Jump to content

Korzystanie z e-toll.

Miro0412
 Share

Recommended Posts

Witam 

Ostatnio z racji wakacyjnego wyjazdu spotkałem się z nową funkcją e-toll dla osób prywatnych na auta osobowe. Zainstalowałem ich aplikacje ale zaciołem się na etapie aktywacji aplikacji. Wyświetla mi się specjalny numer ale gdzie go wpisać dokładnie na tej ich stronie podanej w linku??? Konto pokazuje mi moje dane, dodane mam auto. Doładowałem konto za 20zł ale nie widzę rubryki do wpisania kodu.

IMG_20210626_184754.jpg

Edited by Miro0412

Myślę, ze można tu zrobić przyklejony temat o tym dziadostwie...

Ja tez mam pytanie - dotąd używałem w osobówce viaauto. Będzie dalej działać czy nie? Wyłączają zupełnie czy tylko dla pojazdów > 3.5t?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Witam 
Ostatnio z racji wakacyjnego wyjazdu spotkałem się z nową funkcją e-toll dla osób prywatnych na auta osobowe. Zainstalowałem ich aplikacje ale zaciołem się na etapie aktywacji aplikacji. Wyświetla mi się specjalny numer ale gdzie go wpisać dokładnie na tej ich stronie podanej w linku??? Konto pokazuje mi moje dane, dodane mam auto. Doładowałem konto za 20zł ale nie widzę rubryki do wpisania kodu.
IMG_20210626_184754.jpg.c214e3b56895d8521c6c301981748494.jpg
Podobno trzeba za 120 zł doładować, może w tym problem?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

59 minut temu, pij napisał:

Podobno trzeba za 120 zł doładować, może w tym problem?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Już mi się udało. Dla potomnych, trzeba było zalogować się na tą stronę tak jak robiłem ale wejść w zakładkę OBE i wpisać. Dalej w aplikacji już idzie z automatu. 

Co do 120zł może coś się zmieniło, bo ja mam 20 zł i pokazuję, że jest ok, a dodatkowo doładowanie w aplikacji jest opcja 20, 50, 100 itd. Działa również doładowanie przez kod BLIK. 

Może to zmienili jak ich ludzie zjechali.

• Like 2

W dniu 26.06.2021 o 18:51, pfikusny napisał:

Ja tez mam pytanie - dotąd używałem w osobówce viaauto. Będzie dalej działać czy nie? Wyłączają zupełnie czy tylko dla pojazdów > 3.5t?

Narazie żaden serwis informacyjny nie odniósł się do viaauto. Póki działa to się nie martwie.

• Like 1

Ale jaja. Czi żeby przejechać z tym dziadostwem po autostradzie muszę jedynie podczas jazdy - znaleźć telefon, odpalic apke, wpisać PIN, potwierdzić ze będę uwazał (sic!), wybrać samochód z tych które dopisałem, kliknąć "rozpocznij przejazd", a przy bramce wyjazdowej kliknąć "zakończ przejazd". To wszystko podczas prowadzenia samochodu po autostradzie. 

A na jakiej zasadzie podniesie mi szlaban? Skoro nie czyta moich numerów rejestracyjnych, to co mam robić? 

• Haha 1

20 minut temu, Vadero napisał:

Ale jaja. Czi żeby przejechać z tym dziadostwem po autostradzie muszę jedynie podczas jazdy - znaleźć telefon, odpalic apke, wpisać PIN, potwierdzić ze będę uwazał (sic!), wybrać samochód z tych które dopisałem, kliknąć "rozpocznij przejazd", a przy bramce wyjazdowej kliknąć "zakończ przejazd". To wszystko podczas prowadzenia samochodu po autostradzie. 

A na jakiej zasadzie podniesie mi szlaban? Skoro nie czyta moich numerów rejestracyjnych, to co mam robić? 

Jak zwykle każde rozwiązanie muszą utrudnić i spierdzielić...

Jakby nie można było całości oprzeć na zczytaniu numerów rejestracyjnych auta i ściągnięciu opłaty z powiązanej karty (z możliwością opłaty do 48h po przejeździe

• Like 2

23 minutes ago, Vadero said:

To wszystko podczas prowadzenia samochodu po autostradzie.

A to nie ma być w założeniu tak, że wsiadasz sobie pod domem, klikasz że jedziesz, a u celu klikasz, że dojechałeś? 

Bo robienie czegokolwiek w czasie jazdy jest słabe tym bardziej, że mogę mieć AA, a nie telefon pod ręką. Pomijam klikanie w czasie jazdy i tego typu rozproszenia. 

39 minut temu, Vadero napisał:

Pisałem w sąsiednim wątku. Szlaban się może nie podnieść - trzeba przyciskiem wezwać obsługę. Zielone światło się nie włączy, trzeba na czerwonym wjechać. Info z infolinii e-toll - dzisaj dzwoniłem, po wczorajszym, niezbyt udanej próbie pokonania autostrady A4 Wrocław - Gliwice z użyciem tej szacownej aplikacji.

jeszcze nie zsynchronizowali jej z sygnalizatorami na bramkach 

Godzinę temu, Kysior napisał:

Pisałem w sąsiednim wątku. Szlaban się może nie podnieść - trzeba przyciskiem wezwać obsługę. Zielone światło się nie włączy, trzeba na czerwonym wjechać. Info z infolinii e-toll - dzisaj dzwoniłem, po wczorajszym, niezbyt udanej próbie pokonania autostrady A4 Wrocław - Gliwice z użyciem tej szacownej aplikacji.

jeszcze nie zsynchronizowali jej z sygnalizatorami na bramkach 

Ja dzisiaj również jechałem i bramki zjazdowe też mają problem z otwieraniem się. 

2 godziny temu, Miro0412 napisał:

Ja dzisiaj również jechałem i bramki zjazdowe też mają problem z otwieraniem się. 

Ale użyłeś e-tolla? Bo ja, jak mi się światło nie zmieniło, a okazało się, że jest przycisk do pobrania biletu, to wziąłem bilet i wyłączyłem aplikacje. Jak Tobie udało się zapłacić tym wynalazkiem, to opisz proszę co i jak

Posted (edited)
8 godzin temu, Kysior napisał:

Ale użyłeś e-tolla? Bo ja, jak mi się światło nie zmieniło, a okazało się, że jest przycisk do pobrania biletu, to wziąłem bilet i wyłączyłem aplikacje. Jak Tobie udało się zapłacić tym wynalazkiem, to opisz proszę co i jak

Jechałem a4 od Krakowa w stronę Wrocławia. E-toll włączony już przed bramkami i wszystko na zielono. Podjeżdżam na bramkę świeci na czerwono, naciskam przycisk od pomocy, mówię, że mam e-toll to gościu kazał jechać na czerwonym, bramka oczywiście wyję. Na zjeździe problem z otworzeniem bramki, znowu do obsługi i poszło ręcznie. Patrzę na aplikacje, kasa ściągniętą z tego ich konta prawidłowo. Czytałem na FB, że to na chwilę większość osób tak ma, a czasami nawet źle pobiera opłatę. Czasem ktoś pisze, że na zjeździe się otworzy ale kwestia przypadku. Biletu oczywiście nie brałem. 

Edited by Miro0412

Ja się zarejestrowałem, wpłaciłem w niedzielę min. czyli 20 zł i przez pół poniedziałku dostałem ponad 20 maili z informacją, że mam niski stan konta ....

• I love it 1
  • Haha 5

4 godziny temu, Wojtas_BB napisał:

Ja się zarejestrowałem, wpłaciłem w niedzielę min. czyli 20 zł i przez pół poniedziałku dostałem ponad 20 maili z informacją, że mam niski stan konta ....

To też jest właśnie głupota. Jak wpłacisz im te 120zł to będzie dobrze. 

Teraz, format napisał:

Ależ skąd. Ten system projektowała jakaś naćpana małpa.

Podobnie wykonany jest system zakupu biletów kolei mazowieckich - dużo klikania, zaznaczania - co wieczór z żoną robimy seans spirytystyczny z tą apką ;]

• Haha 1

2 minuty temu, format napisał:

Ależ skąd. Ten system projektowała jakaś naćpana małpa.

Faktycznie, właśnie próbowałem się zarejestrować, ściągać, to nie ma żadnego sensu. Jeszcze doładowywać coś (!). I jeszcze klikać podczas jazdy ;l Będę płacił tradycyjnie. 

1 godzinę temu, wladmar napisał:

Faktycznie, właśnie próbowałem się zarejestrować, ściągać, to nie ma żadnego sensu. Jeszcze doładowywać coś (!). I jeszcze klikać podczas jazdy ;l Będę płacił tradycyjnie. 

Do tego jak będziesz miał ich minimum 20zł doładowane, to i tak spam będzie na maila przychodził. 

Teraz, Miro0412 napisał:

Do tego jak będziesz miał ich minimum 20zł doładowane, to i tak spam będzie na maila przychodził. 

Niech spadają z czymś takim. Jak zrobią coś na wzór Autopay, to wtedy i owszem, zacznę korzystać. 

• Like 3

Posted (edited)
2 minuty temu, wladmar napisał:

Niech spadają z czymś takim. Jak zrobią coś na wzór Autopay, to wtedy i owszem, zacznę korzystać. 

Też prawda ale wystarczyła by winieta jak pisałem wcześniej. Doładowanie przez neta albo na stacji. Wtedy niech sobie wprowadzają te auta co mają sprawdzać opłatę.

Edited by Miro0412

1 minutę temu, Miro0412 napisał:

Też prawda ale wystarczyła by winieta jak pisałem wcześniej. Doładowanie przez neta albo na stacji. 

Ale po co w ogóle jakieś doładowania? E-winieta roczna jak w cywilizowanych krajach, albo jak już bardzo chcą kasować za każdy przejazd, to system typu Autopay. Przejeżdżasz przez automatyczną bramkę, system sczytuje tablice i ściąga pieniądze z karty. W ogóle bezobsługowa z punktu widzenia użytkownika rzecz. 

• Like 2

1 minutę temu, wladmar napisał:

Ale po co w ogóle jakieś doładowania? E-winieta roczna jak w cywilizowanych krajach, albo jak już bardzo chcą kasować za każdy przejazd, to system typu Autopay. Przejeżdżasz przez automatyczną bramkę, system sczytuje tablice i ściąga pieniądze z karty. W ogóle bezobsługowa z punktu widzenia użytkownika rzecz. 

Gdzieś słyszałem, że umowa z Autopay była już praktycznie podpisana ale....

Pewnie ktoś z rodzinki albo znajomych ministrów łatwo nie mógł przeżyć takiej kasy i mamy co mamy. 

• Like 1

To też jest właśnie głupota. Jak wpłacisz im te 120zł to będzie dobrze. 
Na razie jest cisza od poniedziałku. Boje się załączyć tą apke żeby się znowu nie zaczęło

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, wladmar napisał:

A to nie działa jak AutoPay, że czyta tablice i po prostu ściąga kasę z karty? 8]

Nie, musisz nadpłacić. Czyli udzielić im darmowego kredytu...

• Like 1
  • shocked 1

1 godzinę temu, Wojtas_BB napisał:

Na razie jest cisza od poniedziałku. Boje się załączyć tą apke żeby się znowu nie zaczęło emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Ja w niedzielę będę miał "przyjemność" z tego znów skorzystać. 

Dziś leciałem z e-TOLL, Gliwice - Wrocław. Bramki wjazdowe otwarte dla e-TOLL, po czym chcąc zjechać na bramkach we Wrocławiu, niestety musimy się zatrzymać na 3s i dopiero bramki się otwierają, ta sama sytuacja na bramkach w Gliwicach, rzecz jasna  pseudo zawodowi kierowcy tirów od razu na klakson 🤦‍♂️ Aplikacja w iPhonie, odpalona w tle komunikuje o konieczności jej pełnego uruchomienia. Jedno co mnie zastanawia, w jaki sposób mam uzyskać fakturę na kwotę, którą im przelałem? 

20 godzin temu, wladmar napisał:

Ale czy Polska jest cywilizowanym krajem? Mamy trochę km najdroższej drogi w Europie jak i nie na świecie, paliwo horrendalnie drogie w odniesieniu do zarobków, czego jeszcze nie rozumiesz??? ;]

15 godzin temu, K3 napisał:

Nie, musisz nadpłacić. Czyli udzielić im darmowego kredytu...

W Viatollu na viaauto też mamy nadpłacone konto, krzywdy mi to nie robi w firmie.

12 godzin temu, johny napisał:

Dziś leciałem z e-TOLL, Gliwice - Wrocław. Bramki wjazdowe otwarte dla e-TOLL, po czym chcąc zjechać na bramkach we Wrocławiu, niestety musimy się zatrzymać na 3s i dopiero bramki się otwierają, ta sama sytuacja na bramkach w Gliwicach, rzecz jasna  pseudo zawodowi kierowcy tirów od razu na klakson 🤦‍♂️ Aplikacja w iPhonie, odpalona w tle komunikuje o konieczności jej pełnego uruchomienia. Jedno co mnie zastanawia, w jaki sposób mam uzyskać fakturę na kwotę, którą im przelałem? 

Czy jednak zaczyna działać :czujnik:

My wkładamy noty obciążeniowe w koszty. Samej faktury chyba Ci nie dadzą, doładowanie konta to nie wykonanie usługi :nie_wiem:

Dziwne, bo jak ładujesz telefon pre-paid to fakturę dostajesz .... ale tu masz do czynienia z machiną urzędniczą czyli zawsze na Twoją niekorzyść ;l

1 godzinę temu, komor napisał:

My wkładamy noty obciążeniowe w koszty. Samej faktury chyba Ci nie dadzą, doładowanie konta to nie wykonanie usługi :nie_wiem:

Dziwne, bo jak ładujesz telefon pre-paid to fakturę dostajesz .... ale tu masz do czynienia z machiną urzędniczą czyli zawsze na Twoją niekorzyść ;l

to ich przepisy o fakturze zaliczkowej nie dotyczą ? 

Ja próbowałem doładować środki na koncie, cały czas przychodziło że transakcja odrzucona albo błąd. Dopiero blikiem mi się udało 20zl doładować... Potem okazało się że kasę z mojego konta pobrało, a na koncie Etoll jest tylko to 20zł co blikiem przyszło :facepalm:

PayU twierdzi że kasę przelał etollowi, a że strony Etoll zero kontaktu od tygodnia... 

A że tak zapytam, po co w ogóle korzystacie z tego nowego systemu e-toll, skoro jest od dawna autopay i działa normalnie bez jakiejś kasy na koncie itp, nawet nie trzeba mieć telefonu przy sobie w aucie.

• Haha 1

Posted (edited)
13 minut temu, kaczorek79 napisał:

A że tak zapytam, po co w ogóle korzystacie z tego nowego systemu e-toll, skoro jest od dawna autopay i działa normalnie bez jakiejś kasy na koncie itp, nawet nie trzeba mieć telefonu przy sobie w aucie.

Nie wiem skąd się urwałeś ale to co piszesz działa tylko na odcinku Śląsk-Kraków, czy tam odwrotnie, ewentualnie któryś odcinek jeszcze gdzie indziej w Polsce. Na zwykłych odcinkach działa jeszcze viaTOLL, a równocześnie wchodzi e-toll, więc jak ma ktoś korzystać z Autopay?

Edited by Miro0412
  • Like 1

44 minuty temu, Miro0412 napisał:

Nie wiem skąd się urwałeś ale to co piszesz działa tylko na odcinku Śląsk-Kraków, czy tam odwrotnie, ewentualnie któryś odcinek jeszcze gdzie indziej w Polsce. Na zwykłych odcinkach działa jeszcze viaTOLL, a równocześnie wchodzi e-toll, więc jak ma ktoś korzystać z Autopay?

Urwałem się z Trójmiasta, u nas autopay działa od kilku lat na całej płatnej A1 i w apce mam też zaznaczoną A4. Nigdy nie wnikałem, jaki odcinek A4 obsługuje, sądziłem, że cały.

35 minut temu, kaczorek79 napisał:

Urwałem się z Trójmiasta, u nas autopay działa od kilku lat na całej płatnej A1 i w apce mam też zaznaczoną A4. Nigdy nie wnikałem, jaki odcinek A4 obsługuje, sądziłem, że cały.

No tu super ale na a4 i a2 (pomijam odcinek Kulczyka) nie ma tak różowo.

2 godziny temu, kaczorek79 napisał:

Szczególnie na A4 na trasie Gliwice - Wrocław :oki: :phi:

• Haha 1

4 godziny temu, Miro0412 napisał:

No tu super ale na a4 i a2 (pomijam odcinek Kulczyka) nie ma tak różowo.

Czekaj, to chcesz powiedzieć, że na tej samej autostradzie na różnych odcinkach trzeba płacić różnymi apkami, bo nie da się jedną ogarnąć?

• Like 2
  • Thanks 1
  • Angry 1

Godzinę temu, Seth napisał:

Czekaj, to chcesz powiedzieć, że na tej samej autostradzie na różnych odcinkach trzeba płacić różnymi apkami, bo nie da się jedną ogarnąć?

Nie pamiętam już jak tam na a2 skąd i dokąd ale na a4 od Niemca do Gliwic masz viaTOLL, a za Katowicami w stronę Krakowa oraz odwrotnie jest inny zarządca i tam viaTOLL nie działa. 

1 minutę temu, Miro0412 napisał:

Nie pamiętam już jak tam na a2 skąd i dokąd ale na a4 od Niemca do Gliwic masz viaTOLL, a za Katowicami w stronę Krakowa oraz odwrotnie jest inny zarządca i tam viaTOLL nie działa. 

Nie no to jest genialne, brak słów...

O kurcze zainstalowałem sobie autopay żeby sprawnie w wakacje przejechać bramki. Będę jechał z Krakowa do Kudowy, czyli co na odcinku Kraków-Katowice będzie ok ale potem jadę w kierunku Wrocławia i na tym odcinku już autopay nie zadziała? 

1 godzinę temu, Harnas80 napisał:

O kurcze zainstalowałem sobie autopay żeby sprawnie w wakacje przejechać bramki. Będę jechał z Krakowa do Kudowy, czyli co na odcinku Kraków-Katowice będzie ok ale potem jadę w kierunku Wrocławia i na tym odcinku już autopay nie zadziała? 

Oczywiście, że nie. Tam jedziesz na standardowy bilecik albo walczysz z e-toll.

• Like 1

Ten etoll ma zastąpić też autopay czy to będzie działało równolegle ? Jak zainstaluję apkę etoll (rozumiem, że to działa na wszystkich autostradach i nigdzie nie będę musiał płacić na bramkach tak ? ) to nie będzie sytuacji że kasa zejdzie z obu aplikacji ? Mam na myśli osobówkę bo w ciężarówce to chyba jakieś urządzenie trzeba zainstalować, tak ? 

On 7/5/2021 at 1:59 PM, cbr said:

Da się z tego systemu usunąć wpisany samochód? Na razie znalazłem jedynie opcję jego dezaktywacji.

Jest nadzieja.

Widać, wystarczająco długo należy wystawiać niepochlebne opinie :phi: 

Ministerstwo Finansów, które jest właścicielem aplikacji zdaje sobie sprawę z niektórych niedociągnięć. Urzędnicy podkreślają, że pracują nad jej uproszczeniem.

- Analizujemy z uwagą opinie pierwszych użytkowników. Wdrożyliśmy pierwsze zmiany w systemie e-TOLL w zakresie wysyłki powiadomień i kwoty minimalnej wpłaty. Pracujemy nad uproszczeniem procesu rejestracji dla użytkowników aut osobowych – wskazuje Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów do spraw informatyzacji.

2 godziny temu, twinsen napisał:

image.png.c6ad8ef0a831e207b803a443f22b7cf4.png

image.png.1e17da8d793ea275960cd4119dc090b9.png

Taka sytuacja ;] 

Trochę śmieszne, trochę nieśmieszne. 

Próbowałem się zarejestrować i cały czas wywala błędy. Wszystkie dane firmy wklepywałem 5 razy (tak, wiem że jest opcja "sprawdź dane" po wpisaniu nr NIP ale u mnie pokazuje że nie znaleziono danych) i za każdym razem wywala błąd. Raz na 10 minut był nawet błąd 404. Teraz mam tak że zraz po zalogowaniu miga ekran bo próbuje się zrobić jakieś przetwarzanie danych. Błąd na błędzie i żenada totalna.  Dam im kilka dni i spróbuję ponownie. Państwo z dykty. A jak człowiek gdzieś popełni błąd to zaraz jest przestępcą skarbowym....z reszta nawet jak nie popełni to dla skarbówki wszyscy prowadzący działalność to oszuści. Ghhrrrrr

• Like 1
  • Haha 1

1 minutę temu, kiziuk napisał:

Wiadomo kto produkuje ten "system"? 

Mój typ to Comarch - to firma znana z produkcji zrypanego od początku softu ;] 

Ale mogę się mylić. Mogą to być przypadkowi studenci ;] 

Może @slawekw wie ;] 

• Haha 2

25 minutes ago, twinsen said:

Mój typ to Comarch - to firma znana z produkcji zrypanego od początku softu ;] 

A jednak nie ;]

Ale studenci mogą być podwykonawcami :phi: 

Wchodząca w skład Grupy Kapitałowej WB spółka Polcam Systems złożyła ofertę z najniższą ceną w ogłoszonym pod koniec 2019 r. przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego postępowaniu na zaprojektowanie, wykonanie, implementację, obsługę oraz utrzymanie systemu poboru opłat za przejazd od pojazdów lekkich o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony metodą elektroniczną na płatnych państwowych odcinkach autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica.

[...]

Złożono cztery oferty. Po ich otwarciu najtańsza okazała się oferta Polcam Systems za 29,97 mln zł.
Drugą pod względem ceny ofertę złożył Kapsch Telematic Services za 36,84 mln zł, trzecią z ceną 38,92 mln zł złożyło konsorcjum Egis Projects. Najdroższa okazała się oferta Intertoll Infrastructure Services Poland za 66,25 mln zł. Cena zaproponowana przez Polcam Systems, z całkowicie polskim kapitałem, jest o ponad połowę niższa od najdrożej.