Jump to content

Renault, Opel, Peugeot czy może Nissan do 8-9 tys?

HerrMajki
 Share

Recommended Posts

Niestety bolid żony idzie na żyletki - pogonili mnie wczoraj w SKP - za dużo rudej.

Muszę kupić wozidło do jazdy w koło komina, które nie zardzewieje od stania na dworze w ciągu 3 lat. Coś do czego jest duży dostęp części i nie rujnuje portfela. Wstępnie przymierzam się do:

1 Modus/Clio - 1.2 75KM

2 Corsa C/D - 1.2 80KM

3 Micra K12 - 1.2 80KM

4 206/207 - 1.4 (nie VTi)

Co z tymi silnikami może być nie tak (oprócz mocy)? W Oplu wiem, że rozrząd kuca, VTi poczytałem, że przy większych przebiegach lepiej omijać. Gdzie ewentualnie szukać dziury przy oglądaniu?

Edited by HerrMajki

• HerrMajki changed the title to Renault, Opel, Peugeot czy może Nissan do 8-9 tys?
2 minuty temu, PawelWaw napisał:

Duzo tej rdzy ? 

Moze po prostu zmienic skp ? 

No nie - Micra K11 z 2001 - progi zjedzone i mocno w tym roku poleciała przy mocowaniu wahaczy. Poza ty i tak był plan jesienią puścić bo zimówki sie skończyły i podwoiłbym wartość pojazdu po zakupie nowych.

50 minut temu, ghost2255 napisał:

W takim budżecie, to ten, który ma podłogę i progi.

A najlepiej mieć jeszcze kilka złotych na doprowadzenie do porządku po zakupie.

Parę złotych raczej rezerwuje na jakieś sprawy bardziej mechaniczne niż blacharskie.

Godzinę temu, HerrMajki napisał:

Parę złotych raczej rezerwuje na jakieś sprawy bardziej mechaniczne niż blacharskie.

Szedłbym w Clio.

W starych autach chyba najlepiej z rdzą w Renault, do tego błotniki plastikowe.

• Like 3

2 godziny temu, HerrMajki napisał:

to clio. Renówki nawet małe dobrze są zabezpieczone przed rudą, miałem 3 i w żadnej to nie był problem.  Pewnie celujesz w model clio III.  Szukałbym benzyniaka 1.4 16v moc podawan od 95-98 KM. Miałem taki w II i bardzo fajnie napędzał samochód przy akceptowalnym zużycia paliwa.

• Like 2

41 minut temu, r1sender napisał:

to clio. Renówki nawet małe dobrze są zabezpieczone przed rudą, miałem 3 i w żadnej to nie był problem.  Pewnie celujesz w model clio III.  Szukałbym benzyniaka 1.4 16v moc podawan od 95-98 KM. Miałem taki w II i bardzo fajnie napędzał samochód przy akceptowalnym zużycia paliwa.

Żona robi 2 tys rocznie więc spalanie ma małe znaczenie. Chodzi bardziej o prostotę napraw i dostęp części. 

A VW Polo jak wygląda w tym wieku? 

11 minut temu, HerrMajki napisał:

Żona robi 2 tys rocznie więc spalanie ma małe znaczenie. Chodzi bardziej o prostotę napraw i dostęp części. 

Polo kupisz starsze bo VW w Polsce lepiej trzyma cenę.

Meriva A, techniczne Corsa C, nie rdzewieje, 1.4 16V demonem nie jest ale jeździ i się nie psuje raczej.

6 godzin temu, KYRTAP napisał:

Proponujesz aby szukał skp do skutku? Poważnie? 

2 skp i 3 wyniki. 

Moze nie jest tak zle dlatego pytam ile rdzy... 

3 godziny temu, HerrMajki napisał:

Silniki benzynowe  tych autach są trwałe czy to 1.2 czy 1.4 i 1.6. Części dostępne w  rozsądnej kasie, nawet oryginalne. Polo może już chrupać ruda. 

Niestety bolid żony idzie na żyletki - pogonili mnie wczoraj w SKP - za dużo rudej.
Muszę kupić wozidło do jazdy w koło komina, które nie zardzewieje od stania na dworze w ciągu 3 lat. Coś do czego jest duży dostęp części i nie rujnuje portfela. Wstępnie przymierzam się do:
1 Modus/Clio - 1.2 75KM
2 Corsa C/D - 1.2 80KM
3 Micra K12 - 1.2 80KM
4 206/207 - 1.4 (nie VTi)
Co z tymi silnikami może być nie tak (oprócz mocy)? W Oplu wiem, że rozrząd kuca, VTi poczytałem, że przy większych przebiegach lepiej omijać. Gdzie ewentualnie szukać dziury przy oglądaniu?
Clio, mam rocznik 2000 i brak problemów z rdza na progach i podłodze. A auto parkowane pod chmurką.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

15 godzin temu, HerrMajki napisał:

No nie - Micra K11 z 2001

moja jeździ K11 z 1998 r i nie chce nic innego . micra się jeszcze jakoś trzyma ale wszystko robione samemu. mam też clio III z 2010 r od nowości . renówka bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją silnik 1,2 75 KM demonem nie jest ale prosty i tani w obsłudze. micra k12 jest na podwoziu clio , silnik ma podobne osiągi . z zaproponowanych przez Ciebie aut weź te , które będzie najzdrowsze i przystępne cenowo , wszelkie ew usterki trzeba jakby "włożyć w ryzyko ". wg mojego sumienia francuzy mają lepszą antykorozję niż corsa czy japońce.

• Like 3

8 godzin temu, HerrMajki napisał:

A Yarosław z 2006 z silnikiem 1.3 87KM będzie równie dobry jak silniki 1.3 z Yarisa I? czy tu już ruda będzie rządzić?

Najpierw zobacz jak wyglądają progi w okolicy tylnego koła. Szukałem dla córki  pierwszego  samochodu i kilka yarisów  obejrzałem i smutno to wygląda. Ponoć częściowo pasują progi od kangura ale też trzeba rzeźbić.

11 minut temu, r1sender napisał:

Najpierw zobacz jak wyglądają progi w okolicy tylnego koła. Szukałem dla córki  pierwszego  samochodu i kilka yarisów  obejrzałem i smutno to wygląda. Ponoć częściowo pasują progi od kangura ale też trzeba rzeźbić.

Niestety kiedyś musiałem sprzedać całkiem sprawnego Yarisa że względu na rdzę. Nadkola i progi ☹️

Yaris made in Japan. Podobno te z Francji mają lepsze blachy.

• Like 1

A Yarosław z 2006 z silnikiem 1.3 87KM będzie równie dobry jak silniki 1.3 z Yarisa I? czy tu już ruda będzie rządzić?
To już może być loteria.

Przy francuzie z tego rocznika jak nie był bity i zrobiony na sztukę rudej nie będzie.

Popatrz też na cytrynę lub puga.

Tapatalk

Na razie jest ciekawie. 90% ogłoszeń "prywatnych" to handlarze. Z kilku godnych uwagi nie obejrzałem nic bo... "najwcześniej będzie mógł w środę", "wyjechał na kilka dni", zarezerwowany do przyszłego tygodnia" itd... Po co wystawiać i zawracać sobie d..pe? K11 wczoraj sprzedałem w godzinę od wystawienia ogłoszenia.

Ale najlepszy był gość, który podczas 3 minutowej rozmowy o samochodzie (bo w ogłoszeniu napisał nic i oczywiście był mocno poirytowany pytaniami, na które pewnie odpowiadał już setny raz) kilka razy powtórzył że cena nie podlega negocjacji (nawet o to nie pytałem) po czym za 2 godziny obniżył cenę o 600 zł ale podstawowych informacji o samochodzie nadal nie dodał.