Jump to content

Korzystanie z e-toll.

Miro0412
 Share

Recommended Posts

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Jak mnie jako małolata starsi kierowcy w rodzinie

chcieli w tamtym czasie tłuc że cieszę się jak dziecko z tego pomysłu 

u mnie było tak samo, fakt wtedy dróg nadających się pod system płatny niemal nie było, ale za to teraz mamy idiotyczne systemy z bramkami, PPP i ogólny burdel.

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Tego gps w tym wszystkim nie rozumiem, nie wystarczą kamery na bramkach i numery rejestracyjne w apce :totalszok:

Po co komplikować coś, co działa na innych autostradach :nie_wiem:

AFAIK bramki mają zniknąć i dlatego GPS + pojazdy KAS z kamerami.

1 godzinę temu, twinsen napisał:

Czyli jak nie odpalę apki, to szlaban się nie otworzy wcale? A dobra, a jak odpalę apkę a potem ją zamknę?

nie wiem, baw się jak masz ochotę. Z tego co czytałem przy braku apki płacisz za najdłuższy odcinek, pewnie przy zamknięciu będzie podobnie.

nie wiem, baw się jak masz ochotę. Z tego co czytałem przy braku apki płacisz za najdłuższy odcinek, pewnie przy zamknięciu będzie podobnie.

I tak jadę najdłuższy odcinek Zaraz przetestuję bo zmierzam na zachód.
  • Like 1

No więc wjeżdżałem z DK88, szlaban był otwarty. Apka zażądała wyłączenia optymalizacji energii, co musiałem uczynić jadąc (a komunikat mówił żeby być nie ustawiać podczas jazdy, geniusze tam pracują). Jak już rozpocząłem przejazd w apce to już dawno byłem na autostradzie. Mocno rozprasza rozwiązywanie problemów z tym gównem gdy się jedzie. Na zjeździe we Wrocławiu stanąłem do e-Toll i nic. Szlaban się nie podnosi. Za mną nikogo na tej bramce, więc czekam chwilę. Nic. No to pacnąłem w "Zakończ przejazd". Kolejne 30 sekund i dopiero się podniósł. Rewelacja!

• Like 1
  • Haha 6

W dniu 6.08.2021 o 14:10, Ozarek napisał:
W dniu 6.08.2021 o 11:51, Artur_W_wa napisał:

Tego gps w tym wszystkim nie rozumiem, nie wystarczą kamery na bramkach i numery rejestracyjne w apce :totalszok:

Po co komplikować coś, co działa na innych autostradach :nie_wiem:

AFAIK bramki mają zniknąć i dlatego GPS + pojazdy KAS z kamerami.

Czyli użytkownicy sami mają wykonać pracę na własnych urządzeniach i jeszcze za to zapłacić, a jak padnie bateria, skończy się pakiet czy user zapomni to :

W dniu 6.08.2021 o 14:10, Ozarek napisał:

Z tego co czytałem przy braku apki płacisz za najdłuższy odcinek,

:lol:

Godzinę temu, Artur_W_wa napisał:

Czyli użytkownicy sami mają wykonać pracę na własnych urządzeniach i jeszcze za to zapłacić, a jak padnie bateria, skończy się pakiet czy user zapomni to :

:lol:

Witaj przyjacielu w Polsce ;l

• Like 1
  • Haha 2

Przed chwilą wróciłem z odcinka Wrocław - Opole.

Na wjeździe Wrocław wschód kierunek Katowice szlabany otwarte, bez kolejki przy via auto. Dzięki Bogu moje viaauto odzyskało gśos i powiadomiło mnie o rozpoczęciu przejazdu, wcześniej światło zielone to robiło urządzeni milczało ;l

Zjazd na Opole zachód na prawym kilku zbłądzonych uciekających na środkowy pas, mimo to obsługa w okienku była i rozliczała bileciki.

Po 10 dniach od mojego przejazdu A4 na maila przyszło powiadomienie o wystawieniu dokumentu (noty). W aplikacji stan konta nadal nie jest uaktualniony, ale po zalogowaniu na mojekonto.etoll.gov.pl i doklikaniu się do stanu konta kwota na nim jest zaktualizowana.
Telefonem z powyższej strony nie mogę pobrać wystawionego dokumentu, więc nie wiem co w nim jest.

Edit:
Kuriozalnie wygląda w Google Play ocena 1,2 oraz tekst: "Nr 1 w kategorii aplikacje dla firm"
;]

• Like 1

poczytałem recenzje w google play, pojawiły się tam kilka razy głosy że aplikacja "sama" ustawiła w opcjach

typ pojazdu "pojazd z przyczepą powyżej 3,5 t" i pobrała wyższą opłatę.
Ja dziękuję, poczekam rok/dwa aż inni to za własne pieniądze wytestują 😄

• Haha 1

Dzisiaj rano też dostałem maila o wystawia iu noty finansowej. Nie wiem gdzie ona jest, bo w apce jej nie ma, a po zalogowaniu się przez tel na www też nigdzie jej nie widzę. Za to stan konta zmalał. I tak jak kolegi powyżej w aplikacji stan konta nadal 20 zł.
Z kolei dzisiaj zaliczyłem swój pierwszy raz z A1 i Amber One przez Skycash. Jezu, 5 min konfiguracji ustawień karty kredytowej i sekundy pod szlabanem.
Da się?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

• Like 2

W dniu 1.07.2021 o 12:35, wladmar napisał:

A to nie działa jak AutoPay, że czyta tablice i po prostu ściąga kasę z karty? 8]

Chciałbyś :facepalm:

Ja sobie darowałem walki z tym - trudno, postoję. AutoPay sprawdza mi się od początku i nikt w domu nie musi nic robić. Konto jedno, podpięta jedna karta, 4 samochody itd., najwyżej wiem kiedy :piekna: przez bramki przejechała, ponieważ przychodzi info na mój telefon ;l

• Like 1

2 minuty temu, futrzak napisał:

Chciałbyś :facepalm:

Ja sobie darowałem walki z tym - trudno, postoję. AutoPay sprawdza mi się od początku i nikt w domu nie musi nic robić. Konto jedno, podpięta jedna karta, 4 samochody itd., najwyżej wiem kiedy :piekna: przez bramki przejechała, ponieważ przychodzi info na mój telefon ;l

Dokładnie tak, ja nawet nie pamiętam kiedy ostatnio tę aplikację otwierałem, po prostu nie ma potrzeby. Jak skonfigurowałem na samym początku tak nie ruszałem. A odprawiać jakieś szamańskie tańce i na dodatek kredytować (!) - o nie, dziękuję, ja się tak nie bawię. 

• Like 2

Teraz, wladmar napisał:

Dokładnie tak, ja nawet nie pamiętam kiedy ostatnio tę aplikację otwierałem, po prostu nie ma potrzeby. Jak skonfigurowałem na samym początku tak nie ruszałem. A odprawiać jakieś szamańskie tańce i na dodatek kredytować (!) - o nie, dziękuję, ja się tak nie bawię. 

Tak, dokładnie tak. Dodatkowo jak wezmę dowolny inny samochód, to tylko numer dorzucę i wszystko działa - oddam to skasuję i już. No nic, przyzwyczaiłem się do absurdów w życiu codziennym :facepalm:

Wszedłem sobie na konto IKK w e-Toll i widzę, że saldo nadal jest 50 zł. Sprawdzam historię przejazdów - brak danych ;] 

Super system, 2 razy przejechałem A4 z Wrocławia do Gliwic za darmo ;] 

• Haha 1

42 minuty temu, twinsen napisał:

Wszedłem sobie na konto IKK w e-Toll i widzę, że saldo nadal jest 50 zł. Sprawdzam historię przejazdów - brak danych ;] 

Taki rządowy program Autostrada Plus

• Haha 3

Wczoraj drugi test. Wjazd we Wrocławiu - szlaban cały czas otwarty, wyjazd w Gliwicach po zatrzymaniu się na bramce (oczywiście skrajna prawa) szlaban podniósł się po jakichś 2 sekundach. Nie wiem jak wczoraj, ale dzisiaj stan konta w aplikacji jest zaktualizowany o wczorajszy przejazd.

12 godzin temu, twinsen napisał:

Nie bój żaby, jeszcze kilka miesięcy i z każdej TV będzie płynął przekaz że to cud malina, innego przekazu nie będzie :facepalm:

W dniu 24.07.2021 o 16:19, krawiec napisał:

Czyli maja darmowy kredyt na kasę której nie użyjesz.. da się to wyciągnąć z tego systemu np. po wakacjach?

Krawiec

da się 

ze słuzbowego wyciagnalem normalnie na stacji BP która obsługuje viatola

Na prywatnym viaauto mam 30zł to sie z tym juz do konca wrzesnia wyrobię 

W dniu 29.07.2021 o 09:41, Harnas80 napisał:

Warto się w to bawić tylko do wakacyjnego przejazdu tam i z powrotem czy szkoda nerwów i lepiej ewentualnie odczekać w kolejce i kupić normalnie bilecik? 

jak jezdzisz tylko w wakace to bym to olał.

Ja jezdzę turystycznie na DŚ przynajmniej z 2-3 razy w miesiącu więc zainstalowałem etoola

Oczywiście również z problemami, bluzgami itp.

Np od polowy lipca apka nie potrafi zaktualizowac stanu konta ze strony. Na profilu mialem 60zł ( doladowywalem jeszcze w momencie kiedy nie bylo wymaganej kwoty minimalnej 120zł ) a na apce wisialo 20zł 

Wczoraj nagle się zaktualizowało 

Ktoś tam wczesniej napisał ze projektowała to naćpana małpa. Celnie.

A wystarczylo skopiowac autopaya - proste, intuicyjne, bezobsługowe.

Ja jestem ciekaw jak poradzą sobie osoby które nie mają takiego zacięcia do takich urządzeń, softu itp.

Ciekawe co będzie jak soft telefonu będzie ubijać etola pracującego w tle - jak wiemy, wiele telefonów ma dość agresywne nakładki które potrafią nawet pomimo wyłączenia tych wszystkich oszczędzaczy i tak ubijac niektóre aplikacje. Co wtedy ?

debile. Narodowe debile.

• Like 1
  • Thanks 3

Mi wczoraj przysłali tą notę obciążeniową. Pocztą, na papierze. Nota na całe 2,20 :totalszok: :facepalm:

Dopiero jak się zalogowałem ponownie do systemu to znalazłem opcję "Zgoda na e-Notę (wysyłka not obciążeniowych emailem)". Powinna być domyślnie zaznaczona, jak ktoś potrzebuje papier to sobie odblokuje.

• Haha 1

• 2 weeks later...

W najnowszym Motor piszą o tym bublu.

Można przeczytać w zasadzie to samo co piszecie tutaj ;]

Przynajmniej tam PiS się nie wyebał i nie urządził propagandy w tygodniku motoryzacyjnym ;l

• Haha 1

Czy będzie nietaktem jak się powtórzę i napiszę że nadal mam 50 zł mimo dwóch przejazdów 3 tygodnie temu? ;] 

31 minut temu, komor napisał:

W najnowszym Motor piszą o tym bublu.

Można przeczytać w zasadzie to samo co piszecie tutaj ;]

Przynajmniej tam PiS się nie wyebał i nie urządził propagandy w tygodniku motoryzacyjnym ;l

Cytat

W lipcu 2003 tygodnik Motor został wykupiony przez niemieckie wydawnictwo Heinrich Bauer Verlag Kommanditgesellschaft z Hamburga i jest obecnie wydawany pod tym samym tytułem

;] Oto dlaczego ;] 

mam takie pytanie - czy da się jakoś "odzyskać" wpłacone tam 20 zł ?

Oglądam na ich stronie, ale jest tylko guzik "Doładuj" nie ma guzika "Zwróć kasę".

Miałem wracać z wakacji przez A4, więc założyłem tam konto i wpłaciłem im 20zł,

jednak nastąpiła zmiana planów i trasy ... i 20 zł leży tam niewykorzystane, może dopiero za rok pojadę w stronę Wrocławia a może i wcale ?

10 minut temu, kordirko napisał:

mam takie pytanie - czy da się jakoś "odzyskać" wpłacone tam 20 zł ?

Oglądam na ich stronie, ale jest tylko guzik "Doładuj" nie ma guzika "Zwróć kasę".

Miałem wracać z wakacji przez A4, więc założyłem tam konto i wpłaciłem im 20zł,

jednak nastąpiła zmiana planów i trasy ... i 20 zł leży tam niewykorzystane, może dopiero za rok pojadę w stronę Wrocławia a może i wcale ?

mozna

napisz zgloszenie 

ja tak zrobilem jak wplacilem i mnie cholera trafila ze kasy nie widac w apce

oddali

inna rzecz czy jest sens sie kopac z powodu 20zł

Edited by GPR

2 minuty temu, GPR napisał:

inna rzecz czy jest sens sie kopac z powodu 20zł

fakt chyba nie ma sensu.

Najpóźniej za rok dokończą budowę A1, i prawdopodobnie uruchomią wtedy płatności e-toll dla samochodów osobowych

na wszystkich autostradach zarządzanych przez GDDiK, to się środki wykorzysta.

przez rok miejmy nadzieję że te 20zł inflacja nie zje zbyt mocno.

Ja dodam, że w apce nadal mam 20 zł a przejazd autostradą było ponad miesiąc temu, podczas gdy na koncie rzeczywiście jest 5 zl z groszami. W dodatku apka pozwala na najniższe doładowanie 120 zł!? Wydaje mi się czy było wcześniej od 20?
Wie ktoś jak zaktualizować stan konta w apce?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

18 godzin temu, twinsen napisał:

Czy będzie nietaktem jak się powtórzę i napiszę że nadal mam 50 zł mimo dwóch przejazdów 3 tygodnie temu? ;] 

Pisali, że przejazd miał ich kosztować ~90,80 zł a z konta zeszło 19,80 zł czy jakoś podobnie. Pytanie czy stan kota jest realny??

18 godzin temu, twinsen napisał:

;] Oto dlaczego ;] 

Ale zawszę mogą płatną reklamę zamieścić jak na bilbordach w całej Polsce ;] Jak poczytasz bilbordy to my jesteśmy najszczęśliwszym krajem co 770 mld zł dostanie dla polskich rodzin, przecież to takie piękne ;l

• Haha 1

W dniu 1.09.2021 o 20:41, Wojtas_BB napisał:

W dodatku apka pozwala na najniższe doładowanie 120 zł!? Wydaje mi się czy było wcześniej od 20?

Doładowanie 20PLN jest możliwe tylko jako pierwsze. Każde kolejne to minimum 120PLN.

Ja w tym roku stwierdziłem, że w przypadku korków E-toll stoi tak samo jak reszta i zostałem przy Auto-pay.

• Like 1

Doładowanie 20PLN jest możliwe tylko jako pierwsze. Każde kolejne to minimum 120PLN.

Ja w tym roku stwierdziłem, że w przypadku korków E-toll stoi tak samo jak reszta i zostałem przy Auto-pay.

Chciałem w tym roku przetestować jakiś automatyczny system opłat i wybór padł na autopay, bo jak poczytałem o e-toll to mi ochota odeszła.
A że akurat w aplikacji banku pokazała mi się reklama to aktywowałem, i nawet dostałem zwrot za dwa przejazdy z okazji jakiejś promocji.
Dla mnie najsenswoniejsza opcja, bo nawet telefonu nie trzeba mieć przy sobie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

• Like 3

13 godzin temu, Misieq napisał:

Ale to chyba nie jest wybór albo-albo? E-toll działa tam, gdzie nie działa Auto-pay.

Poza tym - jeżeli każdy będzie myślał w ten sposób: "i tak stoję w korkach z innymi, więc pobieram bilecik / płacę w kasie" - to dzięki temu te korki nigdy nie znikną.

Rozwiązaniem byłaby promocja dla nie-bilecikowców. Choćby w formie podwyżki, która ich nie obejmuje.

23 minuty temu, Polarny napisał:

Ale to chyba nie jest wybór albo-albo? E-toll działa tam, gdzie nie działa Auto-pay.

Poza tym - jeżeli każdy będzie myślał w ten sposób: "i tak stoję w korkach z innymi, więc pobieram bilecik / płacę w kasie" - to dzięki temu te korki nigdy nie znikną.

Rozwiązaniem byłaby promocja dla nie-bilecikowców. Choćby w formie podwyżki, która ich nie obejmuje.

Jak zapowiada nasz cudowny "Rząd" od 1 grudnia bramki przestają funkcjonować i rozpoczyna się płatność on-line, elektroniczna lub poprzez tickety ze stacji i kiosków.

"Likwidacja bramek i możliwość zakupu biletów autostradowych nastąpi od 1 grudnia 2021 r."

Promocja jest teraz dla pojazdów ciężkich, po to żeby przewoźnicy zaczęli się wreszcie rejestrować, bo większość używa do ostatniego momentu ViaToll i wcale się im nie dziwie. Ja jeżdżę z ViaAuto to oporu, jak przestanie działać to zacznę się martwić co wtedy. A wtedy pewnie będzie już na mnie czekała KAS lub ITD i wlepi mandat bo do tego ma to prowadzić. Gdyby była jakaś stała roczna/miesięczna/tygodniowa/1 dniowa opłata za przejazd to można by wnioskować że mieszkamy w cywilizowanym kraju, ale co będzie pewnie dowiemy się 1 grudnia.

Od 1 grudnia 2021 r. likwidacja bramek na A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław - Sośnic

2 godziny temu, komor napisał:

Ja jeżdżę z ViaAuto to oporu, jak przestanie działać to zacznę się martwić co wtedy. A wtedy pewnie będzie już na mnie czekała KAS lub ITD i wlepi mandat bo do tego ma to prowadzić.

Wtedy masz 2 opcje do wyboru opłaty za przejazd, z czego druga (żeby nie kupować bileciku), to:

kierowca będzie musiał jedynie zarejestrować się w systemie oraz zainstalować i uruchomić stosowne urządzenie: OBU (On Board Unit), ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny) lub bezpłatną aplikację mobilną e-TOLL PL.

Aplikacja ma masakryczne opinie, ja bym się zainteresował tym OBU albo ZSL

7 godzin temu, Polarny napisał:

Wtedy masz 2 opcje do wyboru opłaty za przejazd, z czego druga (żeby nie kupować bileciku), to:

kierowca będzie musiał jedynie zarejestrować się w systemie oraz zainstalować i uruchomić stosowne urządzenie: OBU (On Board Unit), ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny) lub bezpłatną aplikację mobilną e-TOLL PL.

Aplikacja ma masakryczne opinie, ja bym się zainteresował tym OBU albo ZSL

A jaką kwotę trzeba będzie zamrozić niezależnie od opcji?

13 godzin temu, Polarny napisał:

Zgadza się. Obecnie E-toll działa tylko na "państwowych" odcinkach (chyba całe dwa).

Jest tylko problem taki, że ja korzystam z e-tollowej autostrady raz-dwa razy do roku (i to też nie zawsze). Jaki jest sens mrozić 120PLN z których rocznie wydam może 20-30?

Już.nie wspominając o tym, że aplikacja na telefonie musi być w tle i w trakcie jazdy trzeba w niej klikać. A ja korzystam z AndroidAuto  z nawigacją i telefon mam głęboko w schowku bez możliwości klikania w niego. Tak samo sprawa się ma z zakupem wszelkich urządzeń OBU czy ZSL - to są rozwiązania dedykowane do firm transportowych i samochodów ciężarowych (które płacą za wiele różnych dróg a nie dwa odcinki autostrady). Tam inwestowanie nawet kilkuset złotych ma sens.

Zgadzam się, że rozwiązania elektroniczne i bezbramkowe powinny być promowane (Auto-pay na ma niższa cenę na odcinku A4 Slasko-Malopolskim odcinku). Tylko może w pierwszej kolejności niech zostaną wprowadzone rozwiązania które działają - a nie róbmy alfa testy na użytkownikach.

• Like 1

• 2 weeks later...

Czegoś nie rozumiem:

image.png.bfbdff0aa8595dae9c42ce27dcd99693.png

Gdzie jest ta kategoria DMS <= 3,5t?

To i tak nieistotne:

image.png.a552d4910bc39a5cd410104c6ec21a16.png

Nawet rejestracji nie przejdę ;l:facepalm:

Edited by futrzak

Dobra, już tamtego nie edytuję - zarejestrowałem się przez mObywatela itd. i przyznam się, że jestem pod wrażeniem debilizmów projektowych.

Zaznaczę - wszystko prywatnie, kwestie zarządzania firmą w tym kontekście tutaj nie będą podnoszone. 

Jestem właścicielem/współwłaścicielem kilku samochodów prywatnych, którymi się poruszamy w razie potrzeb po różnych trasach. Przy jednym się udało, przypisałem aplikację z telefonu, zapłaciłem im 20zł (no by karty nie można) i chciałem zarejestrować kolejny pojazd. No i co się okazało? Zarejestrowałem na stronie kolejny, należy go przypisać do urządzenia a tu lipa - przypisanie do innego pojazdu anuluje przypisanie wcześniejsze i dodatkowo nie mogę zrobić tego z aplikacji. Już widzę jak to :piekna: wytłumaczę i sam będę korzystał :facepalm:

To jest jeden horror - z Autopay wszystko działa na jednym koncie, rejestracje przypisane, karta podpięta, bezobsługowo, a to g**** to jakaś smutna pomyłka projektantów na stażu. 

Przepraszam, nie będę używał słów powszechnie używanych za obelżywe. 

• Like 3

Dobra, już tamtego nie edytuję - zarejestrowałem się przez mObywatela itd. i przyznam się, że jestem pod wrażeniem debilizmów projektowych.
Zaznaczę - wszystko prywatnie, kwestie zarządzania firmą w tym kontekście tutaj nie będą podnoszone. 

Jestem właścicielem/współwłaścicielem kilku samochodów prywatnych, którymi się poruszamy w razie potrzeb po różnych trasach. Przy jednym się udało, przypisałem aplikację z telefonu, zapłaciłem im 20zł (no by karty nie można) i chciałem zarejestrować kolejny pojazd. No i co się okazało? Zarejestrowałem na stronie kolejny, należy go przypisać do urządzenia a tu lipa - przypisanie do innego pojazdu anuluje przypisanie wcześniejsze i dodatkowo nie mogę zrobić tego z aplikacji. Już widzę jak to :piekna: wytłumaczę i sam będę korzystał :facepalm:

To jest jeden horror - z Autopay wszystko działa na jednym koncie, rejestracje przypisane, karta podpięta, bezobsługowo, a to g**** to jakaś smutna pomyłka projektantów na stażu. 

Przepraszam, nie będę używał słów powszechnie używanych za obelżywe. 
Ciekawe czy ktoś się przyzna, że jest programistą tworzącym to arcydzieło

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Teraz, Raku napisał:

Ciekawe czy ktoś się przyzna, że jest programistą tworzącym to arcydzieło

A co mają do tego programiści? Znasz się na tym? Projekt i założenia to nie programiści tylko architekt, biznes, jakiś PM itd. Programiści robią to co im się zleca. 

3 godziny temu, Raku napisał:

Pisałeś o programistach, a nie odczuciach, więc może jednak trzymajmy się faktów. Programiści zrobili to co im dali, przy okazji przypomnę pewne stwierdzenie, które ma długa historię "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów". Powyżej napisałem swą opinię o tym badziewiu, ale tak jak pisałem, to problem założeń do systemu, durnych pomysłów o których od dawna pisano i mamy ich materializację, która oprócz tych durnot zawiera trochę błędów, a tych z racji ograniczonego budżetu będzie pewnie co niemiara. Ja do tego dodam jeszcze jeden problem - po polskich drogach poruszają się nie tylko Polacy i konia z rzędem temu, kto opanuje te idiotyzmy projektowe. Same błędy realizacyjne da się ogarnąć, ale to nadal niestety niczego nie zmieni. W pierwszej wiadomości pisałem o jawnych błędach realizacyjnych, które zwalczyłem inną ścieżką, ale tego co zobaczyłem głębiej to w żaden sposób nie ominę, a nawet nie zacząłem tym płacić. Co ciekawe - niedługo mają bramki zlikwidować...

Pisałeś o programistach, a nie odczuciach, więc może jednak trzymajmy się faktów. Programiści zrobili to co im dali, przy okazji przypomnę pewne stwierdzenie, które ma długa historię "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów". Powyżej napisałem swą opinię o tym badziewiu, ale tak jak pisałem, to problem założeń do systemu, durnych pomysłów o których od dawna pisano i mamy ich materializację, która oprócz tych durnot zawiera trochę błędów, a tych z racji ograniczonego budżetu będzie pewnie co niemiara. Ja do tego dodam jeszcze jeden problem - po polskich drogach poruszają się nie tylko Polacy i konia z rzędem temu, kto opanuje te idiotyzmy projektowe. Same błędy realizacyjne da się ogarnąć, ale to nadal niestety niczego nie zmieni. W pierwszej wiadomości pisałem o jawnych błędach realizacyjnych, które zwalczyłem inną ścieżką, ale tego co zobaczyłem głębiej to w żaden sposób nie ominę, a nawet nie zacząłem tym płacić. Co ciekawe - niedługo mają bramki zlikwidować...
Czy jako programista, właściciel firmy piszącej software napisał byś takie badziewie ? Przecież taki bubel niszczy reputację normalnej firmy programistycznej i nie ma pieniędzy, które to rekompensują.

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

10 minut temu, Raku napisał:

Czy jako programista, właściciel firmy piszącej software napisał byś takie badziewie ?

Programista czy właściciel firmy?

10 minut temu, Raku napisał:

Przecież taki bubel niszczy reputację normalnej firmy programistycznej i nie ma pieniędzy, które to rekompensują

Hmm, kto jest właścicielem/autorem tej aplikacji?

Czytamy

IMG_20210925_000622.jpg

9 godzin temu, futrzak napisał:

Programista czy właściciel firmy?

Hmm, kto jest właścicielem/autorem tej aplikacji?

Czytamy

IMG_20210925_000622.jpg

więc nie dziwi mnie brak logiki i myślenia przy tworzeniu tej "aplikacji" 

codziennie widać jaki kwiat narodu został zatrudniony w ministerstwach, spółkach skarbu państwa, a reszta pracowników robi to co robi, kazali by podlewać w deszczu - to by podlewali, kazali napisać trochę kodu - to napisali - byle przelew na koniec miesiąca był 

Jak ktoś pomyka jeszcze na viatolu kilka info z piatku i z dziś

w piatek na bramkach w Gliwicach "pipło" na zjezdzie w Krapkowicach cisza (szlaban się podniósł)

dziś już nie zadziałalo podobny peoblem miał kierowca tira obok mnie (miał jeszcze viatola) nie ryzykowałem zabrałem bilecik

Coś mi się wydaje że jaja się dopiero zaczną 1.10.2021

12 godzin temu, Raku napisał:

więc nie dziwi mnie brak logiki i myślenia przy tworzeniu tej "aplikacji" 

codziennie widać jaki kwiat narodu został zatrudniony w ministerstwach, spółkach skarbu państwa, a reszta pracowników robi to co robi, kazali by podlewać w deszczu - to by podlewali, kazali napisać trochę kodu - to napisali - byle przelew na koniec miesiąca był 

Miałeś kiedykolwiek okazję pracować przy/z systemami administracji państwowej i okolic? Nie mam na myśli używania tych systemów przez użytkownika końcowego...

Edited by futrzak