Skocz do zawartości

Nowe czy używane? Na czym lepiej zarabia dealer?


Mihail

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, spad said:

 

Jeszcze kilka stron dyskusji i założyciel wątku będzie miał pretensję do pierwszego właściciela, że mu nie sprzedał po cenie dla dealera. Że powinien jakoś odnaleźć go w świecie, zadzwonić i dać ofertę ;]

 

I ze oleju nie wymienial co 10tys km :hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mihail napisał:

Gdybym przytomnie spojrzał na umowę skupu jeszcze w salonie (pokazali dopiero przy transakcji, wcześniej nie) to bym zwyczajnie op......ł za takie praktyki, bo autentycznie miałem wrażenie,że mają może ze 2k swojej marży i nie mają z czego opuszczać.

 

Ochłoń ;]

21 godzin temu, Mihail napisał:

Auto jest w stanie bdb i gdyby gość wystawił sam na otomoto, otrzymałby spokojnie 5k więcej, niż dał mu dealer.

Był sobie temat o dorzucaniu marży przez dealerów przy odkupach. Jak chcesz to poszukaj, wypisywałem ile proponowali mi przy odkupie forda i toyoty, średnio chyba z 10 000 zł różnicy wychodziło przed podatkami. Nie każdy patrzy z Twojej perspektywy :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vadero napisał:

woli dostać jakąśtam zniżkę przy nowym

No właśnie dostałem zniżkę niezwiązaną z odkupem, a zaproponowana cena odkupu w połowie ta zniżkę likwidowała XD

Miałem głównie na myśli to, że kwota 7,5k za za auto o wartości 50k wcale nie jest szokująca i mieści się w zakresie - oddam stare taniej i nie będę się bujać z kosmitami przy sprzedaży.

PS: Ja na szczęście kosmitów uniknąłem, przyjechali, kupili, wszyscy szczęśliwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blue_ napisał:

 

Nie zgłosiłeś zbycia do urzędu?

Zgłosiłem przez stronę gov.pl, dostałem potwierdzenie zgłoszenia i informację o wysłaniu do UM. Gdynia. W/g informacji jaką otrzymałem od miłej pani w urzędzie miasta, przy okazji odbioru stałego dowodu rejestracyjnego, stary samochód zniknie z aplikacji dopiero po zarejstowaniu na nowego właściciela. Jest to dla mnie zupełnie neutralne, jest to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, stalan said:

Zgłosiłem przez stronę gov.pl, dostałem potwierdzenie zgłoszenia i informację o wysłaniu do UM. Gdynia. W/g informacji jaką otrzymałem od miłej pani w urzędzie miasta, przy okazji odbioru stałego dowodu rejestracyjnego, stary samochód zniknie z aplikacji dopiero po zarejstowaniu na nowego właściciela. Jest to dla mnie zupełnie neutralne, jest to jest. 

 

Odswiezales dane w aplikacji? U mnie zniknelo na drugi dzien po zgloszeniu, ale musialem zaciagnac dane od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, stalan napisał:

stary samochód zniknie z aplikacji dopiero po zarejstowaniu na nowego właściciela. 

 

Troche dziwne, bo ostatnio brat i teściowa sprzedawali i u nich zniknęły 2 tygodnie po zgłoszeniu, a napewno nowi właściciele jeszcze nie zarejestrowali ich na siebie.

Chyba znowu to zależy od konkretnego urzędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Odswiezales dane w aplikacji? U mnie zniknelo na drugi dzien po zgloszeniu, ale musialem zaciagnac dane od nowa.

Odświeżałem, nic to nie dało.Za to na bieżąco mam informacje o odnawianych ( miesięcznych /komisowych) polisach ubezpieczeniowych😁

PS. Jak już wspomniałem samochód aktualnie próbuje sprzedać AAAauto w ...Łodzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, stalan napisał:

 W maju zostawiłem swoją Megankę u dealera , w rozliczeniu za nowy samochód . Dostałem 32000 , wystawili za 36000 , po dwóch tygodniach zniknął z oferty, myślę sobie kupiony bo to był łakomy kąsek . Wczoraj ze zdumieniem  stwierdziłem że wypłynęła w ofercie AAA auto za ...41000 zł:totalszok: .

Ja nie wchodzę nawet w ogłoszenia od nich jak szukam auta, oni "z krzywdy ludzkiej żyją" :) najpierw dymają tych którzy im sprzedają za zaniżone ceny, a następnie dymają tych którzy od nich kupują po zawyżonych cenach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, stalan napisał:

Odświeżałem, nic to nie dało.Za to na bieżąco mam informacje o odnawianych ( miesięcznych /komisowych) polisach ubezpieczeniowych😁

 

U mnie wisiał samochód, który sprzedałem w 1999roku 😄 

 

Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że będzie mObywatel.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rafciojuve napisał:

Ja nie wchodzę nawet w ogłoszenia od nich jak szukam auta, oni "z krzywdy ludzkiej żyją" :) najpierw dymają tych którzy im sprzedają za zaniżone ceny, a następnie dymają tych którzy od nich kupują po zawyżonych cenach :) 

Wszedłem tam z czystej ciekawości, chciałem się dowiedzieć kto tym handluje, po zniknięciu z oferty dealera u którego zostawiłem samochód i otrzymaniu informacji na Mobywatelu o kolejnym wznowieniu polisy komisowj. 

PS. Znalazłem to ogłoszenie na Oto Moto. 

Edytowane przez stalan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To swoją drogą ciekawe.

 

Na bagnach jak dealer odkupuje, to daje cenę rynkową,żeby pierwszy właściciel miał poczucie, że robi deal życia. Wtedy jednak za nowe płaci się cenę z katalogu. Co kraj to obyczaj 😄

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wchodzę nawet w ogłoszenia od nich jak szukam auta, oni "z krzywdy ludzkiej żyją"  najpierw dymają tych którzy im sprzedają za zaniżone ceny, a następnie dymają tych którzy od nich kupują po zawyżonych cenach  
A ja uważam wręcz odwrotnie, że jest to dobre miejsce do zakupu używanego auta. Żadna wydmuszka, auta przeważnie z historia, duży wybór od ręki. Fakt, ceny wyższe, ale coś za coś. Duży plus, że w zasadzie każdego dnia do 21.00 możesz oglądać auta. Znam kilka osób które kupiło u nich auto, wszyscy zadowoleniu, nawet do nich wracają po kolejne. Każdy handlarz żyje z nałożonej marzy, więc chyba wolę handlarza, który płaci podatki i firmuje sobą transakcje niż umowa "na niemca" a handlarz nigdzie nie widnieje w transakcji.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.