tak twierdziło). Odrzucili. Zawsze sam płaciłem za demontaż....i zastępczą oponę.

U mnie występowały drgania przy 140 km. Co ciekawe w innym aucie tez mam nowe i te same drgania. Nie wiem czy na 100 procent to opony...ale następnym razem wezmę Michelina..

 

P.S. Zakup z Oponeo

Edytowane przez slon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.