Skocz do zawartości

Jak kupić samochód z zagranicy?


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dla części osób zapewne trywialne, ale może jest coś czego nie wiem a powinienem ;)

Roboczo załóżmy, że piszemy o samochodach sprawnych, zdolnych do powrotu na kołach.

Zakupy za Odrą (Niemcy, Holandia, Belgia), ale opcjonalnie w grę wchodzi również reszta Europy.

Zakup nie zarobkowy, szukam samochodu dla siebie. Nie musi być taniej, ma być pewniej.

 

Wariant 1: Znajduję ogłoszenie, ustalam szczegóły, termin wizyty, jadę z paczką jagodzianek w kieszeni, oglądam, podoba mi się i chcę kupić.

Pytanie: Co potrzebuję, żeby samochodem wrócić na kołach, zarejestrować go i jakie dodatkowe koszty należy doliczyć. Na co ogólnie zwrócić uwagę.

 

Wariant 2: Znajduję ogłoszenie, kontaktuję się z kimś kto zajmuje się sprowadzaniem samochodów. Przywozi mi samochód albo jadę z nim na wycieczkę i pomaga mi przy zakupie.

Pytanie: Robi się tak jeszcze? Kiedyś wyjazdy po samochód to była popularna opcja, nie wiem jak teraz. Jaki jest koszt takiej operacji?

 

Wariant 3: Nie znajduję samochodu, ale wiem co chcę. Mówię o tym komuś kto jeździ regularnie i jak coś trafi to sprawdza, dzwoni i pyta czy brać albo rezerwuje i pisze gdzie przyjechać.

Pytanie: Jakie są średnie koszty takiej operacji. Znacie jakichś sensownych ludków którzy świadczą takie usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, camel00 napisał:

Pytanie dla części osób zapewne trywialne, ale może jest coś czego nie wiem a powinienem ;)

Roboczo załóżmy, że piszemy o samochodach sprawnych, zdolnych do powrotu na kołach.

Zakupy za Odrą (Niemcy, Holandia, Belgia), ale opcjonalnie w grę wchodzi również reszta Europy.

Zakup nie zarobkowy, szukam samochodu dla siebie. Nie musi być taniej, ma być pewniej.

 

Wariant 1: Znajduję ogłoszenie, ustalam szczegóły, termin wizyty, jadę z paczką jagodzianek w kieszeni, oglądam, podoba mi się i chcę kupić.

Pytanie: Co potrzebuję, żeby samochodem wrócić na kołach, zarejestrować go i jakie dodatkowe koszty należy doliczyć. Na co ogólnie zwrócić uwagę.

 

Wariant 2: Znajduję ogłoszenie, kontaktuję się z kimś kto zajmuje się sprowadzaniem samochodów. Przywozi mi samochód albo jadę z nim na wycieczkę i pomaga mi przy zakupie.

Pytanie: Robi się tak jeszcze? Kiedyś wyjazdy po samochód to była popularna opcja, nie wiem jak teraz. Jaki jest koszt takiej operacji?

 

Wariant 3: Nie znajduję samochodu, ale wiem co chcę. Mówię o tym komuś kto jeździ regularnie i jak coś trafi to sprawdza, dzwoni i pyta czy brać albo rezerwuje i pisze gdzie przyjechać.

Pytanie: Jakie są średnie koszty takiej operacji. Znacie jakichś sensownych ludków którzy świadczą takie usługi?

Ja testowałem wariant 1. Znalazłem 10 ogłoszeń w okolicy i przy 3 dokonałem zakupu. Akurat chodziło o Szwajcarię. Tam w urzędzie wierzą Ci na słowo. Auto za pare tysiaków, więc nie było strachu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, camel00 napisał:

Pytanie: Co potrzebuję, żeby samochodem wrócić na kołach, zarejestrować go i jakie dodatkowe koszty należy doliczyć.

To zależy od kraju.

 

W każdym trochę inaczej.

 

Najprościej jest wrzucić na lawetę wyrejestrowane auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kąski z placów zbierają handlarze zaraz po przywiezieniu aut na plac -na YT widziałem filmiki jak koczują pod bramą.

Firmy handlujące autami mają szybszy dostęp do ogłoszeń, więc też zbierają fajne auta zanim zobaczy je osoba prywatna....

 

Ja bym to zlecił komuś do sprowadzenia. Znam jedną firmę z dobrymi opiniami, która sprowadza auta. Czasem nawet coś utargują, ale informują o tym klienta i zadowalają się swoją prowizją  ;)  Mam u nich możliwość uzyskania zniżki na kilka stówek za sprowadzenie. Gdybyś był zainteresowany priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2021 o 18:58, psyhol napisał:

A gdzie się teraz wyszkuje samochody? Autoscout czy jakieś portale krajowe ala otomoto?

Polecam www.mobile.de wiele aut znajdziesz na obu ale ten jest mi jakoś bardziej przyjazny np. foto możesz powiększać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dwa  auta już przywiozłem z Austrii. Tyle że ja tam mam blisko bo tylko 300km.

 

Ugadywałem się na wizytę. Jechałem z rana i oglądałem auto. Było ok. Do dogadywałem zakup i za kilka dni wracałem wynajętą lawetą z PL i sobie zabierałem grata do PL :-) W austrii tablice tymczasowe zjazdowe drogie więc taniej było wynająć sobie lawetę na 24h :-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.