Skocz do zawartości

Z cyklu ile to może kosztować


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, sherif napisał:

Czy TU z OC sprawcy może odmówić naprawy w serwisie (auto miesięczne) ?

 

Nie może.

Bez względu na wiek, chyba że naprawa przekroczy 100% wartości auta.

Edytowane przez ghost2255
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, sherif said:

Stłuczka przy małej prędkości (wymuszenie pierwszeństwa). Auto w Aso czeka na wycenę, ile to może kosztować ?

Czy TU z OC sprawcy może odmówić naprawy w serwisie (auto miesięczne) ?

 

Jesli mocowania lamp sa do wymiany to pewnie z 20k PLN o ile tam sa Ledy, a jak nie to penwnie 10-12k ;]

Ogolnie to tematem rozliczenia z TU niech sie zajmie ASO :ok:

A jak beda problemy to zostaje jeszcze BLS, sprawdz czy Twoje TU to oferuje.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sherif napisał:

Stłuczka przy małej prędkości (wymuszenie pierwszeństwa). Auto w Aso czeka na wycenę, ile to może kosztować ?

Czy TU z OC sprawcy może odmówić naprawy w serwisie (auto miesięczne) ?

IMG-20210621-WA0002.jpg.16b48c9247ac666b2dcdc3ae79ad5b7c.jpg

 

Piętnastak minumum ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam okolice 25-30k - jesli dojdzie reflektor, pas przedni lub jakieś czujniki - ciężko powiedzieć jakie zniszczenia pod poszyciem zderzaka.

 

 

Ostatnio w outlanderze miałem bardzo delikatne spotkanie z sarenką - uszkodzone poszycie zderzaka + kilka plastików ozdobnych + belka pod nim (na siłę mogła by zostać) + lakierowanie zderzaka.

maska, reflektory, atrapa, halogen - wszystko sprawne

 

w ASO z rok temu = 10.500zł

 

image.png.f4846612f33267f7425e7b6222bab124.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Azbest napisał:

Ja obstawiam okolice 25-30k - jesli dojdzie reflektor, pas przedni lub jakieś czujniki - ciężko powiedzieć jakie zniszczenia pod poszyciem zderzaka.

 

 

Ostatnio w outlanderze miałem bardzo delikatne spotkanie z sarenką - uszkodzone poszycie zderzaka + kilka plastików ozdobnych + belka pod nim (na siłę mogła by zostać) + lakierowanie zderzaka.

maska, reflektory, atrapa, halogen - wszystko sprawne

 

w ASO z rok temu = 10.500zł

 

image.png.f4846612f33267f7425e7b6222bab124.png

A potem janusze sprawdzaja na autodna i mowia ze skladany z 3 😁 bo Paaaanie szkoda na 10tys to pol auta robili

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chalek napisał:

A potem janusze sprawdzaja na autodna i mowia ze skladany z 3 😁 bo Paaaanie szkoda na 10tys to pol auta robili

 

stare poszycie ASO wrzuciło mi do bagażnika, to mogę Januszowi dać w prezencie. Od biedy można by założyć na samochód i dokupić jedynie ten chromowany plastik ozdobny. 

Ale faktycznie szkoda zarejestrowana z AC ... wiec w historii zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, sherif said:

Mam info od dealera z wyceną, nikt nawet nie zbliżył się do kwoty :bzik:.

Wycena jest na 54kzł 8]8-). Pytanie co na to TU, bo jeszcze nie jest to zatwierdzone.

Lampy całe są nieruszone, ale poza tym co widać, poleciało mocowanie chłodnicy z chłodnicami a są trzy :bzik: (mimo,że nic nie pociekło), niejaki głośnik przedni oraz dość drogi radar wraz z instalacją.

Problem jest też, że auto miało naniesioną twardą powłokę ceramiczną tydzień wcześniej. Podobno mają zwrócić na jej położenie na nowych elementach. Ciekawe czy tak będzie ..

 

Kwota absurdalna :hehe: Ciekawe czy to dlatego, ze to PHEV tak sobie licza stawki i graty x3? ;]

Przeciez jakakolwiek wieksza szkoda w 3-4 latku i bedzie calka ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Kwota absurdalna :hehe: Ciekawe czy to dlatego, ze to PHEV tak sobie licza stawki i graty x3? ;]

Przeciez jakakolwiek wieksza szkoda w 3-4 latku i bedzie calka ;)

 

Się śmiejesz. Już Ukraińca ciężko do roboty poniżej 50PLN/h znaleźć. Już tylko Polacy za grosze robią. Widzę u mnie w firmie jak przychodzą i za 4 koła - Panie z czego ja się utrzymam i co dla rodziny wyślę - NIE dziękuję. A Polak robi 😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał:

Stłuczka przy małej prędkości (wymuszenie pierwszeństwa). Auto w Aso czeka na wycenę, ile to może kosztować ?

Czy TU z OC sprawcy może odmówić naprawy w serwisie (auto miesięczne) ?

IMG-20210621-WA0002.jpg.16b48c9247ac666b2dcdc3ae79ad5b7c.jpg

Tutaj masz 11 kpln ale maska cała była. Wymieniona jedna lampa. U ciebie o ile żadnych radarów w atrapie nie było będzie max 15. Auto trzyletnie robione bez żadnych problemów w Aso z OC sprawcy. 

IMG_20210201_202827.jpg

Edytowane przez Lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał:

Mam info od dealera z wyceną, nikt nawet nie zbliżył się do kwoty :bzik:.

Wycena jest na 54kzł 8]8-). Pytanie co na to TU, bo jeszcze nie jest to zatwierdzone.

Lampy całe są nieruszone, ale poza tym co widać, poleciało mocowanie chłodnicy z chłodnicami a są trzy :bzik: (mimo,że nic nie pociekło), niejaki głośnik przedni oraz dość drogi radar wraz z instalacją.

Problem jest też, że auto miało naniesioną twardą powłokę ceramiczną tydzień wcześniej. Podobno mają zwrócić na jej położenie na nowych elementach. Ciekawe czy tak będzie ..

 

Z tymi stłuczkami przodem to jest trochę wróżenie z fusów, bo nie wiadomo co pod zderzakiem siedzi .. a aso nie naprawia tylko wymienia. 

Cena faktycznie wysoka ... ale nie jestem zszokowany, bo te wyceny na styku ASO/Ubezpieczalnie to jest obłęd. Wszyscy za to zapłacimy w składkach :)

 

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sherif napisał:

Wycena jest na 54kzł 8]

Grubo :hehe:

Najlepsze, że to będzie widać potem w każdym raporcie typu autoDNA i przy takiej kwocie potencjalny kupujący będzie przkonany, że na 100% były wywalone poduchy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, K3 napisał:

10k +/-2k PLN...

Haha. 14 za coś takiego (blacha deko więcej pognieciona, ale to bez znaczenia ile, a chłodnice miałem całe, tylko maska, błotnik, lampy i plastiki między nimi, bez zderzaka, zbiorniczek płynu chłodniczego) to w 2009 kosztowało TU naprawa 5 letniej Fabii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Azbest napisał:

 

Z tymi stłuczkami przodem to jest trochę wróżenie z fusów, bo nie wiadomo co pod zderzakiem siedzi .. a aso nie naprawia tylko wymienia. 

Cena faktycznie wysoka ... ale nie jestem zszokowany, bo te wyceny na styku ASO/Ubezpieczalnie to jest obłęd. Wszyscy za to zapłacimy w składkach :)

 

Niby tak, ale też myślałem że będą to okolice 10kzł, skoro to niewielka stłuczka i absolutnie nie doszło do zawieszenia.

2 godziny temu, iwik napisał:

Grubo :hehe:

Najlepsze, że to będzie widać potem w każdym raporcie typu autoDNA i przy takiej kwocie potencjalny kupujący będzie przkonany, że na 100% były wywalone poduchy. 

W tych raportach są konkretne kwoty likwidacji czy fakt, że auto było naprawiane ?

Ważne, że są zdjęcia i będzie rachunek z ASO.

 

Godzinę temu, wujek napisał:

Jak auto będzie starsze to robota tylko poza ASO. Kwota absurdalna no ale, całe te ustrojstwa, radary etc. Ja w ASO nigdy nie robiłem tylko w niezależnym bezgotówkowo. 

Ja raz w żony aucie też zrobiłem poza ASO, za całe 500zł zostały naprawione (rysy) i pomalowane: zderzak, błotnik, drzwi tylne, błotnik z drugiej strony i lusterko. Przy odbiorze gość mi jeszcze lampy spolerował :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, K3 napisał:

10k +/-2k PLN...

Za naprawę takiego uszkodzenia wyszło 20 tys. Wymieniona klapa, zderzak, belka, plastikowe blendy i masa plastików. Dodam, że ta wgnieciona część klapy to plastik.IMG_20210517_080604a.jpg.68f96aa5fee9171c9a2af954d39f88d9.jpg

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Zawsze mogą odmówić...

Na jakiej podstawie? ASO naprawia zgodnie z wytycznymi producenta. Jak naprawa nie przekroczy 100% wartości, to z OC jest naprawiane. 

Zresztą zawsze można iść do sądu, a to TU rzadko się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

W tych raportach są konkretne kwoty likwidacji czy fakt, że auto było naprawiane ?

Ważne, że są zdjęcia i będzie rachunek z ASO.

to zależy od firmy, jeżeli zaciągają dane z baz ubezpieczeniowych to mają całą historię naprawy wraz z elementami, czynnościami i cenami jednostkowymi od blach po najmniejsze spinki i folie ochronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sherif napisał:

Stłuczka przy małej prędkości (wymuszenie pierwszeństwa). Auto w Aso czeka na wycenę, ile to może kosztować ?

Czy TU z OC sprawcy może odmówić naprawy w serwisie (auto miesięczne) ?

IMG-20210621-WA0002.jpg.16b48c9247ac666b2dcdc3ae79ad5b7c.jpg

No to ładnie "staruszkowie" urządzili nowa brykę.

Za to przy nowym aucie nie masz co się martwić, że nie zrobią, najwyżej jak zrobią.

Mają to w BI składać na miejscu w Top Motors, czy KIA prowadza auta do kogoś zewnętrznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

No to ładnie "staruszkowie" urządzili nowa brykę.

Za to przy nowym aucie nie masz co się martwić, że nie zrobią, najwyżej jak zrobią.

Mają to w BI składać na miejscu w Top Motors, czy KIA prowadza auta do kogoś zewnętrznego?

Tak, auto jest w BI a chyba tylko jeden jest tam serwis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 15:52, Camel napisał:

Za 10 to nie będzie im się chciało auta na warsztat wstawiać 🤣

Mysle, że jak znam KIA to nawet wycieraczki wymienią 😎

 

jak ze 3 lata temu robiłem z AC w Rio lakierowanie tylnego błotnika, bo żona przytarła o słupek, to mi pan w Aso powiedział: "jakby Pan to robił prywatnie, to płaci Pan jakieś 1200zł, zostawia Pan samóchód jednego dnia, robimy, drugiego schnie, trzeciego Pan odbiera". A że nie po to mam AC żeby płacić 1200, to zrobiłem z AC: trwało to ze 2 tygodnie (rzeczoznawca, zgoda leasingu, wycena, jakieś pertraktacje między ASO a ubezpieczeniem, w międzyczasie jakieś papiery z leasingu nie doszły, trzeba było dzwonić żeby wysłali jeszcze raz itd). Oczywiście nic nie zapłaciłem, a potem dostałem info z fakturą że to kosztowało ubezpieczyciela 6 tys. pln. Więc pewnie w przypadku autora wątku naprawa jest realnie warta kilkanaście tys.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Skoro bezgotowkowo to po co w niezależnym?

ASO najczęściej nie ma dobrego blacharza o lakierniku nie wspominam. Jeździłem zawsze do duzego warsztatu w Wawie hurtowe ilosci znaja sie z rzeczownawcami i chyba juz od dłuższego czasu najnowocześniejszą lakiernie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Miro0412 napisał:

Pokażę zdjęcia przed naprawą, a jak jakiś debil nie będzie dalej wierzył to nie kupi ale to on straci. Dlatego ja na jakieś autodna i inne głupoty patrzę z przymrużeniem oka. Oglądają TVN Turbo i później wielkich znawców grają.

Nie pokażesz zdjęć, bo ktoś z daleka w ogóle nie przyjedzie oglądać. Kupi raport za 30 zł i na tym zakończy "oglądanie" tego samochodu. I nazywanie debilem  kogoś, kto próbuje odsiać przynajmniej wstępnie szrot, którego jest 2/3 na rynku wtórnym i nie tracić swojego czasu i pieniędzy na oglądanie ulepów kilkaset km od domu jest chyba nie na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ta KIA to jednak porządna firma i ceny mają konkretne. Ja kiedyś wymieniałem plastikową listewkę na klapie bagażnika z AC. Oni chcieli, żeby auto na naprawę zostawiać.... Kazałem im to założyć w czasie przeglądu 😂 Ale potem i tak przyszło pismo z TU, że chyba przeszło 2k za to skasowali. A potem jakieś kolejne pismo i też coś o 2k pisali, już nie pamiętam. Może nawet i 4k za to wyszarpali 🤪

A nieszczęsny Ford za rozwalonego Focusa mocno z tyłu i trochę z przodu (niestety poszedł tylko klakson, a chłodnice i radary nie) to wyklepał za 62k... A mi by pasowało, żeby sam przód wycenili na 50k, to bym teraz powypadkowym nie jeździł. Ech, gdybym nie włączył autohold ;)

 

PS: Ile kilometrów przejechali?

Edytowane przez rallyrychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokażesz zdjęć, bo ktoś z daleka w ogóle nie przyjedzie oglądać. Kupi raport za 30 zł i na tym zakończy "oglądanie" tego samochodu. I nazywanie debilem  kogoś, kto próbuje odsiać przynajmniej wstępnie szrot, którego jest 2/3 na rynku wtórnym i nie tracić swojego czasu i pieniędzy na oglądanie ulepów kilkaset km od domu jest chyba nie na miejscu. 
Ale to już jego problem i strata...
Krajowe auta po pierwszym wlascicielu sprzedają się bez żadnych problemów :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rallyrychu napisał:

Kurcze ta KIA to jednak porządna firma i ceny mają konkretne. Ja kiedyś wymieniałem plastikową listewkę na klapie bagażnika z AC. Oni chcieli, żeby auto na naprawę zostawiać.... Kazałem im to założyć w czasie przeglądu 😂 Ale potem i tak przyszło pismo z TU, że chyba przeszło 2k za to skasowali. A potem jakieś kolejne pismo i też coś o 2k pisali, już nie pamiętam. Może nawet i 4k za to wyszarpali 🤪

A nieszczęsny Ford za rozwalonego Focusa mocno z tyłu i trochę z przodu (niestety poszedł tylko klakson, a chłodnice i radary nie) to wyklepał za 62k... A mi by pasowało, żeby sam przód wycenili na 50k, to bym teraz powypadkowym nie jeździł. Ech, gdybym nie włączył autohold ;)

 

PS: Ile kilometrów przejechali?

 

patrząc po tych wycenach napraw, można pomyśleć, że jesteśmy najbogatszym krajem Europy ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maro_t napisał:

 

patrząc po tych wycenach napraw, można pomyśleć, że jesteśmy najbogatszym krajem Europy ;]

Ceny oryginalnych części zamiennych w ASO są absurdalne i w zasadzie, przy naprawie z OC, TU nie ma możliwości tych cen zakwestionować (o ile wycena całości mieści się w wartości auta). Każda taka szkoda to dla nich eldorado, wiadomo że z wolnej ręki nie dostaliby zlecenia naprawy na taką kwotę, albo jak w moim przypadku, wymiany tylnego plastikowego zderzaka w 9 letnim Peugeocie za 10 koła :pukpuk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, iwik napisał:

Ceny oryginalnych części zamiennych w ASO są absurdalne i w zasadzie, przy naprawie z OC, TU nie ma możliwości tych cen zakwestionować (o ile wycena całości mieści się w wartości auta). Każda taka szkoda to dla nich eldorado, wiadomo że z wolnej ręki nie dostaliby zlecenia naprawy na taką kwotę, albo jak w moim przypadku, wymiany tylnego plastikowego zderzaka w 9 letnim Peugeocie za 10 koła :pukpuk:

 

fajnie, tylko że kto ostatecznie za to płaci? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/3/2021 at 9:03 PM, sherif said:

Mam info od dealera z wyceną, nikt nawet nie zbliżył się do kwoty :bzik:.

Wycena jest na 54kzł 8]8-). Pytanie co na to TU, bo jeszcze nie jest to zatwierdzone.

Lampy całe są nieruszone, ale poza tym co widać, poleciało mocowanie chłodnicy z chłodnicami a są trzy :bzik: (mimo,że nic nie pociekło), niejaki głośnik przedni oraz dość drogi radar wraz z instalacją.

Problem jest też, że auto miało naniesioną twardą powłokę ceramiczną tydzień wcześniej. Podobno mają zwrócić na jej położenie na nowych elementach. Ciekawe czy tak będzie ..

Kwota gruba... a jeszcze jakby doliczyć auto zastępcze na czas naprawy i odszkodowanie za utratę wartośći handlowej to wyjdzie z 65 k zł ;) 

Jeśli będziesz się domagał to zwrócą Ci z ceramikę. Kluczowe byś nie zapomniał się upominać, bo lubią zapominać o tym.

 

No to grubo - KIA przebiła poziom ASO BMW kilka lat temu (ojciec na autostradzie dostał krzesłem, które wiatr zdmuchnął z ciężarówki) i tam wyszło za podobne szkody + reflektor + wynajem zastępczego (na bodajże 3 tyg) coś ok. 30k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Manx napisał:

Kwota gruba... a jeszcze jakby doliczyć auto zastępcze na czas naprawy i odszkodowanie za utratę wartośći handlowej to wyjdzie z 65 k zł ;) 

Jeśli będziesz się domagał to zwrócą Ci z ceramikę. Kluczowe byś nie zapomniał się upominać, bo lubią zapominać o tym.

 

No to grubo - KIA przebiła poziom ASO BMW kilka lat temu (ojciec na autostradzie dostał krzesłem, które wiatr zdmuchnął z ciężarówki) i tam wyszło za podobne szkody + reflektor + wynajem zastępczego (na bodajże 3 tyg) coś ok. 30k zł.

Pewnie z reflektorami byłoby pow 60kzł :phi:. Sam ciekaw jestem na czym się to skończy i jaka dokładnie będzie zatwierdzona lista do naprawy.

 

31 minut temu, iwik napisał:

No wiadomo kto. Mnie się to wcale nie podoba i moim zdaniem ktoś w końcu powinien takie absurdy ukrócić. 

Z drugiej strony chciałbyś mieć miesięczny samochód z naprawianą blacharsko maską czy pokruszonymi kostkami elektrycznymi bo szkoda było wymieniać :) ?

IMO żeby był uczciwiej TU powinno zabierać wymienione części i sprzedawać je na rynku wtórnym osiągając tym częściową rekompensatę, tylko komu by się w to chciało bawić. Dodatkowo takie nowe części powinny być liczone w ASO z max rabatem, bo w końcu duży odbiorca części w skali kraju :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, iwik said:

No wiadomo kto. Mnie się to wcale nie podoba i moim zdaniem ktoś w końcu powinien takie absurdy ukrócić. 

to nie są absurdy - niestety koszty napraw osiągnęły poziom zachodni czy USA. Kiedys w PL ludzie się ciszyli, bo można było niezbyt mocno uszkodzone, świeże auto sciągnąć za ułamek ceny, bo "zachodnie/amerykańskie głupki nie wiedzą, że to dobre auto, które można natio naprawić" ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, sherif said:

Pewnie z reflektorami byłoby pow 60kzł :phi:. Sam ciekaw jestem na czym się to skończy i jaka dokładnie będzie zatwierdzona lista do naprawy.

A w takich przypadkach bywa zabawnie jak wychodzi ich zdaniem dużo. Ojciec wstawił kiedys auto do ASO BMW i ubezpieczyciel sprawcy nie chciał płacić za wymianę reflektorów (5000 zł/szt), w których popękały mocowania, uznając że problemu nie ma. Auto stało rozgrzebane ponad 2 tyg, bo ASO BMW nie chciało sciągać nowych reflektorów nie mając tego klepniętego, a rzeczoznawca ubezpieczyciela nie kwapił się na oględziny i im to odrzucał zza biurka. Przepychanki trwały 2 tyg. W międzyczasie ojciec jeździł zastępczym BMW 3. Po 2 tyg musiei chyba dostać jakąś pierwszą fakturę od wypożyczalni i wtedy wysłali rzeczoznawcę na oględziny - przyjechał  i potwierdził, że rzeczywiscie połamane i trzeba wymieniać. Finalnie niedość że zapłacili za nowe reflektory, to dołożyli jeszcze parę k zł za niepotrzebne przedłużanie auta zastępczego :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Manx napisał:

to nie są absurdy - niestety koszty napraw osiągnęły poziom zachodni czy USA. Kiedys w PL ludzie się ciszyli, bo można było niezbyt mocno uszkodzone, świeże auto sciągnąć za ułamek ceny, bo "zachodnie/amerykańskie głupki nie wiedzą, że to dobre auto, które można natio naprawić" ;)

 

Tylko nikt takich aut nie naprawia w ASO. Podałem wyżej przykład za lakierowanie (i naprawę !!) 6 elementów dałem w Warszawie 3lata temu 500zł :phi:.

 

9 minut temu, Manx napisał:

Finalnie niedość że zapłacili za nowe reflektory, to dołożyli jeszcze parę k zł za niepotrzebne przedłużanie auta zastępczego 

Całe szczęście, ze są te samochody zastępcze, w końcu to jakiś koszt i motywacja :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Manx napisał:

 Finalnie niedość że zapłacili za nowe reflektory, to dołożyli jeszcze parę k zł za niepotrzebne przedłużanie auta zastępczego :hehe:

polityka jest słaba... jak miałem C2 do naprawy z OC, nadkole i szyba tył, z jakieś 4tys by mnie zadowalało w gotówce, no ale nie, wycena na 1500zł no to robimy bezgotówkowo, finalnie prawie 7tys z naprawą i jazdą autem zastępczym

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 15:40, sherif napisał:

Stłuczka przy małej prędkości (wymuszenie pierwszeństwa). Auto w Aso czeka na wycenę, ile to może kosztować ?

Czy TU z OC sprawcy może odmówić naprawy w serwisie (auto miesięczne) ?

IMG-20210621-WA0002.jpg.16b48c9247ac666b2dcdc3ae79ad5b7c.jpg

Brać kasę do ręki, pisać odwołania później i naprawić własnym sumptem to zostanie spora górka. 
 

Opcja druga ASO zrobi chętnie, bo to złote jajo jest, a ubezpieczyciel zapłaci bez mrugnięcia okiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrBEAN napisał:

Brać kasę do ręki, pisać odwołania później i naprawić własnym sumptem to zostanie spora górka. 

i tak auto by do ASO trafiło, może jedynie większy rabat by zastosowali :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

to nie są absurdy - niestety koszty napraw osiągnęły poziom zachodni czy USA.

Koszty roboczogodziny rozumiem, ale dlaczego ta sama (oryginał, nie zamiennik) część poza ASO potrafi kosztować 2-3 krotnie mniej? 

Jakby złożyć samochód z części kupionych w ASO, to by kosztował 5x tyle co w salonie (bez żadnej robocizny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.