Skocz do zawartości

Fiat panda. Dla emeryta 70+


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupic proste auto dla emeryta. Budżet 10kpln.Musi być klima, wspomaganie, 5 drzwi, i tanie w utrzymaniu. Myślę o pandzie. W tych pieniądzach to 2008-2010 rok. Że mechanicznie prosto i tanio to chyba wiem a co z rudą? Bać się. Jakieś typowe miejsca, bolączki?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2005r. Ruda lekko pojawia się wewnątrz nadkoli, z zewnątrz wogóle. Ale pewnie to będzie zależało od sposobu użytkowania i przebiegu. Moja nigdy nie była garażowana, a przebiegu teraz ma 126 tys. Bolączek za bardzo nie ma, poza delikatnym zawieszeniem... wahacze i łączniki co ok 20 tys, chyba że ktoś ma lepsze drogi i tak nie lecą

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karolchyla napisał:

Rzuć okiem jeszcze na renault Modus. To też bardzo fajne wozidełka.

 

Może i fajne, ale ponoć koszmarne w naprawach. Mechanik albo pogoni, albo skasuje idiotyczne pieniądze.

 

21 godzin temu, BOGUS napisał:

Potrzebuję kupic proste auto dla emeryta. Budżet 10kpln.Musi być klima, wspomaganie, 5 drzwi, i tanie w utrzymaniu.

 

Szukałbym lekko podwyższonego autka, żeby się wygodnie wsiadało/wysiadało.

A na Jazz'a patrzyłeś?  Albo na Note'a? (nie wiem tylko, jak z budżetem)

Ogólnie teraz to nie jest najlepszy czas na kupowanie niedużych i tanich wozidełek - bardzo podrożały w czasie pandemii.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Szukałbym lekko podwyższonego autka, żeby się wygodnie wsiadało/wysiadało.
A na Jazz'a patrzyłeś?  Albo na Note'a? (nie wiem tylko, jak z budżetem)
Ogólnie teraz to nie jest najlepszy czas na kupowanie niedużych i tanich wozidełek - bardzo podrożały w czasie pandemii.
Modus odpada. Jakby nie to że serwis tego padła ma być na mojej głowie to kilka innych bym znalazł np 1007 puga. A tak to
..

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 13:44, BOGUS napisał:

 

Potrzebuję kupic proste auto dla emeryta. Budżet 10kpln.Musi być klima, wspomaganie, 5 drzwi, i tanie w utrzymaniu. Myślę o pandzie. W tych pieniądzach to 2008-2010 rok. Że mechanicznie prosto i tanio to chyba wiem a co z rudą? Bać się. Jakieś typowe miejsca, bolączki?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Pandę znajdziesz tylko albo będziesz długo długo szukał ,albo będzie daaaleko od ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść wsiadł do pandy... I wysiadł.
Miałem na oku jazza. Jutro jak się nie rozmysli to odbieram. 2007 rok, klima auto, zadbany srodek. Do podmalowania ruda na jednym rancie blotnika z tylu i doly drzwi. Spod zdrowy. Czujniki parkowania sa. Ogólnie auto robi pozytywne wrażenie, teściowi się podoba.
Kupowałem 20 minut. Ale to nie Alfa

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka



  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść wsiadł do pandy... I wysiadł.
Miałem na oku jazza. Jutro jak się nie rozmysli to odbieram. 2007 rok, klima auto, zadbany srodek. Do podmalowania ruda na jednym rancie blotnika z tylu i doly drzwi. Spod zdrowy. Czujniki parkowania sa. Ogólnie auto robi pozytywne wrażenie, teściowi się podoba.
Kupowałem 20 minut. Ale to nie Alfa

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka




Uwaga na kielicha z tylu. Koniecznie sprawdzić od wnętrza pod tapicerka i plastikami.



Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartłomiej napisał:

 

Może i fajne, ale ponoć koszmarne w naprawach. Mechanik albo pogoni, albo skasuje idiotyczne pieniądze.

 

 

Szukałbym lekko podwyższonego autka, żeby się wygodnie wsiadało/wysiadało.

A na Jazz'a patrzyłeś?  Albo na Note'a? (nie wiem tylko, jak z budżetem)

Ogólnie teraz to nie jest najlepszy czas na kupowanie niedużych i tanich wozidełek - bardzo podrożały w czasie pandemii.

Note polecam , aczkolwiek może być ciężko za 10.000zł

Ja kupiłem krajowy  od I właściciela i od 3,5 roku z napraw/serwisu:

1x tarcze i klocki przód 

2x włącznik STOP (2x22zł)

1x świece,

1x akumulator,  

2x żarówka pozycyjna przód 

1x żarówka kierunkowskazu przód 

1x olej w skrzyni biegów 

4x olej w silniku 

3x filtr powietrza 

3x filtr kabinowy 

1x pióra wycieraczek 

1x płyn w chłodnicy

1x filtr LPG i regulacją gwarancyjna 

1x generalne czyszczenie bębnów tył

2x żarówka oświetlenia tablicy rej.

1x komplet pasków klinowych

Kupiłem jeszcze dwa komplety opon używanych, a te które były sprzedałem.  Niewielka dopłata i zamieniłem mocno używane na prawie nowe.  Do tego dokupiłem 4 stalufelgi używane. 

 

Jak widać z napraw to właściwie tylko włącznik STOP, bo reszta to typowo eksploatacyjne sprawy.

 

 

Ale fakt, że dopiero  34.000km przejechałem od zakupu, a na LPG tylko 18.000km. 

 

Niewielkie wymiary, a przestrzeń jak klasę wyżej.  Silnik na łańcuchu, wyższą pozycja za kierownicą,  duży bagażnik. Generalnie polecam, ale na pewno autko ma i wady.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 23:10, BOGUS napisał:

Nie sprawdzałem. Nie wiedziałem że to słaby punkt.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

a teraz sprawdziles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.