Skocz do zawartości

Przesuniecie wodociagu w dzialce.


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

Jaki oriwntacyjnie koszt ? 

5k sie zmiesci ? 

Najpierw porozmawiaj o warunkach przesunięcia z miejscowymi wodociągami.

Z tego wyjdzie koszt. Z metra, tak, jak kolega pisał.

Wcześniej warunki, projekt, geodeta itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wodociąg, ale sąsiad chce przesunąć gazociąg średniego ciśnienia, rurka z tego co pamiętam jak u mnie robili to ok 40 mm, na długości 30 m, o pare metrów. Koszt to 15 tys, czas bliżej nieokreślony. Przesunął się finalnie z projektem domu bo było łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pito napisał:

Nie wiem jak wodociąg, ale sąsiad chce przesunąć gazociąg średniego ciśnienia, rurka z tego co pamiętam jak u mnie robili to ok 40 mm, na długości 30 m, o pare metrów. Koszt to 15 tys, czas bliżej nieokreślony. Przesunął się finalnie z projektem domu bo było łatwiej :)

W Gazowni czas płynie inaczej, tak kilka razy wolniej. Znajomy który jest wysoko w hierarchii tej organizacji  nawet nie podchodził do przyłącza tylko odrazu szedł w butlę. 

Drugi znajomy który sra kasą podjął rękawicę i ma i butlę i kilka siwych włosów ;l

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesunąć ale rozbudować muszę u siebie 50m fi110. Projekt 1300 i pół roku czekania. Firmy zewnętrzne wstępnie wyceniają mi od 8-20tys, majstry od brudnej roboty z wodociągów wycenia robotę dopiero po otrzymaniu projektu. Po wszystkim mogę liczyć że same wodociągi zwrócą około 50% kosztów rozbudowy więc woda przy budowie to będzie chyba ostatnie media które podepne.

Gaz 30m wycenili mi na 2690zl, prąd 960 z wodą wyszedł niemały problem dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpyrek napisał:

Nie przesunąć ale rozbudować muszę u siebie 50m fi110. Projekt 1300 i pół roku czekania. Firmy zewnętrzne wstępnie wyceniają mi od 8-20tys, majstry od brudnej roboty z wodociągów wycenia robotę dopiero po otrzymaniu projektu. Po wszystkim mogę liczyć że same wodociągi zwrócą około 50% kosztów rozbudowy więc woda przy budowie to będzie chyba ostatnie media które podepne.

Gaz 30m wycenili mi na 2690zl, prąd 960 z wodą wyszedł niemały problem dla mnie 

Ja załatwiałem wszystko z ludźmi z wodociągów i zaprzyjaźnioną firmą.

Wyrobili się w miesiąc z robotą i papierami - wodociąg i przyłącze ;]

Z tą wyceną za 50 m bliską 20 tys. zł to przesada.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2021 o 16:14, PawelWaw napisał:

Jak sie zabrac i ile czasu moze trwac. Bo w miejscu trojnika chcialbym postawic dom.

 

Twój wodociąg, czy gminy?

Załóż im służebność przesyłu, to może sobie zabiorą sieć z Twojej działki.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/nieruchomosc-wodociag-gminny-sluzebnosc-SN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rwIcIk napisał:

Z tą wyceną za 50 m bliską 20 tys. zł to przesada.

6m przyłącza wody fi63 + studnia pomiarowa betonowa.

W maju wyceny od 6 do 13 brutto.

Wodę mam od początku maja (w tydzień od wyceny), przyłącze jeszcze nie odebrane, mapę poinwentaryzacyjną dopiero odebrałem od geodety.

Papiery zrobiłem na spokojnie wcześniej za grosze.

 

Poszło szybciej niż z prądem, który sam sobie ogarniam. ;l

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maras77 napisał:

 

Twój wodociąg, czy gminy?

Załóż im służebność przesyłu, to może sobie zabiorą sieć z Twojej działki.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/nieruchomosc-wodociag-gminny-sluzebnosc-SN

 

Taaaa.

Przyklasną uszami i ucieszą się na tą służebność.

To, że nie dogadają się co do wysokości kwoty za służebność to pewne i sprawa będzie się toczyć i toczyć.

Wiedząc jak przeważnie toczą się takie sprawy wolałbym nie mieć służebności (przypominam, że to jednorazowa płatność jest) i wpisu w KW.

Ewentualnie spróbują zasiedzeniem wziąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.