Skocz do zawartości

Pomysły na grad? AC? Pokrowce?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Po Tomaszowie Mazowieckim i gradzie 12cm zacząłem obawiać się o swoje zlomki których trochę mam. 3 chowam do garażu a kolejne 3 stoją na dworzu (w tym bus) obecnie powoli wysprzedaje je ale zanim to nastąpi chwila minie. Są jakieś mini casco na grad? Czy może jakieś pokrowce kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Luke16 napisał:

Po Tomaszowie Mazowieckim i gradzie 12cm zacząłem obawiać się o swoje zlomki których trochę mam. 3 chowam do garażu a kolejne 3 stoją na dworzu (w tym bus) obecnie powoli wysprzedaje je ale zanim to nastąpi chwila minie. Są jakieś mini casco na grad? Czy może jakieś pokrowce kupić?

Styropianem oblozyc lub gąbką;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, norbert123 napisał:

Styropianem oblozyc 

 

Ciekawe jak? Przecież styropian nie jest elastyczny i popęka, pozatym czym to przytrzymasz na aucie? Przy opadach gradu jest też wiatr, który zdmuchnie wszystko w mig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Bedziesz ten styropian wszedzie wozil ze soba? :hehe:

 

 

On coś pisał o kolekcji - założyłem, że ta kolekcja raczej stoi niż jeździ. Mea culpa.

 

Ten styropian przypomniał mi, że mam w bagażniku płaty podkładów pod panele podłogowe :hmm:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, el_guapo napisał:

 

A musi przylegać? Płaty styropianu na dach i maskę przymocowane pasami transportowymi.

Często wożę styropian w paczkach i wiem jak on się zachowuje po dociągnięciu pasów, a co dopiero pojedyńcze kartki. Luźno tego nie złapiesz, bo wiatr porwie, a za mocno popęka. Na serio... najgorsze rozwiązanie z możliwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-przeciwgradowy-14mm-fiat-tipo-ii-kombi-10438210021

 

Mam ten sam, 2 lata wstecz kosztował 500pln. Sezon w pełni to i cena większa. Ja jestem zadowolony. Albo AC i mieć w 4 literach grad. Jakbym miał za każdym razem obwiązywać auto folia lub innymi sposobami to już wolę AC. Pokrowiec też jest upierdliwy, do ściągnięcia pasują 2 osoby i mieć  miejsce na jego suszenie.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, steyr napisał:

https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-przeciwgradowy-14mm-fiat-tipo-ii-kombi-10438210021

 

Mam ten sam, 2 lata wstecz kosztował 500pln. Sezon w pełni to i cena większa. Ja jestem zadowolony. Albo AC i mieć w 4 literach grad. Jakbym miał za każdym razem obwiązywać auto folia lub innymi sposobami to już wolę AC. Pokrowiec też jest upierdliwy, do ściągnięcia pasują 2 osoby i mieć  miejsce na jego suszenie.

 

Ten pokrowiec ma piankę wszystą tylko na masce, dachu i tyle. Czyli producent zakłada,że grad pada pionowo.

A to błąd. W 2017 jak przyszła nawałnica i grad 6cm to auta pod moim blokiem były zrąbane też po bokach, bo wiał wiatr silny i kule padały pod kątem.

 

Także za prawie 800pln taki pokrowiec jak dla mnie bezużyteczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mihail napisał:

 

Ten pokrowiec ma piankę wszystą tylko na masce, dachu i tyle. Czyli producent zakłada,że grad pada pionowo.

A to błąd. W 2017 jak przyszła nawałnica i grad 6cm to auta pod moim blokiem były zrąbane też po bokach, bo wiał wiatr silny i kule padały pod kątem.

 

Także za prawie 800pln taki pokrowiec jak dla mnie bezużyteczny.

 

 

Pokrowiec zachodzi na słupki, pianka również jest na tylnej pionowej klapie tak jak u mnie w przypadku kombi, poza tym sam materiał też amortyzuje. Każdy ma swoje zdanie, zawsze można uszyć samemu albo zlecić babci. Stosuje go na mniejsze GP to i więcej pokrywa sama pianka. No chyba że lecą głazy po 10cm to i po piance 14cm mogą być ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, steyr napisał:

 

Pokrowiec zachodzi na słupki, pianka również jest na tylnej pionowej klapie tak jak u mnie w przypadku kombi, poza tym sam materiał też amortyzuje. Każdy ma swoje zdanie, zawsze można uszyć samemu albo zlecić babci. Stosuje go na mniejsze GP to i więcej pokrywa sama pianka. No chyba że lecą głazy po 10cm to i po piance 14cm mogą być ślady.

 

Wyatarczy 6cm grad lecący pod kątem i szyb bocznych nie ma. To leci ponad 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Mihail said:

poziomo nie ale wyatarczy lekko skosem i juz wali w bok auta

 

Co nie zmienia faktu, ze zazwyczaj wgniotki sa na dachu/masce, etc.

O wybitych bocznych szybach od gradu w zyciu nie slyszalem...

Nie chcesz to nie kupuj, a nie wymyslasz jakies absurdalne teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 22:13, Luke16 napisał:

Po Tomaszowie Mazowieckim i gradzie 12cm zacząłem obawiać się o swoje zlomki których trochę mam. 3 chowam do garażu a kolejne 3 stoją na dworzu (w tym bus) obecnie powoli wysprzedaje je ale zanim to nastąpi chwila minie. Są jakieś mini casco na grad? Czy może jakieś pokrowce kupić?

 

Chyba taniej niż mini casco na trzy auta wyjdzie Cię postawienie własnoręcznie prostej wiaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Co nie zmienia faktu, ze zazwyczaj wgniotki sa na dachu/masce, etc.

O wybitych bocznych szybach od gradu w zyciu nie slyszalem...

Nie chcesz to nie kupuj, a nie wymyslasz jakies absurdalne teorie.

 

 

Taki mądry jesteś?

 

Tu masz fotkę elewacji po gradzie. Leciał pod kątem.

Zgodnie z Twoją teorią tylko pionowo leci grad.

No to tu chyba ktoś stał, łapał grad i rzucał nim w ścianę.

 

CleXWPfWYAA0JBj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Mihail said:

 

 

Taki mądry jesteś?

 

Tu masz fotkę elewacji po gradzie. Leciał pod kątem.

Zgodnie z Twoją teorią tylko pionowo leci grad.

No to tu chyba ktoś stał, łapał grad i rzucał nim w ścianę.

 

 

To Twoja elewacja, czy wynalazles jakas fotke w necie z przypadkiem jeden na milion?

Wszystkie uszkodzenie po gradzie u znajomych jakie znam, to jednak pokrowiec z linka w zupelnosci wystarczy...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To Twoja elewacja, czy wynalazles jakas fotke w necie z przypadkiem jeden na milion?

Wszystkie uszkodzenie po gradzie u znajomych jakie znam, to jednak pokrowiec z linka w zupelnosci wystarczy...  

 

 

W internecie są setki zdjęć tego typu.

Ale to nawet nie ma znaczenia-to jedno zdjęcie obaliło twoją głupkowatą teorię, jakoby grad leciał wyłacznie pionowo.

 

Zwykła logika, taka na poziomie przedszkola mówi,że jeśli silny wiatr targa w powietrzu pokrycia dachów, gałęzie to i jest w stanie wpłynąć na trajektorię lotu lodowej kulki wazacej może z 100g.

 

Także dalsza dyskusja z tobą jest dla mnie stratą czasu, bo i tak znając życie będziesz uparcie bronił swej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.