Skocz do zawartości

Renowacja reflektorów poszła nie tak, jak odwrócić efekt


crisof99

Rekomendowane odpowiedzi

na początek uwaga - 400 jest zbyt agresywna wg mnie. Start od 600 jest już dość agresywny. Inna sprawa, że nie widzę na zdj zacieków z wody, jak robiłeś to na sucho to kolejny błąd, to 600 w górę to papiery wodne i musisz ich używać z duża ilością wody bo się zapychają szybko i cała robota nie ma sensu). Papier namoczony i potem spryskiwacz i co chwilę kilka psików, woda ma się tam lać.

Ja zaczynałem od 800-1500-2000 (opcjonalnie 2500- ale tylko jak widzisz powód).

 

ile warstw lakieru tam dałeś i jaki to lakier-2K?

Możesz zostawić do utwardzenia i polerka albo zabawa z papierami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 20:59, crisof99 napisał:

Witam, postanowiłem uczynic renowacje jednego z reflektorów no i wyszła tragicznie, wiem ze to przez źle zakupiony lakier bezbarwny w spray. Jak moge teraz odwrocic ten efekt? Znowu wycierajac papierem 400/600/2000k? Czy polecicie cos innego? Tutaj efekt...https://ibb.co/7Q0yxFR

 

Polerkę zrób. Lakier z utwardzaczem dał ten sam efekt przy 4 warstwach.  Po polerce jest idealnie. 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, crisof99 napisał:

Lakier byl z castoramy bez zadnego utwardzacza, teraz kupiłem APP 2K Klarlack. Dałem jakos 3 warsty. Wiec zaczac od 600 zeby to zedrzeć?

Zacznij od 1200 na mokro, włóż trochę więcej pracy, mniej zniszczysz, zakończ na mokro 3000. Lakieru daj 4-5 cienkich warstw na mokro. Albo po papierze, polerka solidna, odtłuść delikatnym preparatem i daj ceramikę... Efekt będzie odpowiedni :piwko:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 14:01, crisof99 napisał:

Lakier byl z castoramy bez zadnego utwardzacza, teraz kupiłem APP 2K Klarlack. Dałem jakos 3 warsty. Wiec zaczac od 600 zeby to zedrzeć?

im grubszy papier tym łatwiej narobić głębokich rys i nierówności - nie warto

Jeżeli chcesz to lakierować od nowa lakierem 2K to 1000-1200 na start, dużo wody i musisz się pozbyć lakieru, który dałeś.

ALE ja bym to na początek próbował polerować (jak masz czym) bo możesz to wyciągnąć i rok-dwa Ci to wytrzyma (chyba że bardzo dużo jeździsz).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000-1500-2500-3500 zdaje się, że takie papiery mam jak nosiłem się z zamiarem polerowania lamp. Teraz bym takie same gradację użył. Na to lakier 2K bym dał, i znając siebie jeszcze na koniec liznął jakąś menzerną finishującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, analyzer64 napisał:

1000-1500-2500-3500 zdaje się, że takie papiery mam jak nosiłem się z zamiarem polerowania lamp. Teraz bym takie same gradację użył. Na to lakier 2K bym dał, i znając siebie jeszcze na koniec liznął jakąś menzerną finishującą.

3500 to chyba będzie gładszy niz kartka papieru;]

Myślałem ,ze jak się klosz lakieruje to nie musi być aż tak bardzo wypolerowany i wystarczy papier 1500, góra 2000:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jakaś chropowatość jest podobno zalecana, ale myślę że gładki poliwęglan, nawet po papierze 3500 jest na tyle przyczepny, że dałby dobry efekt :hmm:

Można równie dobrze nie lakierować, a zabezpieczać jakimś Meguiars Headlight Protectant, czy Sonax Profiline Headlight Protect-to chroni przed UV. Można iść też w folię (droższa niż ta chemia czy lakier), albo lakier 2K. :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.