Skocz do zawartości

1.6HDI (TDCi) 109KM DPF jaki olej, 5W30 czy 5W40 ?


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

czy do wyzej wspomnianego silnika lepszy bedzie olej 5W30 czy 5W40? Autko uzytkowane po miescie (Lodz) i od czasu do czasu jazda autostrada nad morze. 

Obecnie autko zalane Elf'em 5W30.

Moze polecicie jakis niedrogi olej do tego silnika, bo gdzies czytalem, ze ten Elf, to nie jest olej gornych lotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aviator napisał:

A co zaleca producent? 

5W30, ale 5W40 chyba lepiej sie zachowuje w wyzszych temperaturach otoczenia (a w te upaly w korku troche motor dostaje po du.ie, przy przelotach autostradowych rowniez) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lcf napisał:

5W30, ale 5W40 chyba lepiej sie zachowuje w wyzszych temperaturach otoczenia (a w te upaly w korku troche motor dostaje po du.ie, przy przelotach autostradowych rowniez) 

Jaka specyfikacja oleju ma być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lcf napisał:

5W30, ale 5W40 chyba lepiej sie zachowuje w wyzszych temperaturach otoczenia (a w te upaly w korku troche motor dostaje po du.ie, przy przelotach autostradowych rowniez) 

 

Lej to, co zaleca producent. Pilnuj specyfikacji oleju. I wymieniaj co 10-15 tys km, to będzie w sam raz.

I nie wydziwiaj z wymianami na inną specyfikację, bo to nie ma sensu.

Ja do swojego francuza 5W30 biorę z Totala, zgodnie z reko Citroena.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford zaleca do tego silnika swoj olej 5W30 z norma ACEA A5, grupa PSA zaleca olej z norma ACEA C2/C3. Za porada kacikowego kolegi zamowilem olej TEXACO Havoline ProDS M 5W-30, ma lepsze parametry anizeli ELF/Total Quartz 5W30.

Edytowane przez Lcf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lcf napisał:

Ford zaleca do tego silnika swoj olej 5W30 z norma ACEA A5, grupa PSA zaleca olej z norma ACEA C2/C3. Za porada kacikowego kolegi zamowilem olej TEXACO Havoline ProDS M 5W-30, ma lepsze parametry anizeli ELF/Total Quartz 5W30.

Ja tam już przestałem się przejmować: ten lepszy a ten gorszy. Szukam w tym przypadku specyfikacji A5 i kupuje najtańszy „firmowy”. Teraz do jednego poszedł mannol A5 a do drugiego Specol  RN17. Bez różnicy dla mnie w użytkowaniu. 200 000 nie dojeżdżam 🤣, nie że pada silnik ale sprzedaje przed tym magicznym przebiegiem 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, aviator napisał:

Coś tu się kupy nie trzyma. Jak jest FAP, to na pewno nie A5... 

Trzyma się kupy, tylko Ford dał d..py. Odkąd wkładali ten silnik do FF 2, to napewno do końca FF 3 1.6 tdci pierwszym wyborem był 5w30 Ford Formula F z acea A5.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 21:35, Lcf napisał:

Moze polecicie jakis niedrogi olej do tego silnika, bo gdzies czytalem, ze ten Elf, to nie jest olej gornych lotow

Jak do DPF to powinien spełniać odpowiednią normę. PSA zaleca Totala ineo ECS 5w30 i ja taki lałem.

Tylko zmiana najlepiej co 10-15kkm a nie co 30 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 21:35, Lcf napisał:

Witam, 

czy do wyzej wspomnianego silnika lepszy bedzie olej 5W30 czy 5W40? Autko uzytkowane po miescie (Lodz) i od czasu do czasu jazda autostrada nad morze. 

Obecnie autko zalane Elf'em 5W30.

Moze polecicie jakis niedrogi olej do tego silnika, bo gdzies czytalem, ze ten Elf, to nie jest olej gornych lotow

A który to będzie górnych lotów? Nawet nie wierze w jakąś magię Millersa, lałem to do 1.8 TDCi i zauważyłem jedynie że był droższy ;] choć ten pewnie na kujawskim by kręcił bez zmian.

 

2 godziny temu, iwik napisał:

Jak do DPF to powinien spełniać odpowiednią normę. PSA zaleca Totala ineo ECS 5w30 i ja taki lałem.

Tylko zmiana najlepiej co 10-15kkm a nie co 30 😄

 

Lałem to do mojego przez 3 lata (60 kkm), zmieniany co 15 kkm, dojeździł u mnie do 190 kkm i poszedł do ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.