Skocz do zawartości

Co to za zmiany na autostradach


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Kiwal napisał:

 

Takie coś się na całej A4 dzis świeci.

 

Viatoll ma wylecieć w tym roku, zastępuje go Etoll. Do momentu wypadu Viatoll działają równolegle.

Via Auto narazie jest, pytanie jak długo będą ten system wspierać, bo w zasadzie na tym forum zapewne to nas będzie najbardziej zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, komor napisał:

 

Viatoll ma wylecieć w tym roku, zastępuje go Etoll. Do momentu wypadu Viatoll działają równolegle.

Via Auto narazie jest, pytanie jak długo będą ten system wspierać, bo w zasadzie na tym forum zapewne to nas będzie najbardziej zastanawiać.

 

Ale osobowe będą mogą jeździć na e-tollu przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, poczytajcie sobie opinie apki e-Toll w sklepie Google ;] Ocena 1,8 jak na razie ;] 

Dla <3,5 tony trzeba zrobić przedpłatę 120 zł, oraz ilość danych jakie należy podać jest kosmiczna.

Nie da się podpiąć karty płatniczej, w zasadzie co drugi komentujący radzą by twórcy tej apki zobaczyli jak to jest w Autopay ;] 

I teraz pytanie - bo ja tego nie pojmuję - po co robić jakieś śledzenie satelitarne, co pewnie jest w cholerę drogie?

Nie lepiej zrobić odczyt tablic tak jak w systemie Autopay na A4/A1? Weźcie mi to wytłumaczcie ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, twinsen napisał:

I teraz pytanie - bo ja tego nie pojmuję - po co robić jakieś śledzenie satelitarne, co pewnie jest w cholerę drogie?

Nie lepiej zrobić odczyt tablic tak jak w systemie Autopay na A4/A1? Weźcie mi to wytłumaczcie ;] 

 

Żeby móc Cie złapać jeśli będzie taka konieczność rotfl

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RABIN napisał:

na jakiej zasadzie ma działać ten e-tol w osobowkach ?

apka na tel i co dalej? doładować konto? jak bedzie odbywać sie przejazd Autostradą?

 

Normalnie - masz wpłacone X kasy, oni chcą na początek 120 zł. Przejeżdżasz przez bramki otwarte, naciskasz w apce "początek przejazdu" potem gdzieś zjeżdżasz to "koniec przejazdu". Kurna średniowiecze ;] W Autopay podjeżdżam, szlaban się otwiera, karta jest obciążana. No, ale ten e-Toll to państwowy system, kto wie czy tego Comarch nie robił, to jest tak powalone że szok. Jak można zrobić coś prosto i łatwo, to nasz rząd wybierze najgorsze z możliwych rozwiązań ;] 

Edytowane przez twinsen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, twinsen napisał:

Jak można zrobić coś prosto i łatwo, to nasz rząd wybierze najgorsze z możliwych rozwiązań ;] 

No napewno to było najważniejsze kryterium 🤣. Pewnie promocje odpowiednią zrobili albo ktoś tam kogoś zna i „polecił” , itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, twinsen napisał:

teraz pytanie - bo ja tego nie pojmuję - po co robić jakieś śledzenie satelitarne, co pewnie jest w cholerę drogie?

Nie lepiej zrobić odczyt tablic tak jak w systemie Autopay na A4/A1? Weźcie mi to wytłumaczcie ;] 

 

nie wiem, może złapali jakiegoś programistę co akurat ma doświadczenie ze śledzeniem satelitarnym, a nie ma z odczytem tablic? ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, twinsen napisał:

 

Normalnie - masz wpłacone X kasy, oni chcą na początek 120 zł. Przejeżdżasz przez bramki otwarte, naciskasz w apce "początek przejazdu" potem gdzieś zjeżdżasz to "koniec przejazdu". Kurna średniowiecze ;] W Autopay podjeżdżam, szlaban się otwiera, karta jest obciążana. No, ale ten e-Toll to państwowy system, kto wie czy tego Comarch nie robił, to jest tak powalone że szok. Jak można zrobić coś prosto i łatwo, to nasz rząd wybierze najgorsze z możliwych rozwiązań ;] 

 

dobrze, że nie trzeba 21 dni wcześniej wysłać Pocztą Polską zgłoszenia planowanej trasy przejazdu, załączyć skan dowodu rejestracyjnego i potwierdzenie zapłaty na kwitku i poczekać na wezwanie do urzędu, gdzie za drobną opłatą urzędową wystawią pozwolenie na przejazd.

  • Lubię to 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co rozumiem A4 Wrocław-Zgorzelec pozostaje darmowe dla osobówek i nie muszę płacić wracając do domu.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Tak, to na razie będzie działać na A4 i A2 jakiś odcinek. Jakby nie można było objąć całego systemu przez Autopay i rozpoznawać rejestracje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie streścić jak to działa dla powyżej 3,5t? Do tej pory Viatoll wymagał urządzenia na przedniej szybie, które było odpowiednio ustawione i połączone było w przedpłaconym kontem. Jak to będzie teraz wyglądać w e-toll?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, maro_t said:

 

nie wiem, może złapali jakiegoś programistę co akurat ma doświadczenie ze śledzeniem satelitarnym, a nie ma z odczytem tablic? ;]

 

Żeby potem można było z odcinkowych fotoradarów zrezygnować ;)

Kamery też drogie są i dzięki temu będzie można trochę mniej instalować ;] Oczywiście potem, jak już sytuacja zostanie społecznie uznana za normalną, a wręcz pożądaną :skromny:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, poczytajcie sobie opinie apki e-Toll w sklepie Google ;] Ocena 1,8 jak na razie ;] 
Dla Nie da się podpiąć karty płatniczej, w zasadzie co drugi komentujący radzą by twórcy tej apki zobaczyli jak to jest w Autopay ;] 
I teraz pytanie - bo ja tego nie pojmuję - po co robić jakieś śledzenie satelitarne, co pewnie jest w cholerę drogie?
Nie lepiej zrobić odczyt tablic tak jak w systemie Autopay na A4/A1? Weźcie mi to wytłumaczcie ;] 
Śledzenie satelitarne będzue po to aby zarabiać na tych, którym nie udało się uruchomić albo czegoś nacisnąć w tej biednej apk.
Zamiast zrobić np jak we Francji, wypożyczamy czytnik, na bramce pyka i ściąga z karty $
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 11:51, twinsen napisał:

 

Normalnie - masz wpłacone X kasy, oni chcą na początek 120 zł. Przejeżdżasz przez bramki otwarte, naciskasz w apce "początek przejazdu" potem gdzieś zjeżdżasz to "koniec przejazdu". Kurna średniowiecze ;] W Autopay podjeżdżam, szlaban się otwiera, karta jest obciążana. No, ale ten e-Toll to państwowy system, kto wie czy tego Comarch nie robił, to jest tak powalone że szok. Jak można zrobić coś prosto i łatwo, to nasz rząd wybierze najgorsze z możliwych rozwiązań ;] 

A te 120 pln to u nich na stale zostaje? Jezdze autostrada raz do roku za 30 pln.... I co przez 4 lata bedzie az go nie wydam na przejadz? To zlodziejstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, norbert123 napisał:

A te 120 pln to u nich na stale zostaje? Jezdze autostrada raz do roku za 30 pln.... I co przez 4 lata bedzie az go nie wydam na przejadz? To zlodziejstwo

 

No tak, kupa luda wpłaci im 120 zł i on sobie będą tym obracać. Rozwiązanie gorzej niż debilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hefi napisał:

Śledzenie satelitarne będzue po to aby zarabiać na tych, którym nie udało się uruchomić albo czegoś nacisnąć w tej biednej apk.emoji23.png
Zamiast zrobić np jak we Francji, wypożyczamy czytnik, na bramce pyka i ściąga z karty $

Satelity to oczywiście za mało, gapowiczów wyłapią kanary, konkretnie 102

https://biznes.interia.pl/finanse/news-nowe-radiowozy-i-kamery-skarbowki-juz-na-drogach-sprawdza-na,nId,5319658

 

"Kierowcy pojazdów lekkich będą mogli opłacić przejazd na dwa sposoby: kupując bilet autostradowy np. na stacji paliw podając numer rejestracyjny pojazdu lub korzystając z aplikacji e-TOLL PL (wykorzystuje dane geolokalizacyjne z satelity). Za brak opłaty grozić będzie mandat 500 zł, płatny w ciągu 14 dni. Kwota spadnie do 400 zł, jeśli zapłacimy w ciągu 7 dni. Obowiązek wniesienia opłaty za przejazd autostradą będzie spoczywał na właścicielu, posiadaczu lub użytkowniku pojazdu."

Ogólnie 👊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelity to oczywiście za mało, gapowiczów wyłapią kanary, konkretnie 102
https://biznes.interia.pl/finanse/news-nowe-radiowozy-i-kamery-skarbowki-juz-na-drogach-sprawdza-na,nId,5319658
 
"Kierowcy pojazdów lekkich będą mogli opłacić przejazd na dwa sposoby: kupując bilet autostradowy np. na stacji paliw podając numer rejestracyjny pojazdu lub korzystając z aplikacji e-TOLL PL (wykorzystuje dane geolokalizacyjne z satelity). Za brak opłaty grozić będzie mandat 500 zł, płatny w ciągu 14 dni. Kwota spadnie do 400 zł, jeśli zapłacimy w ciągu 7 dni. Obowiązek wniesienia opłaty za przejazd autostradą będzie spoczywał na właścicielu, posiadaczu lub użytkowniku pojazdu."
Ogólnie

 
No to właśnie miałem na myśli. Coś się zagapisz, brak zasięgu.. a za bramkami od razu cię zdejma i 500
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2021 o 14:03, 1bikini2far napisał:

Satelity to oczywiście za mało, gapowiczów wyłapią kanary, konkretnie 102

https://biznes.interia.pl/finanse/news-nowe-radiowozy-i-kamery-skarbowki-juz-na-drogach-sprawdza-na,nId,5319658

 

"Kierowcy pojazdów lekkich będą mogli opłacić przejazd na dwa sposoby: kupując bilet autostradowy np. na stacji paliw podając numer rejestracyjny pojazdu lub korzystając z aplikacji e-TOLL PL (wykorzystuje dane geolokalizacyjne z satelity). Za brak opłaty grozić będzie mandat 500 zł, płatny w ciągu 14 dni. Kwota spadnie do 400 zł, jeśli zapłacimy w ciągu 7 dni. Obowiązek wniesienia opłaty za przejazd autostradą będzie spoczywał na właścicielu, posiadaczu lub użytkowniku pojazdu."

Ogólnie 👊

 

 

ciekawy nr rejestracyjny zaczynający się od 004 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wracajac z Opola uciekłem na  Gliwice bo nawi pokazywała juz 45 min do bramek. Na samym zjezdzie stało ok 30-40 aut bo otwarta tylko jedna bramka druga dla viatola udało nam sie przedostac do viatola dość sprawnie dzieki innym kierowca bo przyklejali sie do betonowych bloczków przy lewej krawędzi jezdni. 

I niby wszystko fjanie i sprawnie poszło jednak jak ustawi sie dluzsza kolejka to jak z tym pieprzonym viatolem mam dojechać do tej pustej bramki jak wszystko stoi 🤬

 

Ten pomysł jest dobry jednak wykonanie debilne i jeszcze na dodatek podczas wakacji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RABIN napisał:

Dzisiaj wracajac z Opola uciekłem na  Gliwice bo nawi pokazywała juz 45 min do bramek. Na samym zjezdzie stało ok 30-40 aut bo otwarta tylko jedna bramka druga dla viatola [...]

 

Ten pomysł jest dobry jednak wykonanie debilne i jeszcze na dodatek podczas wakacji !

 

Zauważyłem to samo, w piątek w Karwianach 15 minut stania żeby dojechać do pustych 3 bramek, ale to standard. Najgorzej będzie na małych zjazdach gdzie będą otwarte 1-2 bramek dla wszystkich i 1 dla płatności elektronicznych, o dziwo ludzie grzecznie stoją i mało kto robi z siebie pajaca, bo faktycznie na pierwszej bramce nikogo nie było, ale jeśli tak to ma funkcjonować i ludzie nie zaczną masowo wchodzić do tego tzw. etolla to będziemy świadkami cyrku na podczas wakacji :facepalm: jakiego jeszcze nie było.

 

Czyli standard pis, coś zrobić, zniszczyć, zgarnąć kasę i nie patrzeć że problem się powiększył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz też się zastanawiałem czy pomknąć prawą stroną (łamiąc przepisy) i wku.... tych co stoją w kolejce jednak bramka była pusta , viatola mam to po cholerę mam stać w tym korku. Ludzie ładnie się przykleili do lewej było miejsce więc pojechałem.

 

To samo robili tirowcy na głównych bramkach w Gliwicach , do prawej i na viatola kolejka  sie skracała a to że jechali kilkaset metrów po awaryjnym ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 21:22, maro_t napisał:

 

dobrze, że nie trzeba 21 dni wcześniej wysłać Pocztą Polską zgłoszenia planowanej trasy przejazdu, załączyć skan dowodu rejestracyjnego i potwierdzenie zapłaty na kwitku i poczekać na wezwanie do urzędu, gdzie za drobną opłatą urzędową wystawią pozwolenie na przejazd.

 

 

Poczekaj aż zaczną Tobie przysyłać mandaty, w końcu będą mieć wszystkich 100% na podglądzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RABIN napisał:

Wiesz też się zastanawiałem czy pomknąć prawą stroną (łamiąc przepisy) i wku.... tych co stoją w kolejce jednak bramka była pusta , viatola mam to po cholerę mam stać w tym korku. Ludzie ładnie się przykleili do lewej było miejsce więc pojechałem.

 

To samo robili tirowcy na głównych bramkach w Gliwicach , do prawej i na viatola kolejka  sie skracała a to że jechali kilkaset metrów po awaryjnym ;(

 

Ludzie stojący do obsługowej opłaty sami są teraz sobie winni, raczej się wkurzać nie będą, bo jeśli masz aplikację/urządzenie to Twoim obowiązkiem jest przejechanie przez prawą bramkę (ogólnie ma to sens), ale to rozwiązanie nieskuteczne bo korek automatycznie się wydłuża i jadąc wczoraj Wrocław - Gliwice, przed Wrockiem wszystkie zjazdy były na maxa zakorkowane, m. in przez jedną bramkę mniej dla ludu = 1/3 mniejsza przepustowość autostrady.

 

Pomoże jedynie masowa kampania społeczna zniechęcająca do korzystania z manualnej opłaty, wtedy wszystko szło by jak należy bez większych korków.

Ale nasz rząd na taki pomysł raczej nie wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zainstalowałem sobie e-toll. Wpłaciłem te 120zł. Podopisywałem wszystko w IKK, uruchomiłem aplikację i jazda. Podjeżdżam do bramki e-toll, ale czerwone na zielone się nie zmieniło. Był przycisk, żeby pobrać bloczek to pobrałem i pojechałem, aplikację wyłączyłem. Dzisiaj zadzwoniłem na infolinię zapytać, co robię nie tak. Bardzo miła Pani sprawdziła, że wszystko jest ok i powiedziała, żeby się nie przejmować światłem, po to nie za bardzo ze sobą współpracuje, może się zdarzyć, że szlaban też mi się nie podniesie i wtedy trzeba wezwać obsługę. 
Często za bramkami policja jakaś stoi - i co, uwierzą, że na czerwonym przejechałem, bo Pani z infolinii mi pozwoliła?
No powiem Wam, pod wrażeniem jestem 😄

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kysior napisał:

Tak, zainstalowałem sobie e-toll. Wpłaciłem te 120zł. Podopisywałem wszystko w IKK, uruchomiłem aplikację i jazda. Podjeżdżam do bramki e-toll, ale czerwone na zielone się nie zmieniło.

 

Nie przypadkowo na wjazdach szlabany są schowane, chyba o to chodzi.

Via tole i viaauto zmieniają światło na zielone, zawsze.

Widocznie aplikacja jest w fazie testów na kierowcach ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 10:21, twinsen napisał:

I teraz pytanie - bo ja tego nie pojmuję - po co robić jakieś śledzenie satelitarne, co pewnie jest w cholerę drogie?

Nie lepiej zrobić odczyt tablic tak jak w systemie Autopay na A4/A1? Weźcie mi to wytłumaczcie ;] 

 

Zrozum, tu wcale nie chodzi o osobówki. Chodzi o to żeby bezproblemowo zwiększać ilość dróg płatnych. W tej chwili trzeba stawiać bramownice, a później... Jedna komenda i dana droga w 5 sekund zmienia się w płatną.  :oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, swienty napisał:

 

Zrozum, tu wcale nie chodzi o osobówki. Chodzi o to żeby bezproblemowo zwiększać ilość dróg płatnych. W tej chwili trzeba stawiać bramownice, a później... Jedna komenda i dana droga w 5 sekund zmienia się w płatną.  :oki:

 

Ale po co????? Przecież to rozwiązuje system winiet! Fizycznych bądź elektronicznych! Popatrzmy na inne kraje! Gdzie jest tak wujowe rozwiązanie jakie planują u nas? No gdzie??? 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swienty napisał:

 

Chyba wszędzie, @Ksionc i @tomata do tablicy 

Eurowinieta obowiązuje tylko w Holandii, Szwecji, Luxie i Danii? Wszędzie indziej są opłaty elektroniczne bądź gotówkowe. Jeszcze jest Szwajcaria gdzie płaci się za ilość przejechanych kilometrów 

👍

Edytowane przez tomata
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, twinsen napisał:
41 minut temu, tomata napisał:
Eurowinieta obowiązuje tylko w Holandii, Szwecji, Luxie i Danii? Wszędzie indziej są opłaty elektroniczne bądź gotówkowe. Jeszcze jest Szwajcaria gdzie płaci się za ilość przejechanych kilometrów 
emoji106.png

Ciężkie? Bo osobowe płacą 40 CHF na rok. Za wszystko.

Wszystko co opisałem dotyczy +3.5t 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomata napisał:

Eurowinieta obowiązuje tylko w Holandii, Szwecji, Luxie i Danii? Wszędzie indziej są opłaty elektroniczne bądź gotówkowe. Jeszcze jest Szwajcaria gdzie płaci się za ilość przejechanych kilometrów 

👍

 

W DK nie masz żadnych winiet. No chyba, że mowa o ciężarowych, to tak jakby inny temat...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, twinsen napisał:

Rozumiem. Nas tu jednak bardziej interesują osobówki emoji4.png

 

Jest jeden wspólny system i muszą jakoś to dopasować. Tłumaczę po raz kolejny, zmiana jest po to żeby łatwiej wprowadzać kolejne płatne odcinki na samochody powyżej 3.5t, a że system jest jeden to jest zamieszanie. :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.