Skocz do zawartości

Mandat z DE


hevimental

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem takie pisemko dostarczone przez dojcze post, tyle że poza moim adresem nic się nie zgadza. Auto nie moje, na zdjęciu nie ja, numer rejestracyjny całkowicie mi obcy.

Osobiście za granicą nie byłem.

 

Pisać do nich, dzwonić, czy olać temat?62ad140e37a9cf765639543c3552eaee.jpgb26a7ae2d40359f42785bc08c6de37b1.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dostałem takie pisemko dostarczone przez dojcze post, tyle że poza moim adresem nic się nie zgadza. Auto nie moje, na zdjęciu nie ja, numer rejestracyjny całkowicie mi obcy.
Osobiście za granicą nie byłem.
 
Pisać do nich, dzwonić, czy olać temat?62ad140e37a9cf765639543c3552eaee.jpgb26a7ae2d40359f42785bc08c6de37b1.jpg
 
Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 
 
Wyjaśniłbym temat (pisemnie najlepiej).
Zanim dojdzie do eskalacji działań.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamazałem tylko swoje dane na górze listu.
I właśnie pytanko skąd oni je mieli?
Zdarzają się podobno przypadki zdublowanych tablic rejestracyjnych, może w taki sposób?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam adres e-mail, załącz to, albo powołaj się na sygnaturę pisma i odpisz im, że to nie jesteś Ty i nie jest to Twoje auto, wysłałbym maila z żądaniem potwierdzenia dostarczenia i przeczytania.

Tak bym zrobił, żeby mieć czyste sumienie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, analyzer64 napisał:

Masz tam adres e-mail, załącz to, albo powołaj się na sygnaturę pisma i odpisz im, że to nie jesteś Ty i nie jest to Twoje auto, wysłałbym maila z żądaniem potwierdzenia dostarczenia i przeczytania.

Tak bym zrobił, żeby mieć czyste sumienie.

Czy normalna praktyką jest, ze niemiecki urząd przesyła pismo po polsku i podaje nr konta do wpłaty mandatu zanim go wystawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Toost napisał:

Czy normalna praktyką jest, ze niemiecki urząd przesyła pismo po polsku i podaje nr konta do wpłaty mandatu zanim go wystawi?

 

Nie wiem, nie dostałem nigdy mandatu z Niemiec, ale wuj mieszkający w Hamburgu, jak wyłapał mandat to dostał po niemiecku ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pij napisał:

Komornik, wejście na konto przez US.
Skoro nie wyjaśni, że to nie o niego chodzi, to machina działa dalej.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

komornik wchodzi raczej jak jest jakaś decyzja, wyrok czy grzywna. tutaj jakoś z pisma nic nie wynika. Mnie tu pachnie jakiś przekrętem

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komornik wchodzi raczej jak jest jakaś decyzja, wyrok czy grzywna. tutaj jakoś z pisma nic nie wynika. Mnie tu pachnie jakiś przekrętem
 
A to też możliwe skoro nawet tablica dziwnie wygląda.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

Oni musieli jakos adres powiazac z numerem rejestracyjnym. Zgadza sie tylko adres czy nazwisko tez (nie jest zamazane)?

Oczywiscie numer rejestracyjny to tablica indywidualna P0 co widac wyraznie na fotce.

Osobiscie polazlbym z tym pismem na komisariat aby sprawdzili co cepik mowi na temat tego numeru. I jak w danych jest Twoj adres (alvo inne dane) to zglosil przestepstwo. Cudow nie ma, niemcy musieli Twoj adres dostac od naszych urzedasow.

Na numer P0 535K nie ma obecnie aktywnej polisy OC.

Co ciekawe numer PO 535K istnieje i ma polise w PZU. Auto to KIA Ceed HB '09 - '12 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komornik, wejście na konto przez US.
Skoro nie wyjaśni, że to nie o niego chodzi, to machina działa dalej.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Jeśli tylko adres się zgadza to żaden komornik czy US nie znajdzie osoby która jest w piśmie.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
1 minutę temu, KYRTAP napisał:

Jeśli tylko adres się zgadza to żaden komornik czy US nie znajdzie osoby która jest w piśmie.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Skad wiesz czy w Cepiku przy tym numerze rejestracyjnym zidentyfikowanym jako PO 535K nie ma numeru PESEL kolegi?

Ja bym wyjasnil skad jego adres znalazl sie w tym pismie bo jak ktos cos tym autem grubszego zmaluje to kolege moga panowie w kominiarkach o 6 rano obudzic.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko adres się zgadza to żaden komornik czy US nie znajdzie osoby która jest w piśmie.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Takie pomyłki zawsze lepiej od razu wyjaśnić, niż potem usłyszeć że trzeba było....

A może jak Toost napisał to nowy przekręt.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz czy w Cepiku przy tym numerze rejestracyjnym zidentyfikowanym jako PO 535K nie ma numeru PESEL kolegi?
Ja bym wyjasnil skad jego adres znalazl sie w tym pismie bo jak ktos cos tym autem grubszego zmaluje to kolege moga panowie w kominiarkach o 6 rano obudzic.
 
Krawiec
Gdyby był mój pesel w cepiku to mObywatel by mi pokazywał to auto

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Teraz, hevimental napisał:

Gdyby był mój pesel w cepiku to mObywatel by mi pokazywał to auto

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

Reszta danych chyba tez by musiala sie zgadzac... Co niezmienia faktu, ze nie powinno byc tam Twojego adresu skoro delikwent u Ciebie nie mieszka.

Oczywiscie ktos mogl walnac literowke w numerze ulicy/mieaszkania, jak wysylal dane albo list. Ale to na komisariacie powinni powiedziec, ze w cepiku nie ma Twojego adresu skojarzonego z tym numerem, a wtedy nalezy niemcom odpisac, ze zaszla pomylka.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta danych chyba tez by musiala sie zgadzac... Co niezmienia faktu, ze nie powinno byc tam Twojego adresu skoro delikwent u Ciebie nie mieszka.
Oczywiscie ktos mogl walnac literowke w numerze ulicy/mieaszkania, jak wysylal dane albo list. Ale to na komisariacie powinni powiedziec, ze w cepiku nie ma Twojego adresu skojarzonego z tym numerem, a wtedy nalezy niemcom odpisac, ze zaszla pomylka.
 
Krawiec
Na upartego adres się nie zgadza bo u mnie jest 2A/8, a nie 28

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hevimental napisał:

Gdyby był mój pesel w cepiku to mObywatel by mi pokazywał to auto

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

W górnej ramce po lewej masz ich stronę, login i hasło do swojej sprawy. Tak najszybciej wyjaśnisz, nawet google translatorem, że to nie twoje auto. :oki:

Edytowane przez 1bikini2far
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, krawiec napisał:

Skad wiesz czy w Cepiku przy tym numerze rejestracyjnym zidentyfikowanym jako PO 535K nie ma numeru PESEL kolegi?

Ja bym wyjasnil skad jego adres znalazl sie w tym pismie bo jak ktos cos tym autem grubszego zmaluje to kolege moga panowie w kominiarkach o 6 rano obudzic.

 

Krawiec

 

Jakby był PESEL, to byłoby też prawidłowe nazwisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, hevimental napisał:

Jak się zalogujesz to od razu musisz podać swoje pełne dane z numerem prawa jazdy włącznie bo inaczej nie przejdziesz dalej.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

No to na ogólnego maila po prawej górze z sygnaturą sprawy. To nazwisko jest inne od Twojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, K3 napisał:

 

To odnieś na pocztę, bo nie jesteś adresatem, przesyłka błędnie dostarczona.

Albo jak pisałem na początku: olać...

a ja bym zgłosił jako próba wyłudzenia, co szkodzi. W razie co w papierach jest jakaś reakcja, niekoniecznie wiążąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Toost napisał:

a ja bym zgłosił jako próba wyłudzenia, co szkodzi. W razie co w papierach jest jakaś reakcja, niekoniecznie wiążąca.

 

Jakiego? To że ktoś podał wymyślony adres, a listonosz dostarczył na podobny?

Szkoda czasu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
58 minut temu, K3 napisał:

 

Tablica wygląda na tymczasową, natomiast widocznie źle jest wpisana do bazy OC.

Na tablicy P0, a w systemie PO...

Tablica moze byc rowniez lewa....

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Godzinę temu, Artur_W_wa napisał:

Ktoś u nas podał sąsiadom dane trochę rozbieżne, może chciał "pomóc"

Bez jaj. Poprawny numer rejestracyjny ma w bazie dane i tyle.

Ciekawe czy czasem auto nie jest zarejestrowane pod nieistniejacym adresem... W teorii to nie powinno byc mozliwe, ale cholera wie jakie dane sa weryfikowane z centralna baza...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Toost said:

Czy normalna praktyką jest, ze niemiecki urząd przesyła pismo po polsku i podaje nr konta do wpłaty mandatu zanim go wystawi?

 

potwierdzam - przysylaja po polsku ...

u mnie wszystko sie zgadzalo (zdjecie kierowcy /nr auta i wielkosc przekroczenia : 38km/h na limicie 30km/h :pstryk:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Qrak napisał:

 

potwierdzam - przysylaja po polsku ...

u mnie wszystko sie zgadzalo (zdjecie kierowcy /nr auta i wielkosc przekroczenia : 38km/h na limicie 30km/h :pstryk:)

 

Tyle, że według polskiego prawa list zwykły nie spełnia warunków skutecznego doręczenia.

A jedyne co grozi, to konieczność opłaty na miejscu w razie kontroli podczas kolejnej wizyty w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, K3 napisał:

A jedyne co grozi, to konieczność opłaty na miejscu w razie kontroli podczas kolejnej wizyty w Niemczech.

Zakładając że kolega @hevimental szprecha to może faktycznie nic nie robić. Ale jeżeli jednak nie, to na wypadek kontroli przekaż mu namiary do Siebie lub @andy7 . 

Ja bym starał się wyjaśnić @ jeżeli tylko się da. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur_W_wa napisał:

Zakładając że kolega @hevimental szprecha to może faktycznie nic nie robić. Ale jeżeli jednak nie, to na wypadek kontroli przekaż mu namiary do Siebie lub @andy7 . 

Ja bym starał się wyjaśnić @ jeżeli tylko się da. 

 

A po co ma zostawiać namiary na kogokolwiek, skoro żadne dane się nie zgadzają...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, hevimental said:

Tak, nawet drugie imie, ale lekko przekręcone.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

 

No to na dole pierwszej strony mandatu masz napisane co powinienes zrobic 👍.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.