Skocz do zawartości

AC a grad


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientujecie się jak TU "wycenia" naprawy po gradzie?

Wymiana/szpachlowanie/wyciąganie elementu?

 

Niestety dorwał mnie grad w piątek i mam trochę "punktów" na masce i ze 3-4 na dachu. Maska ma konstrukcję zamkniętą (dwie zgrzane blachy aluminiowe z przestrzenią w środku i tylko paroma otworami technologicznymi - raczej nie do wyciągnięcia, ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_guapo napisał:

Czy orientujecie się jak TU "wycenia" naprawy po gradzie?

Wymiana/szpachlowanie/wyciąganie elementu?

 

Niestety dorwał mnie grad w piątek i mam trochę "punktów" na masce i ze 3-4 na dachu. Maska ma konstrukcję zamkniętą (dwie zgrzane blachy aluminiowe z przestrzenią w środku i tylko paroma otworami technologicznymi - raczej nie do wyciągnięcia, ale kto wie.

 

Z rok temu na kąciku dolnośląskim ktoś pytał o to. Finalnie wyszło tak, że zrobił wycenę u majstra od usuwania wgniotek, potem w TU i jak dobrze pamiętam wziął rozliczenie gotówkowe. Z tego co opowiadał to wyszedł jeszcze na plus bo kosztorysowo całe auto było do szpachlowania i lakierowania a magik od wgniotek zrobił swoje o wiele taniej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_guapo napisał:

Czy orientujecie się jak TU "wycenia" naprawy po gradzie?

Wymiana/szpachlowanie/wyciąganie elementu?

 

Niestety dorwał mnie grad w piątek i mam trochę "punktów" na masce i ze 3-4 na dachu. Maska ma konstrukcję zamkniętą (dwie zgrzane blachy aluminiowe z przestrzenią w środku i tylko paroma otworami technologicznymi - raczej nie do wyciągnięcia, ale kto wie.

Nie wiem jak wyceni TU, ale dobry magik maskę spokojnie ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, blackfun napisał:

Nie wiem jak wyceni TU, ale dobry magik maskę spokojnie ogarnie.

 

Dachu nie ruszam, jest tylko parę punktów a auto wysokie - nie widać.

Natomiast zależy mi na masce. Jeżeli magik miałby nawiercać dodatkowe otwory do wypchnięcia, to raczej wolałbym wymianę maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pejus1982 napisał:

Ostatnio kolega @maro_t miał zgłaszać z AC podobną szkodę to pewnie coś napisze.

 

Czekam do końca sezonu, bo bez sensu potem zgłaszać 2 razy. ;] W piątek znowu było gradobicie w okolicy, chociaż tym razem mnie ledwo drasnęło, bardziej sam Kraków ucierpiał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU pewnie wyliczy za naprawę dachu, czyli szpachla, malowanie itp. ASO nie robi takich rzeczy tylko wycinają poszycie. 

Maskę powinni uznać do wymiany. (w zależności jaki wiek auta)

Jeśli jest naprawdę dobry warsztat od napraw PDR to zrobi to bez zająknięcia jeśli nie ma pękniętego lakieru w okolicy wgniot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukas napisał:

TU pewnie wyliczy za naprawę dachu, czyli szpachla, malowanie itp. ASO

 

Dachu nie ruszam, to tylko 4-5 wgniotek, nie widzę (auto ponad >170cm) więc "nie boli", ale $$$ chętnie za ten element przygarnę.

Maskę bym wymienił, bo to aluminium z tendencją do utleniania na rogach; zmiana na stalowy odpowiednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, el_guapo napisał:

Czy orientujecie się jak TU "wycenia" naprawy po gradzie?

Wymiana/szpachlowanie/wyciąganie elementu?

 

Niestety dorwał mnie grad w piątek i mam trochę "punktów" na masce i ze 3-4 na dachu. Maska ma konstrukcję zamkniętą (dwie zgrzane blachy aluminiowe z przestrzenią w środku i tylko paroma otworami technologicznymi - raczej nie do wyciągnięcia, ale kto wie.

 

Był rzeczoznawca, obejrzał, zrobił jakieś tam dokumenty. Teraz auto trafi do ASO i niech oni dalej się martwią. Co mnie obchodzi wycena, skoro ma być bezgotówkowo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, el_guapo napisał:

 

Dachu nie ruszam, jest tylko parę punktów a auto wysokie - nie widać.

Natomiast zależy mi na masce. Jeżeli magik miałby nawiercać dodatkowe otwory do wypchnięcia, to raczej wolałbym wymianę maski.

Bez żartów, jakie nawiercanie? Mamy XXI wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackfun napisał:

Bez żartów, jakie nawiercanie? Mamy XXI wiek.

 

Ale jak metodą PDR nie wyciągnie, a np. wgniotka jest na wysokości profilu zamkniętego (tak nazwę to wzmocnienie maski od wewnątrz) maski, to jak inaczej można to zrobić?

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, analyzer64 napisał:

 

Ale jak metodą PDR nie wyciągnie, a np. wgniotka jest na wysokości profilu zamkniętego (tak nazwę to wzmocnienie maski od wewnątrz) maski, to jak inaczej można to zrobić?

 

Wymienić maskę. U kolegi w aucie właśnie tak sobie mają zamiar poradzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spad napisał:

 

Z rok temu na kąciku dolnośląskim ktoś pytał o to. Finalnie wyszło tak, że zrobił wycenę u majstra od usuwania wgniotek, potem w TU i jak dobrze pamiętam wziął rozliczenie gotówkowe. Z tego co opowiadał to wyszedł jeszcze na plus bo kosztorysowo całe auto było do szpachlowania i lakierowania a magik od wgniotek zrobił swoje o wiele taniej. 

Potwierdzam, ale to było w 2018 r. 

Wycena PZU na chyba 6300 a zrobił magik od wyciągania za 4500. Za resztę był weekend w Budapeszcie 😁.

Wgniotów około 400, PZU wyceniło to wg wymiany maski a reszta do szpachlowania i malowania (dach, słupki, błotniki, drzwi) + wymiana szyby przedniej i takich listew przy szybie (nie robiłem wymiany tego)

 

Gdzieś jest wątek o tym zdarzeniu.

Edytowane przez Randar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Randar napisał:

Potwierdzam, ale to było w 2018 r. 

Wycena PZU na chyba 6300 a zrobił magik od wyciągania za 4500. Za resztę był weekend w Budapeszcie 😁.

Wgniotów około 400, PZU wyceniło to wg wymiany maski a reszta do szpachlowania i malowania (dach, słupki, błotniki, drzwi) + wymiana szyby przedniej i takich listew przy szybie (nie robiłem wymiany tego)

 

Gdzieś jest wątek o tym zdarzeniu.

 

400 wgniotów? 8] Masz zdjęcia? ;]

Edytowane przez maro_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, el_guapo napisał:

Czy orientujecie się jak TU "wycenia" naprawy po gradzie?

Wymiana/szpachlowanie/wyciąganie elementu?

 

Niestety dorwał mnie grad w piątek i mam trochę "punktów" na masce i ze 3-4 na dachu. Maska ma konstrukcję zamkniętą (dwie zgrzane blachy aluminiowe z przestrzenią w środku i tylko paroma otworami technologicznymi - raczej nie do wyciągnięcia, ale kto wie.

U mnie sprawa w toku. Rzeczoznawca z PZU naliczył 30-40 wgniotek i wycenił naprawę na 2054 złotych i 10 groszy :lol:

Jedno ASO na oględzinach naliczyło setkę wgniotek i zakwalifikowało maskę do wymiany i całe auto do malowania, ale nie podejmują się lakierować, bo to lakier strukturalny :lol:

Drugie ASO nie widziało samochodu, bo mogą się tym zająć dopiero we wrześniu więc nie mam innej oferty na naprawę. Lakierowali już w tej technologii i naprawę mogą wykonać.

Fachowiec od PDR mówi, że nie do wyciągnięcia bez śladu, bo lakier strukturalny.

Czekam do jesieni

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Randar napisał:

Potwierdzam, ale to było w 2018 r. 

Wycena PZU na chyba 6300 a zrobił magik od wyciągania za 4500. Za resztę był weekend w Budapeszcie 😁.

Wgniotów około 400, PZU wyceniło to wg wymiany maski a reszta do szpachlowania i malowania (dach, słupki, błotniki, drzwi) + wymiana szyby przedniej i takich listew przy szybie (nie robiłem wymiany tego)

 

Gdzieś jest wątek o tym zdarzeniu.

 

Ale czas szybko leci, obstawiałem, że to była świeża sprawa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maro_t napisał:

 

400 wgniotów? 8] Masz zdjęcia? ;]

Coś mam, ale trudno było uchwycić na błyszczącym lakierze.

https://photos.app.goo.gl/MYEa2oAikKG41DVq7

 ale tak naprawdę dobrze widocznych było może koło setki a reszta to małe ale jednak. 

Naprawa trwała chyba 3 dni. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Randar napisał:

Coś mam, ale trudno było uchwycić na błyszczącym lakierze.

https://photos.app.goo.gl/MYEa2oAikKG41DVq7

 ale tak naprawdę dobrze widocznych było może koło setki a reszta to małe ale jednak. 

Naprawa trwała chyba 3 dni. 

 

mój by pewnie podobnie wyglądał jakbym nie wypadł z domu z dywanami i kocami ;)

Tak sądzę patrząc na blaszane parapety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, maro_t napisał:

 

mój by pewnie podobnie wyglądał jakbym nie wypadł z domu z dywanami i kocami ;)

Tak sądzę patrząc na blaszane parapety

Mnie dopadło w trasie 🥺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega szyje pokrowce antygradowe i sprzedaje w internecie. Mówi że w tym roku zainteresowanie wzrosło kilkukrotnie. Cena to około 400zł za pokrowiec kilkuwarstwowy. Muszę też u niego zamówić bo w pracy parkuje pod chmurką.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał:

Kolega szyje pokrowce antygradowe i sprzedaje w internecie. Mówi że w tym roku zainteresowanie wzrosło kilkukrotnie. Cena to około 400zł za pokrowiec kilkuwarstwowy. Muszę też u niego zamówić bo w pracy parkuje pod chmurką.

Dobre jak pracujesz na miejscu i z budynku się nie ruszasz.

No chyba, że w razie wyjazdu wspólpracownik ogarnie, bo nie wyobrażam sobie codziennego zakładania tego pokrowca.

Wiem, że burze nie występują przez cały rok, ale mimo wszystko musi być to upierdliwe.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ZUBERTO napisał:

Dobre jak pracujesz na miejscu i z budynku się nie ruszasz.

No chyba, że w razie wyjazdu wspólpracownik ogarnie, bo nie wyobrażam sobie codziennego zakładania tego pokrowca.

Wiem, że burze nie występują przez cały rok, ale mimo wszystko musi być to upierdliwe.


Przyjeżdżam do pracy, zostawiam auto  i biorę służbowe i latam po Polsce. W naszym klimacie to myślę że bym założył z 10 razy w roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.