Skocz do zawartości

Jakie nożyce do trawy?


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Trawnik mający w sumie ze 3mkw, trzeba będzie to podcinać jakoś ręcznie bo rośnie na tym trochę kwiatów. Myślałem o jakiś ręcznych nożycach ale może są lepsze rozwiązania? Co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Igorek napisał:

Trawnik mający w sumie ze 3mkw, trzeba będzie to podcinać jakoś ręcznie bo rośnie na tym trochę kwiatów. Myślałem o jakiś ręcznych nożycach ale może są lepsze rozwiązania? Co byście polecili?

tylko wiesz że to nie bedzie takie ładne równiutkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

tylko wiesz że to nie bedzie takie ładne równiutkie?

Wiem. Ale nie widzę lepszej opcji. Ostatnio żona próbowała tam wjechać kosiarką i był to zły pomysł pomimo niewielkich jej wymiarów. A za jakiś czas dojdzie mały plotek dookoła i wtedy już tylko zostanie coś na wzór nożyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Igorek napisał:

Niezłe, chyba właśnie coś w tym stylu będzie ok :ok:

Powyższe dałem jako przykład z uchwytem.

Kilka lat mam kupione podobne w markecie budowlanym, ale bez uchwytu. Sprawdzają się do docinania trawy przy obrzeżach itp. :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie na necie piszą że kosiarka ręczna bębnowa - ładnie ci obetnie równiutko ale to zależy już co tam na tej trawie masz ponasadzane jeszcze i jak chcesz żeby to wyglądało ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2021 o 10:25, bielaPL napisał:

generalnie na necie piszą że kosiarka ręczna bębnowa - ładnie ci obetnie równiutko ale to zależy już co tam na tej trawie masz ponasadzane jeszcze i jak chcesz żeby to wyglądało ;] 

Tyle jest tego wszystkiego do obcięcia co na zdjęciach. Jakoś coś w typie nożyc najbardziej tu widzę :ok:

IMG_20210708_063834.jpg.776dbb45cafcac915dabcf8ce4605a20.jpgIMG_20210708_063840.jpg.ed66c15a7aeecc7c17d010a1118629fe.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Igorek napisał:

Tyle jest tego wszystkiego do obcięcia co na zdjęciach. Jakoś coś w typie nożyc najbardziej tu widzę :ok:

 

ja bym to wszystko zaorał i dał łąkę kwietną

image.png.cece031eb52913f66214936ba2c84ac6.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bielaPL napisał:

ja bym to wszystko zaorał i dał łąkę kwietną

image.png.cece031eb52913f66214936ba2c84ac6.png

Ja bym zrobił sam trawnik. Po kilku latach posiadania krzaków powyrywałem to w cholerę, żona to przejęła i postanowiła tak sobie urządzić. Porażka z koszeniem tej trawy ale jak chce to niech ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łąka jest o tyle fajna że masz kolorowo i nie trzeba przy tym chodzić za bardzo

generalnie jak chce tam ładować kwiatki to albo w doniczkach żeby to można było zdjąć i skocić piękną traweczkę...

albo trawa out ;] 

https://topdreamer.com/15-impressive-small-flower-garden-ideas/

 

ale wiesz, zawsze możecie zrobić też te nożyczki i zostawić tak jak macie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

łąka jest o tyle fajna że masz kolorowo i nie trzeba przy tym chodzić za bardzo

generalnie jak chce tam ładować kwiatki to albo w doniczkach żeby to można było zdjąć i skocić piękną traweczkę...

albo trawa out ;] 

https://topdreamer.com/15-impressive-small-flower-garden-ideas/

 

ale wiesz, zawsze możecie zrobić też te nożyczki i zostawić tak jak macie

Zasadniczo to pozostanę przy tym, aby żona sobie strzygła z przodu, tylko zapewnię jej sprzęt :swinka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 8.07.2021 o 12:44, bielaPL napisał:

ja bym to wszystko zaorał i dał łąkę kwietną

image.png.cece031eb52913f66214936ba2c84ac6.png

Tak tylko informacyjnie: żona ma już dość latania co chwilę z nożycami i właśnie wpadła na pomysł, że po tym sezonie  zlikwiduje to co jest i zrobi łąkę kwietną ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Igorek napisał:

Tak tylko informacyjnie: żona ma już dość latania co chwilę z nożycami i właśnie wpadła na pomysł, że po tym sezonie  zlikwiduje to co jest i zrobi łąkę kwietną ;]

Że też nikt w tym wątku nie zasugerował łąki kwietnej 😁😉 Podobno są dotacje "unijne" na łąki kwietne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.