Skocz do zawartości

Moskitiera na drzwi balkonowe


Pietro_M

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon na komary w pełni, okna mam w większości "osiatkowane" ale pozostał problem drzwi balkonowych. Są we wnęce, za nimi roleta zewnętrzna, więc zostaje mi do wyboru moskitiera rolowana albo plisowana.

Czy wg Was warto dopłacić do plisowanej?

W moim przypadku drzwi o szer. 80cm wycena plisowanej jest na ok. 1200zł z montażem.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pietro_M napisał:

Sezon na komary w pełni, okna mam w większości "osiatkowane" ale pozostał problem drzwi balkonowych. Są we wnęce, za nimi roleta zewnętrzna, więc zostaje mi do wyboru moskitiera rolowana albo plisowana.

Czy wg Was warto dopłacić do plisowanej?

W moim przypadku drzwi o szer. 80cm wycena plisowanej jest na ok. 1200zł z montażem.

 

Ja bym poszedł w rolowaną chyba, jeśli miejsca Ci wystarczy, u mnie na takie drzwi wycenili to na niecałe 600zł, finalnie zrezygnowałem, bo tak jak u Ciebie - pozostałe okna osiatkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pietro_M napisał:

Sezon na komary w pełni, okna mam w większości "osiatkowane" ale pozostał problem drzwi balkonowych. Są we wnęce, za nimi roleta zewnętrzna, więc zostaje mi do wyboru moskitiera rolowana albo plisowana.

Czy wg Was warto dopłacić do plisowanej?

W moim przypadku drzwi o szer. 80cm wycena plisowanej jest na ok. 1200zł z montażem.

 

Miałem w mieszkaniu moskitierę rolowaną, co prawda montowana w 2017 roku, więc może technologia poszła do przodu, w co jednak wątpię. Na plus, ładnie wygląda jak nie używasz, no i przechowywanie zimą bo zwinięta w rolecie czeka do następnego lata. Na minus jak często wychodzisz przez te drzwi. Za każdym razem odsuwasz i zasuwasz. Ja miałem jeszcze tak, że ona ciągle była naciągnięta tak, że przy odsunięciu mogła się zwinąć, więc jak coś niesiesz to robi się problem bo lekkie puszczenie i moskitiera zwinięta. A przy oknie balkonowym to nie zwijała się idealnie tylko krzywo i kolejny problem. Ogólnie całość wg mnie za delikatna przy częstym wykorzystaniu i używaniu. To już lepiej albo taka moskitiera w formie dodatkowych drzwi (sąsiedzi taką mają pomiędzy drzwiami a roletą zew.), albo taka z Lidla na magnes jak zaproponowano wcześniej. Aha, jak masz psa lub kota to tym bardziej ta rolowana nie sprawdzi się, duże ryzyko zniszczenia. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sezon na komary w pełni, okna mam w większości "osiatkowane" ale pozostał problem drzwi balkonowych. Są we wnęce, za nimi roleta zewnętrzna, więc zostaje mi do wyboru moskitiera rolowana albo plisowana.


U mnie sprawdza się wersja jako dodatkowe drzwi - zamontowana za zewnętrzną roletą (drzwi balkonowe, roleta zewnętrzna, moskitiera).
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spaddzięki za obszerną wypowiedź. :) @GoldFingerrównież. 

W zasadzie latem ta moskitiera będzie często używana, nawet kilka razy dziennie, za rok i w kolejnych latach równie często, więc sugestie kolegów wyżej są bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.07.2021 o 21:18, DamianB napisał:

Ja czekam na montaż drzwiowej, około 600zl, na rolecie zewnętrznej. Kilku sąsiadów ma i wszyscy sobie chwalą

 

W tym roku zamontowałbym drugą na drugie drzwi, ale w tej samej firmie co rok temu cena poszła o 50%, więc szukam dobrych i tańszych alternatyw. Na allegro jest dużo różnych modeli i rozstrzał cenowy też spory, od ~200 do 500. Najbardziej zbliżona do tej co ja mam (ale nie identyczna) jest ta: https://allegro.pl/oferta/moskitiera-drzwiowa-na-drzwi-otwierana-aluminiowa-7417575719 

Macie coś sprawdzonego z Allegro co się nie wichruje w romb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Waldek40 napisał:

ja po raz pierwszy w życiu widziałem niedawno taką moskitierę na drzwi balkonowe na zasadzie rolety rolowanej pionowej

 

No to o takiej pisałem kilka postów wyżej. Montowałem to rozwiązanie w 2007 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DamianB napisał:

No to jest sprzed roku komentarz od @spad w tym temacie, niezbyt pochlebny :)

To jest dobre jak masz duże okno z którego nie korzystasz, wtedy możesz sobie rozwinąć taką moskitierę i raz dziennie przechodzić przez takie wyjście. Ale jak częściej, do tego zwierzaki to rozwiązanie tak jak pisałem jest słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DamianB napisał:

 

W tym roku zamontowałbym drugą na drugie drzwi, ale w tej samej firmie co rok temu cena poszła o 50%, więc szukam dobrych i tańszych alternatyw. Na allegro jest dużo różnych modeli i rozstrzał cenowy też spory, od ~200 do 500. Najbardziej zbliżona do tej co ja mam (ale nie identyczna) jest ta: https://allegro.pl/oferta/moskitiera-drzwiowa-na-drzwi-otwierana-aluminiowa-7417575719 

Macie coś sprawdzonego z Allegro co się nie wichruje w romb?

 

Na dniach przyjedzie do mnie moskitiera w formie drzwi i jeszcze z wyłazem dla sierściucha. 

Jak zamontuję to opiszę co i jak i czy polecam tą firmę.

Sprzedają także na Allegro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TIMMY napisał:

 

Na dniach przyjedzie do mnie moskitiera w formie drzwi i jeszcze z wyłazem dla sierściucha. 

Jak zamontuję to opiszę co i jak i czy polecam tą firmę.

Sprzedają także na Allegro.

 

o, to czekam na recenzję, bo mi kot już zdążył w drzwiach na taras poszerzyć kilka kratek w siatce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

To jest dobre jak masz duże okno z którego nie korzystasz, wtedy możesz sobie rozwinąć taką moskitierę i raz dziennie przechodzić przez takie wyjście. Ale jak częściej, do tego zwierzaki to rozwiązanie tak jak pisałem jest słabe. 

To może by się nadało mi na drzwi balkonowe na piętrze, gdzie nie mam balkonów, ale nie chcę moskitier w ramce, bo chcę mieć możliwość wychylania się przez te okna 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DamianB napisał:

To może by się nadało mi na drzwi balkonowe na piętrze, gdzie nie mam balkonów, ale nie chcę moskitier w ramce, bo chcę mieć możliwość wychylania się przez te okna 🤔

 

No to wtedy tak, jeżeli będzie mało używana w sensie co chwilę ktoś zamyka i otwiera, to jak najbardziej. Bo optycznie dobrze wygląda, jest estetyczne i na takie rzadkie używanie jak najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 10:48, spad napisał:

To jest dobre jak masz duże okno z którego nie korzystasz, wtedy możesz sobie rozwinąć taką moskitierę i raz dziennie przechodzić przez takie wyjście. Ale jak częściej, do tego zwierzaki to rozwiązanie tak jak pisałem jest słabe. 

Pisałem w sąsiednim wątku jak to u mnie z tymi rolowanymi było. Po tym jak sam sobie je skróciłem, działają i mają się dobrze. Nie obserwuję problemów o których piszesz.

Jedynym problemem faktycznie są koty, które uparcie próbują (z sukcesem) przeciskać się pod siatką moskitiery. Oczywiście wyciągając ją z dolnej prowadnicy i odkształcając.

Mam kasety ze spowalniaczami - poprawia to kulturę pracy mechanizmy podczas zwijania - można puścić siatkę i nie wali z takim impetem w kasetę. Choć zwykle i tak ją przytrzymuję aż się zwinie. Mogę cyknąć kilka fotek jak to wygląda czy też nakręcić jakiś film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w sąsiednim wątku jak to u mnie z tymi rolowanymi było. Po tym jak sam sobie je skróciłem, działają i mają się dobrze. Nie obserwuję problemów o których piszesz.
Jedynym problemem faktycznie są koty, które uparcie próbują (z sukcesem) przeciskać się pod siatką moskitiery. Oczywiście wyciągając ją z dolnej prowadnicy i odkształcając.
Mam kasety ze spowalniaczami - poprawia to kulturę pracy mechanizmy podczas zwijania - można puścić siatkę i nie wali z takim impetem w kasetę. Choć zwykle i tak ją przytrzymuję aż się zwinie. Mogę cyknąć kilka fotek jak to wygląda czy też nakręcić jakiś film.
Cykaj foty i najlepiej podlinkuj do jakiegoś Allegro z tymi produktem, który posiadasz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 11:57, DamianB napisał:

o, to czekam na recenzję, bo mi kot już zdążył w drzwiach na taras poszerzyć kilka kratek w siatce :P

Moskitiera dotarła. 

Od razu zamontowalem. 

Musze przyznać, że produkt pierwsza klasa. 

Starannie wykonany z porządnych aluminiowych profili.

Wziąłem wersję FULL OPCJA, z profilami w kolorze i ze strukturką, oraz chowanymi maglesami.  

Całość bardzo dobrze zabezpieczona i zapakowana do transportu.

Cena za taką wersję trochę zaporowa...

Na razie jestem zadowolony.

 

 

20220727_172955.jpg

 

20220727_173013.jpg

20220727_172925 (002).jpg

20220727_173003 (002).jpg

Edytowane przez TIMMY
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TIMMY napisał:

Moskitiera dotarła. 

Od razu zamontowalem. 

Musze przyznać, że produkt pierwsza klasa. 

Starannie wykonany z porządnych aluminiowych profili.

Wziąłem wersję FULL OPCJA, z profilami w kolorze i ze strukturką, oraz chowanymi maglesami.  

Całość bardzo dobrze zabezpieczona i zapakowana do transportu.

Cena za taką wersję trochę zaporowa...

Na razie jestem zadowolony.

 

 

20220727_172955.jpg

 

20220727_173013.jpg

20220727_172925 (002).jpg

20220727_173003 (002).jpg

 

Daj linka do sklepu/allegro. Nie wygląda źle.

Magnesy na oknie punktowo czy taśma po całej długości?

Głośno trzaska przy zamykaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DamianB napisał:

 

Daj linka do sklepu/allegro. Nie wygląda źle.

Magnesy na oknie punktowo czy taśma po całej długości?

Głośno trzaska przy zamykaniu?

https://allegro.pl/uzytkownik/gmoronski

https://pl-pl.facebook.com/FhMoskit

https://www.fhmoskit.pl/

 

Magnesy punktowo w trzech miejscach wpuszczone w profil (można było wybrać taką opcję)

Pomimo taśmy ze "szczoteczką" dookoła moskitiery, głośno trzaska przy zamykaniu.

Pewnie coś na to zaradzę we własnym zakresie.

 

Niestey nasz kot panicznie boi się tego wyłazu :facepalm:

Trzeba go będzie dłuuugo uczyć przechodzenia. Na razie jest otwarty żeby się oswoił. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.