Jump to content

Korzystanie z e-toll.

Miro0412
 Share

Recommended Posts

20 godzin temu, Ozarek napisał:

Ten akapit pojawia się w ich komunikacji od początku, a kompletnie nie ma sensu.

Może po prostu są dogadani i w momencie wjazdu zrobi się blokada na pełną kwotę, a dopiero rozliczy po zjeździe. Coś jak płaci się na stacjach automatycznych - robi się blokada na zadeklarowaną kwotę a po chwili pobiera tylko rzeczywistą za jaką zostało zatankowane.

• Like 1

2 godziny temu, swienty napisał:

Może po prostu są dogadani i w momencie wjazdu zrobi się blokada na pełną kwotę, a dopiero rozliczy po zjeździe. Coś jak płaci się na stacjach automatycznych - robi się blokada na zadeklarowaną kwotę a po chwili pobiera tylko rzeczywistą za jaką zostało zatankowane.

wiesz jak to logicznie można rozwiązać to ja wiem, ale ... to jest styk logiki i państwowego stworka... który nie jest logiczny

Problem tej zabawy polega na tym, że jeżdżą po tych odcinkach pojazdy sprawdzające opłatę po rejestracji, więc ten pierwszy bilet musi wejść w system...

pojawiła się aplikacja do generowania ebiletów, wygląda dość prosto, choć ma np zegar 12godzinny (AM/PM) a o ile mi wiadomo u nas obowiązuje 24h - więc pisał to ktoś na prędce i nie ogarnął, ALE

aplikacja nie pozawala wygenerować biletu 0 na odcinku Sośnica-Kleszczów = wjazd na autostradę bez biletu = 500.

Infolinia nie ma zielonego pojęcia bo

Cytat

nie dostaliśmy jeszcze wytycznych i informacji z KAS o tej aplikacji i punktach obsługi, będą dostępne po 1 grudnia. Na tą chwile Pani nie umie pomóc.

nie rozumieją o co się ich pyta, poza wyuczone formułki Pani nie potrafiła wyjść, generalnie będzie cyrk.

Pracują 24h i można ich atakować 1. grudnia zaraz po północy :diabel:

Kolega mi mówił że ten system kosztował nas ponad 450 baniek w tym aplikacją 150. 

Nie znam się na aplikacjach i jaki hardwere to potrzebuje ale to mnie zatyka. :O

• shocked 1

Guest krawiec
1 minutę temu, twinsen napisał:

A teraz najlepsze:

f49bb05b1fccbc4cae8ef17f80ae1e39.jpg

To skoro tak, to po co ten cały e-toll? emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

450 baniek....

Zobaczcie sobie jaki sprzet wjechal na stacje benzynowe, ktore maja sprzedawac te e-bilety...

Krawiec

450 baniek....

Zobaczcie sobie jaki sprzet wjechal na stacje benzynowe, ktore maja sprzedawac te e-bilety...

Krawiec
To się w głowie nie mieści jaka jest skala defraudacji przy takich projektach...
  • Poo 1

W dniu 18.11.2021 o 06:39, GPR napisał:

A ja bede sbie kupować bilet przez autopaya

Jeżeli się chce faktury, to trzeba niestety płacić abonament ... Czyli jdg-owcy rzadko jeżdżący autostradami nie skorzystają z tego.

Godzinę temu, zejk napisał:

Teoretycznie aktywowane, ale i tak będzie dreszczyk emocji czy to zadziała prawidłowo. 

Screenshot_20211201_112413.jpg

Screenshot_20211201_112340.jpg

właśnie aktywowałem, daj znak jak to działa 

Godzinę temu, Raku napisał:

właśnie aktywowałem, daj znak jak to działa 

Będę jechał dopiero w połowie grudnia więc może już będzie do tego czasu stabilnie.

W dniu 27.11.2021 o 10:40, Ozarek napisał:

doinstaluj sobie apk i zaloguj na to samo konto, które zakładałeś w bankowej

Ok, założyłem konto w APK i jest to o tyle mądre, że od razu apka skumala że mam autopay w banku i jest podpięta płatność i widzę historię przejazdów w aplikacji mimo tego że płaciłem przez bank. Ma to sens 👍

dziś na A1 w okolicach Gliwic na Orlenie o 6 rano stała kolejka kilkudziesięciu osób do kasy po bilet na A4 obsługa ewidentnie tego nie ogarniała pytali kierowców o nr rejestracyjny, na jaki odcinek oraz uwaga w jakich godzinach będzie rozpoczęcie i zakończenie przejazdu 🤬

Krew mnie zalała bo chciałem tylko zapłacić za paliwo !

• Haha 6
  • Poo 1

42 minuty temu, RABIN napisał:

dziś na A1 w okolicach Gliwic na Orlenie o 6 rano stała kolejka kilkudziesięciu osób do kasy po bilet na A4 obsługa ewidentnie tego nie ogarniała pytali kierowców o nr rejestracyjny, na jaki odcinek oraz uwaga w jakich godzinach będzie rozpoczęcie i zakończenie przejazdu 🤬

ale to tylko swiadczy o braku ogarnięcia tych ludzi

Kuźwa, od roku wszedzie pierdzielą że od 1 grudnia nie bedzie bramek - taki to problem przygotować się do tego wczesniej ? 

Owszem, etoll to ujnia z grzybnią ale taki etoll-bilet dziala i to calkiem sprawnie

Edited by GPR

7 minutes ago, GPR said:

ale to tylko swiadczy o braku ogarnięcia tych ludzi

Kuźwa, od roku wszedzie pierdzielą że od 1 grudnia nie bedzie bramek - taki to problem przygotować się do tego wczesniej ? 

Owszem, etoll to ujnia z grzybnią ale taki etoll-bilet dziala i to calkiem sprawnie

Swoja droga, to czemu te gląby nie udostepnia jakiegos serwisu www, gdzie by to mozna sobie kupic? :facepalm:

Instalowanie aplikacji, zeby w niej kupic e-bilet to juz szczyt absurdu :hehe:

7 minut temu, Maciej__ napisał:

Swoja droga, to czemu te gląby nie udostepnia jakiegos serwisu www, gdzie by to mozna sobie kupic? :facepalm:

Instalowanie aplikacji, zeby w niej kupic e-bilet to juz szczyt absurdu :hehe:

szczyt absurdu, to rejestrować się przez WWW profilem zaufanym, po to żeby wpłacić kasę, po to żeby zainstalować aplikację, po to żeby zapłacić za przejazd - to jest absurd

• Like 2
  • Haha 1

Just now, Raku said:

szczyt absurdu, to rejestrować się przez WWW profilem zaufanym, po to żeby wpłacić kasę, po to żeby zainstalować aplikację, po to żeby zapłacić za przejazd - to jest absurd

To juz w ogole mistrzostwo swiata, myslalem, ze mnie wuj strzeli jak to probowalem skonfigurowac ;]

Na koniec mi jeszcze zezarlo kase z Blika i sie nie doladowalo :hehe:

Godzinę temu, RABIN napisał:

Akurat apka Orlenu do płacenia przy dystrybutorze działa bardzo dobrze 😁

7 godzin temu, RABIN napisał:

Ale to Cię dziwi? Ja to przewidywałem już kilka miesięcy temu. Mój teść który smartfon jakoś ogarnia, nie umie zrozumieć tego cyrku, jeździł od początku z VIA Auto i działało to. Teraz odwleka przejazd autostradą bo nie widzi sensu kupowania OBU za >600 zł a aplikacja która działa jak działa wcale go nie przyciąga. I pojedzie na Orlen stanąć w kolejce i zapytać co ma zrobić;]

• Haha 1

Mam już raport od znajomego, że Autopay nie wykrył przejazdu i nie ściągnął kasy. Za to mandacik pewnie przyjdzie całkiem sprawnie ;] 

4 godziny temu, twinsen napisał:

Mam już raport od znajomego, że Autopay nie wykrył przejazdu i nie ściągnął kasy. Za to mandacik pewnie przyjdzie całkiem sprawnie ;] 

Ciekawe czy ktoś przetestował juz e-toll bilet (osobna apka)?

Ale to jest beznadziejne aż brak słów
Zamiast zrobić normalnie stronę, wchodzisz, płacisz karta/blikiem/PayPal/cokolwiek... To trzeba apki, logowania.. Masakra

Na każdym orlenie można kupić ten bilet ?
  • Like 1

3 minuty temu, hefi napisał:

Zamiast zrobić normalnie stronę, wchodzisz, płacisz karta/blikiem/PayPal/cokolwiek... To trzeba apki, logowania.. Masakra

Miała być przecież taka możliwość (zakup na stronie), ale widzę, że nie ma jednak. 

4 godziny temu, twinsen napisał:

Moze mial farta i nie trafil na patrol... 

Swoją drogą byloby milo gdyby dali sobie spokój z karaniem na jakis okres przejsciowy zanim to wszystko okrzepnie. 

Ale na co ja durny liczę

1 godzinę temu, hefi napisał:

Ale to jest beznadziejne aż brak słów

przecież nikt kto umie zrobić porządną aplikację nie pracuje dla tego państwa, więc co się dziwić.

• Like 2

7 godzin temu, twinsen napisał:

To się nazywa samokontrola. PiS uczy nas właśnie jak to będzie wyglądało w przyszłości. Jak się nie ogarniesz to przyjdzie mandacik, w każdej sferze życia to wprowadza i dyktatura pełna gębą.

Godzinę temu, komandos80 napisał:

gdzies czytalem, ze kierowca ma 3 dni na zaplacenie za przejazd, wiec chyba ma jeszcze czas :)

3 dni na samoopłacenie, taka skrucha.

Mandat 500 zł, ale jeśli zapłacisz w ciągu 7 dni to 400, a co promocja.

3 godziny temu, wladmar napisał:

To trzeba apki, logowania.. Masakra

No własnie zainstalowałem sobie ten e-toll bilet. Póki co wygląda ok, to znaczy nie trzeba się logować, rejestrować. Apka nie wymaga dostepu do GPS ani nie musi cały czas działać w tle (jak Autopay jeżeli chcemy skorzystać z A4 Gliwice-Wrocław). Podajesz nr rejestracyjny, trasę i godzinę przejazdu, płacisz kartą i masz bilet w aplikacji, można ściągnąć pdf. 

• Like 2

4 godziny temu, wladmar napisał:

Miała być przecież taka możliwość (zakup na stronie), ale widzę, że nie ma jednak. 

Można kupić bilet poprzez stronę WWW Autopay https://app.autopay.pl/e-bilet-autostradowy ale osobiście oczekiwałem takiej możliwości bezpośrednio na stronie eToll a nie, że taką opcję, i to jeszcze dosyć dobrze zamaskowaną, zapewnia jeden z partnerów systemu - konia z rzędem temu, kto link do https://ebiletautostradowy.pl/ znajdzie w na stronie eToll plus potem jeszcze trafi na formularz zakupu.

• Like 1

4 godziny temu, wladmar napisał:

poza brakiem płatności z blika jest ok, prosta

4 godziny temu, hefi napisał:

do apk ebilet nie masz żadnego logowania, jest ultra prosta w porównaniu do 'śledzącego potworka'

4 godziny temu, GPR napisał:

Moze mial farta i nie trafil na patrol... 

wg info z orlenu i prasowych jest skanowanie rejestracji przy wjeździe i zjeździe. Także unikniecie opłaty jest mało prawdopodobne.

4 godziny temu, hefi napisał:

nie, tylko wybrane - nie ma ich dużo

2 godziny temu, komandos80 napisał:

gdzies czytalem, ze kierowca ma 3 dni na zaplacenie za przejazd, wiec chyba ma jeszcze czas :)

kiedyś było info, że generalnie będzie można płacić po przejeździe na dedykowanej stronie, ale cisza o tym póki co.

Obawiam się, że to będzie tam gdzie kupno ebiletów a ta sekcja nie działa ...

4 minuty temu, katoda_ltd napisał:

konia z rzędem temu, kto link do https://ebiletautostradowy.pl/ znajdzie w na stronie eToll plus potem jeszcze trafi na formularz zakupu.

ale oczekujesz, że będą reklamowali na stronie etoll aplikację innego podmiotu? Szalonyś ...

29 minut temu, Ozarek napisał:

wg info z orlenu i prasowych jest skanowanie rejestracji przy wjeździe i zjeździe. Także unikniecie opłaty jest mało prawdopodobne.

Chwila, moment. Skanowanie tablic jest na odcinkach z videotollingiem czyli A1 i A4 na Krakow. Na A2 i A4 Wrocek szlabany podniesione, zadnych kamer, skanowania. 

Albo to źle doczytales albo to onet.. I wszystko jasne :)

28 minut temu, GPR napisał:

Chwila, moment. Skanowanie tablic jest na odcinkach z videotollingiem czyli A1 i A4 na Krakow. Na A2 i A4 Wrocek szlabany podniesione, zadnych kamer, skanowania. 

Albo to źle doczytales albo to onet.. I wszystko jasne :)

Chyba Ty czegoś nie rozumiesz... muszą być "bramy" z kamerami które dostarczą Kowalskiemu dowód (jak z fotoradaru), że jechał dnia tego i tego i nie opłacił przejazdu...

Nie może to być patrol z lornetką spisujący nr do zeszytu ;) 

Edited by siwyyy77
  • Like 1

4 minuty temu, wladmar napisał:

No ale chyba tak właśnie ma być, kupili przecież 100 radiowozów z systemem do odczytu numerów rejestracyjnych. 

Ale to jest skanowanie, fotografowanie... Kolega pisze, nie ma żadnego skanowania i kamer ;) 

w jaki sposób się to odbywa nie moja sprawa.

W cywilizowanych krajach są to bramy, ew. radiowozy jak piszesz w krajach trzeciego świata ;) 

Reasumując do pobierania opłat za przejazd owszem nie ma kamer, skanerów... Ale do kary za nieopłacenie muszą być.

Godzinę temu, siwyyy77 napisał:

Chyba Ty czegoś nie rozumiesz...

no jednak chyba ty czegos nie rozumiesz

pisalismy wieloktronie ze rzad zakupil auta ktore będą jezdzic po autostradach i na bieząco skanowac numery aut i sprawdzac czy są w bazie aut oplaconych

widzę ze tak z czytaniem ze zrozumiem u ciebie niezbyt ... cvos tam slyszales ale nei skumales

podsumujmy.  Kamer na bramkach na A4 Wrocek NIE MA - są za to auta KAS sprawdzajace na bieząco na drodze

na A4 Kraków są kamery na wjezdzie i wyjezdzie

Skumales czy mam ci to jakoś obrazkowo wyjasnic ?

3 minuty temu, GPR napisał:

no jednak chyba ty czegos nie rozumiesz

Popatrz co zacytowałeś...

image.png.4252a6b291ea7a824ce501048850a2a1.png

Ozarek pisze, że uniknięcie kary za nieopłacony przejazd będzie mało prawdopodobne, ze względu na skanowanie przy wjeździe/wyjeździe

Ty mu odpisujesz, żadnych kamer i skanowania...

Teraz piszesz, ze rząd kupił radiowozy do skanownia, czyli raz piszesz jedno innym razem drugie ;) 

Gdzie ja napisałem coś niezrozumiałego? Proszę pokaż to ci objaśnię bardziej

51 minut temu, siwyyy77 napisał:

Popatrz co zacytowałeś...

image.png.4252a6b291ea7a824ce501048850a2a1.png

Ozarek pisze, że uniknięcie kary za nieopłacony przejazd będzie mało prawdopodobne, ze względu na skanowanie przy wjeździe/wyjeździe

Ty mu odpisujesz, żadnych kamer i skanowania...

Teraz piszesz, ze rząd kupił radiowozy do skanownia, czyli raz piszesz jedno innym razem drugie ;) 

Gdzie ja napisałem coś niezrozumiałego? Proszę pokaż to ci objaśnię bardziej

napisal o skanowaniu NA WJEZDZIE I WYJEZDZIE

ja mu o lotnych mobilnych kontrolach na trasie

czwgo kuźwa jeszcze nie rozumiesz ?

Edited by GPR
  • Like 1

Guest krawiec
14 godzin temu, twinsen napisał:

Tego się nie da opłacić po?

To jest oczywiście za trudne dać 48h po zakończeniu przejazdu na jego opłacenie i dopiero potem mandat...

Skoro czyta rejestracje na bramkach wjazdowych i wyjazdowych to technicznie żaden problem.

To jest chore bo aby mieć pewność niezałapania się na mandat trzeba kupić ten bilet przed wyjazdem.

Krawiec

15 godzin temu, twinsen napisał:

44 minuty temu, krawiec napisał:

ego się nie da opłacić po?

To jest oczywiście za trudne dać 48h po zakończeniu przejazdu na jego opłacenie i dopiero potem mandat...

Cytat ze strony E-toll.gov.pl:

"Opłata dodatkowa nie będzie pobierana, jeśli w ciągu 3 dni od zakończenia przejazdu opłata za ten przejazd zostanie wniesiona poprzez zakup e-biletu autostradowego."

• Like 4

41 minut temu, krawiec napisał:

Tego się nie da opłacić po?

Skoro czyta rejestracje na bramkach wjazdowych i wyjazdowych to technicznie żaden problem.

To jest chore bo aby mieć pewność niezałapania się na mandat trzeba kupić ten bilet przed wyjazdem.

Krawiec

Dość ciekawa sprawa z ta oplata po.

Kupując bilet kupujesz pewna usługę opłacona z góry. Co będzie jak po wjeździe na trasę okaże się, ze nie możesz ja ukończyć opłaconym odciekiem ? Albo nie będzie niego wjazdu z powodu wypadku, opadów śniegu ... 

Ty wywiązałeś się z opłaty, druga strona nie wywiązała się z zobowiązania wobec ciebie. 

Czuje ze zawsze może się powołać na: art. 471 K.c. – dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi, ale nei we wszystkich przypadkach musi mu się to udać. 

Guest krawiec
4 minuty temu, shapyr napisał:

Cytat ze strony E-toll.gov.pl:

"Opłata dodatkowa nie będzie pobierana, jeśli w ciągu 3 dni od zakończenia przejazdu opłata za ten przejazd zostanie wniesiona poprzez zakup e-biletu autostradowego."

Czyli co, mozna oplacic po przejechaniu? Czyli kupic bilet z data wsteczną?

Jest taka opcja w tej ich apce?

Krawiec

35 minutes ago, Raku said:

Dość ciekawa sprawa z ta oplata po.

Kupując bilet kupujesz pewna usługę opłacona z góry. Co będzie jak po wjeździe na trasę okaże się, ze nie możesz ja ukończyć opłaconym odciekiem ? Albo nie będzie niego wjazdu z powodu wypadku, opadów śniegu ... 

Ty wywiązałeś się z opłaty, druga strona nie wywiązała się z zobowiązania wobec ciebie. 

Czuje ze zawsze może się powołać na: art. 471 K.c. – dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi, ale nei we wszystkich przypadkach musi mu się to udać. 

Buahaha, sam na to wpadles? :hehe:

2 godziny temu, hefi napisał:

Opłacić do 3 dni po przejeździe, ok..
To zatrzymanie przez kas w trakcie jazdy mija się z celem
Czy czegoś nie rozumiem?

Ja też tak zrozumiałem po wysłuchaniu audycji na ten temat w radio, ale...

Najprawdopodobniej jeżeli będzie kontrola to zapłacisz opłatę dodatkową.

Jeżeli Cię nie złapią to masz 3 dni na opłacenie bez dodatkowych konsekwencji.

Jak nie opłacisz to przyjdzie Ci zapłacić za przejazd + kara. 

Link do Gazety Wrocławskiej