Skocz do zawartości

Dobra zaczynamy. e-Golf


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Historia może nie o elektromobilności, ale o....nie wiem....nie wiem jak to nazwać.

Przychodzi mi do głowy słowo "złodziejstwo", ale czy jak ktoś okrada metodą na wnuczka to jest złodziejem? Oszustem? Naciągaczem? ;)

 

Byłem na przeglądzie w ASO. Zdiagnozowano, że mam prawy przegub do wymiany.

Cena ~3000 plus robocizna.

 

Stwierdziłem że załatwię to u mechaniora u którego kiedyś tam jakieś inne auta serwisowałem. Solidny gość, ale deko nie po drodze.

U mnie z czasem jak zwykle słabo, więc pojeżdziłem jeszcze ze 2-3 miesiące.

 

Okazało się, że do eGolfa przegub jest jak do mocniejszych wersji spalinówek, więc można wymierać w częściach jak w ulęgałkach ;)

Gościu kupił zamiennik, ale robiony przez producenta który podobno robi dla VW, tylko znaczek VW nie nabity.

Nie wiem czy to prawda, ani nawet nie pamiętam już nazwy producenta.

Tak czy siak cena oscylowała około....300PLN ;]

 

Ale to nie wszystko ;)

Kupił i odesłał. Tak to mechanicy w takich warsztatach mają, że z hurtowni przyjeżdża do nich kurier z workiem fantów i zabiera inne fanty które okazały się niepotrzebne.

 

Nie był do zrobienia przegub, a jedynie taki uszczelniacz (nie wiem jak to się nazywa). Taki element z tworzywa w kształcie jakby piramidy/lejka.

W nim była mikrodziurka, od jakiegoś kamyka ostrzejszego lub jakiejś gałęzi. Wyglądała jakby ją zrobić szpilką.

Z tego coś tam delikatnie wyciekało. Podkreślam....delikatnie. Mokry był ten element i tyle

 

Koszt to kilkanaście PLN

 

Robocizna 200.

 

Tak sobie myślę, że Tesla ma chyba dobrą politykę. Brak przeglądów, znacznie mniejsza szansa na r00chanie klientów przez ASO nad którym nie trzeba trzymać aż tak kosztownego nadzoru.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kravitz napisał(a):

Historia może nie o elektromobilności, ale o....nie wiem....nie wiem jak to nazwać.

Przychodzi mi do głowy słowo "złodziejstwo", ale czy jak ktoś okrada metodą na wnuczka to jest złodziejem? Oszustem? Naciągaczem? ;)

 

Byłem na przeglądzie w ASO. Zdiagnozowano, że mam prawy przegub do wymiany.

Cena ~3000 plus robocizna.

 

 

 

Koszt to kilkanaście PLN

 

Robocizna 200.

 

Tak sobie myślę, że Tesla ma chyba dobrą politykę. Brak przeglądów, znacznie mniejsza szansa na r00chanie klientów przez ASO nad którym nie trzeba trzymać aż tak kosztownego nadzoru.

Wg ak jestes sknera i dziadem bo robisz poza ASO. Ja wszystkie naprawy za ktore nie placi gwarant robie poza ASO. Chetnie bym kupil auto na takich zasadach jak Tesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał(a):

Wg ak jestes sknera i dziadem bo robisz poza ASO. Ja wszystkie naprawy za ktore nie placi gwarant robie poza ASO. Chetnie bym kupil auto na takich zasadach jak Tesla.

 

Jestem sknera, dziad i cebula i się z tym nie kryję.

Denerwuje mnie wygląd tych salonów w Polsce. Jakieś Bizancjum. Ja wiem że zwyczajnie za to płacę.

Oczekuję dobrej obsługi, roboty wykonanej na czas i za rozsądne pieniądze, ale niekoniecznie przeszklonych hektarów i kanap do wysiadywania.

 

Na serwis tego eGolfa nie miałem wpływu. Kupiony jako używka z ASO, nie miał pakietu serwisowego, więc się muszę użerać z wciskaniem jakiś drogich (jakby ze złota) filtrów przeciwpyłkowych i takie tematy.

A na przeglądy jeżdżę, bo na baterię jest o ile pamiętam 7 czy 8 lat gwarancji. Jak spuchnie czy w inny sposób walnie, to na bank ASO będzie miało każdy możliwy wykręt, a na pewno na to że nie było u nich przeglądów.

 

VW schodzi na psy w każdy możliwy sposób.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 11:48, kravitz napisał(a):

Koszt to kilkanaście PLN

 

Robocizna 200.

Żeby wymienic tę gumową osłonę (manszetę) trzeba i tak wszystko rozebrać, więc Aso oszacowało, że głupio będzie wyglądać na FV osłona za 30 zł i robocizna za 1500 (pewnie 2rbg wg ich stawek tyle wyjdą z VATem), więc żeby się nie rozdrabniać dorzucili przegub za drugie 1500 :lol:

Ja też jestem sknera i klocki w golfie zrobiłem sobie sam za 150zł, a nie w Aso za jedyne 700.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał(a):

1500 (pewnie 2rbg wg ich stawek tyle wyjdą z VATem), więc żeby się nie rozdrabniać dorzucili przegub za drugie 1500 :lol:

 

Jeszcze raz.

Przegub 3000, a robocizna osobno.

Gościu z ASO podał kwotę za robociznę, ale jak usłyszałem 3k za kawał pręta, to dalej się wyłączyłem ;]

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 11:48, kravitz napisał(a):

Historia może nie o elektromobilności, ale o....nie wiem....nie wiem jak to nazwać.

Przychodzi mi do głowy słowo "złodziejstwo", ale czy jak ktoś okrada metodą na wnuczka to jest złodziejem? Oszustem? Naciągaczem? ;)

 

Byłem na przeglądzie w ASO. Zdiagnozowano, że mam prawy przegub do wymiany.

Cena ~3000 plus robocizna.

 

Stwierdziłem że załatwię to u mechaniora u którego kiedyś tam jakieś inne auta serwisowałem. Solidny gość, ale deko nie po drodze.

U mnie z czasem jak zwykle słabo, więc pojeżdziłem jeszcze ze 2-3 miesiące.

 

Okazało się, że do eGolfa przegub jest jak do mocniejszych wersji spalinówek, więc można wymierać w częściach jak w ulęgałkach ;)

Gościu kupił zamiennik, ale robiony przez producenta który podobno robi dla VW, tylko znaczek VW nie nabity.

Nie wiem czy to prawda, ani nawet nie pamiętam już nazwy producenta.

Tak czy siak cena oscylowała około....300PLN ;]

 

Ale to nie wszystko ;)

Kupił i odesłał. Tak to mechanicy w takich warsztatach mają, że z hurtowni przyjeżdża do nich kurier z workiem fantów i zabiera inne fanty które okazały się niepotrzebne.

 

Nie był do zrobienia przegub, a jedynie taki uszczelniacz (nie wiem jak to się nazywa). Taki element z tworzywa w kształcie jakby piramidy/lejka.

W nim była mikrodziurka, od jakiegoś kamyka ostrzejszego lub jakiejś gałęzi. Wyglądała jakby ją zrobić szpilką.

Z tego coś tam delikatnie wyciekało. Podkreślam....delikatnie. Mokry był ten element i tyle

 

Koszt to kilkanaście PLN

 

Robocizna 200.

 

Tak sobie myślę, że Tesla ma chyba dobrą politykę. Brak przeglądów, znacznie mniejsza szansa na r00chanie klientów przez ASO nad którym nie trzeba trzymać aż tak kosztownego nadzoru.

imho std. U ojca w Nissanie też wymieniali komplet mimo, że osłona przegubu miała minimalne pęknięcie.

Robione w ostatni dzień 5-letniej gwarancji, na koszt producenta ;).

Nic z EV to nie ma wspólnego.

 

U żony w Skodzie tez ostatnio mało przegubu nie wymieniałem, bo coś strasznie waliło przy przyspieszaniu. Winne było niedokręcone koło z przodu :bzik::facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 11:48, kravitz napisał(a):

 

Byłem na przeglądzie w ASO. Zdiagnozowano, że mam prawy przegub do wymiany.

Cena ~3000 plus robocizna.

 

Okazało się, że do eGolfa przegub jest jak do mocniejszych wersji spalinówek, więc można wymierać w częściach jak w ulęgałkach ;)

Gościu kupił zamiennik, ale robiony przez producenta który podobno robi dla VW, tylko znaczek VW nie nabity.

Nie wiem czy to prawda, ani nawet nie pamiętam już nazwy producenta.

Tak czy siak cena oscylowała około....300PLN ;]

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak, to prawda. Przeguby w e-Golfie są takie same, jak w 2.0 TDI i 2.0 TSI. Na pierwszy montaż są wkładane produkty GKN, sprzedawane pod marką Lobro i Spidan. 

Te manszety osłaniające przegub, od dawna są robione z termoplastu, który lubi z czasem dostać mikro pęknięcia (szczególnie, jak pozostawiamy auto ze skręconymi kołami) i smar zaczyna wypływać. Mechanik uczciwie Cię wycenił.

 

8 godzin temu, iwik napisał(a):

Żeby wymienic tę gumową osłonę (manszetę) trzeba i tak wszystko rozebrać, więc Aso oszacowało, że głupio będzie wyglądać na FV osłona za 30 zł i robocizna za 1500 (pewnie 2rbg wg ich stawek tyle wyjdą z VATem), więc żeby się nie rozdrabniać dorzucili przegub za drugie 1500 :lol:

Ja też jestem sknera i klocki w golfie zrobiłem sobie sam za 150zł, a nie w Aso za jedyne 700.

Wymiana przegubu w Golfie, czy e-Golfie, to 1,3 rbg według ASO, więc niezłe stawki tam muszą mieć. Pomijając już fakt, że realnie taki przegub, czy jego osłonę wymienia się w pół godzinki, no ale wypisywanie kwitów może trwać drugie tyle ;]

Edytowane przez kaczorek79
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Tak, to prawda. Przeguby w e-Golfie są takie same, jak w 2.0 TDI i 2.0 TSI. Na pierwszy montaż są wkładane produkty GKN, sprzedawane pod marką Lobro i Spidan. 

Te manszety osłaniające przegub, od dawna są robione z termoplastu, który lubi z czasem dostać mikro pęknięcia (szczególnie, jak pozostawiamy auto ze skręconymi kołami) i smar zaczyna wypływać. Mechanik uczciwie Cię wycenił.

 

Wymiana przegubu w Golfie, czy e-Golfie, to 1,3 rbg według ASO, więc niezłe stawki tam muszą mieć. Pomijając już fakt, że realnie taki przegub, czy jego osłonę wymienia się w pół godzinki, no ale wypisywanie kwitów może trwać drugie tyle ;]

 

napisze to znowu, ty masz za niskie ceny 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

A co jak podniesie ceny to nagle spadnie jakośc wykonanej usługi?

Żeby było dobrze, musi być dobrze i tanio. Jak jest dobrze i drogo, to niestety dla wielu jest źle. Przynajmniej w moim regionie, bo przypominam, że tu Kaszub rządzi ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kaczorek79 napisał(a):

Żeby było dobrze, musi być dobrze i tanio. Jak jest dobrze i drogo, to niestety dla wielu jest źle. Przynajmniej w moim regionie, bo przypominam, że tu Kaszub rządzi ;]

 

To nie poznaniak żeby za 1 zł za drogo spalił Ci zakład ;]

 

BTW czytałem takie badanie że 75% firm za nisko wycenia swoje usługi 8]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ppmarian napisał(a):
38 minut temu, PawelWaw napisał(a):
 
Nie o to w biznesie chodzi ;]

Niezadowolony klient wroci ?

 

Pójdzie gdzie indziej, gdzie też będzie niezadowolony. Tak przynajmniej powinno być. 

 

A tak, to przez tych uczciwych mechaników ci normalni muszą cierpieć.  🙆‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

BTW czytałem takie badanie że 75% firm za nisko wycenia swoje usługi 8]

Chyba korpo nie były częścią tego badania. ;)

Swoja drogą ciekaw jestem jak wyglądało to badanie. "Czy uważa Pan/Pani, że stawki za Pana/Pani usługi są za niskie i że klienci powinni płacić więcej?"

"- Tak, oczywiście!" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, iwik napisał(a):

Chyba korpo nie były częścią tego badania. ;)

Swoja drogą ciekaw jestem jak wyglądało to badanie. "Czy uważa Pan/Pani, że stawki za Pana/Pani usługi są za niskie i że klienci powinni płacić więcej?"

"- Tak, oczywiście!" 

 

Z drugiej strony. To klienci mówili że za tanio ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.