Skocz do zawartości

Blokada obrotu/blednego polozenia klamki w oknie


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zacina mi sie blokada polozenia klamki w oknie i nie mozna go uchylac... 

Czy jak wymontuje to calkowicie z okna to klamka bedzie pracowac normalnie we wszystkich polozeniach, tak jak by tego nie bylo? Bedzie sie zarowno uchylac jak i otwierac na osciez?

Niestety nigdzie nie moge znalezc blokady, ktora by wygladala identycznie jak moja... Mozna to zastapic kazda inna czy spokojnie mozna z tego zrezygnowac?

Nikt nie bedzie krecil klamka jak okno bedzie uchylone, wiec o to nie problem.

 

 

klamka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

A czyszczenie i smarowanie nie pomaga?

Okucia to widzę Roto. Zadzwoń do jakiegoś sprzedawcy może ma, ale jak znam życie to w między czasie zmodyfikowali okucie i całe by trzeba wymienić.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, krawiec said:

A czyszczenie i smarowanie nie pomaga?

Okucia to widzę Roto. Zadzwoń do jakiegoś sprzedawcy może ma, ale jak znam życie to w między czasie zmodyfikowali okucie i całe by trzeba wymienić.

 

Krawiec

 

Dzieki, no wlasnie nie moglem rozszyfrowac co tam jest napisane :facepalm:

Wyglada chyba identycznie, wiec zamowie na probe :ok:

https://okucia24.com/podnosnik-blokada-blednego-polozenia-klamki-roto-nt,id682.html

Orientujesz sie czy mozna to wymontowac do czasu az przyjdzie nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - w jaki sposób Ci się to fizycznie zablokowało że nie da się okna uchylić? Da się je w ogóle zamknąć?

Osobiście się spotkałem tylko z przypadkami że ten "języczek" zacinał się w pozycji okno zamknięte i wtedy po prostu nie działała blokada.

 

Zanim zamówisz nowe to spróbuj wykręcić i sprawdź czy wtedy okno się uchyla, bo może problem jest gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, PawelW said:

Z ciekawości - w jaki sposób Ci się to fizycznie zablokowało że nie da się okna uchylić? Da się je w ogóle zamknąć?

Osobiście się spotkałem tylko z przypadkami że ten "języczek" zacinał się w pozycji okno zamknięte i wtedy po prostu nie działała blokada.

 

Zanim zamówisz nowe to spróbuj wykręcić i sprawdź czy wtedy okno się uchyla, bo może problem jest gdzie indziej.

 

To sie jeszcze nie zablowalo na amen, ale co jakis czas jest problem z uchyleniem okna, szczegolnie jak okno bylo wczesniej otwarte na osciez...

Zamykam okno i w momencie jak probuje przekreci klamke z polozenia otwarte (poziomo) na uchylone (klamka do gory) to sie zacina...

Wtedy pomaga wcisniecie tego jezyczka palcem i mozna przekreci klamke do gory i uchylic okno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kwestia wyczyszczenia tych mechanizmow, szczególnie na gorze? Pamiętam w poprzednim mieszkaniu po ok. 10 latach blokowała się klamka, nie dalo się przejść z uchyłu na otwieranie. Wyczyściłem cały syf zgromadzony na górze, przepłukałem wd40, nasmarowalem i dziala od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Pito said:

A może kwestia wyczyszczenia tych mechanizmow, szczególnie na gorze? Pamiętam w poprzednim mieszkaniu po ok. 10 latach blokowała się klamka, nie dalo się przejść z uchyłu na otwieranie. Wyczyściłem cały syf zgromadzony na górze, przepłukałem wd40, nasmarowalem i dziala od kilku lat.

 

Hmm, szczerze mowiac to nigdy tam nie zagladalem na gore ;]

Jutro jak bedzie widno wyczyszcze i wpuszcze troche jakiegos smarowidla :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Hmm, szczerze mowiac to nigdy tam nie zagladalem na gore ;]

Jutro jak bedzie widno wyczyszcze i wpuszcze troche jakiegos smarowidla :ok:

Na pewno nie zaszkodzi, a jak okno czesto zostawiane w uchyle to moze tam byc sporo syfu. W ogole to chyba okna raz w roku trzeba smarowac, na moich okuciach jest wytłoczony odpowiedni symbol oleju i cos tam w instrukcji jest napisane. Oczywiście jeszcze nigdy nie smarowalem :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Hmm, szczerze mowiac to nigdy tam nie zagladalem na gore ;]

Jutro jak bedzie widno wyczyszcze i wpuszcze troche jakiegos smarowidla :ok:

Daj znać jak efekty bo mam dokładnie taką samą sytuację z oknem w przedpokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Oscar_ said:

Daj znać jak efekty bo mam dokładnie taką samą sytuację z oknem w przedpokoju. 

 

Wywalilem blokade, wyczyscilem te wszystkie ruchome bolce i slizgi, posmarowalem i chodzi elegencko :ok:

@Pito, faktycznie na gorze bylo sporo syfu. Dzieki jeszcze raz :)

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.