Skocz do zawartości

Vectra C 2.2dti skrzynia


Doom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do wymiany skrzynie F35 GU13101871 z przełożeniem 3.61 w Vectrze C 2.2dti. Wypadają biegi najczęściej 4 i pada dwumasa. Z tego co widzę te skrzynie nie są zbyt trwałe, jest sens szukać innej skrzyni? F17 z Astry F ma 400tyś i nadal działa bez żadnych problemów. Tak wiem że moment mniejszy do przeniesienia w Fce ale nawet jeśli to może są jakieś mocniejsze które podejdą? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/25/2021 at 9:11 AM, Doom said:

Witam,

 

Mam do wymiany skrzynie F35 GU13101871 z przełożeniem 3.61 w Vectrze C 2.2dti. Wypadają biegi najczęściej 4 i pada dwumasa. Z tego co widzę te skrzynie nie są zbyt trwałe, jest sens szukać innej skrzyni? F17 z Astry F ma 400tyś i nadal działa bez żadnych problemów. Tak wiem że moment mniejszy do przeniesienia w Fce ale nawet jeśli to może są jakieś mocniejsze które podejdą? 

 

Skrzynie F35 w 2.2DTI raczej są wieczne, natomiast nie bardzo masz wybór bo z tego co wiem tylko F35 i F40 zniosą 2.2DTI, w Astrze G, Zafirze A czy Vectrze B specjalnie Opel tylko do tego silnika F35 specjalnie wkładał, a nie wiem czy F40 idzie zaadaptować do VC 2.2DTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie F35 w 2.2DTI raczej są wieczne, natomiast nie bardzo masz wybór bo z tego co wiem tylko F35 i F40 zniosą 2.2DTI, w Astrze G, Zafirze A czy Vectrze B specjalnie Opel tylko do tego silnika F35 specjalnie wkładał, a nie wiem czy F40 idzie zaadaptować do VC 2.2DTI.
Dziwne, bo ja akurat w 2.2 DTi załatwiłem skrzynię na amen i musiałem wymieniać.


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Raku said:

Dziwne, bo ja akurat w 2.2 DTi załatwiłem skrzynię na amen i musiałem wymieniać.


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Zdolni ludzie są na świecie. ;] U mnie śmiga, wybierak jest słaby, ale skrzynia ok, tylko ja mam jeszcze tą na pręty wybieraka w VB może lepsza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem/czytałem to najczęstszym problemem jest wypadająca piątka albo 2 i 4. U mnie jest ta druga opcja. Zdarza się że 2 i 4 wypadnie. Kupiłem już drugą skrzynie i oddałem do sprawdzenia do zakładu który regeneruje skrzynie manualne. Niech wymienią łożyska, sprawdzą tryby, synchronizatory i inne dziwne elementy 😉 I tak mam do wymiany dwumasę to się zrobi razem i będzie ok. Zastanawiałem się nad kołem jednomasowym ale większość odradza więc zostanę z dwumasą. Podobno kultura pracy drastycznie spada. 

Edytowane przez Doom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdolni ludzie są na świecie. ;] U mnie śmiga, wybierak jest słaby, ale skrzynia ok, tylko ja mam jeszcze tą na pręty wybieraka w VB może lepsza? 
Mi w VC poleciała, coś tam było nie tak z olejem w skrzyni, chyba go tam prawie nie było.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam już drugą skrzynie, oddałem do regeneracji, wymienione takie płytki co miały wżery i komplet łożysk, jeszcze czekam na dwumasę, kompletne sprzęgło i oddaje do założenia komplet.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.