Jump to content

Reklamacja opon

DamianB
 Share

Recommended Posts

1,5 roczne Goodyear VECTOR 4SEASONS G2 205/55 R16 94 V XL z przebiegiem 18kkm

Na obu kołach przedniej osi. Tył jest ok.

Zbieżność wporzo, nie piszczy na zakrętach, opony zużywają się równomiernie.

Odpałują reklamację czy nastawiać się pozytywnie? Jaki macie bilans reklamacji opon?

Jak to wygląda w praktyce? Dają kasę na nową parę + montaż? Trzeba postawić auto na klockach i im odesłać uszkodzone?

IMG_20210618_081357.jpg.ca1cfe168a1b0ea09766108db3cf3d4f.jpgIMG_20210618_081431.jpg.99a97b9224b0e306a571dafea051a910.jpg

4 godziny temu, DamianB napisał:

W wielu :)

Reklamuj i walcz. Mi prawie nowa opona zaczęła bić, ponad centymetr na obwodzie. Nie dało się wyważyć. Aso przyjęło reklamację, mówiąc że raczej bez szans bo musiałem gdzieś przywalić :hehe:. Za trzy tygodnie telefon ze czeka nowa opona.

• shocked 1

daj znać, jak taka reklamacja przebiega, bo dla mnie większym problemem byłoby zdjęcie opon i odesłanie (jeśli kupiona wysyłkowo), chyba że wystarczą foty

daj znać, jak taka reklamacja przebiega, bo dla mnie większym problemem byłoby zdjęcie opon i odesłanie (jeśli kupiona wysyłkowo), chyba że wystarczą foty
Do sklepu internetowego już napisałem, czekam na odpowiedź. Dla mnie też problemem by to było, bo jak widać są to całoroczne, drugiego kompletu felg/kół się pozbyłem, bo nie był już potrzebny...

Godzinę temu, DamianB napisał:
13 godzin temu, zet napisał:

Do sklepu internetowego już napisałem, czekam na odpowiedź. Dla mnie też problemem by to było, bo jak widać są to całoroczne, drugiego kompletu felg/kół się pozbyłem, bo nie był już potrzebny...

Duzy warsztat będzie miał używki zdjąć te założyć jakieś liche i czekać na wynik reklamacji. IMO będzie trzeba je odesłać. 

1 godzinę temu, wujek napisał:

Duzy warsztat będzie miał używki zdjąć te założyć jakieś liche i czekać na wynik reklamacji. IMO będzie trzeba je odesłać. 

Może w dużych miastach tak, i to jakieś popularne rozmiary, ale co w przypadku jak się nie ma zapasowych kół zimowych, a oponki trzeba odesłać ?

Może w dużych miastach tak, i to jakieś popularne rozmiary, ale co w przypadku jak się nie ma zapasowych kół zimowych, a oponki trzeba odesłać ?
Od biedy mam zapas w tym aucie i drugi taki sam w drugim, więc w razie czego będę jeździł z 2 różnymi rozmiarami opon i 3 różnymi modelami opon na czas reklamacji.
Cudownie, że przegląd w przyszłym tygodniu

Pewnie trzeba kupić drugie.
Jak uznają reklamacje i zwróca kasę to po sprawie, jak dadzą nowe opony to sprzedajesz na OLX.
Pewnie coś tam stratny będziesz ale do ogarnięcia i auto na chodzie non stop.

Jak uznają reklamacje i zwróca kasę to po sprawie, jak dadzą nowe opony to sprzedajesz na OLX.
No ale w reklamacjach nie powinno się być na minusie, co najmniej na zero. Wiem - niedoczekanie

25 minut temu, DamianB napisał:
1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

No ale w reklamacjach nie powinno się być na minusie, co najmniej na zero. Wiem - niedoczekanie

Przy sprzedazy przezinternet jest sie najczesciej do przodu pare stowek. W stacjonarnym jakby byly kupione pewnie by sie dalo ogarnac. W sumie wyjdzie na zero.

2 godziny temu, zet napisał:

Albo kupujesz nowe albo stawiasz na kobylkach na te dwa tygodnie.

2 godziny temu, DamianB napisał:

Od biedy mam zapas w tym aucie i drugi taki sam w drugim, więc w razie czego będę jeździł z 2 różnymi rozmiarami opon i 3 różnymi modelami opon na czas reklamacji. emoji1787.png
Cudownie, że przegląd w przyszłym tygodniu emoji849.png

reklam,acje  nokiana, jesli  opona ma bicie  to trzeba wysłac opone  wraz z felga

W dniu 18.06.2021 o 09:02, DamianB napisał:

1,5 roczne Goodyear VECTOR 4SEASONS G2 205/55 R16 94 V XL z przebiegiem 18kkm

Na obu kołach przedniej osi. Tył jest ok.

Słowo "klucz" - pogrubiłem, podkreśliłem i kursywą zaznaczyłem :oki:

• Like 1
  • dont like 1

Moje Goodyear 4Season Gen2 - 215/55/16, rocznik 2018 po 2 latach i ok 40kkm wyglądały tak. 

GYprzod.jpg.4a062a69cbf0fb54870e934e38386bf7.jpg
Obie opony założone na przód były zniszczone w podobnym stopniu, tylne były ok. Zakładałem, że ostatnie dwa lata upałów chyba im nie służyły. Po pierwszym roku tego nie zauważyłem, ale przebieg i stan opon mógł być wtedy podobny jak u Ciebie.

Szukając większych felg na lato, widziałem u handlarza podobnie zużyte (2 powyrywane, 2 ok), rocznik zbliżony +/-1rok.

Wcześniej na innym samochodzie miałem GY 4Season pierwszej generacji i wszystko było OK, więc może to kwestia mieszanki w Gen2. 
Sam jestem ciekaw rezultatu Twojej reklamacji, jakbyś potrzebował zdjęć na poparcie reklamacji to moje opony jeszcze mam.

• shocked 1

Moje Goodyear 4Season Gen2 - 215/55/16, rocznik 2018 po 2 latach i ok 40kkm wyglądały tak. 
GYprzod.jpg.4a062a69cbf0fb54870e934e38386bf7.jpg
Obie opony założone na przód były zniszczone w podobnym stopniu, tylne były ok. Zakładałem, że ostatnie dwa lata upałów chyba im nie służyły. Po pierwszym roku tego nie zauważyłem, ale przebieg i stan opon mógł być wtedy podobny jak u Ciebie.
Szukając większych felg na lato, widziałem u handlarza podobnie zużyte (2 powyrywane, 2 ok), rocznik zbliżony +/-1rok.
Wcześniej na innym samochodzie miałem GY 4Season pierwszej generacji i wszystko było OK, więc może to kwestia mieszanki w Gen2. 
Sam jestem ciekaw rezultatu Twojej reklamacji, jakbyś potrzebował zdjęć na poparcie reklamacji to moje opony jeszcze mam.
Moje przednie wyglądają nieco lepiej, rocznik 2015 i przebieg podobnie. Myślałem, że to bardziej od jazdy po kamyszkach drogi gruntowej ale widzę, że raczej ten typ tak ma.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

a387e0571d74002b6ad02ef444e2d35b.jpg

Oj.. Teraz zastanawiam się czy kupować takie opony do auta żony - co prawda opony gen3, ale...

W dniu 18.06.2021 o 21:41, zet napisał:

W firmie michelin reklamacja gwarancyjna opon Kleber zakupionych w lokalnym sklepie trwała 3 miesiące. Dostałem wprawdzie komplet nowych opon, ale czas reklamacji to jakiś dramat.

Ja reklamowałem 2x, że opona jest niby krzywa (2 wulkanizatorów tak twierdziło). Odrzucili. Zawsze sam płaciłem za demontaż....i zastępczą oponę.

U mnie występowały drgania przy 140 km. Co ciekawe w innym aucie tez mam nowe i te same drgania. Nie wiem czy na 100 procent to opony...ale następnym razem wezmę Michelina..

P.S. Zakup z Oponeo

Edited by slon