Skocz do zawartości

Mazda 6 145KM


RABIN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

podzieli się ktoś opinią na temat silnika 2.0 145KM benzyna występującego w MAzdzie 6 z 2020 roku.

Mam pewne obawy że ten silnik jest za słaby do tego z automatyczną skrzynią. Jak z jego trwałością? Serwisowaniem itp.

Z góry dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, RABIN said:

Cześć

podzieli się ktoś opinią na temat silnika 2.0 145KM benzyna występującego w MAzdzie 6 z 2020 roku.

Mam pewne obawy że ten silnik jest za słaby do tego z automatyczną skrzynią. Jak z jego trwałością? Serwisowaniem itp.

Z góry dzięki za opinie

 

To jest dokladnie ten sam silnik co w wersji 165KM... Nie slyszalem zeby sprawial problemy, skrzynie automatyczne rowniez.

Serwis ogranicza sie do wymiany oleju i filtrow. Rozrzad na lancuchu, swiece co 120kkm i chyba tyle.

Ja mam go z manualem w Mazdzie CX5 i do normalnej jazdy w 2 osoby jest w zupelnosci wystarczajacy :ok:

Niestety jak sie zapakuje komplet pasazerow lub pojawia sie wieksze gorki to juz dostaje zadyszki. Zeby sprawnie wyprzedzac, to redukcja do 3b.

Z plusow to jak na pojemnosc pali bardzo rozsadnie (7.8 z 20kkm). Przejedz sie i zobacz czy Ci wystarczy.

Aha, Mazda 6 to juz dosc stary model, ktory mial kilka liftingow, pewnie za chwile bedzie nowy.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RABIN napisał:

Cześć

podzieli się ktoś opinią na temat silnika 2.0 145KM benzyna występującego w MAzdzie 6 z 2020 roku.

Mam pewne obawy że ten silnik jest za słaby do tego z automatyczną skrzynią. Jak z jego trwałością? Serwisowaniem itp.

Z góry dzięki za opinie

Potwierdzam, do spokojnej jazdy wystarczy. Miałem okazję zrobić jakieś 1.5 kkm kombiakiem. Dodatkowo rozczarowuje ilość miejsca. Nie wiem czy sedan nie ma większego rozstawu kół. Za kierownicą czułem się trochę przytłoczony. Wyciszenie też średnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lucash napisał:

Potwierdzam, do spokojnej jazdy wystarczy. Miałem okazję zrobić jakieś 1.5 kkm kombiakiem. Dodatkowo rozczarowuje ilość miejsca. Nie wiem czy sedan nie ma większego rozstawu kół. Za kierownicą czułem się trochę przytłoczony. Wyciszenie też średnie. 

Jak się prowadzi? Spotkałem się z opiniami (chyba także tutaj), że przeciętnie lub bardzo słabo. Pytanie też który rocznik? Od bodajże chyba 2016 czy 2017 mają już ten G- Vectoring który również „ponoć” trochę poprawia sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się prowadzi? Spotkałem się z opiniami (chyba także tutaj), że przeciętnie lub bardzo słabo. Pytanie też który rocznik? Od bodajże chyba 2016 czy 2017 mają już ten G- Vectoring który również „ponoć” trochę poprawia sytuację.
Wg mnie to jest kwestia tak subiektywna, że tylko samemu to można ocenić a nie polegać na opiniach innych ;)
Bo czym to niby zmierzyć? ;]
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

Wg mnie to jest kwestia tak subiektywna, że tylko samemu to można ocenić a nie polegać na opiniach innych ;)
Bo czym to niby zmierzyć? ;]

Porównując auta tej klasy z konkurencją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, stig said:

Porównując auta tej klasy z konkurencją?

 

Jezdzilem wielokrotnie Focusami, ktore sa chwalone za prowadzenia ale jak dla mnie to niczym specjalnym sie to nie wyroznialo na tle konkurencji ;]

Moze gdyby pojezdzic po kretych gorskich drogach lub torze, to wtedy bym zmienil zdanie.

Ale przy normalnej jezdzie miejsko-autostradowej to nie odbiegalo to od Golfa czy Astry...

IMHO wieksze roznice byly w zaleznosci od rozmiaru felg czy profilu opon.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał:

Jak się prowadzi? Spotkałem się z opiniami (chyba także tutaj), że przeciętnie lub bardzo słabo. Pytanie też który rocznik? Od bodajże chyba 2016 czy 2017 mają już ten G- Vectoring który również „ponoć” trochę poprawia sytuację.

Jechałem zimą i niekoniecznie po zwyklych odsniezonych trasach wiec nie mialem okazji sprawdzić. Moim zdaniem prowadzenie nie wyróżniało się jakoś specjalnie. Moim zdaniem wszystko było poprawnie bo gdyby coś było jeszcze źle to bym to napewno zauważył. Dlatego wspomniałem o ciasnocie a nie o wlasciwosciach jezdnych. Spalanie cos 7+ l/100 km. Mazda robi wrazenie w kolorze soul red. Reszta jest zwykla :) Ladnie w sumie tez jest zrobiony srodek czy wskazniki na desce rzodzielczej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, lucash said:

Jechałem zimą i niekoniecznie po zwyklych odsniezonych trasach wiec nie mialem okazji sprawdzić. Moim zdaniem prowadzenie nie wyróżniało się jakoś specjalnie. Moim zdaniem wszystko było poprawnie bo gdyby coś było jeszcze źle to bym to napewno zauważył. Dlatego wspomniałem o ciasnocie a nie o wlasciwosciach jezdnych. Spalanie cos 7+ l/100 km. Mazda robi wrazenie w kolorze soul red. Reszta jest zwykla :) Ladnie w sumie tez jest zrobiony srodek czy wskazniki na desce rzodzielczej. 

 

To takie auta w starym stylu, bez fajerwerkow, downsizingu, LCD na pol deski, itp.

Ma to swoje zalety, ale drugie tyle wad. Ja po roku i 20kkm nadal nie moge sie do konca zdecydowac czy mi to pasuje czy nie ;]

Odnosnie Soul Red to osobiscie bym nie doplacal, bo lakier jest bardzo podaty na odpryski.

U mnie cala maska jest w bialych kropkach po jezdzie na autostradach.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jezdzilem wielokrotnie Focusami, ktore sa chwalone za prowadzenia ale jak dla mnie to niczym specjalnym sie to nie wyroznialo na tle konkurencji ;]

Moze gdyby pojezdzic po kretych gorskich drogach lub torze, to wtedy bym zmienil zdanie.

Ale przy normalnej jezdzie miejsko-autostradowej to nie odbiegalo to od Golfa czy Astry...

IMHO wieksze roznice byly w zaleznosci od rozmiaru felg czy profilu opon.

Z tego co kojarzę to raczej zamulasz na drodze, więc przy takim trybie to faktycznie bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rafciojuve napisał:

Z tego co kojarzę to raczej zamulasz na drodze, więc przy takim trybie to faktycznie bez różnicy.

Ale sorry, jak Tobie się w zwykłym Focusie włącza tryb rajdowiec to 8] Rozumiem że wersji RS to jeszcze można poszaleć. Takie auta w zwyklej wersji są właśnie do zamulania a do szaleństw są inne auta i inne miejsca. Ja kiedyś jechałem zwykłym Mondziakiem do Toskanii, 2.0 TDdi 110 KM chyba i na mega krętych trasach nie byłem w stanie wyprowadzić ten samochód z równowagi ale jak pomyślę teraz to taka jazda była głupotą. Żałuję że jakimś Porsche tam nie pojechałem ;) Ja mając Focusa 2009 136 KM diesel jakoś nie piałem z zachwytu. Podobała mi się jedynie welurowa tapicerka i zmiana ustawień Normal/Komfort/Sport gdzie zmieniało nastawy wspomagania kierownicą. 
@Maciej__ potrzebujesz szybszego auta ;) Mój Forek też jest taki...poprawny. Niby wszystko ok a jednak czegoś brakuje. No ale ja wychodzę z założenia że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Idealnie wypadałoby mieć ze 4-5 samochody i byłoby git. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lucash napisał:

Ale sorry, jak Tobie się w zwykłym Focusie włącza tryb rajdowiec to 8] Rozumiem że wersji RS to jeszcze można poszaleć. Takie auta w zwyklej wersji są właśnie do zamulania a do szaleństw są inne auta i inne miejsca. Ja kiedyś jechałem zwykłym Mondziakiem do Toskanii, 2.0 TDdi 110 KM chyba i na mega krętych trasach nie byłem w stanie wyprowadzić ten samochód z równowagi ale jak pomyślę teraz to taka jazda była głupotą. Żałuję że jakimś Porsche tam nie pojechałem ;) Ja mając Focusa 2009 136 KM diesel jakoś nie piałem z zachwytu. Podobała mi się jedynie welurowa tapicerka i zmiana ustawień Normal/Komfort/Sport gdzie zmieniało nastawy wspomagania kierownicą. 

Ja lubię sprawdzić nieraz kiedy esp zacznie migać.

 

Też pamiętam jak jechałem lanosem i civiciem ej9 po tej samej drodze....jakość prowadzenia/zawiasu była nie do porównania. Teraz jeżdżę wolniej, choć nie znaczy to, że czasem sobie nie pozwalam na więcej. Mogę się zgodzić, że jazda miejska/autostradowa zgodna z przepisami nie wskazuje na duże różnice między kompaktami. Ale jeśli ktoś jeździ "szybko i bezpiecznie" to widzi różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Jezdzilem wielokrotnie Focusami, ktore sa chwalone za prowadzenia ale jak dla mnie to niczym specjalnym sie to nie wyroznialo na tle konkurencji ;]

Moze gdyby pojezdzic po kretych gorskich drogach lub torze, to wtedy bym zmienil zdanie.

Ale przy normalnej jezdzie miejsko-autostradowej to nie odbiegalo to od Golfa czy Astry...

IMHO wieksze roznice byly w zaleznosci od rozmiaru felg czy profilu opon.

Chyba na forum Mazdy jeden użytkownik pisał o swojej 6 w negatywach pod tym względem porównując do swoich poprzednich aut. Ja bym auta mimo to nie skreślał bo jak się niby z rodziną jeździ na pokładzie 😁. Chciałem tylko przy okazji zasięgnąć opinii jak i czy jest tak źle 😎

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, stig napisał:

Chyba na forum Mazdy jeden użytkownik pisał o swojej 6 w negatywach pod tym względem porównując do swoich poprzednich aut. Ja bym auta mimo to nie skreślał bo jak się niby z rodziną jeździ na pokładzie 😁. Chciałem tylko przy okazji zasięgnąć opinii jak i czy jest tak źle 😎

A jak tu napisać o nowym samochodzie w negatywach? Swoje się pomyśli a na forum pochwali. A jakby samochód był kiepski to zaraz by chciało się go sprzedać. A jak tu zrobić z nowym? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, lucash said:


@Maciej__ potrzebujesz szybszego auta ;) Mój Forek też jest taki...poprawny. Niby wszystko ok a jednak czegoś brakuje. No ale ja wychodzę z założenia że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Idealnie wypadałoby mieć ze 4-5 samochody i byłoby git. 

 

Do codziennej jazdy szczerze mowiac nie jest mi potrzebne szybsze auto. Wiekszosc moich przebiegow to autostrady i ski z tempomatem na 130-140km/h.

Raczej bede szedl w cos co zapewnia komfort i cisze :ok: Problem w tym, ze musialbym dolozyc ze 100kPLN do Mazdy, a wartosc dodana jednak niewielka.

Co innego gdybym pracowal autem i spedzal w nim kilka godzin dziennie, ale ostatnio to auta od pon do pt praktycznie nie ruszam ;]

A jak musze wyskoczyc na miasto do biore auto zony.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 21:43, RABIN napisał:

Cześć

podzieli się ktoś opinią na temat silnika 2.0 145KM benzyna występującego w MAzdzie 6 z 2020 roku.

Mam pewne obawy że ten silnik jest za słaby do tego z automatyczną skrzynią. Jak z jego trwałością? Serwisowaniem itp.

Z góry dzięki za opinie

Ogólnie kazda Mazda z automatem, niezależnie od wersji mocy, jeździ słabo. Nie dosc, ze silnik jedzie górą i wyje,to do tego skrzynia przymula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, stig napisał:

Jak się prowadzi? Spotkałem się z opiniami (chyba także tutaj), że przeciętnie lub bardzo słabo. Pytanie też który rocznik? Od bodajże chyba 2016 czy 2017 mają już ten G- Vectoring który również „ponoć” trochę poprawia sytuację.

Komfortowo i całkiem stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.