Skocz do zawartości

Honda CR-V III - Łącznik drążka stabilizatora tył


mahcin

Rekomendowane odpowiedzi

Stukało, pukało... na przeglądzie nic nie wykryte, stukało...pukało... w końcu po prawie 2ch latach szczęśliwie mogę powiedzieć że "urwało"

Taki tępy stukot nieraz słyszalny u mnie to jednak był łącznik drążka z tyłu, a stukot jakby po środku auta... jakoś to niosło... obecnie brak elementu to brak tego hałasu

Pomyślałem że może przyda się innym numerek:
numery oryginału:
lewy: 52321-SWA-A01
prawy: 52320-SWA-A01

co najlepsze, te elementy ponoć są nie zmienione do dnia dzisiejszego produkcji, zapewne numer części inny, ale fizycznie element taki sam w teorii.

Szukając zamiennika wytypowałem Lemfoerder jako że lubię jakość, a robię sam, więc tu oszczędzam, na część mogę wydać więcej... ale...
znalazłem również Polskiego producenta, patrząc na aspekt inwestycji w krajowy produkt robię się więc kurczakiem doświadczalnym:
firma Ramech, Polski producent końcówek drążka do naszych CR-V pod nazwą JGR. Odczucia użytkowników innych aut widziałem mieszane, więc chyba najlepiej samemu sprawdzić jak to działa. Finansowo bardzo się opłaca bo to tylko 30zł/szt gdzie Lemfoerder to ok 120zł/szt. Jestem ciekaw jak z jakością, czy zrobię te 30tkm.
Kupując rozpisałem się dość dużo odnośnie doświadczenia użytkowników z różnych forum, odnośnie wspólnego mianownika że mało smaru jest, że trzeba najlepiej dosmarować... zadałem kilka pytań ale zostałem totalnie olany, dostałem odp że zamówienie przyjęte no i tyle(nie automatyczną), totalnie zignorowana moja prawie strona A4 tekstu, no cóż, start marny, oby część okazała się lepsza od odpowiedzi. Odezwę się za jakiś rok a na razie jedyne co sensowne w tym poście to numery części.

Dodaję:
no odpisałem na email że albo zignorowali celowo albo nie chcą dać odpowiedzi (ciężko tyle tekstu przeoczyć), dostałem po tym odpowiedź:
 

Cytat

"Witam,
Łączniki posiadają fabrycznie smar w zalecanej ilości.
Nie polecamy, aby ilość smaru była większa, czy mniejsza.
Również nie polecamy ingerowania w przegub w przyszłości.
Zapewniamy, że przy prawidłowym montażu łączniki będa służyć kilka lat.
Co do jakości przegubów, nie odbiegają one od standardów Lemfordera, za to jakość znacznie różni się od tanich chińskich zamienników.
Dziekujemy za wybór naszych produktów."



A już się szykowałem ze smarem grafitowym... okej, nie ruszę, założę jak fabryka da, za jakiś rok a bardziej 10tkm bo bardziej o przebieg chodzi niż lata - dam znać jak się mają, bo cena atrakcyjna + produkt Polski.

 

---------------------------------------------

EDIT:

-----------------------------------------------------

Dodaję 01.2022:

zamontowałem dopiero teraz, dopiero 2tyg jeżdżę ale pewne spostrzeżenia już mam:

część zajefajna za te pieniążki, oryginały z obu stron śruby ukręciłem i trzeba było ciąć, bo nie ma za co złapać od drugiej strony, taki projekt badziewny oryginału z 2008r może po facelift poprawili, nie wiem, ale co wiem to to że w/w Polska część zamienna ma właśnie kawałek wystającego trzpienia na klucz, mega, tym sposobem wiem że za X lat demontując nie ukręcę, brawo!

Po montażu tej w/w zgubionej części stukot wrócił, hmm... czyli stuka coś jeszcze, coś na "sankach" zapewne które w końcu tym stabilizatorkiem przykręciłem, zobaczymy...

 

 

Edytowane przez mahcin
nowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.