Skocz do zawartości

Byłem dzisiaj w salonie VW


ghost2255

Rekomendowane odpowiedzi

Z informacji jakie wczoraj otrzymałem (od dostawcy do Automotiv)  wynika, że problem z chipami ma potrwać minimum do końca roku... 

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

Otrzymałem ostateczną ofertę na koniec lipca i termin realizacji wynosił 4 miesiące, przy składaniu zamówienia na początku sierpnia 5 miesięcy, wczoraj informacja że 6 miesięcy. 

 

Normalnie... 

 

 

 

Brałeś jakieś udziwnienia? Czy raczej standardowy konfig?

Ja na Skodę Karoq złożyłem zamówienie 4 Sierpnia, w umowie wpisana data odbioru najpoźniej 28.01.2022.

Ciekawe czy się wywiążą, póki co auto nie trafiło jeszcze na plan produkcyjny 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sowik85 napisał:

 

Brałeś jakieś udziwnienia? Czy raczej standardowy konfig?

Ja na Skodę Karoq złożyłem zamówienie 4 Sierpnia, w umowie wpisana data odbioru najpoźniej 28.01.2022.

Ciekawe czy się wywiążą, póki co auto nie trafiło jeszcze na plan produkcyjny 8-)

 

Jakie udziwnienia? Zwykły konfig, proste auto plus kilka dodatków i minimum elektroniki bo tego zwyczajnie nie lubie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wladmar napisał:

 

No palą się. Wersja specjalna na rynek PL - światła dzienne to z przodu przeciwmgielne, a z tyłu co się da, ale ma się świecić ;]

To na rynku PL jest inaczej niż na innych?

Co do tych tylnych to chyba mają się nie świecić:hmm:

Cytat

. Ponadto (co ważne), w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wladmar napisał:

 

Sarkazm i ironia :skromny: Popatrz jak u nas świecą niefabryczne dzienne i jest to legalne, bo policja w ogóle nie reaguje. 

Nie widzę raczej nic nielegalnego ale moze źle patrzę. Dodatkowo w tych starszych pozycje z tyłu mogą się świecić.

Cytat

W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Nie widzę raczej nic nielegalnego ale moze źle patrzę. Dodatkowo w tych starszych pozycje z tyłu mogą się świecić.

 

 

Często widuje się dzienne zamontowane byle gdzie z przodu, świecące razem z tylnymi pozycyjnymi. Do tego jak włączają mijania, to dziennie nie gasną, bo po co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pado napisał:

Z informacji jakie wczoraj otrzymałem (od dostawcy do Automotiv)  wynika, że problem z chipami ma potrwać minimum do końca roku... 

Heh ... nie wchodząc w szczegóły to u mnie w firmie pewien towar jest w ilości 0 szt. gdzie w szczycie na stocku było ok. 150 tys szt. Do produkcji są potrzebne komponenty od Texas Instrumentalna (procesory). Mamy potwierdzone dostawy na okolice połowy przyszłego roku. Baterie o żywotności 15 lat do tego samego towaru to czas oczekiwania ok. 6 miesięcy. Generalnie jest lipa s dostępnością elektroniki i całego towaru dookoła.🥺

  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Randar napisał:

Heh ... nie wchodząc w szczegóły to u mnie w firmie pewien towar jest w ilości 0 szt. gdzie w szczycie na stocku było ok. 150 tys szt. Do produkcji są potrzebne komponenty od Texas Instrumentalna (procesory). Mamy potwierdzone dostawy na okolice połowy przyszłego roku. Baterie o żywotności 15 lat do tego samego towaru to czas oczekiwania ok. 6 miesięcy. Generalnie jest lipa s dostępnością elektroniki i całego towaru dookoła.🥺

Niektóre dostawy elementów elektronicznych to terminy rzędu 40 tyg. 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, volf6 napisał:

Co do tych tylnych to chyba mają się nie świecić:hmm:

 

To jest ciekawe, bo moje auta sobie czasem zapalają tylne przy dziennych z przodu gdy uznają, że jest im to do czegoś potrzebne. Z tego co wiem BMW i Audi też tak potrafią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dark_Knight napisał:

 

To jest ciekawe, bo moje auta sobie czasem zapalają tylne przy dziennych z przodu gdy uznają, że jest im to do czegoś potrzebne. Z tego co wiem BMW i Audi też tak potrafią.

 

W Volvo też tak jest. Na Auto mimo dziennych z przodu palą się pozycyjne z tyłu. Przy wyłączonych światłach świecą chyba tylko DRL z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

W Volvo też tak jest. Na Auto mimo dziennych z przodu palą się pozycyjne z tyłu. Przy wyłączonych światłach świecą chyba tylko DRL z przodu.

 

No, moje jeżdżą na auto. Ale mam wrażenie, że te z tyłu czasem się palą a czasem nie. Chyba w zależności od tego jak intensywne jest światło słoneczne, bo przy pochmurnej pogodzie są zwykle zapalone a w słońcu chyba nie. Ale 100% pewności nie mam bo nie oglądam swojego auta z tyłu w czasie jazdy. Parę razy jechałem za autem żony i tak mi się w oczy to rzuciło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dark_Knight napisał:

 

No, moje jeżdżą na auto. Ale mam wrażenie, że te z tyłu czasem się palą a czasem nie. Chyba w zależności od tego jak intensywne jest światło słoneczne, bo przy pochmurnej pogodzie są zwykle zapalone a w słońcu chyba nie. Ale 100% pewności nie mam bo nie oglądam swojego auta z tyłu w czasie jazdy. Parę razy jechałem za autem żony i tak mi się w oczy to rzuciło.

 

Też pewny nie jestem bo trudno z tyłu auto oglądać podczas jazdy :).

Na postoju jak sprawdzałem to tył się świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Też pewny nie jestem bo trudno z tyłu auto oglądać podczas jazdy :).

Na postoju jak sprawdzałem to tył się świeci.

 

Posprawdzam kiedyś dokładniej z ciekawości.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

No, moje jeżdżą na auto. Ale mam wrażenie, że te z tyłu czasem się palą a czasem nie. Chyba w zależności od tego jak intensywne jest światło słoneczne, bo przy pochmurnej pogodzie są zwykle zapalone a w słońcu chyba nie. Ale 100% pewności nie mam bo nie oglądam swojego auta z tyłu w czasie jazdy. Parę razy jechałem za autem żony i tak mi się w oczy to rzuciło.

 

Bo tak jest. Kwestia ustawienia czujnika światła bo jest zależność od zachmurzenia/pory dnia. W takim powiedzmy momencie przejściowym gdy jest za jasno na mijania, ale już „szaro” to pali się również tył. Zaobserwowałem w lusterku mijając jakieś ciekawsze auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 17:42, ghost2255 napisał:

Jako autor wątku dopiszę tylko, że nie udało się kupić tytułowego VW, poszedłem do KIA, zamówiłem, auto miało być za 2 miesiące. Kilka dni przed terminem odbioru zapytałem, czy termin aktualny i dowiedziałem się, że nawet jeszcze nie wyprodukowali samochodu :facepalm:

Podziękowałem i poszedłem do Toyoty. I nagle zrobiło się normalnie. Auto dostępne, będzie za 2 tygodnie, obsługa świetna, handlowiec rzeczowy i słowny, kontaktuje się sam, podaje szczegóły na jakim etapie jest zakup.

Wczoraj mi zarejestrowali auto i wyjechałem z salonu. Dokładnie 12 dni od pierwszego kontaktu. 

Aha, nawet jakiś  rabat dostałem. 

 

Corolla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwę, że toyoty dostępne...szczególnie te małe. Kolega z pracy był po Aygo, też dostępny...za 52kPLN - ale chyba nie kupi ze względu na relację cena/wielkość i wyposażenie auta...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pado napisał:

Ja się nie dziwę, że toyoty dostępne...szczególnie te małe. Kolega z pracy był po Aygo, też dostępny...za 52kPLN - ale chyba nie kupi ze względu na relację cena/wielkość i wyposażenie auta...

 

 

 

Za 8% więcej odbieram dzisiaj Citroena C3 w średniej wersji wyposażenia, ledy, autoklima, tempomat, czujniki i od groma jeszcze. A C3 do Aygo to jest przepaść jeżeli chodzi o wielkość auta i wygodę podróżowania. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

C3 do Aygo to jest przepaść jeżeli chodzi o wielkość auta i wygodę podróżowania. 

Nie wiem jak Aygo, ale C3 i wysoka jakość podróżowania to mi się nie skleja. Miałem to pudełko na jazdach próbnych i jako zastępczak z serwisu na tydzień. Faktycznie samochód bardzo miękki i komfortowo resorujący, ale to jest fajne po mieście. W trasie tym autem "podróżuje się" mocno średnio. Jednocześnie przez 4 lata miałem technicznego bliźniaka czyli Puga 208. Byłem nim kilka razy w podróży powyżej 1000km w jedną stronę - jechałem, bo musiałem. Wrażenia słabe.

Natomiast do miasta bardzo dobry wybór - tylko miasto kojarzy mi się z przemieszczaniem a nie podróżowaniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zejk napisał:

Nie wiem jak Aygo, ale C3 i wysoka jakość podróżowania to mi się nie skleja. Miałem to pudełko na jazdach próbnych i jako zastępczak z serwisu na tydzień. Faktycznie samochód bardzo miękki i komfortowo resorujący, ale to jest fajne po mieście. W trasie tym autem "podróżuje się" mocno średnio. Jednocześnie przez 4 lata miałem technicznego bliźniaka czyli Puga 208. Byłem nim kilka razy w podróży powyżej 1000km w jedną stronę - jechałem, bo musiałem. Wrażenia słabe.

Natomiast do miasta bardzo dobry wybór - tylko miasto kojarzy mi się z przemieszczaniem a nie podróżowaniem.

 

Ja nim dalej niż 100 km od miasta nie wyjadę. :) Na co dzień do roboty, w weekend 50 km pod miasto żeby po górkach sobie pobiegać. I tyle. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Janosik z Pogranicza napisał:

A wyposażenie, miejsce w środku różni się od Golfa na plus czy na minus?


Yaris to klasa B i różnica miejsca w środku jest szczególnie widoczna dla pasażerów tylnej kanapy. Wyposażenie pewnie zbliżone, choć w Yarisie nie ma raczej tempomatu aktywnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Janosik z Pogranicza napisał:

A wyposażenie, miejsce w środku różni się od Golfa na plus czy na minus?

Nie wiem jak Golf, ale w Yarisie jest szaro, buro i ponuro i nieprzyjemnie plastikowo. Przynajmniej tak zapamietalem to auto po jezdzie testowej, a byla to jakas wyzsza wersja hybrydowa. Do tego bardzo nieprzyjemny dzwiek silnika wyraznie slyszalny po jego zalaczeniu. Majac w pamieci cisze jaka panowala w  starym Priusie, bylem bardzo rozczarowany tym co zastalem w Yarisie. Jak z zewn auto sie podobalo, to srodek i ogolne wrazenie z jazdy szybko nas zniechecily do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/5/2021 at 7:00 PM, Camel said:

W 24 ma być ponoć nowy  model paseratti, obecny klepią już chyba 8 rok. B5 przebija zaraz 🤣

Ciekawy jestem zmian. 

B8 jest ostatnim passeratti jakie jest. Model zniknie z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mokrii napisał:

B8 jest ostatnim passeratti jakie jest. Model zniknie z oferty.


A to nie jest tak że będzie nowy Passat ale tylko kombi? Passat jest dla VW tym czym Corolla dla Toyoty więc myślę że nie będą zabijać swojej legendy. 

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, pejus1982 said:


A to nie jest tak że będzie nowy Passat ale tylko kombi? Passat jest dla VW tym czym Corolla dla Toyoty więc myślę że nie będą zabijać swojej legendy. 

Ci co się znają twierdzą że nie będzie :hmm: bo i po co im sedan jak mają sedana "cupe" co się sprzedaje lepiej a jest droższy, po co im kombi jak mają arteona kombi, kurcze chyba nawet golf sedan "Jetta"  zostaje :bzik: poza tym kto teraz oprócz taksowkarzy kupuje sedana jak modne są suvy :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, pejus1982 said:


Mój sąsiad miał dość czekania na GLC (ciagle zmieniali mu terminy) i poszedł i kupił nowego paśnika sedana prosto z placu 🙂

Zaraz :bzik: chciał modnego suva cupe 

 

I wziął i się obraził i został z passatem ? 

Coś mi się zdaje że ktoś tu kręci ;]

Dopytaj albo lepiej sprawdź w jego jaskini, pewnie ma ołtarzyk z figurka passeratti ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mokrii napisał:

Ci co się znają twierdzą że nie będzie :hmm: bo i po co im sedan jak mają sedana "cupe" co się sprzedaje lepiej a jest droższy, po co im kombi jak mają arteona kombi, kurcze chyba nawet golf sedan "Jetta"  zostaje :bzik: poza tym kto teraz oprócz taksowkarzy kupuje sedana jak modne są suvy :nie_wiem:

 

 

Bardzo dużo sedanów jeździ po drogach, nie każdy chce jeździć karawanem albo SUVem. 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mokrii napisał:

Zaraz :bzik: chciał modnego suva cupe 

 

I wziął i się obraził i został z passatem ? 

Coś mi się zdaje że ktoś tu kręci ;]

Dopytaj albo lepiej sprawdź w jego jaskini, pewnie ma ołtarzyk z figurka passeratti ;]


Czasami wybory są zadziwiające - kolega poszedł kilka miesięcy temu do salonu Mazdy po CX-3 i powiedział że więcej nie da na auto bo to przesada, a zamówił CX-5 w wypasie 🙂 Część kwoty oczywiście na raty.  Co do sąsiada od paśnika to raczej jest on fanem Mercedesa bo odkąd pamietam to zawsze jeździł tą marką. Myślę że cena za Passata była atrakcyjna. GLC to może i modne auto ale niezbyt duże.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pejus1982 napisał:


Czasami wybory są zadziwiające - kolega poszedł kilka miesięcy temu do salonu Mazdy po CX-3 i powiedział że więcej nie da na auto bo to przesada, a zamówił CX-5 w wypasie 🙂 Część kwoty oczywiście na raty.

;] raz polazłem oglądać peugota partnera to babka wcisnęła nam przy okazji jazdę testową 5008 (te stare wersje) i rzeczywiście wtedy różnica 10k a przeskok między partnerem a 5008 spory, także taki life ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, pejus1982 said:


Czasami wybory są zadziwiające - kolega poszedł kilka miesięcy temu do salonu Mazdy po CX-3 i powiedział że więcej nie da na auto bo to przesada, a zamówił CX-5 w wypasie 🙂 

 

Tak samo bylo z Mazda tesciow, ktora teraz jezdze ;]

Ale to moze wynikac z tego, ze w rzeczywistosci CX3 to male i ciasne auto i raczej dla kobiety do miasta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tak samo bylo z Mazda tesciow, ktora teraz jezdze ;]

Ale to moze wynikac z tego, ze w rzeczywistosci CX3 to male i ciasne auto i raczej dla kobiety do miasta....


Dokładnie tak było. Stwierdził że jak ma dać 90kzł na małe ciasne auto to dołoży i kupi coś  większego. Nie pamietam ale coś około 140kzł za CX-5.  Analogicznie było u mnie: miał być up! dla żony a skończyło się na Golfie - różnica w cenie mniejsza niż 20kzł.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
4 godziny temu, chojny napisał:

 

 

W sierpniu zamówione, planowana produkcja tydzień 47, dzisiaj Mikołajkowe info od dilera że auto w produkcji. Zobaczymy co będzie dalej. ;)

 

To nawet nieźle, o ile im gratów nie braknie w trakcie składania ;)

VW chyba sobie lepiej radzi w czasach niedostatku komponentów niż Skoda :hmm:

Albo mają wyższy priorytet na dostawy części w ramach grupy VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sowik85 napisał:

 

To nawet nieźle, o ile im gratów nie braknie w trakcie składania ;)

VW chyba sobie lepiej radzi w czasach niedostatku komponentów niż Skoda :hmm:

Albo mają wyższy priorytet na dostawy części w ramach grupy VAG.

 

Wszystko zależy od modelu, na forum kodiaqa ktoś się pochwalił że do passata zamówionego w październiku 2021 ma wstępny termin na grudzień... 2022

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek dostałem info ze auto w produkcji a dzisiaj taki artykuł. Ciekawe czy wyprodukowali czy nie :( 
 

 

Emden stop na 70 dni.

 

Ze względu na utrzymujący się niedobór mikroprocesorów i komponentów elektronicznych, produkcja w zakładzie Volkswagena w Emden została wstrzymana do końca tego roku. Pracownicy znów będą pracować w skróconym wymiarze godzin, poinformowała w piątek rzeczniczka firmy. W tygodniu od 13 grudnia zarejestrowano już system pracy dorywczej. Potem taśmy będą stać nieruchomo do 10 stycznia.

 

 

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/brak-półprzewodników-fabryka-vw-w-emden-wstrzyma-produkcję-do-końca-roku/ar-AARyI89?ocid=sf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.