Skocz do zawartości

Klimatyzacja do mieszkania


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

Mama rozważa montaż AC do mieszkania 42mkw, czy polecacie coś dobrego w cenie powiedzmy 3500zł z montażem?

 

Brat ma jakieś Gree Limo Eco, chyba w wersji 3.2kW i jest zadowolony.

 

Na coś szczególnego zwrócić uwagę? Najlepiej gdyby było w miarę energooszczędne, więc zapewne tylko A+++ wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slawekw napisał:

Z doświadczenia: do mieszkania 42 m2 bierz co najmniej 3,5 kW. Lub 5 kW.

Ja na 85 m2 mam trzy jednostki 3,5 kW (dają radę, ale nie wyobrażam sobie słabszych).

O matko. Na poddaszu (75m2) mam klimatyzację kanałowa o mocy 5 kW, która ustawiona jest na 25* i najniższych obrotach, a i tak za mocno chłodzi bo jest 23* w pokojach. Fakt, że chodzi bez przerwy od ponad miesiąca. Na dole w salonie mam LG 3,5 kW która uruchamiana jest sporadycznie, która też działa na najniższych obrotach i 24*. Spokojnie wystarczyłaby 2,5kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sadlos napisał:

Spokojnie wystarczyłaby 2,5kW

 

Zasady doboru mocy klimatyzacji do metrażu pomieszczenia:

Aby dokonać wstępnego doboru klimatyzatora do pomieszczenia należy określić jaka jest jego powierzchnia. Następnie pomnożyć powierzchnię (w metrach) przez 100. Wynik podaje nam konieczną moc chłodniczą klimatyzatora (w watach), np. 50 m2 - 50x100 = 5000 Wat. Z tego wynika, że potrzebujemy klimatyzatora o mocy chłodniczej ok. 5,0 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, slawekw napisał:

Z doświadczenia: do mieszkania 42 m2 bierz co najmniej 3,5 kW. Lub 5 kW.

Ja na 85 m2 mam trzy jednostki 3,5 kW (dają radę, ale nie wyobrażam sobie słabszych).

 

Ale po co większa moc ? :hmm:

Jeżeli zakładasz klimę do 2-pokojowego mieszkania (bo zapewne takie jest to 42m2), to i tak największym problemem będzie rozprowadzenie powietrza, a nie sama wydajność jednostki.

Należy rozważyć montaż parownika w takim miejscu, żeby dmuchał w taką stronę, żeby jak najlepiej powietrze się mieszało.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Tomo said:

 

Ale po co większa moc ? :hmm:

Jeżeli zakładasz klimę do 2-pokojowego mieszkania (bo zapewne takie jest to 42m2), to i tak największym problemem będzie rozprowadzenie powietrza, a nie sama wydajność jednostki.

Należy rozważyć montaż parownika w takim miejscu, żeby dmuchał w taką stronę, żeby jak najlepiej powietrze się mieszało.

 

Otóż to. U mojej mamy na 55 m2 jest 2.5 kW i wystarcza w zupełności do uzyskania 21 st. w największe upały, mimo okien wychodzących na płd. No ale "zasięgiem" pokrywa niestety tylko salon i kuchnię. Dalej ciężko zimne powietrze rozprowadzić przy zwykłym blokowym splicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sadlos napisał:

O matko. Na poddaszu (75m2) mam klimatyzację kanałowa o mocy 5 kW, która ustawiona jest na 25* i najniższych obrotach, a i tak za mocno chłodzi bo jest 23* w pokojach. Fakt, że chodzi bez przerwy od ponad miesiąca. Na dole w salonie mam LG 3,5 kW która uruchamiana jest sporadycznie, która też działa na najniższych obrotach i 24*. Spokojnie wystarczyłaby 2,5kW

Super wkład do dyskusji. A u mnie ile kW na poddaszu potrzebuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomo napisał:

Jeżeli zakładasz klimę do 2-pokojowego mieszkania (bo zapewne takie jest to 42m2), to i tak największym problemem będzie rozprowadzenie powietrza, a nie sama wydajność jednostki.

Należy rozważyć montaż parownika w takim miejscu, żeby dmuchał w taką stronę, żeby jak najlepiej powietrze się mieszało.

 

Taki mam plan, żeby parownik umieścić tak, żeby wiało do tego pokoju, multisplita raczej nie będę mamie polecał, bo to trochę przerost formy, ale miejsce jest takie, że sądzę, że będzie wiało i do drugiego pokoju.

 

Ale już widzę, że z A+++ na chłodzenie to budżetu nie starczy, trzeba lekko sypnąć 1500zł ;] 

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomo napisał:

 

Należy rozważyć montaż parownika w takim miejscu, żeby dmuchał w taką stronę, żeby jak najlepiej powietrze się mieszało.

U córki jest zamontowany w salonie i dmucha w kierunku korytarza i sypialni 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.