Jump to content

Korzystanie z e-toll.

Miro0412
 Share

Recommended Posts

29 minut temu, Maciej__ napisał:

Przeciez ten bilet bedzie wazny 48h po zadeklarowanej godzinie startu wiec raczej spokojnie Ci wystarczy jak bedziesz musial cos objechac ;]

Zwrocic mozesz tylko, zanim wystartuje czyli w zalozeniu jesli zmienisz plany i nie pojedziesz w ogole.

nie rozumiesz.

Mamy trasę A-C-D-E gdzie odcinek C-D jest kawałkiem autostrady objętej etoll. Jedziesz i okazuje się, że nie możesz wjechać na odcinek C-D bo był wypadek i musisz się cofnąć do wcześniejszej bramki B. Bilet masz C-D i dupa nie możesz wjechać na bramce B, biletu C-D też nie zwrócisz bo już minął czas rozpoczęcia. I co teraz? Kupujesz nowy bilet B-D, dokupujesz B-C i robisz tańce na bramkach żeby się odczyty zgadzały?

To nie jest hipotetyczna historyjka bo ostatnio ten scenariusz przerabiałem, był śmiertelny wypadek po drodze i objazd prowadził tak że wjechałem wcześniejszą bramką na A4 niż zawsze. Także jak widzisz ebilet płacony z góry jest kulawy.

24 minuty temu, chris_66 napisał:

Czy tak samo zadziała apka jak pudełeczko?

z tego co się bawiłem to apk przypisujesz na stałe do pojazdu więc generalnie da się tak zrobić, ale w odróżnieniu od pudełka musisz to aktywować

• Like 1

z tego co się bawiłem to apk przypisujesz na stałe do pojazdu więc generalnie da się tak zrobić, ale w odróżnieniu od pudełka musisz to aktywować

No to spoko. Dam radę.

Jeszcze opanować system ściągania kasy z floty Orlena i można próbować jeździć

nie rozumiesz.
Mamy trasę A-C-D-E gdzie odcinek C-D jest kawałkiem autostrady objętej etoll. Jedziesz i okazuje się, że nie możesz wjechać na odcinek C-D bo był wypadek i musisz się cofnąć do wcześniejszej bramki B. Bilet masz C-D i dupa nie możesz wjechać na bramce B, biletu C-D też nie zwrócisz bo już minął czas rozpoczęcia. I co teraz? Kupujesz nowy bilet B-D, dokupujesz B-C i robisz tańce na bramkach żeby się odczyty zgadzały?

To nie jest hipotetyczna historyjka bo ostatnio ten scenariusz przerabiałem, był śmiertelny wypadek po drodze i objazd prowadził tak że wjechałem wcześniejszą bramką na A4 niż zawsze. Także jak widzisz ebilet płacony z góry jest kulawy.
Pewnie masz rację. Uważam, że pobieranie dodatkowych opłat wynikających z problemów na autostradzie jest nieporozumieniem. Powinno brać tyle ile by pobrało przy bezproblemowym przejeździe. Nie dość, że tracisz czas, często nadkładasz drogę, to jeszcze dopłacasz jak nie ze swojej winy musisz zjechać z autostrady.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

9 hours ago, Ozarek said:

nie rozumiesz.

Nawet jesli nie jest hipotetyczna, to pewnie zdarza sie raz na X lat... Robienie z tego reguly nie ma zadnego sensu.

Nadal masz wybor, kupujesz dodatkowy bilet B-C, albo jedziesz od razu do punktu D z pominieciem autostrady.

Daleki jestem od chwalenia tego rozwiazania, ale badzmy powazni :ok:

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

Nawet jesli nie jest hipotetyczna, to pewnie zdarza sie raz na X lat... Robienie z tego reguly nie ma zadnego sensu.

to nie jest kwestia reguły tylko pokazania wad ebiletu, takich sytuacji, gdzie ebilet staje się kulą u nogi i/lub stratą pieniędzy pewnie będzie jeszcze kilka.

W skali jednostkowej to są niewielkie pieniądze, ale to nie dotknie jednostki.

Nadal masz wybor, kupujesz dodatkowy bilet B-C, albo jedziesz od razu do punktu D z pominieciem autostrady.

pytanie czy dodatkowy bilet rozwiązuje temat, tego nie wiemy. W mojej sytuacji jazda z pominięciem autostrady byłaby idiotyzmem, byłoby dalej i sporo dłużej (nawet uwzględniając cofnięcie się do wcześniejszego węzła. 

Daleki jestem od chwalenia tego rozwiazania, ale badzmy powazni :ok:

Tu nie chodzi o powagę tylko o skomplikowanie systemu. ebilet powinien być możliwie prostym i intuicyjnym rozwiązaniem dla osób, które jeżdżą płatnymi odcinkami sporadycznie, dla osób starszych, które nie ogarniają aplikacji itp udziwnień i dla obcokrajowców, którzy nic już z tego nie kumają.

Jedyną sensowną opcją jest opcja postpaid gdy po wpisaniu nr rejestracyjnego można opłacić za realnie przejechany odcinek.

A jeszcze żeby skomplikować temat - co z odcinkiem bezpłatnym A4 w rejonie Gliwic ;] też mam kupować darmowy ebilet albo aktywować aplikację ?

• Like 2

szybkie pytani bez czytania tego wątku:

być może w ten długi weekend będę musiał jechać  odcinek KTW-WRO x2 - czy muszę mieć tego etolla (aplikacja) czy przejadę jeszcze jakoś bez tego- pobierając bilet i płacąc na bramkach?

Nie chce mi się instalować aplikacji, rejestrować i co najważniejsze doładowywać (myślałem, że to pobiera kasę z karty jak videotolling na KTW-KRA) bo ta autostradą jeżdżę rzadko ostatnio (raz na kilka lat) ...

EDIT

ok, już wiem- do 30/11 można pobierać bilet i płacić na bramkach, od 1.12 koniec...

Edited by Pado

1 godzinę temu, Pado napisał:

ok, już wiem- do 30/11 można pobierać bilet i płacić na bramkach, od 1.12 koniec...

po 1.12 też bedziesz mógł kupić bilet ino że na stacji. 

Taka informacja na przyszłość gdybyś musiał kiedyś znowu :)

Just now, GPR said:

po 1.12 też bedziesz mógł kupić bilet ino że na stacji. 

Taka informacja na przyszłość gdybyś musiał kiedyś znowu :)

Bedzie mozna kupowac online, ale nie wiem czy juz od 1 grudnia sie wyrobia ;]

• Haha 1

10 minut temu, Maciej__ napisał:

Bedzie mozna kupowac online, ale nie wiem czy juz od 1 grudnia sie wyrobia ;]

Tylko wciąż nie wiadomo, że zakup online nie będzie jednak wymagał zainstalowania aplikacji. Nie jest to jednoznacznie wyjaśnione w komunikatach. 

Just now, wladmar said:

Tylko wciąż nie wiadomo, że zakup online nie będzie jednak wymagał zainstalowania aplikacji. Nie jest to jednoznacznie wyjaśnione w komunikatach. 

Tak samo nie wiadomo, zeby trzeba bylo ja instalowac, bo i po co?

Po co wymyslac problemy, ktorych nie ma?

• Like 1

W dniu 8.11.2021 o 09:58, Maciej__ napisał:

Tak samo nie wiadomo, zeby trzeba bylo ja instalowac, bo i po co?

Po co wymyslac problemy, ktorych nie ma?

Ponieważ wtedy nie można by doić kasy. Jeśli wymyślisz problem i obdarzysz nim ludzi, będą Ci płacić za jego rozwiązanie ;] 

Edited by twinsen
  • Like 3
  • Haha 1

2 godziny temu, swienty napisał:

Dostaliście już noty za październik? U mnie dzisiaj pojawiła się w systemie i oczywiście nie można jej pobrać...

Właśnie dostałem maila i powtarza się ta sama sytuacja co w zeszłym miesiącu :ogien: nawet ch.. wie gdzie to załatwić. Formularz kontaktowy na stronie odsyła do strony z numerem telefonu pod który nie można się dodzwonic 

• Haha 2

33 minuty temu, Chorzyn napisał:

Właśnie dostałem maila i powtarza się ta sama sytuacja co w zeszłym miesiącu :ogien: nawet ch.. wie gdzie to załatwić. Formularz kontaktowy na stronie odsyła do strony z numerem telefonu pod który nie można się dodzwonic 

To zaczyna być mój ulubiony wątek.

:lol:

• Like 2
  • Confused 1

10 minut temu, Chorzyn napisał:

A to ja za tego zyebaneo etolla płacę po 3-4k miesięcznie a nie mogę sprawdzić ILE DOKŁADNIE ani ile poszło na które auto. Płać i płacz, co za g00wno_. :no: 

2 minuty temu, swienty napisał:

A to ja za tego zyebaneo etolla płacę po 3-4k miesięcznie a nie mogę sprawdzić ILE DOKŁADNIE ani ile poszło na które auto. Płać i płacz, co za g00wno_. :no: 

Zamiast się dogadać, zrobić jakiś protest, spalić opony, zablokować autostradę lub centrum Warszawy...

Górnicy czy taksówkarze dawno by sobie poradzili. 

;]

• Haha 1

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

Zamiast się dogadać, zrobić jakiś protest, spalić opony, zablokować autostradę lub centrum Warszawy...

;]

Tutaj tracisz czas = tracisz pieniądze, kontrakty itd. Porażka 

Godzinę temu, swienty napisał:

Państwo które wymaga płacenia coraz wyższych podatków właśnie samo wygenerowało kolejne narzędzie do „okradania firm” z racji niemożności odliczeń 

2 godziny temu, swienty napisał:

I znowu Ciężarówki Cię objeżdżają :};] 

przeciez to ja wyprzedzam ! I to prawym ! Po za tym jak toto takie małe nazywasz ciężarówka ?? :skromny:;] korek na 1,5 km prawie do normalnych bramek, oczywiście pod etola zawsze się ktoś wciska bez aplikacji.  

• Haha 1

W dniu 6.11.2021 o 11:37, Ozarek napisał:

to nie jest kwestia reguły tylko pokazania wad ebiletu, takich sytuacji, gdzie ebilet staje się kulą u nogi i/lub stratą pieniędzy pewnie będzie jeszcze kilka.

Ja na to patrzę z innej strony: mam wybór.

Zawsze możesz e-bilet potraktować tak, jak by go nie było. Wg mnie jednak dobrze, że jest - mimo oczywistych wad.

9 minut temu, Chorzyn napisał:

ale bramki e-toll tym osobnikom się nie otwierały 

Przecież są otwarte (były przynajmniej jak ostatnio jechałem). Bramki były otwarte, biletu nie było, na ostatniej bramce płaciło się pełną kwotę i tyle. 

7 minut temu, wladmar napisał:

Przecież są otwarte (były przynajmniej jak ostatnio jechałem). Bramki były otwarte, biletu nie było, na ostatniej bramce płaciło się pełną kwotę i tyle. 

Konin w kierunku Łodzi, nie otworzyły się gościowi z pasa wiec cofał 

52 minuty temu, Chorzyn napisał:

Konin w kierunku Łodzi, nie otworzyły się gościowi z pasa wiec cofał 

Tym z aplikacją też się czasem nie otwierają więc gdy mi się nie otwiera to głośno klnę na tę aplikację i cały ten głupi system i zawsze mnie ktoś ze zrozumieniem wpuszcza.

:skromny:

8 godzin temu, wladmar napisał:

E-e, już nie są otwarte. Dziś już widziałem jedego cofającego 10 aut na prądach.

• Like 1

Także tego ten ... Zainstalowałem to guano żeby nie stać dłużej w niedzielę na A4. Podjeżdżam, [kurza twarz] otworzyło, po drodze przerwa na stacji, na zjeździe otworzyło, ej no działa bez prawie zarzutów. Gdybym był wyborcą PiS ogłosił bym sukces.

Debilna aplikacja, ale zaczyna działać.

Ale stworzyło to rajd iidiotów, Wrocław Balice korek standard, sznur aut próbuje jechać awaryjnym i wepchać się na zwężeniu bo oni mają aplikacje:pad: Na szczęście nie każdy chce ich przepuścić.

• Haha 1

W dniu 10.11.2021 o 13:34, Dark_Knight napisał:

;]

Jak brakuje opon to mogę dooponować protest, tylko czasu na to palenie nie mam. :(

• Like 1
  • Haha 1

W dniu 10.11.2021 o 19:22, Chorzyn napisał:

Jest plus !!! 

Wczoraj wracałem A2 od strony Poznania i oczywiście z powodu bramek korek na 25 minut stania. Okazało się że prawy pas wolny. Zmieniłem pas na odpowiedni, bo apki nie miałem, dopiero przy odpowiednim znaku. Tych zjeżdżających na e-toll było dosłownie kilku. Może czas jakieś hymny pochwalne o apce tu pisać żeby nie odstraszać tylko zachęcać do instalowania ;)

• Haha 1

6 minutes ago, lucash said:

Może czas jakieś hymny pochwalne o apce tu pisać żeby nie odstraszać tylko zachęcać do instalowania ;)

Od  grudnia ma bramek nie być, więc wystarczy poczekać ;]

• Like 2
  • Haha 1

wg najnowszych informacji, od 1 grudnia będzie można skorzystać z autopaya na odcinkach na ktorych wprowadzono e-tolla.

Funkcjonuje to juz dla flot ale one i tak muszą  miec aplikację albo urządzenie.

Indywidualni będą mogli przez AP kupić ten bilet autostradowy i nie trzeba bedzie korzystac z aplikacji e-toll.

https://www.tabletowo.pl/autopay-autostrada-a2-a4-placenie-za-przejazd/

potwierdzone przed chwilą na ich infolinii.

Edited by GPR
  • Like 6

Guest krawiec
5 godzin temu, GPR napisał:

wg najnowszych informacji, od 1 grudnia będzie można skorzystać z autopaya na odcinkach na ktorych wprowadzono e-tolla.

Funkcjonuje to juz dla flot ale one i tak muszą  miec aplikację albo urządzenie.

Indywidualni będą mogli przez AP kupić ten bilet autostradowy i nie trzeba bedzie korzystac z aplikacji e-toll.

https://www.tabletowo.pl/autopay-autostrada-a2-a4-placenie-za-przejazd/

potwierdzone przed chwilą na ich infolinii.

Szkoda, że ten autopay nie zastąpi tego e-tolla na zasadzie takiej, że faktycznie zapłaci się za odcinek, którym się przejechało...

Krawiec

52 minuty temu, krawiec napisał:

Szkoda, że ten autopay nie zastąpi tego e-tolla na zasadzie takiej, że faktycznie zapłaci się za odcinek, którym się przejechało...

Krawiec

Szkoda ze ci debile nie wzorowali się na autopayu tworząc tę idiotyczną aplikację. Albo zawrzec intratny kontrakt na dostawę tych urządzonek viaauto, kazac ludziom to kupić i z bani. 

Guest krawiec
3 minuty temu, RABIN napisał:

już pisałem etoll ma ukryte drugie dno aplikacja śledzi pojazd cały czas 

Aplikacja to pryszcz. Te urządzenia też śledzą pojazdy cały czas..

I zaraz ITD będzie miało dostęp do tych danych.. i będzie wiadomo czy auto kręciło pauzę.. jak szybko się przemieszczało itd... itp...

Krawiec

2 godziny temu, krawiec napisał:

Aplikacja to pryszcz. Te urządzenia też śledzą pojazdy cały czas..

I zaraz ITD będzie miało dostęp do tych danych.. i będzie wiadomo czy auto kręciło pauzę.. jak szybko się przemieszczało itd... itp...

Krawiec

o kontroli pojzdów z newralgicznymi towarami nie wspomnę (np.transport odpadów, paliw itp)

5 godzin temu, RABIN napisał:

już pisałem etoll ma ukryte drugie dno aplikacja śledzi pojazd cały czas 

Dlatego zainstalowałem sobie to goowno na starym telefonie, który włączam tylko jak podpinam przyczepę, ale to co robią to są zwykle jaja.