Skocz do zawartości

Sfatygowany kluczyk - jak to ogarnąć?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Żonie, w torebce, rozpadł się kluczyk. Wypadł bolec na łączeniu grotu z pilotem (gniazdo jest prostokątne, grot ma nacięty rower, a bolec po wciśnięciu w ten rowek dociska grot do gniazda). 

O dziwo udało się w torebce odnaleźć wszystkie 3 części, łącznie z tym bolcem.

Kluczyk nie jest pierwszej świeżości, ale nie jest na tyle sfatygowany by obudowa wymagała wymiany.

Da się czymś ustabilizować ten bolec, by ponownie nie wypadł?

Najprościej na klej, ale nie chciałbym się pozbywać możliwości jego demontażu.

Kombinuję jak koń pod górę, bo oryginał pilota występuje jako całość wraz z elektroniką i trochę kosztuje, a zamienną obudowę już 1 mam i mimo braku zastrzeżeń do jakości materiału, grot się "koślawo składa" (nie do końca).

 

 

20210620_155648.jpg

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie kupić kluczyk u Chińczyków i samodzielnie przełożyć elektronikę i grot.
Robiłem to z kluczykiem scyzorykiem do opla, 30 minut roboty.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raku napisał:

Najtaniej wyjdzie kupić kluczyk u Chińczyków i samodzielnie przełożyć elektronikę i grot.
Robiłem to z kluczykiem scyzorykiem do opla, 30 minut roboty.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Najtaniej to zalać to kropelką, tylko traci się demontowalność.

Już kupiłem kolejną obudowę na alledrogo i czekam na przesyłkę, ale jakoś mam obawy czy będzie dobrze spasowana.

 

Od Opla też mam do wymiany, ale na forach straszą, że oryginał jest tak poklejony, że łatwo elektronikę połamać przy "młotkowaniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 14:54, ZUBERTO napisał:

Żonie, w torebce, rozpadł się kluczyk. Wypadł bolec na łączeniu grotu z pilotem (gniazdo jest prostokątne, grot ma nacięty rower, a bolec po wciśnięciu w ten rowek dociska grot do gniazda). 

O dziwo udało się w torebce odnaleźć wszystkie 3 części, łącznie z tym bolcem.

Kluczyk nie jest pierwszej świeżości, ale nie jest na tyle sfatygowany by obudowa wymagała wymiany.

Da się czymś ustabilizować ten bolec, by ponownie nie wypadł?

Najprościej na klej, ale nie chciałbym się pozbywać możliwości jego demontażu.

Kombinuję jak koń pod górę, bo oryginał pilota występuje jako całość wraz z elektroniką i trochę kosztuje, a zamienną obudowę już 1 mam i mimo braku zastrzeżeń do jakości materiału, grot się "koślawo składa" (nie do końca).

 

 

20210620_155648.jpg

weź na kropelkę, jak trzeba będzie demontować to aceton skutecznie rozpuści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Igorek napisał:

weź na kropelkę, jak trzeba będzie demontować to aceton skutecznie rozpuści

Przyszła zamienna obudowa za nieduże pieniądze.

Grot przełożony, bo mimo że nie widziałem tego wcześniej to jak zwykle pękło to gniazdo, w którym osadzony jest grot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Przyszła zamienna obudowa za nieduże pieniądze.

Grot przełożony, bo mimo że nie widziałem tego wcześniej to jak zwykle pękło to gniazdo, w którym osadzony jest grot.

Obudowa ze znakami producenta?

Mnie ostatnio wzywała policja na świadka - ścigają sprzedawcę za nielegalne używanie znaków towarowych (Toyota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.