Skocz do zawartości

Dwie polisy na jeden samochód


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja.

W marcu kupiony samochód z OC (PZU) ważnym do października. Samochód w ciągu dwóch tygodni przerejestrowałem na siebie z nowymi tablicami rejestracyjnymi. Początkiem kwietnia sprawdziłem u agenta, co to za polisa i się okazało, że opłacona jest tylko połowa raty i w kwietniu musiałbym zapłacić drugą ratę. Agent PZU zaproponował, żeby nie kontynuować tej starej tylko wykupić nową polisę już na siebie i też tak uczyniłem.

W maju przyszło mi powiadomienie z PZU o konieczności zapłaty drugiej raty ubezpieczenia tej poprzedniej polisy. Zadzwoniłem na infolinie, wyjaśniłem wszystko konsultantowi i  dostałem odpowiedź, że wszystko będzie pomyślnie załatwione, ale mam się jeszcze za parę dni ponownie zadzwonić czy sprawa jest zakończona. Po pionowym telefonie na infolinie dowiedziałem się, ze trzeba jeszcze wysłać wniosek o wypowiedzeniu poprzedniej polisy i będzie wszytko grało i wysłałem te wypowiedzenie.

Za kilka dni przychodzi mi ponowne wezwanie do zapłaty tej starej polisy i straszą mnie już windykacją.

Wychodzi na to, że mam teraz dwie polisy na ten sam samochód, który różni się tylko nr rejestracyjnym.

Macie jakieś pomysły jak tą sprawę zakończyć? Bo opłacać dwie polisy to raczej jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kartonik napisał:

Początkiem kwietnia sprawdziłem u agenta, co to za polisa i się okazało, że opłacona jest tylko połowa raty i w kwietniu musiałbym zapłacić drugą ratę. Agent PZU zaproponował, żeby nie kontynuować tej starej tylko wykupić nową polisę już na siebie i też tak uczyniłem.

Zmień agenta i to szybko.

Brak przepływu informacji pomiędzy "działami" to norma. Kiedyś też mnie ścigali bo kwitki się minęły z wypowiedzeniem. Szczęście,że wszystko miałem na papierze, wysłane mailem i pocztą. Od kilkunastu lat korzystam z usług jednego biura ubezpieczeń i nie ma problemów. Oferty dostaję 2 tyg przed końcem polisy. Jak zmieniam ubezpieczyciela to wszystkie kwity mam przygotowane ale nic na gębę. Podpisuje, oni wysyłają, potem dostaję potwierdzenie na maila i mam święty spokój.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kartonik napisał:

Taka sytuacja.

W marcu kupiony samochód z OC (PZU) ważnym do października. Samochód w ciągu dwóch tygodni przerejestrowałem na siebie z nowymi tablicami rejestracyjnymi. Początkiem kwietnia sprawdziłem u agenta, co to za polisa i się okazało, że opłacona jest tylko połowa raty i w kwietniu musiałbym zapłacić drugą ratę. Agent PZU zaproponował, żeby nie kontynuować tej starej tylko wykupić nową polisę już na siebie i też tak uczyniłem.

W maju przyszło mi powiadomienie z PZU o konieczności zapłaty drugiej raty ubezpieczenia tej poprzedniej polisy. Zadzwoniłem na infolinie, wyjaśniłem wszystko konsultantowi i  dostałem odpowiedź, że wszystko będzie pomyślnie załatwione, ale mam się jeszcze za parę dni ponownie zadzwonić czy sprawa jest zakończona. Po pionowym telefonie na infolinie dowiedziałem się, ze trzeba jeszcze wysłać wniosek o wypowiedzeniu poprzedniej polisy i będzie wszytko grało i wysłałem te wypowiedzenie.

Za kilka dni przychodzi mi ponowne wezwanie do zapłaty tej starej polisy i straszą mnie już windykacją.

Wychodzi na to, że mam teraz dwie polisy na ten sam samochód, który różni się tylko nr rejestracyjnym.

Macie jakieś pomysły jak tą sprawę zakończyć? Bo opłacać dwie polisy to raczej jest bez sensu.

Jakoś nie mogę się doczytać czy to wypowiedzenie złożyłeś w terminie.

Jak tak to wyślij im potwierdzenie czy coś.

 

Jest tez dużą szansa, że ponowne pismo wysłali zanim "przetrawili" to wypowiedzenie.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, kartonik said:

Taka sytuacja.

W marcu kupiony samochód z OC (PZU) ważnym do października. Samochód w ciągu dwóch tygodni przerejestrowałem na siebie z nowymi tablicami rejestracyjnymi. Początkiem kwietnia sprawdziłem u agenta, co to za polisa i się okazało, że opłacona jest tylko połowa raty i w kwietniu musiałbym zapłacić drugą ratę. Agent PZU zaproponował, żeby nie kontynuować tej starej tylko wykupić nową polisę już na siebie i też tak uczyniłem.

W maju przyszło mi powiadomienie z PZU o konieczności zapłaty drugiej raty ubezpieczenia tej poprzedniej polisy. Zadzwoniłem na infolinie, wyjaśniłem wszystko konsultantowi i  dostałem odpowiedź, że wszystko będzie pomyślnie załatwione, ale mam się jeszcze za parę dni ponownie zadzwonić czy sprawa jest zakończona. Po pionowym telefonie na infolinie dowiedziałem się, ze trzeba jeszcze wysłać wniosek o wypowiedzeniu poprzedniej polisy i będzie wszytko grało i wysłałem te wypowiedzenie.

Za kilka dni przychodzi mi ponowne wezwanie do zapłaty tej starej polisy i straszą mnie już windykacją.

Wychodzi na to, że mam teraz dwie polisy na ten sam samochód, który różni się tylko nr rejestracyjnym.

Macie jakieś pomysły jak tą sprawę zakończyć? Bo opłacać dwie polisy to raczej jest bez sensu.

 

A masz jakies potwierdzenia wypowiedzenia tej pierwszej polisy?

Wg mnie jedyna akceptowalna forma to wlasnorecznie podpisany papier, wyslany listownie do TU lub jako skan na maila.

Jesli tego nie masz, to mozesz je wypowiedziec teraz, ale za ten czas od kwietnia chyba bedziesz musial zaplacic.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kartonik napisał:

No właśnie, wypowiedzenie wysłane mocno po czasie, ale przecież jak można mieć dwie polisy OC na ten sam samochód u tego samego ubezpieczyciela? Czy oni tego w systemie nie widzą?

2 ubezpieczenia możesz mieć, odszkodowanie tylko 1 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zdziałasz, trzeba im zapłacić - patrz artykuł 28 i 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20031241152/U/D20031152Lj.pdf

nie zapłacisz to sprawa trafi do sądu i dojdą ci koszty  sądowe i koszty ich adwokata, nie warto.

A na przyszłość pamiętać o wypowiedzeniu umowy OC w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kordirko napisał:

nic nie zdziałasz, trzeba im zapłacić - patrz artykuł 28 i 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20031241152/U/D20031152Lj.pdf

nie zapłacisz to sprawa trafi do sądu i dojdą ci koszty  sądowe i koszty ich adwokata, nie warto.

A na przyszłość pamiętać o wypowiedzeniu umowy OC w terminie.

Art. 31. 1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC, ulega ona rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia. Przepisów art. 28 nie stosuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, damianX napisał:

Tylko tu jest słowo klucz , stare było w PZU i nowe zawarł też w PZU.

PZU i tak deko lepiej wygląda w tej sytuacji.

Właściciel nie był w stanie należycie polisy 1 auta ogarnąć, oni mają ich trochę więcej. :phi:

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 12:04, kartonik napisał:

Macie jakieś pomysły jak tą sprawę zakończyć? Bo opłacać dwie polisy to raczej jest bez sensu.

namieszał Ci agent, u którego byłeś - niestety.

Mógł zrobić rekalkulację i przejęcie, ale z tego co piszesz zrobił nową polisę, a wtedy powinien starą polisę zakończyć (przez wypowiedzenie) i otworzyć nową.

Teraz mogą Cię ścigać za okres od płatności drugiej raty do wypowiedzenia. Możesz co najwyżej pisać odwołanie i, zwalając na agenta, wytłumaczyć co się stało.

Sprawdź sobie jeszcze na stronie UFG ile polis widzisz na swój pojazd (nieopłacona i tak obowiązuje).

Teoretycznie system PZU nie powinien przepuścić drugiej polisy na ten sam VIN (numer rej. nie jest istotny).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i odpowiedzieli. ;]

Podziękowali za kontynuację ubezpieczenia w PZU i z 250 zł, do zapłaty jest tylko 12 zł (okres bez opłacenia drugiej raty do wykupienia nowego ubezpieczenia). Sprawę załatwili tak, jak podpowiadał mi zdrowy rozsądek :ok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek na temat PZU:
Sprzedałem samochód. Wchodzę na moje konto w Moje PZU, na polisie sprzedanego auta wysyłam wiadomość, podaje powód, nr konta do zwrotu reszt z AC, assistance i NNW, załączam umowę k-s. Wysyłam.
Po 4 dniach dostaje maila, że nie można zrealizować zwrotu bo się nie podpisałem osobiście na formularzu zwrotu. Pani podaje że mogę to zrobić mailem, osobiście lub przez formularz.
Wchodzę na formularz, wypełniam elektronicznie wszystkie pola i.... Daję wyślij. Nie ma miejsca na wydruk, załączenie umowy k-s tym bardziej na jakąkolwiek formę podpisu.
Na drugi dzień kasa na koncie.

Wniosek taki, że nie chodziło o podpis a o sam formularz

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.