Skocz do zawartości

Silnik 1.0 z Peugeota 208.... ktoś, coś? - wątek zakupowy


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać na giełdzie- szukam małego wozidła dla mamy.

 

Znalazłem sensowne P208, z 68 konnym silnikiem ;]

 

To auto będzie do jazdy tylko wokół komina, max trasa 40km. Wiadomo, moc szatańska, ale powiedzmy, że do okiełznania ;)

 

Bardziej mnie interesuje czy ten silnik, nie wiem, przy, nie wiem 160-180kkm wybucha. Czy zaczyna pić 3 litry oleju itp.

Nic konkretnego w sieci nie znalazłem, więc może tutaj ktoś, coś, najlepiej z autopsji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, tomecki said:

Jak widać na giełdzie- szukam małego wozidła dla mamy.

 

Znalazłem sensowne P208, z 68 konnym silnikiem ;]

 

To auto będzie do jazdy tylko wokół komina, max trasa 40km. Wiadomo, moc szatańska, ale powiedzmy, że do okiełznania ;)

 

Bardziej mnie interesuje czy ten silnik, nie wiem, przy, nie wiem 160-180kkm wybucha. Czy zaczyna pić 3 litry oleju itp.

Nic konkretnego w sieci nie znalazłem, więc może tutaj ktoś, coś, najlepiej z autopsji :)

 

 

To jest silnik Toyoty z rozrzadem na lancuchu, z tego co wiem zupelnie bezproblemowy :ok: 

Tam chyba czesciej padaly sprzegla, wiec warto sprawdzic czy sie nie slizga, lozysko nie halasuje etc.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tomecki napisał:

Bardziej mnie interesuje czy ten silnik, nie wiem, przy, nie wiem 160-180kkm wybucha. Czy zaczyna pić 3 litry oleju itp.

Nic konkretnego w sieci nie znalazłem, więc może tutaj ktoś, coś, najlepiej z autopsji :)

 

 

Moja mama ma dokładnie takie auto. Auto tylko na zakupy + jakieś urzędy. Auto ma od nowości, aktualnie przebieg około 170kkm i nic z silnikiem złego się nie dzieje. Co ciekawe nie dba o serwis olejowy ''bo przecież ja mało robię kilometrów'' i jak mi się przypomni to ja zabieram jej auto i jadę na wymianę oleju - ale to tak raz na 2 lata. Jak jadę jej autem to mam wrażenie, że to nie jedzie i przyspieszenie nie istnieje w tym aucie jednak to kwestia przyzwyczajenia - większość z nas zaczynało przygodę motoryzacyjną od Fiata 126p lub CC700  i jakoś dawaliśmy radę. Spalanie średnie to coś w okolicach 5l/100km.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Moja mama ma dokładnie takie auto. Auto tylko na zakupy + jakieś urzędy. Auto ma od nowości, aktualnie przebieg około 170kkm i nic z silnikiem złego się nie dzieje. Co ciekawe nie dba o serwis olejowy ''bo przecież ja mało robię kilometrów'' i jak mi się przypomni to ja zabieram jej auto i jadę na wymianę oleju - ale to tak raz na 2 lata. Jak jadę jej autem to mam wrażenie, że to nie jedzie i przyspieszenie nie istnieje w tym aucie jednak to kwestia przyzwyczajenia - większość z nas zaczynało przygodę motoryzacyjną od Fiata 126p lub CC700  i jakoś dawaliśmy radę. Spalanie średnie to coś w okolicach 5l/100km.

 

to bardzo dobre info :hmm:

Oby to co znalazłem było sensowne ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pejus1982 napisał:

 

Moja mama ma dokładnie takie auto. Auto tylko na zakupy + jakieś urzędy. Auto ma od nowości, aktualnie przebieg około 170kkm i nic z silnikiem złego się nie dzieje. Co ciekawe nie dba o serwis olejowy ''bo przecież ja mało robię kilometrów'' i jak mi się przypomni to ja zabieram jej auto i jadę na wymianę oleju - ale to tak raz na 2 lata. Jak jadę jej autem to mam wrażenie, że to nie jedzie i przyspieszenie nie istnieje w tym aucie jednak to kwestia przyzwyczajenia - większość z nas zaczynało przygodę motoryzacyjną od Fiata 126p lub CC700  i jakoś dawaliśmy radę. Spalanie średnie to coś w okolicach 5l/100km.

 

170kkm w góra 9 letnim aucie? Nie ma tu literówki? To blisko 20kkm rocznie, więc niezbyt "mało robi kilometrów"...

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kenickie napisał:

 

170kkm w góra 9 letnim aucie? Nie ma tu literówki? To blisko 20kkm rocznie, więc niezbyt "mało robi kilometrów"...

 

Kobieta tak twierdzi przecież, ale niekoniecznie musi miec to pokrycie z rzeczywistością ;)

Może tez tak twierdzi, bo ma odniesienie do czasów jak robiła 50kkm na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pejus1982 napisał:

Auto tylko na zakupy + jakieś urzędy. Auto ma od nowości, aktualnie przebieg około 170kkm ...

Przepraszam, że zapytam, ile ta bryka ma lat, mama zajmuje się zakupami zawodowo?

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam: auto ma faktycznie taki przebieg a to dlatego że kilka lat temu bardzo często robiłem w sprawach osobistych trasę Częstochowa - Katowice - Częstochowa i Częstochowa - Warszawa - Częstochowa. Bywały tygodnie, w których robiłem ponad 2kkm tygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wyklikałem raport autoDNA tego auta i coś dziwnego.

 

Teraz w ogłoszeniu.... 99kkm :] ;]

 

A w raporcie coś takiego:

obraz.png.89f530f3323ccd71bb4635da5b2b9fbc.png

 

W sierpniu 2019 miał 108kkm, a 4 miesiące później 100kkm?

Skąd taki błąd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, tomecki said:

Aha... jest jeszcze foto książki serwisowej.

 

W styczniu 2019 widać 1000km. Rok wcześniej 75kkm.

 

Auto do odrzucenia :(

 

To co masz na 100kkm to jest podana data/przebieg przy jakim powinien byc wykonany kolejny przeglad chyba a nie wpis z konkretnego przegladu.

Tam byl interwal przegladow 1 rok i 25kkm?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, tomecki said:

A jak wytłumaczyć zmniejszenie przebiegu w 4 miesiące?
 

 

A jakie jest zrodlo tych wpisow?  IMHO jak masz auto niedaleko, to nie Ci kaczorek obejrzy i nie ma co gdybac.

Te raporty to niestety czasem pokazuja bzdury.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, tomecki said:

Mam jeszcze na oku 308 z silnikiem 1.6.
Gdyby ktoś o nim miał coś ciekawego do powiedzenia to zapraszam :)

 

Pewnie 1.6 VTI 120KM?

To jest silnik zrobione ze wspolpracy z BMW, ogolnie nie az taki kibel jak THP co ma @Rado_, ale tez specjalnej troski...

Jak chcesz miec swiety spokoj to sobie odpusc, duzo lepiej juz byloby wziac 1.6 hdi w wersji 90KM.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pewnie 1.6 VTI 120KM?
To jest silnik zrobione ze wspolpracy z BMW, ogolnie nie az taki kibel jak THP co ma [mention=133140]Rado_[/mention], ale tez specjalnej troski...
Jak chcesz miec swiety spokoj to sobie odpusc, duzo lepiej juz byloby wziac 1.6 hdi w wersji 90KM.
Tak, ten.

Diesel odpada, za małe przebiegi i bardzo krótkie "trasy".

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, tomecki said:

Tak, ten.

Diesel odpada, za małe przebiegi i bardzo krótkie "trasy".
 

 

To z noPB mozesz jeszcze brac pod uwage ten 1.2 82KM w 208-ce :ok:

Tylka nie urywa, ale jak sie rozbuja to nawet sprawnie jedzie i zonie pali w C3 ok 6l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To z noPB mozesz jeszcze brac pod uwage ten 1.2 82KM w 208-ce :ok:
Tylka nie urywa, ale jak sie rozbuja to nawet sprawnie jedzie i zonie pali w C3 ok 6l.
 
Nie ma zbyt wielkiego wyboru w promieniu 120 km, dalej nie będę jeździł

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładniej z nim się dzieje?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Wycierają sie łożyska w glowicy pod walki rozrzadu

Zebatka sterujaca wzniosem zaworow sie wyciera

Łańcuch sie rozciaga
Napinacz pada.

Zawory faz padają

Pierscienie uszczelniajace na tlokach dlatego tyle pali oleju

Zapiekaja sie trzonki zaworow w prowadnicach

Mozna to zminomalizowac, ale tezeba olej często zmieniac i nie gonic auta.
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rado_ napisał:

Mozna to zminomalizowac, ale tezeba olej często zmieniac i nie gonic auta.

 

Czyli w założonych zastosowaniach no problem. Pytanie jak był traktowany :(

 

Mam jeszcze Clio 4 na oku, 1,2 74KM. 

 

Ale i tak najbardziej mi ta 208ka leży kurde. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czyli w założonych zastosowaniach no problem. Pytanie jak był traktowany
 
Mam jeszcze Clio 4 na oku, 1,2 74KM. 
 
Ale i tak najbardziej mi ta 208ka leży kurde. 
Jak był traktowany? Pewnie jak kazdy, a tu trzeba jak z jajkiem, a i tak problemy się pojawią i nie mówię tu o przebiegach az 150 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega robił remont w 1.6 THP przy przebiegu 70kkm. Auto od nowości w jego posiadaniu, olej wymieniał co 10kkm, paliwo tylko 98. Z tego co kojarzę to stało się z coś z tłokami (W ASO powiedzieli że była jakaś wadliwa seria i w ramach dobrej woli dołożyli do naprawy ale i tak zapłacił około 7kzł). Po remoncie szybko sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maciej__ napisał:

Tam chyba czesciej padaly sprzegla, wiec warto sprawdzic czy sie nie slizga, lozysko nie halasuje etc.

Padały jak muchy sprzęgła w trojaczkach z produkcji tak gdzieś do 2009 roku, które miały średnicę 180 mm. Po przejściu na 190 mm i stosowaniu się do listu serwisowego tzn. regulacji linki sprzęgła co 15 tys. km problem generalnie minął.

Edytowane przez shapyr
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

A jakie jest zrodlo tych wpisow?  IMHO jak masz auto niedaleko, to nie Ci kaczorek obejrzy i nie ma co gdybac.

Te raporty to niestety czasem pokazuja bzdury.

 

dzwoniłem do gościa. Wyrejestrowany w Dojczach był w sierpniu 2019 (szukał briefu i z niego odczytał), więc te 100kkm przebiegu może się zgadzać.

Od wiosny jest w tym komisie. Znalazłem jakieś stare ogłoszenia z wyższą ceną.

 

Oni ponoć tego zderzaka nie ruszali, musiał być ogarnięty jeszcze w Niemczech (o ile wierzyć ;) ).

 

Przegadam z zainteresowaną i w razie czego po weekendzie skoczę oglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, tomecki said:

 

dzwoniłem do gościa. Wyrejestrowany w Dojczach był w sierpniu 2019 (szukał briefu i z niego odczytał), więc te 100kkm przebiegu może się zgadzać.

Od wiosny jest w tym komisie. Znalazłem jakieś stare ogłoszenia z wyższą ceną.

 

Oni ponoć tego zderzaka nie ruszali, musiał być ogarnięty jeszcze w Niemczech (o ile wierzyć ;) ).

 

Przegadam z zainteresowaną i w razie czego po weekendzie skoczę oglądnąć.

 

To jest ten?

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-100-w-oryginale-bezwypadkowy-od-1-wlasciciela-like208-ID6DSJhB.html#436e1500c5

Co sie z tym autem dzialo od 2019? Umowa pewnie bedzie na Niemca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

To jest ten?

 

ten

 

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

Co sie z tym autem dzialo od 2019?

 

cholera wie ;]

 

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

Umowa pewnie bedzie na Niemca?

 

jeszcze tak sprzedają? ;] W sumie wątpię, przygotowany do rejestracji, więc liczę, że z fakturą. Nie dopytałem, ale innej opcji nie biorę pod uwagę ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomecki napisał:

Przegadam z zainteresowaną i w razie czego po weekendzie skoczę oglądnąć.

Jak będziesz oglądał to musowo uruchom silnik, włącz klimatyzację i zobacz czy odpowiadają ci efekty generowane przez silnik ;). Jeszcze lepiej jakbyś mógł zobaczyć ile mocy ubywa w czasie jazdy. To co wg mnie jest do zaakceptowania w samochodzie klasy Aygo/107/C1 to już w takim 208 nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz oglądał to musowo uruchom silnik, włącz klimatyzację i zobacz czy odpowiadają ci efekty generowane przez silnik . Jeszcze lepiej jakbyś mógł zobaczyć ile mocy ubywa w czasie jazdy. To co wg mnie jest do zaakceptowania w samochodzie klasy Aygo/107/C1 to już w takim 208 nie koniecznie.
Mama raczej nie zauważy czegoś takiego ;]

Ale jak mi coś fest podpadnie to nie biorę. Dzięki za podpowiedź :oki:


Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomecki napisał:

Pasek paskiem...wymienić i jeździć?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

To zależy. Gadałem z kolega z Opla co razem pracowaliśmy i tam są procedury wymiany oleju z płukanie silnika przy użyciu specjalnego sprzęty - dedykowanemu. Zmiana również oleju była na jakiś inny „niełuszczący” niby paska - ile w tym prawdy nie wiem. Nie doktoryzowałem się w temacie „mam łańcuchy” 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła jeszcze taka oferta na Renówkę.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-1-2-benzyna-100km-lift-navigacja-klimatyzacja-alufelgi-wielosezon-ID6DZHcu.html

 

Ten silnik sensowny? Czy też ryzykowny? Podejrzewam, że mama się będzie bała przebiegu ;) Ale zaproponuję ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomecki napisał:

Wpadła jeszcze taka oferta na Renówkę.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-1-2-benzyna-100km-lift-navigacja-klimatyzacja-alufelgi-wielosezon-ID6DZHcu.html

 

Ten silnik sensowny? Czy też ryzykowny? Podejrzewam, że mama się będzie bała przebiegu ;) Ale zaproponuję ;]

 

Sensowny, nie jest to bezpośredni wtrysk. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła jeszcze taka oferta na Renówkę.
 
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-1-2-benzyna-100km-lift-navigacja-klimatyzacja-alufelgi-wielosezon-ID6DZHcu.html
 
Ten silnik sensowny? Czy też ryzykowny? Podejrzewam, że mama się będzie bała przebiegu Ale zaproponuję ;]
 
D4ft?
Ponoć ostatni dobry silnik benzynowy w renault.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
wyciągnąłem raport.
 
Silnik D4F784
 
Skrzynia JH3185
 
Historii jako takiej nie widać.
Wtrysk pośredni, lubi LPG.
Trwały, choć o uszy mi się obijało że głowice lubią siadać, gniazda zaworów czy coś tam.
Brać jak niezajechane turbo, i latać.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, r1sender napisał:

Sensowny, nie jest to bezpośredni wtrysk. 

 

Byłem oglądać ;]

 

Auto wygląda ładnie, ale....silnik rozgrzany na maksa, a niby wyjechał z garażu. 

Drążek "lata", nie wybierał ładnie biegów. 

Podłokietnik jakiś luźny. 

Pęknięty plastik na podszybiu, ten na około wycieraczek. 

 

No i cena sztywna, może 500 w dół, ale dojdą opłaty...Więc za 12 letnie Clio byłoby jakieś c.a. 16,5k.

 

Nawet się nim nie przejechałem ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Aveo T300?. Konstrukcyjne to opel, silniki opla i można trafić naprawdę z bogatym wyposażeniem. Żona takiego ujeżdża już 3 rok i jest zadowolona. Klima, bluetooth,ESP, tempomat/ogranicznik,5 drzwi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.