Skocz do zawartości

Byłem dzisiaj w salonie VW


ghost2255

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Dark_Knight napisał:

 

Wnętrze F-type też jest super. W ogóle, oni ostatnio poprawili wnętrza w całej gamie i teraz jest IMO lepiej niż u konkurencji.

:ok:

 

 

Zdecydowanie wnętrze tego auta zrobiło na mnie największe wrażenie :ok:  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał:

Jako dokończenie mojej tytułowej przygody z próbą zakupy VW dopiszę, że skoro nie udało mi się nic dowiedzieć w salonie, to zadałem pytanie mailem przez OFICJALNĄ STRONĘ VW. 

I już po kilku godzinach dostałem odpowiedź......od automatu. Informacja, że pod tym adresem niczego się nie dowiem, bo mają modernizację i mam pisać na inny adres. 

 

Bravo VW!!

 

Witamy rok 1990.

 

 

Zrobiłem konfiga, wysłałem przez stronę. Po dwóch godzinach telefon, człowieka co ważne, dopytał i skontaktował z najbliższym salonem. Salon się odezwał, zrobił co potrzebowałem. Po tygodniu telefon z centrali czy wszystko w porządku i czy salon się spisał. 

 

Całkiem sprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, chojny napisał:

ak jesteś stałym klientem danego salonu sprawa wygląda już dużo lepiej. 

Może i byłbym stałym klientem salonu (jakiegos ) o ile byłbym zadowolony z obsługi oraz serwisu... Wiele lat temu zostałem perfekcyjnie załotwiony przy kupnie renuara - za to serwis leciał w preta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, delco napisał:

Może i byłbym stałym klientem salonu (jakiegos ) o ile byłbym zadowolony z obsługi oraz serwisu... Wiele lat temu zostałem perfekcyjnie załotwiony przy kupnie renuara - za to serwis leciał w preta...

 

VW kupuję w jednym salonie ale serwisuje w innym. 

 

W jednym mają świetnego sprzedawcę i beznadziejny serwis a w drugim odwrotnie. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 15:05, ghost2255 napisał:

Duże zmiany tam zaszły.

 

 

Jest gorzej niż kiedyś, ale dużo zależy od samego salonu i jego właściciela.

Znam firmy, które dalej nie mają klienta w poważaniu, jest recepcja, jest handlowiec, conajwyżej musisz chwile poczekać żeby Cie obsłużył, ale to margines, bo większości jesteś numerkiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja: wysłałem zapytania do sześciu dilerów różnych marek o sześć różnych samochodów - mają je nowe, wystawione na otomoto jako dostępne od ręki.

 

- jeden nie ma tego auta i zaproponował mi inny egzemplarz (biały - nie chcę)

- jeden podał nr telefonu (ten sam co w ogłoszeniu) i każe zadzwonić (gdybym chciał dzwonić to bym nie pisał przecież)

- jeden odpisał sensownie, poprosił o NIP do oferty leasingu - czekam więc na rozwój wypadków (EDIT: przyszła oferta, całkiem przyzwoita  :ok:)

- reszta nie odpowiedziała

 

Ewidentnie nie spieszy im się ze sprzedażą.

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w VW na przełomie kwietnia i maja. Podjechałem z partyzanta w zwykłej kurtce, koszulce i bojówkach. W recepcji powiedziałem, że chcę kupić samochód, pani spytała czy osobowy czy dostawczy. Powiedziałem, że osobowy. Poprosiła, żebym chwilę poczekał i poszła. Wróciła za chwilę i poprosiła o 5 minut cierpliwości i sprzedawca mnie obsłuży tylko skończy jakieś szkolenie on-line. Faktycznie po kilku minutach zostałem zaproszony do biurka, porozmawialiśmy o oczekiwaniach, wybrałem model, zrobiliśmy wstępną konfigurację i ofertę. Po ofercie od razu padła propozycja użyczenia testówki od ręki ze zwrotem następnego dnia do 17tej. Samochód wziąłem, pojeździliśmy i następnego dnia oddałem w salonie. Pytania o wrażenia i czy jestem zainteresowany zakupem. Zrobiliśmy finalną konfigurację, potargowaliśmy się trochę i dostałem ofertę. Kwity do leasingu poszły już @, po dwóch dniach tylko podpisanie zamówienia i gotowe. Rzeczowo i profesjonalnie.

 

Lepiej było natomiast w Alfie. Sprzedawca od ręki dostępny, samochód testowy na weekend dostępny, wersja z innym silnikiem zarezerwowana na ten weekend, ale można się przejechać. Sprzedawca mówi, że jak potrzebuję, to mogę sobie pojeździć bylebym do 17.30 oddał. Ok, pojeździłem sobie, oddałem i patrzę, że stoi jeszcze Jeep Gladiator.

- Możemy się przejechać?

- Jasne!

- W teren? 

- Jasne!

- W błoto? 

- Tak, do tego ten samochód jest. 

No to pojechaliśmy, potestowałem napędy i uwaliłem w błocie samochód za ponad 300kpln.

Cała reszta procesu, ofertowanie itd bez zarzutu, ale ostatecznie Alfy nie kupiłem. Natomiast salon mogę polecić z czystym sumieniem.

 

Tak samo było profesjonalnie jesienią w Isuzu w Łodzi - rozmowa 15 minut, testówka na weekend zaklepana bez limitu kilometrów i pozwoleniem na jazdę w terenie na piśmie. Przejechałem samochodem 500km, pojeździłem po piachach, łąkach i dużych kałużach, po autostradzie, mieście i przez wioski. Oferta super, kontakt też. Samochód kupiony.

 

Po drugiej stronie skali był Hyundai. Sprzedawca co prawda dobry, ale nie miał czym handlować i zamiast Kony na siłę wciskał mi Tuscona, którego nie chciałem, a jak zarzuciłem wędkę, że może bym go wziął na jeden dzień na testy i wtedy może się przekonam, to rozłożył ręce, że nie ma testówki, bo jest zarezerwowana i będzie dostępna za tydzień. Klapa.

 

Toyota po krótkiej rozmowie z handlowcem dała ofertę i kontakt się urwał. 

 

Ford - sprzedawca niedostępny, zostawiłem na recepcji wizytówkę do kontaktu, pani zanotowała czym jestem zainteresowany i nikt się nie odezwał. 

Edytowane przez zejk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/29/2021 at 7:33 AM, ZUBERTO said:

Dobrze, że mandatu nie dostał.

Choć to zależy co w Twoim języku oznacza słowo laćki.

 

Chodzi o diamentowe spinki do mankietów. ;]

 

Uważam, że kupowanie auta to nie wyprawa za ocean na Batorym. Jak sprzedawca nie zainteresuje się sam, to się idzie do niego samemu i mówi biere_tego i tyle.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2021 o 15:17, zejk napisał:

Byłem w VW na przełomie kwietnia i maja. Podjechałem z partyzanta w zwykłej kurtce, koszulce i bojówkach. W recepcji powiedziałem, że chcę kupić samochód, pani spytała czy osobowy czy dostawczy. Powiedziałem, że osobowy. Poprosiła, żebym chwilę poczekał i poszła. Wróciła za chwilę i poprosiła o 5 minut cierpliwości i sprzedawca mnie obsłuży tylko skończy jakieś szkolenie on-line. Faktycznie po kilku minutach zostałem zaproszony do biurka, porozmawialiśmy o oczekiwaniach, wybrałem model, zrobiliśmy wstępną konfigurację i ofertę. Po ofercie od razu padła propozycja użyczenia testówki od ręki ze zwrotem następnego dnia do 17tej. Samochód wziąłem, pojeździliśmy i następnego dnia oddałem w salonie. Pytania o wrażenia i czy jestem zainteresowany zakupem. Zrobiliśmy finalną konfigurację, potargowaliśmy się trochę i dostałem ofertę. Kwity do leasingu poszły już @, po dwóch dniach tylko podpisanie zamówienia i gotowe. Rzeczowo i profesjonalnie.

 

Lepiej było natomiast w Alfie. Sprzedawca od ręki dostępny, samochód testowy na weekend dostępny, wersja z innym silnikiem zarezerwowana na ten weekend, ale można się przejechać. Sprzedawca mówi, że jak potrzebuję, to mogę sobie pojeździć bylebym do 17.30 oddał. Ok, pojeździłem sobie, oddałem i patrzę, że stoi jeszcze Jeep Gladiator.

- Możemy się przejechać?

- Jasne!

- W teren? 

- Jasne!

- W błoto? 

- Tak, do tego ten samochód jest. 

No to pojechaliśmy, potestowałem napędy i uwaliłem w błocie samochód za ponad 300kpln.

Cała reszta procesu, ofertowanie itd bez zarzutu, ale ostatecznie Alfy nie kupiłem. Natomiast salon mogę polecić z czystym sumieniem.

 

Tak samo było profesjonalnie jesienią w Isuzu w Łodzi - rozmowa 15 minut, testówka na weekend zaklepana bez limitu kilometrów i pozwoleniem na jazdę w terenie na piśmie. Przejechałem samochodem 500km, pojeździłem po piachach, łąkach i dużych kałużach, po autostradzie, mieście i przez wioski. Oferta super, kontakt też. Samochód kupiony.

 

Po drugiej stronie skali był Hyundai. Sprzedawca co prawda dobry, ale nie miał czym handlować i zamiast Kony na siłę wciskał mi Tuscona, którego nie chciałem, a jak zarzuciłem wędkę, że może bym go wziął na jeden dzień na testy i wtedy może się przekonam, to rozłożył ręce, że nie ma testówki, bo jest zarezerwowana i będzie dostępna za tydzień. Klapa.

 

Toyota po krótkiej rozmowie z handlowcem dała ofertę i kontakt się urwał. 

 

Ford - sprzedawca niedostępny, zostawiłem na recepcji wizytówkę do kontaktu, pani zanotowała czym jestem zainteresowany i nikt się nie odezwał. 

Sprzedawca ani mnie nie zachęci ani nie zniechęci do modelu który sobie do głowy wbiłem, co najwyżej ułatwi lub utrudni mi kupno :) Bez znaczenia w kontekście co kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rafciojuve said:

Sprzedawca ani mnie nie zachęci ani nie zniechęci do modelu który sobie do głowy wbiłem, co najwyżej ułatwi lub utrudni mi kupno :) Bez znaczenia w kontekście co kupię.

 

Niby tak, ale jak masz kilku dilerow w miescie i podobna oferte, to wezme tak gdzie obsluga jest najbardziej kompetentna i konkretna :ok:

Dla mnie nie musza byc w dupe uprzejmi, wystarczy ze beda slowni i punktualni ;]

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2021 o 00:37, Dark_Knight napisał:

 

Dostałem właśnie zaproszenie na prezentację F-type'a. Muszę się tylko zorientować czy będą przekąski, bo jak nie to nie idę.

:hehe:

 

 

 

Zawsze możesz do @Florydziak_Florydziak_Flor wbić ma darmowe żarcie ;]

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co się cieszą z fajnej oferty, jaką ostatnio dostali to tylko informuję, że VW podnosi w tym roku ceny po raz kolejny, ze skutkiem natychmiastowym i przyjmują zamówienia na samochody w zaofertowanych cenach do jutra. 

Edytowane przez chojny
  • Haha 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

Dla tych co się cieszą z fajnej oferty, jaką ostatnio dostali to tylko informuję, że VW podnosi w tym roku ceny po raz kolejny, ze skutkiem natychmiastowym i przyjmują zamówienia na samochody w zaofertowanych cenach do jutra. 

Ile %?

Różnicują jakoś w zależnosci od modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

Dla tych co się cieszą z fajnej oferty, jaką ostatnio dostali to tylko informuję, że VW podnosi w tym roku ceny po raz kolejny, ze skutkiem natychmiastowym i przyjmują zamówienia na samochody w zaofertowanych cenach do jutra. 

Taa, właśnie też się dziś dowiedziałem.

Więc jutro będzie finalizacja...

A najlepsze jest to, że w sobotę sprzedawca mnie zapewniał, że luzik, w tym roku już podwyżki były, więc chill :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Seth napisał:

Taa, właśnie też się dziś dowiedziałem.

Więc jutro będzie finalizacja...

A najlepsze jest to, że w sobotę sprzedawca mnie zapewniał, że luzik, w tym roku już podwyżki były, więc chill :facepalm:


 

Mialem to samo w piątek jak przesłałem zmiany do konfiguracji s dzisiaj taka, nieprzyjemna niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:


 

Mialem to samo w piątek jak przesłałem zmiany do konfiguracji s dzisiaj taka, nieprzyjemna niespodzianka.

 

Ja jestem jutro umówiony na objeżdżanie T-roca, ciekawe jak będzie wyglądała oferta na auto do produkcji.

Edytowane przez sowik85
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, chojny napisał:

 

.pdf raczej i na maila. 

 

Godzinę temu, sdss napisał:

pewnie wydruk A4

 

Bystrzaki ;]

 

Jakieś 2 miesiące temu sprzedawca urwał od cennika niecałe 4% na finalną ofertę.

Zobaczymy jaka dziś będzie rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chojny napisał:

 

Daj znać jak poszło. 

 

Jestem po wizycie w salonie i jeździe T-roc z 1.5 TSI i manualna skrzynią.

Sławnego kangurowania nie zaobserwowałem w najmniejszym stopniu, testówka miała 8kkm przebiegu :ok:

 

Co do oferty to jestem miło zaskoczony.

Ponad 16k zł rabatu danego domyślnie na ten model, Pani obsługująca dała 5k zł dodatkowego upustu.

 

Model wg mojej konfiguracji wyszedł cennikowo 113.600 z dodatkami.

Od tego odjąć 16k zł i 5k zł i mamy 92.600 zł ALE to przed podwyżką 1.5% -no chyba że zamówiłbym dziś- no nie byłem na to gotowy ;)

 

Moim zdaniem dobra oferta :ok:

W tym salonie (Porsche Sosnowiec) kupowałem już Golfa V w 2009r w związku z czym Pani dała mi "rabat dla klienta VIP" cokolwiek to znaczy ;]

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, sowik85 napisał:

Moim zdaniem dobra oferta :ok:

W tym salonie (Porsche Sosnowiec) kupowałem już Golfa V w 2009r w związku z czym Pani dała mi "rabat dla klienta VIP" cokolwiek to znaczy ;]

 

W Częstochowie była gorsza oferta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pejus1982 napisał:

W Częstochowie była gorsza oferta?

Była trochę inna konfiguracja, choć finalnie różniąca się w niewielkich detalach.

Rabat trochę większy w Sosnowcu- różnica 900zł.

To pewnie dlatego, że tam jestem klientem VIP ;]

 

Ale obsługę wyżej oceniam w Sosnowcu :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sdss napisał:

Lepszy papier czy oferta na A3:)

 

Czy Pani bardziej interesująca ?

 

Pani zdecydowanie atrakcyjna, młoda, taka naturalnie ładna ;)

 

Ale poza estetyką- lepiej mi się rozmawiało, czułem, że jako klientem zajęto się mną lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sowik85 napisał:

 

Pani zdecydowanie atrakcyjna, młoda, taka naturalnie ładna ;)

 

Ale poza estetyką- lepiej mi się rozmawiało, czułem, że jako klientem zajęto się mną lepiej.

 


W moim przypadku różnica między Krotoski Częstochowa a Krotoski Łódź wyniosła jakieś 5kzl. Wszystko załatwiłem zdalnie, a do Łodzi podróż PKP tylko po auto.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, RABIN napisał:

w tym roku nie bedzie rabatów bo nie ma aut !!!

 

Rabat będzie dla tych, co złożą zamówienie jutro a furę dostaną w grudniu albo i styczniu bo się produkcja przesunie ;)

Bez kitu, przez skórę czuje taki scenariusz.

 

Aut na stockach nie ma i takowych się nie produkuje- praktycznie wszystko idzie pod klienta.

Na koniec roku jak już klient będzie odbierał wyczekanego od 6-mcy VAGa to pewnie dadza jakiś rabat albo opony zimowe w dobrej cenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w skodzie wczoraj powiedział że tylko ich salon czeka na ponad 300 samochodów które nie do końca się wyprodukowały (stoją i czekają na części)

Jeśli to prawda to w skali kraju tych aut będą tysiące jak nie setki tysięcy.

 

Coś w tym musi być bo znana mi firma czeka  na ok 100 OIV do floty od marca i jak na razie nie zapowiada się by szybko auta odebrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janosik z Pogranicza napisał:

tyle to się sprzedaje w Polsce w całym roku

 

 

 

W Polsce sprzedaje się pod pięć setek tysięcy nowych aut, więc problem może bez problemu dotyczyć setki tysięcy albo na przykład dwóch setek tysięcy.  :]

 

 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetliła mi się reklama VW dostępnych od ręki więc klikam sobie, np. król polskich wsi i miast czyli Passat w TDI i... 

 

 

https://od-reki.volkswagen.pl/wszystkie?page=1&model=Passat&silnik=2.0_TDI_SCR

 

 

I to oficjalna oferta wszystkich dilerów w Polsce na samochody dostępne od ręki. 

 

A co tam Panie u Golfa? Zaszalejmy, weźmy wszystko co do wyboru... 

 

https://od-reki.volkswagen.pl/wszystkie?page=1&model=Golf

 

Też niezły wybór. 

 

 

 

Kto jeszcze czeka na obniżkę cen?  

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez chojny
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chojny napisał:

Wyświetliła mi się reklama VW dostępnych od ręki więc klikam sobie, np. król polskich wsi i miast czyli Passat w TDI i... 

 

 

https://od-reki.volkswagen.pl/wszystkie?page=1&model=Passat&silnik=2.0_TDI_SCR

 

 

I to oficjalna oferta wszystkich dilerów w Polsce na samochody dostępne od ręki. 

 

A co tam Panie u Golfa? Zaszalejmy, weźmy wszystko co do wyboru... 

 

https://od-reki.volkswagen.pl/wszystkie?page=1&model=Golf

 

Też niezły wybór. 

 

 

 

Kto jeszcze czeka na obniżkę cen?  

 

 

 

 

 

 

 

nie zdziwiłbym się jakby się okazało że żaden z tych czterech golfów fizycznie nie istnieje ;]

 

EDIT: "Wie Pan, ten egzemplarz akurat się własnie sprzedał, ale mamy wyjątkową ofertę rabatu 1% na taki sam zamówiony do produkcji, który powinien być do odebrania już za 8 miesięcy"

Edytowane przez maro_t
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał:

 

nie zdziwiłbym się jakby się okazało że żaden z tych czterech golfów fizycznie nie istnieje ;]

 

Byłem u dwóch dilerów VW w sprawie nowego auta, na placu nie mieli nic do zaoferowania. Nie że nie było czegoś co by mnie interesowało, tylko nie było nic.

 

Tylko na zamówienie i okres oczekiwania od 5 do 5+X miesięcy.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.