Skocz do zawartości

Nowe auto - jakie wymagania ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Odpalilem pliczek do ktorego wpisywalem co musi miec nowo kupowany samochod.

Wyglada to jak nizej.

A co u Was jest na liscie ze musi byc ???

 

 

BTW po tygodniu z najtansza (golas) skoda octavia mam dosc tego auta. jakbym mial tym jezdzic zawsze to jutro strzelam sobie w glowe ;]

 

 

image.png.292303c7e31d1ecd5575de6a728904f2.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PawelWaw napisał:

Odpalilem pliczek do ktorego wpisywalem co musi miec nowo kupowany samochod.

Wyglada to jak nizej.

A co u Was jest na liscie ze musi byc ???

 

 

BTW po tygodniu z najtansza (golas) skoda octavia mam dosc tego auta. jakbym mial tym jezdzic zawsze to jutro strzelam sobie w glowe ;]

 

 

image.png.292303c7e31d1ecd5575de6a728904f2.png

 

rozwaliłeś cytrynę?

 

Ja bym dodał aktywny tempomat, czujniki martwego pola w lusterkach i radio z android auto - najlepiej bezprzewodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima automatyczna

Lusterko wsteczne automatycznie przyciemniane

Android auto

Fotele z regulacją lędźwiową

Szyby tylne przyciemniane

Ogrzewane fotele przednie

Kamera cofania

Czujniki parkowania

Szyby elektryczne

Gniazdka USB/12v z tyłu 

Nawiew na tył

Podłokietnik

Preferowane analogowe sterowanie wyposażeniem= jak najmniej ekranów dotykowych

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

nie znam aut ktore tego nie maja juz *

 

 

* nie dotyczy dacii @Alanka i mojej obecnej skody (5 minut szukalem gdzie sie pokazuje ustawiona temp po kreceniu pokredlem klimy) ;]

Ale chodzi mi o climatronic, a nie manualną klimatyzację. A tego to wszystkie podstawowe wersję nie mają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

BTW po tygodniu z najtansza (golas) skoda octavia mam dosc tego auta. jakbym mial tym jezdzic zawsze to jutro strzelam sobie w glowe ;]

 

Kiedyś znajoma przyjechała do firmy taką bieda-nówką. Po 15 sekundach za kierownicą dostałem depresji i zrozumiałem, że nic  życiu nie osiągnę ;] Ciężko to wytłumaczyć jak ktoś nie miał okazji. Lubię proste samochody, ale ten jest po prostu smutny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał:

Smutny ???? W tym gow.... ie trzeba wkladac kluczyk i krecic jak na karuzeli zeby to odpalilo... 

 

Dla mnie samochód musi mieć: automat, awd, wyższy prześwit i trochę mocy; w drugiej kolejności: panoramiczny dach, wygodne fotele, dobre audio i dużo gumy na oponach (ostatnio stara załatwiła 3 felgi i opony na jednej studzience ;] Nie wiem jak)

Przy wyborze nowego modelu, chyba warto zwrócić uwagę na reflektory (led matrix cośtam) i ew. jakiś silnik elektryczny zmniejszający spalanie, wspomagający przyśpieszanie i wyręczający spalinowy podczas manewrowania na parkingu.

Reszta to w sumie fanaberia, ale gdybym miał wymienić kilka to: asystent unikania kolizji, wentylowane fotele (+masaż), samościemniające lusterka wsteczne (chociaż to już chyba standard), niezależne fotele z tyłu, miejsce na telefon z ładowaniem i wzmacnianiem sygnału, kamera 360 (dla większych samochodów z kiepską widocznością), czujnik martwego pola, złącze do ładowania czegoś większego niż telefon i jakieś fajne oświetlenie ambientowe.

Z science fiction może jakiś zaawansowany tempomat / system autonomicznego prowadzenia (lane, side, rear traffic, park, sratatata assist); chociaż np. system utrzymania pasa jest w moim odczuciu tylko po to, żeby robić mu na przekór ;)

 

Generalnie to chyba najlepiej zrobić tour po salonach, posadzić tyłek za kierownicą i najlepiej, się przejechać. Często coś co wygląda fajnie na papierze, w rzeczywistości fajne nie jest (i odwrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew na tył - dziś to wcale takie nie oczywiste.

Tempomat aktywny

Android auto

podgrzewana przednia szyba

Ledy przód

kamera cofania + przynajmniej czujki 360stopni

elektryczna tylna klapa

bezkluczykowy dostęp 

 

Panorama - miałem w qashqai (nie otwierana) z przymusu i nie dopłaciłbym za to nigdy, w lato caly czas zasłonięta bo razilo i oczywiście grzało niemiłosiernie. Jedynie w zimę więcej światła. Zbędny wynalazek.

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ccLot napisał:

Panoramiczny dach to jest ostatnia rzecz za jaką bym dopłacił konfigurując auto. Miałem w xc60 teraz mam w Edge'u i właściwie po za fajnym wyglądem to nie wiem po co to komu:nie_wiem: 

Żeby ci słońce w głowę grzało. Bezsensowne, zbędne kilogramy szkła. Ja bym dopłacił, żeby tego NIE mieć.

Edytowane przez torelek
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelWaw napisał:

Odpalilem pliczek do ktorego wpisywalem co musi miec nowo kupowany samochod.

Wyglada to jak nizej.

A co u Was jest na liscie ze musi byc ???

 

 

BTW po tygodniu z najtansza (golas) skoda octavia mam dosc tego auta. jakbym mial tym jezdzic zawsze to jutro strzelam sobie w glowe ;]

 

 

image.png.292303c7e31d1ecd5575de6a728904f2.png

 

 

- AWD (najlepiej jakiś bardziej zaawansowany od Haldexa)

- Automat (byle nie CVT)

- Automatyczna klimatyzacja

- Tempomat (nie musi być adaptacyjny ale miło żeby był)

- Trzymanie pasa ruchu i hamowanie przed przeszkodą (bardzo ważne!)

- Dobre światła

- Dobre audio

- Nawigacja, która widzi korki

- Wygodne fotele (najlepiej regulowane elektrycznie)

- Przyzwoite osiągi

- Przyzwoity zasięg

- Dobre prowadzenie

- Komfort jazdy (wyciszenie, jakość resorowania itp.)

- Przyzwoita ilość miejsca wewnątrz

- Kamera cofania

- Ładna kierownica

- Ładne oświetlenie (na zewnątrz, wewnątrz, ambientowe itp.)

- Może też być fajnej marki, ale nie musi

- Materiały wewnątrz

- Fajny wygląd

- To "coś" (może zastąpić dowolną pozycję z listy wyżej lub nawet kilka) ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dla mnie samochód musi mieć: automat, awd, wyższy prześwit i trochę mocy; w drugiej kolejności: panoramiczny dach, wygodne fotele, dobre audio i dużo gumy na oponach (ostatnio stara załatwiła 3 felgi i opony na jednej studzience ;] Nie wiem jak)
Przy wyborze nowego modelu, chyba warto zwrócić uwagę na reflektory (led matrix cośtam) i ew. jakiś silnik elektryczny zmniejszający spalanie, wspomagający przyśpieszanie i wyręczający spalinowy podczas manewrowania na parkingu.
Reszta to w sumie fanaberia, ale gdybym miał wymienić kilka to: asystent unikania kolizji, wentylowane fotele (+masaż), samościemniające lusterka wsteczne (chociaż to już chyba standard), niezależne fotele z tyłu, miejsce na telefon z ładowaniem i wzmacnianiem sygnału, kamera 360 (dla większych samochodów z kiepską widocznością), czujnik martwego pola, złącze do ładowania czegoś większego niż telefon i jakieś fajne oświetlenie ambientowe.
Z science fiction może jakiś zaawansowany tempomat / system autonomicznego prowadzenia (lane, side, rear traffic, park, sratatata assist); chociaż np. system utrzymania pasa jest w moim odczuciu tylko po to, żeby robić mu na przekór
 
Generalnie to chyba najlepiej zrobić tour po salonach, posadzić tyłek za kierownicą i najlepiej, się przejechać. Często coś co wygląda fajnie na papierze, w rzeczywistości fajne nie jest (i odwrotnie).
Wygląda jak lista wyposażenia mojego auta.
Zapomniałeś o klimatyzacji 4ro strefowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfortowe zawieszenie i cisza w środku do 150 km/h 

Przyspieszenie do 100 poniżej 11, najlepiej poniżej 10 s 

Przyzwoite światła

Kamera cofania 

Automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne 

Tempomat 

Grzane fotele i kierownica

Rozpoznawanie znaków 

Bluetooth do telefonu 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał:

Odpalilem pliczek do ktorego wpisywalem co musi miec nowo kupowany samochod.

Wyglada to jak nizej.

A co u Was jest na liscie ze musi byc ???

 

 

BTW po tygodniu z najtansza (golas) skoda octavia mam dosc tego auta. jakbym mial tym jezdzic zawsze to jutro strzelam sobie w glowe ;]

 

 

image.png.292303c7e31d1ecd5575de6a728904f2.png

 

 

Minimum 100 KM na tonę

Dobry BT 

Wygodne fotele

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sowik85 napisał:

 

Preferowane analogowe sterowanie wyposażeniem= jak najmniej ekranów dotykowych

 

O to to to :) Ale co raz trudniej o to :( Ekrany są dużo tańsze niż projektowanie i produkcja klasycznych kokpitów :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

Odpalilem pliczek do ktorego wpisywalem co musi miec nowo kupowany samochod.

Wyglada to jak nizej.

A co u Was jest na liscie ze musi byc ???

 

 

BTW po tygodniu z najtansza (golas) skoda octavia mam dosc tego auta. jakbym mial tym jezdzic zawsze to jutro strzelam sobie w glowe ;]

 

 

image.png.292303c7e31d1ecd5575de6a728904f2.png

 

A moc/Nm nie maja dla Ciebie kompletnie znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

Odpalilem pliczek do ktorego wpisywalem co musi miec nowo kupowany samochod.

Wyglada to jak nizej.

A co u Was jest na liscie ze musi byc ???

 

 

BTW po tygodniu z najtansza (golas) skoda octavia mam dosc tego auta. jakbym mial tym jezdzic zawsze to jutro strzelam sobie w glowe ;]

 

 

image.png.292303c7e31d1ecd5575de6a728904f2.png

 

Dla Ciebie „must have” to chyba czujnik martwej strefy?😇

Edytowane przez kondziu
  • Kocham 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wujek napisał:

Ja nie mam wymagan jak nie ma czegoś co bym chciał to mogę się przyzwyczaic. 

Niby można ale przy przesiadce z auta które ma jakieś ekstra wyposażenie do takiego które tego nie posiada to człowiek się wkurza.

Przykład - podłokietnik. Niby żadna różnica ale brakuje czegoś pod łokieć, poza tym był to fajny schowek na różne ładowarki itp które łatwo można było schować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat, ciemne szyby, czujniki parkowania, automatyczna skrzynia, automatyczna klapa w kombi/suv i osiągi poniżej 10s.

 

Szklany dach miałem w jednym z aut - wygląda na pierwszy rzut oka zajefajnie ale już nigdy się na niego nie zdecyduję.

Kamera cofania też mi jakoś nie leży - bardziej rozprasza niż pomaga, jedynie w dojeździe do przeszkody na mm się sprawdza ale to zbędny bajer.

 

Utrzymanie pasa ruchu to niby fajne, ale jak dużo śmigasz krajówkami to bardzie wkur...wia niż pomaga, bo wciąż drży i sygnalizuje jak się czaisz do wyprzedzania :)

 

Android auto - super sprawa,

 

Dobre nagłośnienie - umila podróż,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat, im więcej biegów, tym lepiej

mocny silnik

tempomat

auto-klima + porządny nawiew na tył

jak najlepsze światła - to dla mnie b. ważne

fotele z dobrym trzymaniem bocznym

el. fotele z pamięcią ustawień

czujniki parkowania przód + tył (nie musi być kamery)

czujniki martwego pola

przyzwoite audio

hak (wożę rowery, czasami ciągam przyczepkę/lawetę)

 

a panoramicznego dachu to bym nie chciał (grzeje w dyńkę, potrafi przeciekać po czasie)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

 

nie w 2018 ;]

przedstawiam najgorsze auto swiata! z plusow jedynie silnik, spalanie i wielkosc bagaznika...

 

image.png.f6dc32767ddc767c5df5a5c429460ca6.png

 

Niedawno miałem identyczna na kilka dni, po przesiadce z G11 dość ciekawe przeżycie ;]

Edytowane przez Łukasz___F
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał:

A co u Was jest na liscie ze musi byc ???

 

Ja nie jestem wymagający odnośnie wyposażenia, to tutaj nie doradzę.

Moja rada jest taka, że bierz coś z dobrymi osiągami, to wyposażenie zazwyczaj dają gratis ;]

 

Aha. I żeby chociaz nie było koszmarie brzydkie....jak ta Skoda czy....Citroen ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łukasz___F napisał:

Niedawno miałem identyczna na kilka dni, po przesiadce z G11 dość ciekawe przeżycie ;]

 

 

Ale to poprzedni model jest prawda?

 

Ostatnio testowałem nową Octavie i byłem w szoku jak fajne to auto jest, szczególnie na tle szorującego po dnie VW. 

 

Aż żal że Czesi takie auta robią a my nic. 

 

Skoda poszła baaaaardzo do przodu, kiedy inne marki szukają oszczędności i "cieniują" swoje auta. Sprzedaż Golfa spadła na pysk, auto jest dramatycznie słabe jak na Golfa, Passat jest stary, a Skoda co model to miłe zaskoczenie. 

 

Niestety ma słaby image ale jak tak dalej pójdzie to VW będzie najgorszą marką, dalej SEAT, Skoda i Audi. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojny napisał:

Ostatnio testowałem nową Octavie i byłem w szoku jak fajne to auto jest, szczególnie na tle szorującego po dnie VW. 

Testowałeś jakąś fajną wersje wyposażenia. Wersje "zaślepka" są takie jak piszą koledzy. Przedstawiciel handlowy ma pracować i spędzać w niej jak najmniej czasu ;]

Ale wysokie wersje są naprawdę fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał:

Testowałeś jakąś fajną wersje wyposażenia. Wersje "zaślepka" są takie jak piszą koledzy. Przedstawiciel handlowy ma pracować i spędzać w niej jak najmniej czasu ;]

Ale wysokie wersje są naprawdę fajne.

 

 

No właśnie biedę testowałem, zastępczy dostałem, nawet nawigacji nie miała, z najsłabszym silnikiem, jeździło się bardzo dobrze. Pozycja za kierownicą idealna, rozmieszczenie wszystkiego jak trzeba, wykonanie wnętrza poprawne, jakbym jeździł Golfem VI, który był najlepszy w całej historii modelu. 

 

Super wersje Skody wyglądają groteskowo ale coś po środku to wydaje się być naprawdę spoko opcją. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, chojny napisał:

 

 

Ale to poprzedni model jest prawda?

 

Ostatnio testowałem nową Octavie i byłem w szoku jak fajne to auto jest, szczególnie na tle szorującego po dnie VW. 

 

Aż żal że Czesi takie auta robią a my nic. 

 

Skoda poszła baaaaardzo do przodu, kiedy inne marki szukają oszczędności i "cieniują" swoje auta. Sprzedaż Golfa spadła na pysk, auto jest dramatycznie słabe jak na Golfa, Passat jest stary, a Skoda co model to miłe zaskoczenie. 

 

Niestety ma słaby image ale jak tak dalej pójdzie to VW będzie najgorszą marką, dalej SEAT, Skoda i Audi. 

 

 

 

 

 

Tak,poprzedni model, miałem chyba auto z 2016 roku. Ogolnie jako dziadkowoz to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, goden napisał:

Tempomat, ciemne szyby, czujniki parkowania, automatyczna skrzynia, automatyczna klapa w kombi/suv i osiągi poniżej 10s.

 

Szklany dach miałem w jednym z aut - wygląda na pierwszy rzut oka zajefajnie ale już nigdy się na niego nie zdecyduję.

Kamera cofania też mi jakoś nie leży - bardziej rozprasza niż pomaga, jedynie w dojeździe do przeszkody na mm się sprawdza ale to zbędny bajer.

 

Utrzymanie pasa ruchu to niby fajne, ale jak dużo śmigasz krajówkami to bardzie wkur...wia niż pomaga, bo wciąż drży i sygnalizuje jak się czaisz do wyprzedzania :)

 

Android auto - super sprawa,

 

Dobre nagłośnienie - umila podróż,

 

 

Kia ma problem ze szklanym dachem :hehe: @PawelWaw obejrzyj sobie filmik.

 

 

 

Ja bym bral Cupre Atece. Klasyczne sterowanie meskie osiagi.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/cupra-ateca-300-km-dsg-4drive-velvet-red-dach-panoramiczny-pakiet-xl-ID6DOsr7.html#f1c71ac612

 

Albo jakies X5M zeby bylo godnie :jem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że chcemy mieć to czego doświadczyliśmy jak czegoś nie było to nam to tak nie przeszkadza ;) ( albo tak nam się wydaje)

Mnie po zmianie auta brakuje podgrzewanych siedzeń za to mam tempomat który jednak od czasu do czasu się przydaje a nie mając go wcześniej nie widziałem potrzeby. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
nie w 2018 ;]
przedstawiam najgorsze auto swiata! z plusow jedynie silnik, spalanie i wielkosc bagaznika...
 
image.png.f6dc32767ddc767c5df5a5c429460ca6.png
 
Czego od niego chcesz?
Jest to auto, które (zwłaszcza jako używane) oferuje niezły współczynnik value for money:
Duże, pojemne, oszczędne, mało awaryjne, stosunkowo tanie (przy wersji golas).
Ot poprawne wozidło z miejsca A do miejsca B.
Jeżeli chcesz auto z fantazją to nie wybieraj auta najpopularniejszego wśród flotowców

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Smutny ???? W tym gow.... ie trzeba wkladac kluczyk i krecic jak na karuzeli zeby to odpalilo... 
To masz zepsuty egz. Mój prywatny i drugi służbowy pali po 0,5 sekundy od przekręcenia kluczyka.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Oscar_ said:

Prawda jest taka że chcemy mieć to czego doświadczyliśmy jak czegoś nie było to nam to tak nie przeszkadza ;) ( albo tak nam się wydaje)

Mnie po zmianie auta brakuje podgrzewanych siedzeń za to mam tempomat który jednak od czasu do czasu się przydaje a nie mając go wcześniej nie widziałem potrzeby. 

 

Dokladnie tak, raczej ciezko zrezygnowac z czegos co jest w obecnym aucie i sie tego uzywa :ok:

Mnie np w Mazdzie brakuje czujnika plynu do spryskiwaczy ;]

NIby bzdura, ale strasznie to irytujace, jak sie plyn konczy na autostradzie :P

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał:

A co u Was jest na liscie ze musi byc ???

Uznaję, że w 2021 takie rzeczy jak zwykła klima, czujniki parkowania, centralny zamek, normalne radio z blutututu do podłączenia fona, itp są standardem

-------------

Musi mieć:

1. Systemy bezp. (ostrzeganie przed przeszkodą/pieszym i automatyczne hamowanie, reszta opcjonalnie)

2. Dobre światła

3. Minimum 4 lata gwarancji.

--------------

extra punkty za:

4. ogrzewaną szybę przednią

5. ogrzewaną kierę i siedzenia

6. tempomat aktywny

7. android auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.