Skocz do zawartości

Byłem dzisiaj w salonie VW


ghost2255

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, chojny napisał:

 

 

W Polsce sprzedaje się pod pięć setek tysięcy nowych aut, więc problem może bez problemu dotyczyć setki tysięcy albo na przykład dwóch setek tysięcy.  :]

 

 

Ale wiesz ze mamy już koniec lipca i na te chwile ok 250 tysięcy już sprzedanych aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Janosik z Pogranicza napisał:

Ale wiesz ze mamy już koniec lipca i na te chwile ok 250 tysięcy już sprzedanych aut?

 

 

Ale wiesz, że dużej części z nich problem dotyczył, więc zliczają się do setek tysięcy, a że dodatkowo czasookres nie został określony, tym bardziej nie musimy się ograniczać do roku kalendarzowego.  

 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę w tym tygodniu zamówić auto. Będzie to albo Megane Grandtour albo Skoda Karoq. Oba do produkcji, Renówka czas oczekiwania max 4 miesiące, Skodzina od 4m-cy wzwyż. Karoq ma lifta w 4X tygodniu a chcę sie załapać na egz przedliftowy, może się uda jeśli dojdzie do zamówienia. W przedlifcie upatruję lepszej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sowik85 napisał:

Ja chcę w tym tygodniu zamówić auto. Będzie to albo Megane Grandtour albo Skoda Karoq. Oba do produkcji, Renówka czas oczekiwania max 4 miesiące, Skodzina od 4m-cy wzwyż. Karoq ma lifta w 4X tygodniu a chcę sie załapać na egz przedliftowy, może się uda jeśli dojdzie do zamówienia. W przedlifcie upatruję lepszej ceny.


Jaka cena renówki? Rozumiem że silnik 1.3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, sowik85 said:

 

Oferta na 1.3 140KM + manual, wersja ZEN z dodatkami + lakier metalic 95.900zł. Drogo jak na Renówke 8-)

 

To nie lepiej wziac Kadjara?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-kadjar-tce-140-intense-zadzwon-po-dodatkowy-rabat-ID6DS0jJ.html#fa567839db

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sowik85 napisał:

Ja chcę w tym tygodniu zamówić auto. Będzie to albo Megane Grandtour albo Skoda Karoq. Oba do produkcji, Renówka czas oczekiwania max 4 miesiące, Skodzina od 4m-cy wzwyż. Karoq ma lifta w 4X tygodniu a chcę sie załapać na egz przedliftowy, może się uda jeśli dojdzie do zamówienia. W przedlifcie upatruję lepszej ceny.

Karoq i Kodiak nie zjedzie z taśmy w tym roku.

Po Octavi najbardziej opóźnione modele w produkcji Skody.

 

Co do rabatów na OIV max to 6 % auta do produkcji , na auta z placu 4% to już wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RABIN napisał:

Karoq i Kodiak nie zjedzie z taśmy w tym roku.

Po Octavi najbardziej opóźnione modele w produkcji Skody.

 

Sądzisz, że przyjmują zamówienia wiedząc, że się z nich nie wywiążą?

 

Czy może masz na myśli Karoqa i Kodiaka po lifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sowik85 napisał:

 

Sądzisz, że przyjmują zamówienia wiedząc, że się z nich nie wywiążą?

 

Czy może masz na myśli Karoqa i Kodiaka po lifcie?

Najwyżej zwrócę zaliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chojny napisał:


 

Tak, tak właśnie jest, istnieje szansa ze nie dotrzymają terminu dostawy.  

 

Akurat dla mnie termin dostawy może być dłuższy niż te 4 miechy więc tu nie ma spiny. Z drugiej strony też nie chciałbym czekać na auto rok ;] Jak pisałem- Karoq od tygodnia 4X zjeżdża z linii poliftowy. Wierzę, że importer da znać dealerom aby od dnia XX nie przyjmować zamówień na przedlifty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nikt nic nie wie , sprzedawca chce sprzedać więc wciska kit że auto bedzie w tym roku do odbioru. (tylko jeden informował mnie o ryzyku że może się to nie domknąć) 

Aut w produkcji jest tak wiele że nie ma szans by się wyrobili a fabryka podobno nie pracuje bo urlopy i brak części mają w sierpniu podganiać.

 

Nikt w salonie nie chciał się zgodzić na zadatek z terminem odbioru auta w tym roku. Ogólnie to wszyscy mają wyje.... na system ludzie siedzą w tych salonach i odliczają czas kiedy się skończy dzień pracy.

 

Są też salony gdzie mają jeszcze jakieś niedobitki na stanie i sztywną trzymią cenę dziś na auto z placu w skodzie 4% upustu to już sukces..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chojny napisał:


 

A rok temu startował od 69tys. ;) 


Rok temu był tu taki temat jakie ceny będą aut premium i niektórym wydawało się że ceny takich aut wyraźnie spadną. Niestety nic takiego się nie wydarzyło a kierunek ku wzrostom bardzo wyraźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna ta panika. Ja na OtoMoto wyszukałem auto, cena dobra, wyposażenie też, okazało się że jest i czeka więc kupiłem bez żadnego problemu. No ale to kia. VW niestety zbył mnie handlowiec i ja go też.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bielaPL napisał:

Śmieszna ta panika. Ja na OtoMoto wyszukałem auto, cena dobra, wyposażenie też, okazało się że jest i czeka więc kupiłem bez żadnego problemu. No ale to kia. 
 


Jeśli to nie tajemnica to pochwal się co kupiłeś i w jakiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

Ja na OtoMoto wyszukałem auto, cena dobra, wyposażenie też, okazało się że jest i czeka więc kupiłem bez żadnego problemu.

Jeszcze 2-3 miesiące temu było dużo więcej aut na OTOMOTO. Teraz nie tylko z salonów, ale i z ogłoszeń poznikały. 

 

Poszukaj teraz, a przekonasz się, że wybór jest mocno ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RABIN napisał:

Wiele aut na otomoto to auta widmo. Lub zwyczajny wabik na klienta. Hitem jest firma super auto co ma setki ogłoszeń na otomoto a brak aut, lub auta do produkcji.

Wczoraj bylem w Skodzie w Tychach. Stoi tam na salonie Karoq, jest też ten egzemplarz wystawiony na OtoMoto. 

Pani handlowiec powiedziała, że owszem jest on w ogłoszeniu ale sprzedać go nie mogą.

 

-Dlaczego?

-Bo nie możemy sprzedać dopóki nie będzie modelu na podmiankę.

-A kiedy będzie ten model?

-Nie wiadomo.

;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, chojny napisał:

No to po 3 tygodniach walki, podwyżkach, kasowaniu ofert, zamówień dzisiaj chyba się udało.

 

Teraz pytanie co dalej pójdzie nie tak? :]

Brak aut lub zmiany np w palecie silnikowej :phi:.

Dla kolegi po jakimś miesiącu Audi cofnęło zamówienie, bo musieli zmienić silnik i przez to specyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2021 o 13:51, pejus1982 napisał:


Jeśli to nie tajemnica to pochwal się co kupiłeś i w jakiej cenie.

Kia Ceed Kombi z rocznika 2020, 1.0 120KM, 71800zł, wersja M, z wyposazenia

image.png.73c09f2ab273743e7b1e904107c8850d.png

image.png.e562a165cae59289067cf0ca43795ac3.png

image.png.88561655be27c0a5252342c958e3fb5f.png

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 15:58, wujek napisał:

Sprzedaja sie dla firm. Kowalskim mało się przejmują. Zresztą ja się tym nie przejmuje bo co taki sprzedawca mi powie. Potrzebny jest do negocjacji ceny. 

 

Jak brałem swojego, to wlazłem i stałem. Nikt mną się nie zainteresował przez dłuższy czas. To sobie pooglądałem co tam mieli. W końcu ktoś podszedł i pyta w czym może pomóc, a ja na to że chciałbym kupić jednego Volkswagena. Śmiechom nie było końca! Zostałem skierowany do pani która obsługuje firmy ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, twinsen said:

 

Jak brałem swojego, to wlazłem i stałem. Nikt mną się nie zainteresował przez dłuższy czas. To sobie pooglądałem co tam mieli. W końcu ktoś podszedł i pyta w czym może pomóc, a ja na to że chciałbym kupić jednego Volkswagena. Śmiechom nie było końca! Zostałem skierowany do pani która obsługuje firmy ;] 

pewnie popełniłes taktyczny bład....nie miałeś reklamówki.:ooniee:

reklamówka = klient gotówkowy i sprzedawca od razu sie pojawia do pomocy .. 👍

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Camel napisał:

W 24 ma być ponoć nowy  model paseratti, obecny klepią już chyba 8 rok. B5 przebija zaraz 🤣

Ciekawy jestem zmian. 


 

Sedan wypada. Silniki pewnie tez mocno okrojone. 
 

W DE B8 w dyrektorze już teraz nie ma w konfiguratorze, jest tylko w przedstawicielu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, twinsen napisał:

B8FL jest najnowszym wariantem, klepanym od 2019. I jest wizualnie chyba najładniejszym paskiem ever.

no nie wiem, ta listwa chromowa z przodu sporo psuje, taką ikoną z której jest ciągnięte do dziś jest jednak B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 09:00, bielaPL napisał:

Kia Ceed Kombi z rocznika 2020, 1.0 120KM, 71800zł, wersja M,

 

Jakbym potrzebował auto to tez bym właśnie to wybrał. W salonie pod Łodzią było do wyboru kilka kolorów w takiej wersji właśnie i w tej cenie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Pado said:

 

A jak sie zaczynala pandemia, to ile bylo na AK marudzenia, ze auta beda za pol darmo :hehe:

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A jak sie zaczynala pandemia, to ile bylo na AK marudzenia, ze auta beda za pol darmo :hehe:

 

 

Ja ciągle czekam kiedy benzyna będzie po 8 zł jak prognozowano tutaj w 2010 roku ;]. A tak na poważnie, to przyzwyczailiśmy się do takiego świata, że wszystko jest dostępne już, teraz, najpóźniej na pojutrze. Nawet jak taka sytuacja na jakiś czas wróci, to nie na długo. Zmiany klimatyczne, kataklizmy, coraz większe problemy z dostepnością surowców i ich rosnące ceny spowodują że będzie trzeba mocno przewartościować pewne rzeczy. Chociaż większość pewnie będzie się przed tym bronić jak długo się da.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A jak sie zaczynala pandemia, to ile bylo na AK marudzenia, ze auta beda za pol darmo :hehe:

 

 

I benzyna powyżej 4 zł to na pewno nie wróci, a może nawet poniżej 3 zł będzie. No i planowanie urlopów to była czysta głupota. ;l

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

A jak sie zaczynala pandemia, to ile bylo na AK marudzenia, ze auta beda za pol darmo :hehe:

 

 

pracuje w takim łańcuchu dostaw do automotiv... część klientów (poddostawców do fabryk)  ma ceny roczne, które wygasną 31.12 (czyli generalnie w tym roku wygrali bo mieli ceny połowę niższe niż klienci "półroczni")  - po tej dacie cena x2... auta będą musiały zdrożeć, bo kto to pokryje :)

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iwik napisał:

Jakbym potrzebował auto to tez bym właśnie to wybrał. W salonie pod Łodzią było do wyboru kilka kolorów w takiej wersji właśnie i w tej cenie :ok:

Było 😉 jak swoje brałem chwilę po @bielaPL to ostatnią sztukę zabrałem , niby w ofercie kilka sztuk było , a na miejscu inna rzeczywistość 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pado napisał:

 

 

Cytat

- To nie była moja pierwsza wizyta. Planuję zakup od maja i wtedy dowiedziałam się, że na samochód będę musiała poczekać 3 miesiące. Rozważałam jeszcze inne marki, a jak już się zdecydowałam w tym tygodniu, to usłyszałam, że teraz to może być rok - opowiada pani Agnieszka.

 

Jak komuś samo planowanie zajmuje 3 miesiące to rok oczekiwania nie powinien mu robić różnicy.

:lol:

 

 

 

 

 

 

BTW, jechałem wczoraj przez moją wieś chyba za Twoim autem.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

No to drugie takie się tu po okolicy kręci.

:ok:

 

 

Auto dla ludu, tanie więc pełno tego na ulicach :)

4 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

 

 

Jak komuś samo planowanie zajmuje 3 miesiące to rok oczekiwania nie powinien mu robić różnicy.

:lol:

 

 

Zgadzam się w 100%.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.