Skocz do zawartości

A1 na odcinku Częstochowa - Piotrków Trybunalski


jacholl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.06.2021 o 11:21, iwik napisał:

 

A propos, tak obok tematu. Może ktoś wie... 

Czy któraś navi ma już funkcjonalność pilnowania średniej V na OPP i ostrzegania przed ewentualnym przekroczeniem? 

 

A nie lepiej skorzystać z tempomatu? :) Jeśli oczywiście ktoś ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miro0412 napisał:

No dokładnie. Jak mnie kiedyś koło Krosna przeciągnął zadupiami bez podstawnie albo na Śląsku na a4 trasa Wrocław - Kraków kazał zjeżdżać na równoległą drogę, bo taki miał kaprys od tego momentu nigdy więcej nie zaufałem NE. Nie mam też ochoty co chwilę zgłaszać błędów firmie, która bierze za to kasę w przeciwieństwie do Waze czy GM. 

Ja miałem takie problemy z GM i to nie raz. Zainwestowałem w NE i jeździ mi się z nim dużo lepiej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

A tempomat pokaże mi że mogę pojechać szybciej jak np stałem 3 min. na światłach? 

 

Na A1 na odcinku pomiarowym nie ma świateł ;l

Co do średniej - przydatna rzecz. Ja jeżdżę "na tempomacie" gdzie się i da i kiedy się da, ale jak człowiek wyprzedzi grupę baranów, która nie wie co to znaczy płynna jazda (w sumie wystarczy jeden na czele, by cały peleton zaczął szarpać i nagle ze spokojnej 70km/h robi się co chwila 50) i wróci do ~zgodnej z ograniczeniem, by wiedział o ile ma przekroczony i czy to się skompensuje w czasie dalszej jazdy. Na odcinku kilometr-dwa to jeszcze spoko i nie ma sensu wyprzedzać (zazwyczaj), ale jak jest 40km takiego odcinka to by się jednak przydało. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, iwik napisał:

A tempomat pokaże mi że mogę pojechać szybciej jak np stałem 3 min. na światłach? 

 

zawsze można na początku odcinka pomiarowego zresetować sobie wskazania kompa w samochodzie. Policzy i odległość i średnią prędkość ;]

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Na A1 na odcinku pomiarowym nie ma świateł ;l
Co do średniej - przydatna rzecz. Ja jeżdżę "na tempomacie" gdzie się i da i kiedy się da, ale jak człowiek wyprzedzi grupę baranów, która nie wie co to znaczy płynna jazda (w sumie wystarczy jeden na czele, by cały peleton zaczął szarpać i nagle ze spokojnej 70km/h robi się co chwila 50) i wróci do ~zgodnej z ograniczeniem, by wiedział o ile ma przekroczony i czy to się skompensuje w czasie dalszej jazdy. Na odcinku kilometr-dwa to jeszcze spoko i nie ma sensu wyprzedzać (zazwyczaj), ale jak jest 40km takiego odcinka to by się jednak przydało. 
Dodałby do tego,że co najmniej połowa tych ludzi w peletonie korzysta szerokopojecie z pojęcie z telefonu i traci czujność płynnej jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Majkiel napisał:

A czy na tym dłuższym odcinku są jakieś zjazdy/skrzyżowania?

Nie zwróciłem ostatnio uwagi .

 

Coś jest, ale to się zmienia, a odkąd poprawili płynność (a za tym czas przejazdu) to już nie omijam co gorszych odcinków bokami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2021 o 11:21, iwik napisał:

 

A propos, tak obok tematu. Może ktoś wie... 

Czy któraś navi ma już funkcjonalność pilnowania średniej V na OPP i ostrzegania przed ewentualnym przekroczeniem? 

 

TomTom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 07:55, Wojtas_BB napisał:

I ciekawy jestem jaką tolerancję ma ten pomiar, czyli od jakiego przekroczenia wystawia pokutu.

 

Ja przetestowałem średnią minimalnie poniżej 80km/h (dokładnie już nie pamiętam). Nic nie przyszło i prawidłowo, bo przy automatycznej rejestracji wykroczeń jest tolerancja 10km/h.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Powiedzcie mi jedno, czy węzeł Bełchatów jest całkowicie przejezdny, czy w związku z pracami nad A1 są tam jakieś utrudnienia? Konkretnie interesuje mnie zjazd z A1 na DK74 w kierunku z Katowic/Częstochowy na Piotrków oraz z Piotrkowa na Łódź/Warszawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2021 o 12:21, iwik napisał:

 

A propos, tak obok tematu. Może ktoś wie... 

Czy któraś navi ma już funkcjonalność pilnowania średniej V na OPP i ostrzegania przed ewentualnym przekroczeniem? 

 

TomTom zawsze to miał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 18:59, iwik napisał:

A tempomat pokaże mi że mogę pojechać szybciej jak np stałem 3 min. na światłach? 

 

Na tych odcinkach nie ma świateł, nie ma skrzyżowań, nic nie ma co by zakłócało spokojną jazdę. Najpłynniej pokonywany w Polsce odcinek trasy ever.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Na tych odcinkach nie ma świateł, nie ma skrzyżowań, nic nie ma co by zakłócało spokojną jazdę. Najpłynniej pokonywany w Polsce odcinek trasy ever.

 


Bardzo płynny ale jest jedna wada - podczas nocnej jazdy bardzo chce się spać 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pejus1982 napisał:


Bardzo płynny ale jest jedna wada - podczas nocnej jazdy bardzo chce się spać 🙂

 

Nie bardziej niż na pustej autostradzie, niezależnie od prędkości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

Powiedzcie mi jedno, czy węzeł Bełchatów jest całkowicie przejezdny, czy w związku z pracami nad A1 są tam jakieś utrudnienia? Konkretnie interesuje mnie zjazd z A1 na DK74 w kierunku z Katowic/Częstochowy na Piotrków oraz z Piotrkowa na Łódź/Warszawę

W zeszłym tygodniu 2 razy jechałem od Piotrkowa do Łodzi najpierw na Częstochowę, pod most, z powrotem na Piotrków, górą dopiero na Łódź...To tak w skrócie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 15:12, Dark_Knight napisał:

Najpłynniej pokonywany w Polsce odcinek trasy ever.

Gdyby nie kilku nauczycieli,  faktycznie tak z grubsza jest. Szkoda że jadąc wg GPS i z tempomatem zdarzają się tacy co wyskakują przed maskę, wyprzedzą jedno auto i wracają do kolumny na prawym :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Gdyby nie kilku nauczycieli,  faktycznie tak z grubsza jest. Szkoda że jadąc wg GPS i z tempomatem zdarzają się tacy co wyskakują przed maskę, wyprzedzą jedno auto i wracają do kolumny na prawym :bzik:

Ja wyprzedzam 5 i wracam na prawy pas...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Gdyby nie kilku nauczycieli,  faktycznie tak z grubsza jest. Szkoda że jadąc wg GPS i z tempomatem zdarzają się tacy co wyskakują przed maskę, wyprzedzą jedno auto i wracają do kolumny na prawym :bzik:

 

Eeee, często jeżdżę i nie narzekam. Przy tych różnicach prędkości to nawet jakaś atrakcja na tym dłuższym odcinku :hehe:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Artur_W_wa napisał:

Jadąc nocą to masz na prawym 🚛🚛🚛🚛🚚🚛🚛🚛🚚🚛🚛🚛🚚🚛🚛🚛🚚 🚛🚛🚛🚚🚛🚛🚛🚚 po horyzont, to zbyt często na nim nie jestem 

To jeszcze ujdzie. Gorzej jak się gabaryt trafi (nie wiem czy teraz w czasie budowy też się trafiają), co zajmuje dwa paski. Jednego roku miałem takie wątpliwe "szczęście" trafić na takie gabaryty zarówno w drodze na, jak i z wakacji.

Tam jechałem za gabarytem od Radomska do Siewierza :chory:. Ekipa za nic miała to, że za nimi ogon był po horyzont i tylko na CB można było posłuchać szydery. Nie przepuścili ani jednego samochodu. W drodze powrotnej też trafiłem na gabaryt i niemal od razu dostałem drgawek ;] ale ta ekipa miała olej w głowie i nie miała problemu z tym, żeby co jakiś czas robić puszczać samochody, które ciągnęły się za nimi.

Nie wiem jak jest teraz, bo od dwóch lat jeżdżę DK91.

 

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

No nie wiem czy nie chcesz mnie obrazić :hmm: :nie_wiem:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jadąc nocą to masz na prawym 🚛🚛🚛🚛🚚🚛🚛🚛🚚🚛🚛🚛🚚🚛🚛🚛🚚 🚛🚛🚛🚚🚛🚛🚛🚚 po horyzont, to zbyt często na nim nie jestem rotfl

Nie, spokojnie po prostu czasem ktoś jedzie licznikowe 70, ja jadę po GPS 75, wychodzi szybciej :hush:

Inna sprawa, że obecnie mało jeżdżę nocą sam, jeśli już, to jest kierowca. A ja śpię ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

Mam nadzieję, że jak już puszczą  2+2 na całej trasie to podniosą do 90km/h jak na remontowanych odcinkach A w Europie. 

 

Marzenie ściętej głowy ;)

 

Najgorsze jest to, że odcinek Częstochowa-Piotrków ma ok. 70km, a jego pokonanie często zajmuje półtora godziny albo i dłużej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iwik napisał:

Mam nadzieję, że jak już puszczą  2+2 na całej trasie to podniosą do 90km/h jak na remontowanych odcinkach A w Europie. 


Z tego co słyszałem ostatnio to pod koniec wakacji, czyli właśnie teraz było w planach uruchomienie takiej organizacji na całości. Ktoś jechał ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 19:54, torelek napisał:

 

Ja przetestowałem średnią minimalnie poniżej 80km/h (dokładnie już nie pamiętam). Nic nie przyszło i prawidłowo, bo przy automatycznej rejestracji wykroczeń jest tolerancja 10km/h.

 

Gdaka to oficjalnie przyznaje w necie, ze daja tolerancje 10kmh (ze niby z dobrego serca a nie, ze takie sa przepisy). 

Ja sciagnalem apke do mierzenia sredniej predkosci i pilnuje, zeby srednia byla 79 😄 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Filipfm said:

 

Gdaka to oficjalnie przyznaje w necie, ze daja tolerancje 10kmh (ze niby z dobrego serca a nie, ze takie sa przepisy). 

Ja sciagnalem apke do mierzenia sredniej predkosci i pilnuje, zeby srednia byla 79 😄 

 

 

to ile zaoszczedzisz czasu dzieki tej apce na calym odcinku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoryj napisał:

to ile zaoszczedzisz czasu dzieki tej apce na calym odcinku ? 

 

Uwzględniając cały odcinek (a nie tylko ten z radarem), a więc załóżmy 70km, jadąc z prędkością 79km/h, będziemy o 6 minut szybciej niż jadąc z prędkością 70km/h.

Edytowane przez Majkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gregoryj napisał:

to ile zaoszczedzisz czasu dzieki tej apce na calym odcinku ? 

 

Nie chodzi o oszczędność ale pewnosc ze nie wpadne na mandat. No nie da sie w duzym ruchu przejechac calosci na tempomacie i czasem trzeba nieco przyspieszyć i kogos wyprzedzic a czasem zwolnisz za kims. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pejus1982 napisał:


Z tego co słyszałem ostatnio to pod koniec wakacji, czyli właśnie teraz było w planach uruchomienie takiej organizacji na całości. Ktoś jechał ostatnio?

Dzisiaj, jest jak było, czyli korek, odcinkowe 40 km, potem 70 bez radaru i odcinkowe 6 km. Fajne spalanie wychodzi między Częstochową, a Piotrkowem.

20210827_181705.jpg.9882f0bf770cdc046db5e9804e90b622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/28/2021 at 12:27 AM, kaczorek79 said:

Dzisiaj, jest jak było, czyli korek, odcinkowe 40 km, potem 70 bez radaru i odcinkowe 6 km. Fajne spalanie wychodzi między Częstochową, a Piotrkowem.

20210827_181705.jpg.9882f0bf770cdc046db5e9804e90b622.jpg

dobre. ile co2 nie poszlo w atmosfere 🤣

 

 ze tez Ci idioci z EU nie wpadli na pomysl ograniczenia predkosci do 80km/h, 

 

On 8/27/2021 at 8:41 PM, Filipfm said:

 

Nie chodzi o oszczędność ale pewnosc ze nie wpadne na mandat. No nie da sie w duzym ruchu przejechac calosci na tempomacie i czasem trzeba nieco przyspieszyć i kogos wyprzedzic a czasem zwolnisz za kims. 

 

czuc taka polska kombinatoryke. byle szybciej, byle wyprzedzic i na koncu zaoszczedzic  kilka minut albo sekund.

jechalem tamtedy. tam gdzie jest pomiar predkosci spokojnie mozna jechac stala predkoscia 70-75 , bez kombinowania z apkami ani zagrozeniem mandatu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gregoryj napisał:

 

czuc taka polska kombinatoryke. byle szybciej, byle wyprzedzic i na koncu zaoszczedzic  kilka minut albo sekund.

jechalem tamtedy. tam gdzie jest pomiar predkosci spokojnie mozna jechac stala predkoscia 70-75 , bez kombinowania z apkami ani zagrozeniem mandatu

 

Jak jest pusto to tak. Jak jest wiekszy ruch to nie jest tak rozowo. Nie kazdy ma tempomat, wiec sa ludzie jadacy ze zmienna predkoscia. To raz. Dwa, ze część ludzi jedzie wg predkosci z licznika. To troche case ciezarowek, niby wszyscy na ograniczniku ale jednak czasem inne predkosci ;) tylko ja wole zminimalizowac czas wyprzedzania do minimum i wrocic na swoj pas i chce miec pewnosc, ze nie załapie się w sankcje ;) dodaj do tego jadacych zdecydowanie szybciejej, bo albo maja gdzies ograniczenia, albo zjezdzaja przy Port Radomsko nie łapią się na pomiar zjazdowy. 

Stad pomysl na apke, ktora mi pokaze jak to wyglada od strony mojej predkosci na odcinku. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Filipfm napisał:

Jak jest pusto to tak. Jak jest wiekszy ruch to nie jest tak rozowo. Nie kazdy ma tempomat, wiec sa ludzie jadacy ze zmienna predkoscia. To raz. Dwa, ze część ludzi jedzie wg predkosci z licznika. To troche case ciezarowek, niby wszyscy na ograniczniku ale jednak czasem inne predkosci ;) tylko ja wole zminimalizowac czas wyprzedzania do minimum i wrocic na swoj pas i chce miec pewnosc, ze nie załapie się w sankcje ;) dodaj do tego jadacych zdecydowanie szybciejej, bo albo maja gdzies ograniczenia, albo zjezdzaja przy Port Radomsko nie łapią się na pomiar zjazdowy. 

 

Włączasz tempomat, dajesz sobie dystans do poprzednika, jak towarzystwo bardzo szarpie i zwalnia to na lewy pas i z prędkością kapelusza wyprzedzasz - jak bardzo chcesz szybko  to na chwilę w pedał i powrót. Te karawany są podzielone sporymi pustymi odcinkami. Jak trafi się "szybki i bezpieczny" to sobie poczeka - jego "komfort" nie upoważnia do jazdy grubo powyżej ograniczenia. Jak jest sajgon na dwóch pasach to niby na tempomacie słabo, ale coś takiego raczej sporadycznie ma miejsce. Za bardzo nerwowy jesteś, zresztą jak sam pisałeś, ciągniesz te 79km/h, bo szybciej to już mandat gotowy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 17:38, Majkiel napisał:

Uwzględniając cały odcinek (a nie tylko ten z radarem), a więc załóżmy 70km, jadąc z prędkością 79km/h, będziemy o 6 minut szybciej niż jadąc z prędkością 70km/h.

 

Normalnie życie wygrałeś. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 20:43, futrzak napisał:

 

Włączasz tempomat, dajesz sobie dystans do poprzednika, jak towarzystwo bardzo szarpie i zwalnia to na lewy pas i z prędkością kapelusza wyprzedzasz - jak bardzo chcesz szybko  to na chwilę w pedał i powrót. Te karawany są podzielone sporymi pustymi odcinkami. Jak trafi się "szybki i bezpieczny" to sobie poczeka - jego "komfort" nie upoważnia do jazdy grubo powyżej ograniczenia. Jak jest sajgon na dwóch pasach to niby na tempomacie słabo, ale coś takiego raczej sporadycznie ma miejsce. Za bardzo nerwowy jesteś, zresztą jak sam pisałeś, ciągniesz te 79km/h, bo szybciej to już mandat gotowy. 

 

 

 

Nie mam aktywnego tempomatu. Jestem przegrywem :buu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.