Jump to content

Korzystanie z e-toll.

Miro0412
 Share

Recommended Posts

3 minuty temu, kiziuk napisał:

Cena zaproponowana przez Polcam Systems, z całkowicie polskim kapitałem, jest o ponad połowę niższa od najdrożej.

I dlatego też działa to jak kupa 😆

3 godziny temu, twinsen napisał:

Do tego nie wiele tańsza od działającego już sensownie Viatoll ;l

• Haha 1

17 hours ago, twinsen said:

Chyba nie umiesz czytać. 

Z całkowicie polskim kapitałem. NARODOWA.

Reszta nie ma znaczenia, bo taka jest teraz potrzeba. 

Zresztą pomijając to, że działa jak działa, to trzeba przyznać, że developerka in-house jest dużo lepszym pomysłem, niż ciągłe łażenie do jakiegoś vendora, co chwila do innego. 

Chińczycy nadal się tego nie nauczyli :phi:

• Like 1

• 2 weeks later...

I jak panowie, jest jakaś poprawa w działaniu e-tool? za tydzień jadę A4 na Wrocław i nie wiem czy mam się bać czy można spokojnie w miarę już z tego czegoś korzystać?

W dniu 9.07.2021 o 13:56, twinsen napisał:

Mój typ to Comarch - to firma znana z produkcji zrypanego od początku softu ;] 

Ale mogę się mylić. Mogą to być przypadkowi studenci ;] 

Jedno nie wyklucza drugiego, a wręcz jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz. 

22 godziny temu, Wojtas_BB napisał:

I jak panowie, jest jakaś poprawa w działaniu e-tool? za tydzień jadę A4 na Wrocław i nie wiem czy mam się bać czy można spokojnie w miarę już z tego czegoś korzystać?

Sam jestem ciekaw, bo 2 tygodnie temu jeszcze tragedia.

W dniu 22.07.2021 o 15:43, Wojtas_BB napisał:

Żadnej. Mi ukradzionych 80zl jeszcze nie oddali. 

Zastanawiam się nad zarejestrowaniem przed tegorocznym wyjazdem w Bieszczady. Faktycznie myka się na tym odcinku praktycznie bez kolejki?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, RABIN napisał:

Ja dalej na viatolu podobno do konca wrzesnia bedzie dzialal.

Problem w tym, że na viatolu mam 18 zł, min. kwota doładowania to 50 zł, a zużyję 16 zł z hakiem. Tyle, że viatol nie otworzy bramki jak nie ma na koncie min. 20 zł. A co śmieszniejsze, nigdzie nie znalazłem informacji, czy kasa z viatoll'a zostanie zwrócona w ogóle.

• Like 1

Zaraz mam wyjazd i użycie etoll pierwszy raz.

Skonfigurowałem konto - przy koncie rozliczeniowym, samochodzie i urządzeniu mam status 'aktywny', konto doładowane. Powiązałem aplikację, przechodzi do ekranu gdzie mogę wystartować przejazd, nie zgłasza żadnych braków.

I teraz - mogę przejazd wystartować już pod domem żeby na autostradzie nie manipulować w telefonie, czy trzeba dopiero przed płatnym odcinkiem? Dużo to baterii zżera?

I teraz - mogę przejazd wystartować już pod domem żeby na autostradzie nie manipulować w telefonie, czy trzeba dopiero przed płatnym odcinkiem?

Teoretycznie tak to powinno działać. Ja to przetestuję za tydzień.

9 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

Problem w tym, że na viatolu mam 18 zł, min. kwota doładowania to 50 zł, a zużyję 16 zł z hakiem. Tyle, że viatol nie otworzy bramki jak nie ma na koncie min. 20 zł. A co śmieszniejsze, nigdzie nie znalazłem informacji, czy kasa z viatoll'a zostanie zwrócona w ogóle.

Minimalne doladowanie wynosi 20 zl nie 50zl . Na koncie musi byc min 20 zl by bramka sie otwarla.

• Like 1

17 minut temu, RABIN napisał:

Minimalne doladowanie wynosi 20 zl nie 50zl . Na koncie musi byc min 20 zl by bramka sie otwarla.

Czyli maja darmowy kredyt na kasę której nie użyjesz.. da się to wyciągnąć z tego systemu np. po wakacjach?

Krawiec

6 godzin temu, krawiec napisał:

Czyli maja darmowy kredyt na kasę której nie użyjesz.. da się to wyciągnąć z tego systemu np. po wakacjach?

Krawiec

Pewnie nie... ;]

W dniu 24.07.2021 o 13:30, cbr napisał:

Teoretycznie tak to powinno działać. Ja to przetestuję za tydzień.

Udało się. Oszczędność czasu spora, bo do kas były duże kolejki ( Stryków ), a ja przez bramki przejechałem od razu.

Jedyne co można by poprawić to aktualizowanie na bieżąco informacji o statusie jazdy na płatnym odcinku. Za pierwszym razem stan konta zaktualizował się dopiero po zjeździe z autostrady, a za drugim nie zaktualizował się aż do dojechania do domu. Dopiero jak sprawdziłem po godzinie to okazało się że jednak zdjęło opłatę z konta. W podróży może to być mylące, zwłaszcza jak się nie zna dobrze opłat na danym odcinku.

• Like 4

@darekb szlabany działają normalnie czy nadal podniesione? Ja w piątek będę jechał A4 Gliwice - Wrocław

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

13 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

@darekb szlabany działają normalnie czy nadal podniesione? Ja w piątek będę jechał A4 Gliwice - Wrocław

Muszą być podniesione - Etoll nie podniesie ci szlabanu. 

Na zjeździe paniw okienku też musi otworzyć manualnie ;]

Ja to twierdzę że oni nam na słowo wierzą ze my za to zapłacimy ;]

Godzinę temu, Vadero napisał:

Muszą być podniesione - Etoll nie podniesie ci szlabanu. 

Na zjeździe paniw okienku też musi otworzyć manualnie ;]

Ja to twierdzę że oni nam na słowo wierzą ze my za to zapłacimy ;]

No właśnie niezupełnie.

Pierwszy wjazd - bramki w ciągu autostrady - szlaban był podniesiony, ale było czerwone światło ( takie przy kasie, na górze było zielone ) - przejechałem, za mną szlaban się zamknął :totalszok:

Pierwszy zjazd - na węźle - szlaban opuszczony, podniósł się jak podjechałem

Powrót - wjazd na węźle szlaban podniesiony i zielone światło, szlaban za mną się nie zamknął.

Na bramkach w ciągu autostrady podjechałem do bramki etoll, szlaban był opuszczony i podniósł się jak podjechałem i stanąłem, prawdopodobnie analizował status mojego numeru rej.

Sam nie wiem jak to powinno być docelowo. Bramki z etollem nie miały żywej obsługi w budkach, więc podniesienie szlabanu w obu przypadkach było automatyczne.

na bramkach w Gliwicach w kierunku Opola na bramce etool nie ma szlabanu :hehe: wszystko otwarte i można jechać zwolniłem tylko by urządzenie szczytało mi viatola

• Like 1

Warto się w to bawić tylko do wakacyjnego przejazdu tam i z powrotem czy szkoda nerwów i lepiej ewentualnie odczekać w kolejce i kupić normalnie bilecik? 

54 minuty temu, Harnas80 napisał:

Warto się w to bawić tylko do wakacyjnego przejazdu tam i z powrotem czy szkoda nerwów i lepiej ewentualnie odczekać w kolejce i kupić normalnie bilecik? 

Ponoć testują nowsze i łatwiejsze rozwiązanie dotyczące samej rejestracji 🤣

No dobra, test zaliczony. Wjeżdżałem na A4 jeden z dalszych węzłów, podjeżdżam pod e-tol, czerwone światło, szlaban w górze. Zwolniłem, prawie stanąłem, nic się nie dzieje więc pojechałem.
Dojeżdżam na bramki Wrocław, szlaban na dole dojeżdżam. Staje. Mija że 3 sek, szlaban w górę.
Teraz sprawdzam nadal mam 20 zł na koncie. Dodam, że przejazd rozpocząłem dużo wcześniej niż bramki były, zakończyłem kawałek za bramkami we Wrocławiu.
I teraz się zastanawiam czy mnie przeczytało na 1 bramce? Jeśli nie to co będzie dalej.
Generalnie działa to bardzo gówniane w stosunku do VIAauto.

13 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

I teraz się zastanawiam czy mnie przeczytało na 1 bramce? Jeśli nie to co będzie dalej.

W ogóle nie powinieneś się tym martwić. Trudno, żeby użytkownik ponosił konsekwencje za to że system działa gówniano.

Sprawdź sobie czy w historii masz przejazd zarejestrowany. U mnie opłata też spłynęła z opóźnieniem, zobacz może już zaktualizowało?

Ja przetestowałem to dzisiaj. Przed bramką wjazdową na tablicach informacyjnych komunikaty o tym, że E-Toll obsługiwany przez dwie skrajne prawe bramki. Apka uruchomiona już wcześniej, wszystko w niej świeci na zielono. Podjechałem do drugiej bramki od prawej i szlaban nie raczył się podnieść, po kontakcie z obsługą odebrałem bilet szlaban się podniósł i pojechałem. Przy bramce wyjazdowej szlaban podniósł się po jakiś trzech sekundach. Jak na razie stan konta nie został zaktualizowany, przejazd jest zarejestrowany.

Zauważyłem jedną rzecz: na moim telefonie apkę muszę mieć na wierzchu, w innym przypadku dostaję zaraz komunikaty o braku możliwości dokładnego określenia pozycji.

W ogóle nie powinieneś się tym martwić. Trudno, żeby użytkownik ponosił konsekwencje za to że system działa gówniano.
Sprawdź sobie czy w historii masz przejazd zarejestrowany. U mnie opłata też spłynęła z opóźnieniem, zobacz może już zaktualizowało?
Przejazd zarejestrowany, 1,5 doby od przejazdu stan konta w aplikacji bez zmian.
Też uważam, że to nie moja wina, VIAauto działało świetnie, było rozbudować a nie cudować.291820b51b99cd295ecad557a71a6bdd.jpg

• Like 1

W dniu 31.07.2021 o 22:18, cbr napisał:

Przed bramką wjazdową na tablicach informacyjnych komunikaty o tym, że E-Toll obsługiwany przez dwie skrajne prawe bramki. Apka uruchomiona już wcześniej, wszystko w niej świeci na zielono. Podjechałem do drugiej bramki od prawej i szlaban nie raczył się podnieść, po kontakcie z obsługą odebrałem bilet szlaban się podniósł i pojechałem.

zwróć uwagę, że na bramkach PPO Żernica na Wrocław e-toll jest oznaczony tylko na skrajnej prawej bramce. Komunikat na planszy i pomarańczowe oznaczenia są "stare" (tak z przełomu czerwiec/lipiec)

Jeżdżę tamtędy ostatnio w każdy weekend od początku czerwca i obserwuję jak to kijowo działa - dodatkowo na bramkach zjazdowych jest pełna obsługa na niby automatycznych bramkach - siedzą ludzie i obsługują bileciki.

W dniu 1.08.2021 o 09:57, Wojtas_BB napisał:

Też uważam, że to nie moja wina, VIAauto działało świetnie, było rozbudować a nie cudować.

viaauto było sytemem kapsh i wymagało dzielenia się kasą i dodatkowych urządzeń w samochodzie i na PPO.

latam co weekend na odcinku Gliwice- Krapkowice na bramkach w Gliwicach jest dramat próba wcześniejszej ucieczki przd głównymi bramkami to kilkadziesiąt minut stania bo mimo viatola nie mogę do bramek dojechać często w bramkach oznaczonych viatol panienka kasuje tez normalnie :oslabiony:

Dlaczego w tym durnym kraju nie można wprowadzić naklejki na szybę. Płacisz raz i jezdzisz cały rok bez bramek i innych ciulowin.

• Like 3

viaauto było sytemem kapsh i wymagało dzielenia się kasą i dodatkowych urządzeń w samochodzie i na PPO.

Ale urządzenia już są. Dodatkowe urządzenie działało 1000 razy lepiej niż debilna niedopracowana aplikacja, od której fochow i działania jesteś zależny i nie wiesz czy działa dobrze. Mi do tej pory (od piątku) nie ściągnęli opłaty za autostradę. Więc działa czy nie?

12 minut temu, Wojtas_BB napisał:

Ale urządzenia już są. Dodatkowe urządzenie działało 1000 razy lepiej niż debilna niedopracowana aplikacja, od której fochow i działania jesteś zależny i nie wiesz czy działa dobrze. Mi do tej pory (od piątku) nie ściągnęli opłaty za autostradę. Więc działa czy nie?

Działa tylko ch…owo 🤣

Godzinę temu, Wojtas_BB napisał:

Ale urządzenia już są. Dodatkowe urządzenie działało 1000 razy lepiej niż debilna niedopracowana aplikacja, od której fochow i działania jesteś zależny i nie wiesz czy działa dobrze.

są na PPO ale trzeba za nie płacić, do tego nie każdy je ma prywatnie w samochodzie, a dla osób jeżdżących sporadycznie pakowanie kasy w dodatkowe pudełka jest bez sensu (jeżeli dobrze pamiętam to viaauto kosztowało ok 300,-) chcąc rezygnować z manualnego poboru powszechnie nie zmusisz ludzi do masowego kupowania urządzenia, z którym pojadą 2x w roku.

Apka na smarka + odczyt tablic wydaje się dobrym kierunkiem (odczyt samych tablic przy dość dużej łatwości ich podrobienia do celu automatycznego odczytu jest IMVHO niewystarczający).

Apka jest spartolona - choć już ją ponoć poprawiają - odczyt nie działa idealnie, a umowę z kapsch znowu przedłużają. Sam jestem ciekawy jak to się potoczy, jeżeli nic się nie zmieni to od 1 grudnia będę zmuszony toto zainstalować - betatesterem być nie mam ochoty ;]

@Ozarek w zeszłym roku za VIAauto płaciłem coś 60 zł, z czego miałem chyba 20 zł na koncie.
Z 2 strony przechodzenie rejestracji do e tolla żeby użyć 2 razy w roku też jest wyzwaniem, więc wynika z tego że system jest i tak skazany na porażkę.

@Wojtas_BB no to się zatrzymałem lata temu najwyraźniej. Interesowałem się tym gdzieś tak 10-11lat temu

Mam szczerą nadzieję, że to ogarną bo jak ma być obowiązkowe to niech przynajmniej działa przyzwoicie.

• Like 1

12 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

@Ozarek w zeszłym roku za VIAauto płaciłem coś 60 zł, z czego miałem chyba 20 zł na koncie.
Z 2 strony przechodzenie rejestracji do e tolla żeby użyć 2 razy w roku też jest wyzwaniem, więc wynika z tego że system jest i tak skazany na porażkę.

kazdy system bedzie skazany na porażkę !!! Jeśli zrobi się z głową rozmieszczenie bramek i posiadacz aplikacji bedzie uprzywilejowany (czy to szybciej przejedzie , taniej przejedzie itp) to jest szansa ze ludzie zaczna z tego korzystać (udowodnili to na A4 Katowice - Kraków) 

Niestety system bramkowy zawsze spowolni czas przejazdu pytanie o ile?

Jedyne wyjscie by wszystko szlo plynnie to likwidacja bramek w zamian za np naklejke na szybę lub inne rozwiązanie.

latam co weekend na odcinku Gliwice- Krapkowice na bramkach w Gliwicach jest dramat próba wcześniejszej ucieczki przd głównymi bramkami to kilkadziesiąt minut stania bo mimo viatola nie mogę do bramek dojechać często w bramkach oznaczonych viatol panienka kasuje tez normalnie :oslabiony:

Dlaczego w tym durnym kraju nie można wprowadzić naklejki na szybę. Płacisz raz i jezdzisz cały rok bez bramek i innych ciulowin.
Ile by taka naklejka mogła w Polsce kosztować ? 140 zł jak szwajcarska ? Mało
, To 200 ?
500 ?
Jednorazowo nie zapłacisz takich pieniędzy, wielokrotne przejazdy wejście tyle przez rok wygenerują i te złodzieje dobrze o tym wiedzą.

Przecież oni dobrze kalkulują, że 500 nikt na naklejkę nie da, chyba że jeździ tam firmówką kilka razy w tygodniu. I co ? Będzie jeździło tam kilkaset firmówek ? A reszta ? Wybierze tańsza alternatywę, bo nikt na mózg nie upadł.

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Winety nie musisz kupować na rok są rozwiązania na 7 dni , 14 dni , 30 dni a i zapewne na 1 dzień tez można by kupić.

Wiesz ile stałem w niedziele do bramek w Gliwicach ? 1,02h szlak mnie trafił 

3 godziny temu, Raku napisał:
19 godzin temu, RABIN napisał:

Ile by taka naklejka mogła w Polsce kosztować ? 140 zł jak szwajcarska ? Mało
, To 200 ?
500 ?
Jednorazowo nie zapłacisz takich pieniędzy, wielokrotne przejazdy wejście tyle przez rok wygenerują i te złodzieje dobrze o tym wiedzą.

w czechach masz 1500 CZK / rok ca 270PLN

U nas jest ujowo bo masz kilka odcinków autostrad w systemie PPP gdzie te winiety i tak by nie obowiązywały.

2 godziny temu, RABIN napisał:

Winety nie musisz kupować na rok są rozwiązania na 7 dni , 14 dni , 30 dni a i zapewne na 1 dzień tez można by kupić.

to są winiety dla tranzytu/turystyki w przeliczeniu nigdy nie mają sensu dla aborygenów - chyba, że ktoś korzysta dróg objętych systemem na jednorazowy wyjazd.

2 godziny temu, RABIN napisał:

Wiesz ile stałem w niedziele do bramek w Gliwicach ? 1,02h szlak mnie trafił 

Polacy to mistrzowie kombinacji, dlaczego zatem nie objechałeś??? ;l

Wiem, wiem, sam ostatnio objeżdżałem karwiany bo korek na ok 35 minut i rósł, objazd zajął mi więcej czasu niż odestanie 25 minut i dojazd do viatoll rotfl

3 godziny temu, Ozarek napisał:

U nas jest ujowo bo masz kilka odcinków autostrad w systemie

Kurna, tylko pomysł: jedna ustawa przejmująca wszystkie te autostrady, jeden system, jedna winietka elektroniczna całoroczna i/lub na krótsze okresy eletroniczna/fizyczna nalepka na szybę jak w każdym normalnym kraju. Kto w ogóle dopuścił, żeby tymi drogami zajmowały się osobne podmioty?? 

Próbował ktoś nie odpalać apki? Stanie się coś? Wg regulaminu chyba pobierze za cały odcinek, ale czy w ogóle podniesie szlaban? Ten system gada z telefonami przez Bluetooth? Czy jak? Czy może jednak, o czym nas nie informują - są czytniki tablic? Bo ja już się gubię. To jest rozwiązanie stricte dla TIRów, a my w zasadzie dopóki tego nie zmienią zawsze będziemy narzekać, bo po jaki organ męski ja mam mieć odpalone na pierwszym planie coś, skoro telefon i tak zasypia, jedyną jego czynnością jest granie radia i wyświetlanie nawigacji na Android Auto po WiFi... 

20 minut temu, twinsen napisał:

Kurna, tylko pomysł: jedna ustawa przejmująca wszystkie te autostrady, jeden system, jedna winietka elektroniczna całoroczna i/lub na krótsze okresy eletroniczna/fizyczna nalepka na szybę jak w każdym normalnym kraju. Kto w ogóle dopuścił, żeby tymi drogami zajmowały się osobne podmioty?? 

Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o kase.

I tylko tyle ;]

4 godziny temu, komor napisał:

Polacy to mistrzowie kombinacji, dlaczego zatem nie objechałeś??? ;l

Wiem, wiem, sam ostatnio objeżdżałem karwiany bo korek na ok 35 minut i rósł, objazd zajął mi więcej czasu niż odestanie 25 minut i dojazd do viatoll rotfl

mogę nie jechać autostradą to dla mnie jakies 2 h 

autostradą 1.10h

zjazdy z autostrady pozapychane przez durny system  na poczatku była bramka do manualnej opłaty druga do viatola lament sie zrobił ze opłaty za długo trwają (to do janejciasnej zainstaluj apkę i jedz do pustej bramki)

ostatnio jechałem z teściem on bez apki ja ustawiłem sie za tirami z viatolem/apką teść dotarł do nas na mcdonaldsa 25 minut pozniej  (bramki na Gliwicach) pomijając fakt załamania przepisów (tiry uciekają wczesniej na awaryjny ja razem z nimi) to cały czas od Panatoni jechałem reszta stała.

2 godziny temu, twinsen napisał:

to jest IMHO konsekwencja awantury po tym jak na początku lat 2000 rząd SLD chciał wprowadzić winiety.

2 godziny temu, twinsen napisał:

Ten system gada z telefonami przez Bluetooth? Czy jak? Czy może jednak, o czym nas nie informują - są czytniki tablic? Bo ja już się gubię.

system nie gada z telefonem bezpośrednio, aplikacja zgłasza zarejestrowany pojazd (nr. rejestracyjne) do bazy i raportuje jego pozycję przez GPS.

Na bramkach są kamery do odczytu nr. rej. i na tej podstawie reagują. Tak samo jak kupione przez KAS pojazdy do kontroli w ruchu.

Tak do działa i nikt tego nie ukrywa.

16 godzin temu, Ozarek napisał:

to jest IMHO konsekwencja awantury po tym jak na początku lat 2000 rząd SLD chciał wprowadzić winiety.

Jak mnie jako małolata starsi kierowcy w rodzinie

chcieli w tamtym czasie tłuc że cieszę się jak dziecko z tego pomysłu :lol:

system nie gada z telefonem bezpośrednio, aplikacja zgłasza zarejestrowany pojazd (nr. rejestracyjne) do bazy i raportuje jego pozycję przez GPS.

Na bramkach są kamery do odczytu nr. rej. i na tej podstawie reagują. Tak samo jak kupione przez KAS pojazdy do kontroli w ruchu.

Tego gps w tym wszystkim nie rozumiem, nie wystarczą kamery na bramkach i numery rejestracyjne w apce :totalszok:

Po co komplikować coś, co działa na innych autostradach :nie_wiem:

Czyli jak nie odpalę apki, to szlaban się nie otworzy wcale? A dobra, a jak odpalę apkę a potem ją zamknę? W sumie trzeba będzie potestować, bo utrzymywanie jej na pierwszym planie + włączony ekran wydrenuje mi baterię. Używam Android Auto i jak nie wygaszę ekranu telefonu, to bateria zamiast się ładować, się wyczerpuje ;] Czy oni w ogóle testowali jakieś usecase'y?? :O 

• Haha 1

4 minutes ago, twinsen said:

Czy oni w ogóle testowali jakieś usecase'y?

Ale jakie usecase'y?

Producent oferuje takie rozwiązanie dla milionów użytkowników ;] którzy są zadowoleni :hehe:

• Haha 1

Ale jakie usecase'y?
Producent oferuje takie rozwiązanie dla milionów użytkowników ;] którzy są zadowoleni :hehe:
Jaaa, uhm.

99d57deecd7a21d5c439b151e8f7d7f5.jpg