Skocz do zawartości

Wymiana żyłki - podkaszarka elektryczna Stiga


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w czymś takim wymienia się żyłkę?

Kupuje całą nową głowicę czy zdejmuje się na siłę pierścień zasłaniający po obwodzie żyłkę?

Jak się go zdejmuje to da się go z powrotem założyć?

 

Kosiłem tak dużo, że żyłki starczyło na 7 lat ;l, więc nie zbankrutuję jak kupię głowicę, ale mam już żyłkę i znów chciałbym zostać gohaterem we własnym domu. :phi:

 

 

 

20210718_112151.jpg

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ZUBERTO napisał:

Jak w czymś takim wymienia się żyłkę?

Kupuje całą nową głowicę czy zdejmuje się na siłę pierścień zasłaniający po obwodzie żyłkę?

Jak się go zdejmuje to da się go z powrotem założyć?

 

Kosiłem tak dużo, że żyłki starczyło na 7 lat ;l, więc nie zbankrutuję jak kupię głowicę, ale mam już żyłkę i znów chciałbym zostać gohaterem we własnym domu. :phi:

 

 

Nie wiem jak w tej, ale:

- albo rozkłada się obudowę na dwie części (powinny być zatrzaski) i nakręca żyłkę - trudniej złożyć ;]

- albo przewleka żyłkę przez otwory (gdy się poprzednia skończy) i wkręca do środka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rwIcIk napisał:

Nie wiem jak w tej, ale:

- albo rozkłada się obudowę na dwie części (powinny być zatrzaski) i nakręca żyłkę - trudniej złożyć ;]

- albo przewleka żyłkę przez otwory (gdy się poprzednia skończy) i wkręca do środka

 

Na bank 1 opcja (foto zrobione po rozebraniu obudowy na 2 części, tak jak napisałeś), ale dostępu do 2 rowków w które nakręca się żyłkę chroni po obwodzie ten ala plastikowy pierścień.

Jest nierozbieralny ale w miarę elastyczny, nie wiem czy go zdejmę/ściągnę bez uszkodzenia i czy przypadkiem bez niego i tak działać nie będzie, bo wszystko inne wygląda jak w innych głowicach gdzie tego pierścienia nie ma.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ZUBERTO napisał:

Na bank 1 opcja (foto zrobione po rozebraniu obudowy na 2 części, tak jak napisałeś), ale dostępu do 2 rowków w które nakręca się żyłkę chroni po obwodzie ten ala plastikowy pierścień.

Jest nierozbieralny ale w miarę elastyczny, nie wiem czy go zdejmę/ściągnę bez uszkodzenia i czy przypadkiem bez niego i tak działać nie będzie, bo wszystko inne wygląda jak w innych głowicach gdzie tego pierścienia nie ma.

Zdejmij elastyczny pierścień i będziesz miał dostęp do żyłki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bob96 napisał:

Na youtube jest wiele filmików na temat wymiany żyłki :)

Owszem jest i wszędzie po rozebraniu głowicy jest od razu dostęp do rowków do nawinięcia żyłki, nigdzie tego dodatkowego pierścienia nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Kup głowicę z możliwością nawijania żyłki bez rozbierania ;)

Po co kupować?

Wydaje mi się, że jak zepsuję ten pierścień to właśnie ten efekt uzyskam. :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Po co kupować?

Wydaje mi się, że jak zepsuję ten pierścień to właśnie ten efekt uzyskam. :hehe:

Dawno temu miałem taką głowice i męczyłem się z nią 

Odkąd mam z możliwością nakręcania żyłki bez rozbierania, nie mam problemów. Koszt pewnie poniżej 50 zł  Koszę dużo, żyłkę Man w kieszeni i nawinięcie nowej to chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2021 o 11:49, ZUBERTO napisał:

Jak w czymś takim wymienia się żyłkę?

Kupuje całą nową głowicę czy zdejmuje się na siłę pierścień zasłaniający po obwodzie żyłkę?

Jak się go zdejmuje to da się go z powrotem założyć?

 

Zdejmowałem ostatnio ten pierścień i udało się nawinąć nową żyłkę :). Założenie ponowne pierścienia także udane.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GoldFinger napisał:

Zdejmowałem ostatnio ten pierścień i udało się nawinąć nową żyłkę :). Założenie ponowne pierścienia także udane.

Ja kupiłem coś w ten deseń.

2015_1__3.jpg

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/kosiarki-i-podkaszarki/akcesoria-do-kosiarek/glowica-do-kos-nac-2015-1-latwy-montaz-zylki

Ustawia się na znaki i przeciąga żyłkę przez głowicę, a potem ją wkręca do środka.

Bez rozbierania :ok:
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ja kupiłem coś w ten deseń.

2015_1__3.jpg

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/kosiarki-i-podkaszarki/akcesoria-do-kosiarek/glowica-do-kos-nac-2015-1-latwy-montaz-zylki

Ustawia się na znaki i przeciąga żyłkę przez głowicę, a potem ją wkręca do środka.

Bez rozbierania :ok:
 

Również zakupiłem i również polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.