Skocz do zawartości

Odprysk na przedniej szybie.


planty

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, czy ktoś z Was naprawiał samodzielnie odprysk/pajączek na szybie przedniej, dostępnymi na alle środkami do tego typu napraw? Można coś spartolić czy raczej sprawa prosta do wykonania?  Podzieli się ktoś doświadczeniem? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, planty napisał:

Dzień dobry, czy ktoś z Was naprawiał samodzielnie odprysk/pajączek na szybie przedniej, dostępnymi na alle środkami do tego typu napraw? Można coś spartolić czy raczej sprawa prosta do wykonania?  Podzieli się ktoś doświadczeniem? Dziękuję.

można - kolega chciał się pobawić i rozwalił szybę - za mocno przycisnął - trochę trzeba mieć wprawy i wyczucia. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, planty napisał:

Można coś spartolić czy raczej sprawa prosta do wykonania?

Nie wiem,czy czy jest sens samemu się z tym grzebać. Za około 100 zł w każdym zakładzie Ci to naprawią o ile oczywiście będzie taka możliwość, uszkodzenie jest małe i powstało niedawno. Chociaż z zakładami też różnie, teściowi zamiast naprawić to sprawili, że szyba pękła dalej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj naprawiałem odprysk ... byłem w zakładzie ... W cz-wie za coś takiego biorą 150 zł  z uwagą że może pęknąć przy naprawie ( wtedy kasy nie biorą ;] ) Generalnie jak to powiedział gościu ... min 10 - 15  cm od krawędzi szyby musi coś takiego być  żeby w ogóle za naprawę się brać

 

Po naprawie praktycznie śladu nie ma ... pod światło i pod odpowiednim kątem jak się spojrzy to coś tam można dostrzec   

 

 

IMG_20210614_105554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Odprysk jest na czarnym pasku przy podszybiu, ok.6cm od krawędzi. Każdy  specjalista /byłem u trzech/ mi mówi, że w tym miejscu się nie naprawia. Chcę popróbować samodzielnie, żeby nie rozchodziło się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, planty napisał:

Dziękuję za zainteresowanie. Odprysk jest na czarnym pasku przy podszybiu, ok.6cm od krawędzi. Każdy  specjalista /byłem u trzech/ mi mówi, że w tym miejscu się nie naprawia. Chcę popróbować samodzielnie, żeby nie rozchodziło się dalej.

Musisz się spieszyć bo to kiepskie miejsce na odprysk (czarne b. się nagrzewa) ja takie miałem i było tak małe, że nie widziałem tego i podczas mycia polałem szybę wodą, był trzask i poszło do końca, szyba do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 14:29, goldixll napisał:

Ja przedwczoraj naprawiałem odprysk ... byłem w zakładzie ...

 

Mam i ja. Jestem umówiony na naprawę na wtorek. Kuźwa kamyk na tydzień przed przeglądem więc nie ma czasu na zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mayster_tcz napisał:

Jeśli mówią, że blisko krawędzi się nie naprawia, to pewnie powodem są naprężenia, a takie pęknięcie szyby przy 140 na autostradzie może być lekko niebezpieczne... 

 

mam odprysk, malutki może 3-4mm, ale poszło też pęknięcie ok 1-1.5cm, wszystko 2cm od dolnej krawędzi szyby

zalałem żywicą do naprawy szyb (zestaw) i zobaczymy 

auto ma 3miesiące :(

 

co się może stać na tej autostradzie ? ciężarówki/autobusy/dostawczaki jeździły z szybami mające pęknięcia po całej szerokości i nic się nie działo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koonrad napisał:

 

mam odprysk, malutki może 3-4mm, ale poszło też pęknięcie ok 1-1.5cm, wszystko 2cm od dolnej krawędzi szyby

zalałem żywicą do naprawy szyb (zestaw) i zobaczymy 

auto ma 3miesiące :(

 

co się może stać na tej autostradzie ? ciężarówki/autobusy/dostawczaki jeździły z szybami mające pęknięcia po całej szerokości i nic się nie działo

 

 

Jak Ci pęknie w nocy, w deszczu przy szybkiej jeździe, to możesz się zdziwić... Ja lubię dużo robić sam przy aucie, ale akurat szyby powierzam ludziom, co się znają, a mam niedaleko warsztat, który nie zdziera i ogarnia temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mayster_tcz napisał:

Jak Ci pęknie w nocy, w deszczu przy szybkiej jeździe, to możesz się zdziwić... Ja lubię dużo robić sam przy aucie, ale akurat szyby powierzam ludziom, co się znają, a mam niedaleko warsztat, który nie zdziera i ogarnia temat.

Czym się niby zdziwi? Przecież to szyba klejona a nie hartowana:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 15:45, mayster_tcz napisał:

Jak Ci pęknie w nocy, w deszczu przy szybkiej jeździe, to możesz się zdziwić...

 

Czym się zdziwić ?

Inna kwestia że szyba nie pęka od szybkiej jazdy, przerabiałem dwie szyby, obie poleciały od temperatury

w astrze miałem pęknięcie podłużne przez 3/4 szyby i normalnie jeździłem do wymiany, co ciekawe przy wymianie nic się z szybą nie stało jak ja wyciągali

 

W dniu 3.07.2021 o 15:45, mayster_tcz napisał:

 

Ja lubię dużo robić sam przy aucie, ale akurat szyby powierzam ludziom, co się znają, a mam niedaleko warsztat, który nie zdziera i ogarnia temat.

Zakłady nie robią pęknięć przy krawędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 09:24, mayster_tcz napisał:

 a takie pęknięcie szyby przy 140 na autostradzie może być lekko niebezpieczne... 

 

W dniu 3.07.2021 o 15:45, mayster_tcz napisał:

Jak Ci pęknie w nocy, w deszczu przy szybkiej jeździe, to możesz się zdziwić...

 

wystarczy podstawowa znajomość budowy szyby czołowej, aby zrozumieć jakie ma zadanie i w jaki sposób ulega uszkodzeniu

sama z siebie ani od pajączka nagle "biała " się nie zrobi...

i tu ani autostrada, ani szybkość, ani noc i deszcz tego nie zmieni...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/3/2021 at 9:24 AM, mayster_tcz said:

Jeśli mówią, że blisko krawędzi się nie naprawia, to pewnie powodem są naprężenia, a takie pęknięcie szyby przy 140 na autostradzie może być lekko niebezpieczne... 

 

Blisko krawedzi nie chca naprawiac, bo jest wieksza szansa, ze jak zywica zacznie sie utwardzac i sciagac to peknie dalej...

A potem wez sie uzeraj z klientem, zwyczajnie wola powiedziec, ze sie nia da i z glowy :ok:

IMHO jak na wlasne ryzyko to mozna probowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.