Skocz do zawartości

Kamera cofania na wysokości zderzaka - brudzi Wam się?


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zamontowałem kamerkę / rejestrator w środku w bravo, no ale jednak nie jestem zadowolony z efektu. ( Nachylenie szyby i przyciemnienie nie pomagają)

 

Jedyne prawidłowe miejsce to zderzak koło tablicy. 

 

Ale mam pytanie do osób które mają kamerę na podobnej wysokości.

Nie brudzi się Wam da się korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem na wiosnę w Cee'd II. Po mocnym przemyśleniu tematu zrezygnowałem z opcji montażu w przerobionej lamce oświetlenia tablicy. Te okolice brudzą się straszliwie nawet po małym deszczu. Ostatecznie mam kamerkę od wewnątrz na samej górze szyby. Nie widać samego zderzaka, ale nie ma problemu z brudem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KotLarry napisał:

Czyli to nie jest tak, że kamera jest po chwili tak zawalona, że nic nie widać?

U mnie niestety jest dosyć szybko zasyfiona pomimo tego, że jest trochę wyżej niż w Tucsonie.

IMG_20200126_113035352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KotLarry napisał:

Czyli to nie jest tak, że kamera jest po chwili tak zawalona, że nic nie widać?

Nie.

Brudzi się w długim cyklu :)

No chyba, że jest straszny syf na drodze - ale to wyjątkowo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Mam kamerę nad tablicą - brudzi się, choć tragedii nie ma - trzeba co jakiś czas przetrzeć soczewkę.

 

coś za mocno klapę czyściłeś przed naklejeniem złośnika bo ślad został ;] 

image.png.7cc3fa6512fbd2fbc89f46df1c58462a.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KotLarry napisał:

Czyli to nie jest tak, że kamera jest po chwili tak zawalona, że nic nie widać?

Dużo zależy od auta. Mi się brudzi ale jest spryskiwacz. Przecieranie to szybka droga to porysowane i zmatowienia soczewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KotLarry said:

Czyli to nie jest tak, że kamera jest po chwili tak zawalona, że nic nie widać?

 

To zależy od samochodu. Jak masz kombi, zapewne będzie dużo częściej zasyfiona, niż przy hatchbacku czy sedanie. Dlatego kombi mają zawsze wycieraczkę na tylnej szybie, bo za samochodem wytwarza się podciśnienie i zaciąga brzydką pogodę ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KotLarry napisał:


myslalem o spryskiwaczu :)

Niektóre auta (jak Skoda) mają spryskiwacz. Ja mam w klapie nad rejestracją i tragedii nie ma. Oczywiście w zimę przy błocie i trasie to gdzie nie zamontujesz i tak będzie uwalona. U ojca w Sportage też była w klapie, czyli kawałek od ziemi i niby się specjalnie nie brudziła a padła po blisko 7latach (w środku był brud i wilgoć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

Niektóre auta (jak Skoda) mają spryskiwacz. Ja mam w klapie nad rejestracją i tragedii nie ma. Oczywiście w zimę przy błocie i trasie to gdzie nie zamontujesz i tak będzie uwalona. U ojca w Sportage też była w klapie, czyli kawałek od ziemi i niby się specjalnie nie brudziła a padła po blisko 7latach (w środku był brud i wilgoć).


w bravo tablica jest na dole na zderzaku wiec jeszcze nizej 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Żony w Insigni B kamera brudzi się masakrycznie + zawsze podczas deszczu jest rozmazany obraz.

W Golfie kamerę mam pod uchylanym znaczkiem i przez 2 lata nigdy jej nawet nie przetarłem. Jest to drobiazg, ale przepaść między VW, a Oplem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KotLarry napisał:

Cześć!

Zamontowałem kamerkę / rejestrator w środku w bravo, no ale jednak nie jestem zadowolony z efektu. ( Nachylenie szyby i przyciemnienie nie pomagają)

 

Jedyne prawidłowe miejsce to zderzak koło tablicy. 

 

Ale mam pytanie do osób które mają kamerę na podobnej wysokości.

Nie brudzi się Wam da się korzystać?

Najgorzej to w zimę. A tak to nie ma tragedii. Przy przecieraniu uważać żeby nie porysować soczewki piaskiem i brudem wiec lepiej na mokro to robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera nad tablicą, tablica w zderzaku- nigdy się nie syfi, z tym nie ma żadnego problemu niezależnie od pory roku. Natomiast po jeździe w deszczu na soczewce lubi sobie wisieć kropla wody... ale jeśli miałby to być rejestrator, to soczewka będzie bardziej pionowo i ten problem znika.

 

RVC.jpg.c2dc0994493293f944b99f357273129d.jpg

 

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 12:16, KotLarry napisał:

Cześć!

Zamontowałem kamerkę / rejestrator w środku w bravo, no ale jednak nie jestem zadowolony z efektu. ( Nachylenie szyby i przyciemnienie nie pomagają)

 

Jedyne prawidłowe miejsce to zderzak koło tablicy. 

 

Ale mam pytanie do osób które mają kamerę na podobnej wysokości.

Nie brudzi się Wam da się korzystać?

Tak, brudzi się...

Pod spojlerem na górze klapy też...

Taki urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T roc,kamera ukryta w znaczku, automatycznie się otwiera i zamyka. Świetny patent, od 2 lat nie tykana

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładałem uniwersalną w Leonie 5f jest nisko, budziło się strasznie jak mokro to na soczewce zawsze było mokro i kiepsko było widać., po pewnym czasie dołożyłem spryskiwacz kamery i jest super. Wystarczy krótkie psikniecie i soczewka czysta. 

Najlepsze rozwiązanie ma VW z chowaną kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcin5 napisał:

Dokładałem uniwersalną w Leonie 5f jest nisko, budziło się strasznie jak mokro to na soczewce zawsze było mokro i kiepsko było widać., po pewnym czasie dołożyłem spryskiwacz kamery i jest super. Wystarczy krótkie psikniecie i soczewka czysta. 

Najlepsze rozwiązanie ma VW z chowaną kamerą.


Mozess napisać coś więcej o tym dokładaniu spryskiwacza?

Może masz jakiś tutek z sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, KotLarry napisał:


Mozess napisać coś więcej o tym dokładaniu spryskiwacza?

Może masz jakiś tutek z sieci?

Tu jest z Passata  

https://forum.vw-passat.pl/topic/54803-instrukcja-montaż-kamery-cofania-ze-spryskiwaczem/ ,

ja kupiłem łączniki i  trójnik pod oryginalny przewód ale zakładałem kamerę uniwersalną, spryskiwacz dokupiłem od Skody i go adoptowałem. Po jakimś czasie kamera zaczęła umierać więc kupiłem oryginalną w wersji High i zamontowałem już spryskiwacz z linku wyżej. Jest trochę kombinacji ale dla mnie warto. 

Tak to działa u mnie.

https://youtube.com/shorts/q0TvTwQr7bA?feature=share

Edytowane przez Marcin5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin5 napisał:

Tu jest z Passata  

https://forum.vw-passat.pl/topic/54803-instrukcja-montaż-kamery-cofania-ze-spryskiwaczem/ ,

ja kupiłem łączniki i  trójnik pod oryginalny przewód ale zakładałem kamerę uniwersalną, spryskiwacz dokupiłem od Skody i go adoptowałem. Po jakimś czasie kamera zaczęła umierać więc kupiłem oryginalną w wersji High i zamontowałem już spryskiwacz z linku wyżej. Jest trochę kombinacji ale dla mnie warto. 

Tak to działa u mnie.

https://youtube.com/shorts/q0TvTwQr7bA?feature=share

 

A jeszcze zapytam. Podzieliłeś któraś pompkę czy dodawałeś nowa?

Tzn czy mogę np wziąć "sygnał" z tylnego spryskiwacza w sensie wezyk podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, KotLarry napisał:

 

A jeszcze zapytam. Podzieliłeś któraś pompkę czy dodawałeś nowa?

Tzn czy mogę np wziąć "sygnał" z tylnego spryskiwacza w sensie wezyk podzielić?

Dałem trójnik w przewód tylnego spryskiwacza tak samo jest oryginalnie w grupie Vag. Muszę przyznać że wystarczy tylko bardzo krótkie psikniecie i kamera czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, steyr napisał:

W Tipo mam nad tablicą rejestracyjną w klapie bagażnika w kombi, w zimie przy dużym syfie potrafi się zalepić. W deszczu nie ma problemu, aczkolwiek jakbym miał wybierać to wolę czujniki parkowania niż kamerę.

 

Tak naprawdę mi kamera potrzebna jest do równego parkowania na miejscach postojowych prostopadłych ;]

 

Żeby mieć odpowiednio miejsca do wysiadania i nie poprawiać 100 razy.

(Moje miejsce postojowe jest stosunkowo wąskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, steyr napisał:

W Tipo mam nad tablicą rejestracyjną w klapie bagażnika w kombi, w zimie przy dużym syfie potrafi się zalepić. W deszczu nie ma problemu, aczkolwiek jakbym miał wybierać to wolę czujniki parkowania niż kamerę.

Mam i to i to  - i tak naprawdę cofam na kamerę, rzadko w lusterka patrzę, piszczek też jakoś mimo uszu puszczam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KotLarry napisał:

 

Tak naprawdę mi kamera potrzebna jest do równego parkowania na miejscach postojowych prostopadłych ;]

 

Żeby mieć odpowiednio miejsca do wysiadania i nie poprawiać 100 razy.

(Moje miejsce postojowe jest stosunkowo wąskie)

Przydaje się też do wyjeżdżania z parkingu na ulicy, gdy przez szyby nie widać, a z kamery jest ładny widok na ruch z tyłu :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.