Skocz do zawartości

Przyciemnione szyby - jak to działa?


Pietro_M

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie napiszę, że po raz pierwszy mam w aucie folię na szybach. Folia ma drugi od końca stopień przepuszczalności (mocniejsza to już smoła). Moim celem było odcięcie promieni słonecznych, żeby dziecku w foteliku nie świeciło/raziło, a efekt jest jak na zdjęciu.

Czy ja czegoś nie wiem o foliach, czy szyby są niedokładnie oklejone, czy może po prostu tak ma być?

IMG_20210717_153205.jpg

Edytowane przez Pietro_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pietro_M napisał:

Na wstępie napiszę, że po raz pierwszy mam w aucie folię na szybach. Folia ma drugi od końca stopień przepuszczalności (mocniejsza to już smoła). Moim celem było odcięcie promieni słonecznych, żeby dziecku w foteliku nie świeciło/raziło, a efekt jest jak na zdjęciu.

Czy ja czegoś nie wiem o foliach, czy szyby są niedokładnie oklejone, czy może po prostu tak ma być?

IMG_20210717_153205.jpg

Za jasno.   Moze ci folie zla nakleili

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie napiszę, że po raz pierwszy mam w aucie folię na szybach. Folia ma drugi od końca stopień przepuszczalności (mocniejsza to już smoła). Moim celem było odcięcie promieni słonecznych, żeby dziecku w foteliku nie świeciło/raziło, a efekt jest jak na zdjęciu.
Czy ja czegoś nie wiem o foliach, czy szyby są niedokładnie oklejone, czy może po prostu tak ma być?
IMG_20210717_153205.jpg.46e9208ae44f43b96ee5b119eedd044c.jpg
Ja na fotce folii nie widzę, albo jakieś dziwne ujęcie. A zrob fotkę z zewnątrz z boku przednie i tylne drzwi, i podobnie od środka, żeby zobaczyć różnice. Od kilkunastu lat przyciemniam każde moje auto i takiej lampy nie kojarzę w środku.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pietro_M napisał:

Na wstępie napiszę, że po raz pierwszy mam w aucie folię na szybach. Folia ma drugi od końca stopień przepuszczalności (mocniejsza to już smoła). Moim celem było odcięcie promieni słonecznych, żeby dziecku w foteliku nie świeciło/raziło, a efekt jest jak na zdjęciu.

Czy ja czegoś nie wiem o foliach, czy szyby są niedokładnie oklejone, czy może po prostu tak ma być?

IMG_20210717_153205.jpg

Cyknij z zewnątrz fotę. Bo to może być fajna folia na przednie boczne szyby :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zależy kiedy zdjęcie było robione (od nasłonecznienia) i folii. Ta niby jakąś markowa z certyfikatami (z zewnątrz ciemna a od środka nie zaciemnia za mocno), miałem kiedyś jakąś z allegro i tam to była smołą z obu stron (w ciemnym otoczeniu przez tylną szybę cofać się nie dało).

Na fotach widać, że tył deko ciemniejszy, ale wrażenia ciemnicy nie ma, trza byłoby na jednolitym tle z różnymi stopniami nasłonecznienia zdjęcia zrobić. Mój dzieciak zadowolony, od oklejenia przestaliśmy używać te "firaneczki", a mała nie brzęczy, że coś ją razi.

Oto foty o 1 stopień przed smołą z zewnątrz i że środka pod słońce (przód fabryka 70%):

 

20200327_152250.jpg.a1676a08a3e144309a0567a06ad2e4a6.jpg

20210718_103747.jpg

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spad @Pipper tak to wygląda na żywo, niestety fotki z garażu, więc nie do końca oddaje efekt. 

Wewnątrz auta widać różnicę, między czystym przodem a przyciemnionym tyłem, ale mówiłem majstrom że będzie dziecko jeździć i ma mu nie świecić słońce.

IMG_20210718_164822.jpg

IMG_20210718_164838.jpg

IMG_20210718_164925.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pietro_M napisał:

@spad @Pipper tak to wygląda na żywo, niestety fotki z garażu, więc nie do końca oddaje efekt. 

Wewnątrz auta widać różnicę, między czystym przodem a przyciemnionym tyłem, ale mówiłem majstrom że będzie dziecko jeździć i ma mu nie świecić słońce.

IMG_20210718_164822.jpg

IMG_20210718_164838.jpg

IMG_20210718_164925.jpg

Jeśli takie coś jest nazwane jako przedostatnie przed 99% to ja tu czegoś nie rozumiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=132828]spad[/mention] [mention=138716]Pipper[/mention] tak to wygląda na żywo, niestety fotki z garażu, więc nie do końca oddaje efekt. 
Wewnątrz auta widać różnicę, między czystym przodem a przyciemnionym tyłem, ale mówiłem majstrom że będzie dziecko jeździć i ma mu nie świecić słońce.
IMG_20210718_164822.jpg.3916beca264bac5d68c85e1874d927e1.jpg
IMG_20210718_164838.jpg.51e77db4f558362610766513cce1f0e3.jpg
IMG_20210718_164925.jpg.92e43a547ba56592fbd51fe437d8a63b.jpg
W swoich autach zawsze na tył daje przedostatnia folie z pięciu poziomow przyciemnienia w ofercie u fachowca. Nie ma szans żeby przez folie z zewnątrz zobaczyć przedni zagłówek. W zasadzie z zewnątrz nic nie widać co jest w aucie nawet pod slonce. To już trzeba podejść z bliska i przyłożyć glowe do szyby, żeby coś zobaczyć.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.07.2021 o 13:01, Pietro_M napisał:

Skończy się na czyszczeniu szyb po starej folii (200zł) + przyciemnienie nową folią, najciemniejszą z możliwych. Szkoda tylko, że ścieżki ogrzewania szyby mogą nie przeżyć. :(

 

Z tego co wiem to aktualnie w szybach ścieżki ogrzewania nie są już na wierzchu, wiec nie ma ryzyka zerwania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 13:01, Pietro_M napisał:

Skończy się na czyszczeniu szyb po starej folii (200zł) + przyciemnienie nową folią, najciemniejszą z możliwych. Szkoda tylko, że ścieżki ogrzewania szyby mogą nie przeżyć. :(

Inna firma, czy poszedłeś z reklamacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 13:01, Pietro_M napisał:

Skończy się na czyszczeniu szyb po starej folii (200zł) + przyciemnienie nową folią, najciemniejszą z możliwych. Szkoda tylko, że ścieżki ogrzewania szyby mogą nie przeżyć. :(

 

Fakt, jest zbyt jasno, pytanie czemu tak łatwo odpuszczasz komuś kto nie wykonał usługi zgodnie z Twoimi oczekiwaniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

Fakt, jest zbyt jasno, pytanie czemu tak łatwo odpuszczasz komuś kto nie wykonał usługi zgodnie z Twoimi oczekiwaniami?

Stań na ich miejscu.

Ciężko wyczuc klienta, ta sama folia jednemu będzie za jasna, drugiemu za ciemna, a trzeciemu w sam raz. Coś podpowiadają, sugerują, ale ostatecznie decyzja jest klienta.

Mi podstawili pod nos oklejone szyby i kazali wybierać.

Wziąłem o "stopień jaśniejszą od smoły" i bałem się, że będzie za ciemno, a po jakimś czasie stwierdziłem, że smoła byłaby idealna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fakt, jest zbyt jasno, pytanie czemu tak łatwo odpuszczasz komuś kto nie wykonał usługi zgodnie z Twoimi oczekiwaniami?
To moje pierwsze przyciemnione szyby, byłem zdecydowany na najciemniejszą folię.

Na miejscu mówię im, że to moja pierwsza folia, potrzebuję, żeby dziecku z tyłu nie świeciło i poproszę najciemniejszą folię.

Oni mi pokazali smołę (5% przepuszczalności) i odcień jaśniejszą (12% przepuszczalności) na dwóch różnych autach i doradzili odcień jaśniejszy niż smołę. Zgodziłem się za ich namową. Także to (niestety dla mnie) nie do końca ich wina.



Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten Hyundai i30 z 2016r. ma jakąś niezrozumiałą budowę szyb, bo pomimo folii blokującej 95% światła, wczoraj ok. 17:00 przy pełnym słońcu przez tylną szybę, na tylnej półce było jasno a pasażerowie z tyłu też byli dobrze oświetleni.

Na zdjęciu jest już nową folia, mniej przepuszczająca.





b31d6543894d8c9744cffa1938fb7430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pietro_M napisał:

Wydaje mi się, że ten Hyundai i30 z 2016r. ma jakąś niezrozumiałą budowę szyb, bo pomimo folii blokującej 95% światła, wczoraj ok. 17:00 przy pełnym słońcu przez tylną szybę, na tylnej półce było jasno a pasażerowie z tyłu też byli dobrze oświetleni.

Na zdjęciu jest już nową folia, mniej przepuszczająca.

Ja myślę, że niepotrzebnie zrywałeś poprzednią.

Patrzyłeś wcześniej w innych autach, np. u znajomych jak to wygląda?

Chyba chciałeś mieć noc, której nie dostaniesz przy folii do przyciemniania.

Może trzeba było jakąś reklamową folią okleić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że niepotrzebnie zrywałeś poprzednią.
Patrzyłeś wcześniej w innych autach, np. u znajomych jak to wygląda?
Chyba chciałeś mieć noc, której nie dostaniesz przy folii do przyciemniania.
Może trzeba było jakąś reklamową folią okleić?
 
Nie, nie chciałem mieć nocy. Wystarczyłoby mi, żeby słońce przez tylną szybę nie oślepiało mi dziecka, które jeździ tyłem do kierunku jazdy. ;)

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chciałem mieć nocy. Wystarczyłoby mi, żeby słońce przez tylną szybę nie oślepiało mi dziecka, które jeździ tyłem do kierunku jazdy. default_wink.gif

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja do tipo kupiłem takie osłony na wymiar. Dałem za tył coś koło 400 zł. Jeśli połączysz to z przyciemnianymi szybami, to pewnie uzyskasz to, czego oczekujesz. Niestety nie pamiętam gdzie je zamawiałem, bo było to 4 lata temu, ale to coś podobnego do tego:
https://trokot.pl/oslony-przeciwsloneczne/
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gilbert3 napisał:

Ja do tipo kupiłem takie osłony na wymiar. Dałem za tył coś koło 400 zł. Jeśli połączysz to z przyciemnianymi szybami, to pewnie uzyskasz to, czego oczekujesz. Niestety nie pamiętam gdzie je zamawiałem, bo było to 4 lata temu, ale to coś podobnego do tego:
https://trokot.pl/oslony-przeciwsloneczne/

Montowane są na stałe czy zwijane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.