Skocz do zawartości

Kia Ceed facelift 2022...


K3

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, chojny napisał:


Przestań to brać albo bierz ale polowe.
🤣

 

Ale on ma rację. 

Miałem (nie) przyjemność zrobić trasę koło 400 km GLA (2019 rok). Bezpośrednie porównanie z nowym Ceedem wygląda dla MB bardzo blado.

Tanie błyszczące plastiki, gorsze wyciszenie przy prędkościach rzędu 140-150 km/h, drgający nieznośnie tablet na środku - to opis MB, nie Kii.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bizz napisał:

Miałem (nie) przyjemność zrobić trasę koło 400 km GLA (2019 rok). Bezpośrednie porównanie z nowym Ceedem wygląda dla MB bardzo blado.

Jak jechałeś bieda MB i porównujesz do bogatej wersji Kii to tak jest. Porównaj obie bogate.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcindzieg napisał:

Jak jechałeś bieda MB i porównujesz do bogatej wersji Kii to tak jest. Porównaj obie bogate.

 

ale pewnie bieda MB nadal jest droższy od bogatej Kii, więc porównanie jak najbardziej słuszne. No chyba że ktoś jeszcze wierzy w magię znaczków i sam fakt gwiazdy na masce powoduje że porównanie jest bez sensu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maro_t napisał:

ale pewnie bieda MB nadal jest droższy od bogatej Kii, więc porównanie jak najbardziej słuszne.

Niekoniecznie. BMW wygrało przetarg dla policji bo było najtańsze. Do tego nie oceniamy wszystkiego. Bo samochód to nie tylko wnętrze. To też silniki, prowadzenie, wykonanie itd itp. Powinieneś to zresztą dobrze wiedzieć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał:

 

Ale on ma rację. 

Miałem (nie) przyjemność zrobić trasę koło 400 km GLA (2019 rok). Bezpośrednie porównanie z nowym Ceedem wygląda dla MB bardzo blado.

Tanie błyszczące plastiki, gorsze wyciszenie przy prędkościach rzędu 140-150 km/h, drgający nieznośnie tablet na środku - to opis MB, nie Kii.

 

Biedawersja to nie Mercedes. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Biedawersja to nie Mercedes. 

 

Zauważyłem od jakiegoś czasu że często doprowadzasz do sytuacji w której po podaniu argumentów rzucasz jakimś kiepskim tekstem. Szkoda, bo traktuję Cię jako bardzo sensownego rozmówcę. 

Spadek jakości MB jest bardzo zauważalny. Zobaczymy w praktyce, pojawiła się w domu nowa C, póki co bez emocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bizz napisał:

 

Zauważyłem od jakiegoś czasu że często doprowadzasz do sytuacji w której po podaniu argumentów rzucasz jakimś kiepskim tekstem. Szkoda, bo traktuję Cię jako bardzo sensownego rozmówcę. 

Spadek jakości MB jest bardzo zauważalny. Zobaczymy w praktyce, pojawiła się w domu nowa C, póki co bez emocji. 

 

 

No a co mam Ci napisać? Że tak KIA jest jak Mercedes? No nie jest. Mercedes jest w środku odpustowy i plastikowy ale nadal jest jakościowo lata świetlne przed KIA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

Jak jechałeś bieda MB i porównujesz do bogatej wersji Kii to tak jest. Porównaj obie bogate.

 

Po czy wniosłeś to odkrywcze stwierdzenie że jedno biedne a drugie bogate?

 

Kia w jakiejś średniej wersji, MB nie mam pojęcia, nie znam się na ich wyposażeniu. Ale w MB była skórzana (pseudo skórzana?) tapicerka, w Kii zwykła. 

Po prostu Ceed był wyraźnie bardziej wyciszony, co ma wersja do tego? Płacąc za markę, liczyłbym na wyższą jakość w każdej klasie , a GLA i Ceed to dwa kompakty, jeden lekko podwyższony - tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

 

No a co mam Ci napisać? Że tak KIA jest jak Mercedes? No nie jest. Mercedes jest w środku odpustowy i plastikowy ale nadal jest jakościowo lata świetlne przed KIA. 

 

Ale w czym ta jakość się przejawia? 

 

Bo ja Ci napisałem, że tablet drgał całą drogę i było głośniej niż w Kii - nie silnik było słychać tylko wiatr przez uszczelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

No to nie wiem o co Ci chodzi. 

 

O merytorykę wypowiedzi. 

 

Z jednej strony masz konkretny argument, sprawdzony organoleptycznie ale owszem, subiektywny.

Z drugiej strony "Biedawersja to nie Mercedes".

 

Jeśli nadal nie wiesz o co chodzi, to cóż... tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bizz napisał:

Po czy wniosłeś to odkrywcze stwierdzenie że jedno biedne a drugie bogate?

Po tym że trochę lat przejeździłem Kiami. Zresztą dalej w pracy jeżdżę i uważam że to świetne auta. Ale jeździłem też MB na wypasie i uważam że Kia nie ma w ogóle startu do niego. I to bynajmniej nie S-klasą tylko GLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bizz napisał:

 

O merytorykę wypowiedzi. 

 

Z jednej strony masz konkretny argument, sprawdzony organoleptycznie ale owszem, subiektywny.

Z drugiej strony "Biedawersja to nie Mercedes".

 

Jeśli nadal nie wiesz o co chodzi, to cóż... tyle.

 

 

Dlatego napisałem, bierz KIE jak jest lepsza i nie ma o czym dalej gadać. 

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym że trochę lat przejeździłem Kiami. Zresztą dalej w pracy jeżdżę i uważam że to świetne auta. Ale jeździłem też MB na wypasie i uważam że Kia nie ma w ogóle startu do niego. I to bynajmniej nie S-klasą tylko GLC.
Małe i tanie Merce, tak jak Audi, BMW to ogólnie nic ciekawego. Robią to aby przyciagac klientów posiadających większe modele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

Po tym że trochę lat przejeździłem Kiami. Zresztą dalej w pracy jeżdżę i uważam że to świetne auta. Ale jeździłem też MB na wypasie i uważam że Kia nie ma w ogóle startu do niego. I to bynajmniej nie S-klasą tylko GLC.

 

Kiedyś też miałem do czynienia z Kią i nie mam dobrych wspomnień, ale ostatni model Ceeda to kawał dobrej roboty. 

Jak porównać podobne rozmiarowo i wyposażeniowo samochody, to nie można świadomie napisać "nie ma startu". 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rado_ napisał:

Małe i tanie Merce, tak jak Audi, BMW to ogólnie nic ciekawego. Robią to aby przyciagac klientów posiadających większe modele.

Oczywiście że tak. Tylko weźmy przykładowo BMW 1. Z najmniejszym silnikiem. Niby tanie ale prowadzi się świetnie. Do tego możesz kupić z 300 KM silnikiem. Wtedy już nie jest tanie ale żadna Kia nie ma startu. To samo w A-klasie. Można pisać że głośny. Ale pakiety wygłuszające są nawet w Astrze. A sama lista opcjonalnego wyposażenia w takiej A-klasie jest pewnie dłuższa niż we wszystkich modelach Kii razem.

Dlatego porównywanie bieda wersji i pisanie że Kia lepsza jest kompletnie bez sensu. Choć oczywiście można i będzie to poniekąd prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bizz napisał:

 

Kiedyś też miałem do czynienia z Kią i nie mam dobrych wspomnień, ale ostatni model Ceeda to kawał dobrej roboty. 

Jak porównać podobne rozmiarowo i wyposażeniowo samochody, to nie można świadomie napisać "nie ma startu".

 

Napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rado_ napisał:
10 godzin temu, marcindzieg napisał:
Po tym że trochę lat przejeździłem Kiami. Zresztą dalej w pracy jeżdżę i uważam że to świetne auta. Ale jeździłem też MB na wypasie i uważam że Kia nie ma w ogóle startu do niego. I to bynajmniej nie S-klasą tylko GLC.

Małe i tanie Merce, tak jak Audi, BMW to ogólnie nic ciekawego. Robią to aby przyciagac klientów posiadających większe modele.

 

Pewnie po to, aby właściciel A-class z dieslem 109KM poczuł się jak w A45 AMG... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, K3 napisał:

 

Pewnie po to, aby właściciel A-class z dieslem 109KM poczuł się jak w A45 AMG... 

To jest inny target klientow u nas takie A i C w poprzedniej firmie byly jako sluzbowki najmniejszy silnik ale premium. Jezdzilem Pankiem GLA chyba 200 dla mnie to bez szalu tyle pieniedzy bym nie dal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcindzieg napisał:

Oczywiście że tak. Tylko weźmy przykładowo BMW 1. Z najmniejszym silnikiem. Niby tanie ale prowadzi się świetnie. Do tego możesz kupić z 300 KM silnikiem. Wtedy już nie jest tanie ale żadna Kia nie ma startu. To samo w A-klasie. Można pisać że głośny. Ale pakiety wygłuszające są nawet w Astrze. A sama lista opcjonalnego wyposażenia w takiej A-klasie jest pewnie dłuższa niż we wszystkich modelach Kii razem.

Dlatego porównywanie bieda wersji i pisanie że Kia lepsza jest kompletnie bez sensu. Choć oczywiście można i będzie to poniekąd prawda.

 

dla mnie właśnie to dzisiaj odróżnia auta premium od "dla ludu". Mercedes A-Clasa może być skonfigurowany tak jak żadna Kia ani VW nie może. Chcesz mocny silnik proszę bardzo, chcesz 4x4 proszę bardzo. Czyli możliwość personalizacji. Ale gdybym miał do wyboru A-Clasę z najmniejszym silnikiem, to też bym wolał Kię, bo wtedy to już jest płacenie za znaczek.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

dla mnie właśnie to dzisiaj odróżnia auta premium od "dla ludu". Mercedes A-Clasa może być skonfigurowany tak jak żadna Kia ani VW nie może. Chcesz mocny silnik proszę bardzo, chcesz 4x4 proszę bardzo. Czyli możliwość personalizacji. Ale gdybym miał do wyboru A-Clasę z najmniejszym silnikiem, to też bym wolał Kię, bo wtedy to już jest płacenie za znaczek.

 

Tyle, że ta personalizacja kosztuje.

A premium w wersji bieda startuje z wyższego pułapu kwotowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.